dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 295 z 337
Pokaż wyniki od 5.881 do 5.900 z 6726
  1. #5881
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Poczekam na kogoś kto mi mniej więcej odpisze na to co pytałem

  2. #5882
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SoA

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam Wszystkich !
    Obecnie przeglądam oferty banków odnośnie kredytów hipotecznych. Chciałbym wnioskować o kwotę 150 tys. zł, którą przeznaczę na budowę domu parterowego z poddaszem użytkowym (98m2 pow. użytkowa, powierzchnia całkowita 190 m2), do stanu by móc wprowadzić się na parter a później już krok po kroku kończyć poddasze - działka będzie stanowiła wkład własny.
    W PKO BP uzyskałem informację, że bank zakłada, iż wybudowanie 1m2 to koszt 1600 - 2200 zł, dlatego przy powierzchni 190m2 (zakładając najniższą wartość kosztu wybudowania 1m2 = 1600zł) powinienem starać się o 304 tys. zł - bo nie możliwe jest by wybudować dom za kwotę o połowę niższą.
    Dodam, że moja zdolność wyliczona przez PKO BP to 260 tys.
    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak tą kwestię ugryźć ?
    Ostatnio edytowane przez SoA ; 03-02-2015 o 17:48

  3. #5883

    Domyślnie

    Za mniej niż te 300k rzeczywiście nie wybudujesz takiego domu. Jest to nierealne, przynajmniej z punktu widzenia banku.
    Napisz coś więcej na temat dochodów, zobowiązań, ilości osób w gospodarstwie. PKO tego nie ugryzie, ale inny bank może.

  4. #5884
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałem z PKO, marża i procenty porównywalne, ale ubezpieczenia droższe niż u konkurencji, i sam rzeczoznawca bierze po 300 zł za każdą wizytę.
    W ING za pierwszą wizytę płacisz, a później robisz i wysyłasz zdjęcia do następnych transz.
    Warto wziąć niezależnego rzeczoznawcę, który jest honorowany w kilku bankach.

  5. #5885

    Domyślnie

    Nie każdy bank honoruje wyceny zewnętrzne.

  6. #5886
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Nie każdy, ale z drugiej strony rzeczoznawców nie ma aż tak dużo, i mają podpisane umowy z kilkoma bankami.

  7. #5887

    Domyślnie

    Przy wyborze kredytu korzystałam z pomocy doradcy finansowego Muratora,dobrze,że jest ktoś taki,bo przy mojej pracy(8-1,nie miałabym szans sama tego załatwić,generalnie mój kontakt z bankiem(w moim przypadku ING)ograniczył się do podpisania umowy kredytowej,stan budowy sso,w tym roku zamierzam skończyć.
    Tak więc na łamach forum Muratora polecam P.Macieja Wróblewskiego(tel.728 455 027),profesjonalnie,z zaangażowaniem znalazł kredyt odpowiedni dla mnie,gorąco polecam)

  8. #5888

    Domyślnie

    Przy wyborze kredytu korzystałam z pomocy doradcy finansowego Muratora,dobrze,że jest ktoś taki,bo przy mojej pracy(8-17),nie miałabym szans sama tego załatwić,generalnie mój kontakt z bankiem(w moim przypadku ING)ograniczył się do podpisania umowy kredytowej,stan budowy sso,w tym roku zamierzam skończyć.
    Tak więc na łamach forum Muratora polecam P.Macieja Wróblewskiego(tel.728 455 027),profesjonalnie,z zaangażowaniem znalazł kredyt odpowiedni dla mnie,gorąco polecam)

  9. #5889

    Domyślnie

    Przy wyborze kredytu korzystałam z pomocy doradcy finansowego Muratora,dobrze,że jest ktoś taki,bo przy mojej pracy(8-19),nie miałabym szans sama tego załatwić,generalnie mój kontakt z bankiem(w moim przypadku ING)ograniczył się do podpisania umowy kredytowej,stan budowy sso,w tym roku zamierzam skończyć.
    Tak więc na łamach forum Muratora polecam P.Macieja Wróblewskiego(tel.728 455 027),profesjonalnie,z zaangażowaniem znalazł kredyt odpowiedni dla mnie,gorąco polecam)

  10. #5890

    Domyślnie

    Przepraszam,zato zdublowanie,ale nie wiem jak usunąć wpis

  11. #5891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Wibor cały czas spada, na dzień dzisiejszy jest ok 1.9%
    Dostałem ofertę z banku prowizja- 0,5%, marża 1,35. W zasadzie to nie dostałem, a wynegocjowałem

  12. #5892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam , jeśli chodzi o wyceny to BZWBK i BPH wymagają własnych wycen. Nie akceptują zewnętrznych wycen dostarczonych przez klientów.
    Alior Bank ma swoją listę rzeczoznawców zewnętrznych , których wyceny akceptuje. Na szczęście jeszcze większość banków akceptuje wyceny zewnętrzne.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  13. #5893
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    permik

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    http://www.niskarata.org Polecam sprawdzić dla wszystkich zainteresowanych.

  14. #5894

    Domyślnie

    Jak kredyt to tylko z niską ratą - niskarata.org

  15. #5895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał salleq Zobacz post
    Jak kredyt to tylko z niską ratą - niskarata.org
    Po co to komu tutaj|?
    Zwykły spam, nie na temat

  16. #5896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, wiosna za oknem , czas na podejmowanie decyzji

    Banki jak zwykle na wiosnę zaczynają wprowadzać bardzo ciekawe oferty kredytowe nie tylko związane z budową.
    Za pomocą produktu hipotecznego można zrobić remont, dokończyć budowę zrobić adaptację czy pożyczyć pieniądze na cel dowolny i spłacić inne zobowiązania.

    Zapraszamy do kontaktu z chęcią pomożemy w znalezieniu dobrych ofert jak i przeprowadzeniu wszystkiego szybko i sprawnie.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  17. #5897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Rozmawiałem z doradcą Muratora w sprawie mojego kredytu i skorzystałem z usług konkurencji.
    Jak w Lublinie będzie siedziba gdzie można przyjść i usiąść jak człowiek to klienci znajdą się na pewno,
    nie wypowiadam się na temat innych miast bo nie posiadam takiej wiedzy.

  18. #5898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał gubik Zobacz post
    Rozmawiałem z doradcą Muratora w sprawie mojego kredytu i skorzystałem z usług konkurencji.
    Jak w Lublinie będzie siedziba gdzie można przyjść i usiąść jak człowiek to klienci znajdą się na pewno,
    nie wypowiadam się na temat innych miast bo nie posiadam takiej wiedzy.
    Jeśli mogę zapytać, co spowodowało, że skorzystał Pan ostatecznie z usług konkurencji?
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  19. #5899

    Domyślnie

    W Lublinie pracuje Aleksander Kuśmierz. Jest doradcą mobilnym. Biuro tak na dobrą sprawę doradcy potrzebne nie jest. Sam również mam swoje "biuro" w mieszkaniu. Klienci najczęściej spotykają się ze mną u siebie, ewentualnie siadamy w jakiejś kawiarni przy kawie. To nie stanowi dla nikogo problemu, a przynajmniej nie spotkałem się z zarzutem ze strony klienta, aby takie rozwiązanie nie odpowiadało.

  20. #5900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    W moim przypadku więcej sam wynegocjowałem z bankiem, niż zaproponowali mi doradcy finansowi. Nie oszukujmy się, korzystanie z pośrednika musi kosztować, z reguły nie bezpośrednio z naszej kieszeni, ale kosztem warunków naszej oferty.
    Z drugiej strony, jeśli ktoś nie za bardzo zna się na negocjacjach, oraz kosztach kredytu i ta tematyka jest mu obca, warto skorzystać z pomocy. Doradca pomoże znaleźć najlepsze oferty i naświetli za co płacimy. Koszty to nie tylko marża i wibor, ale też okres karencji, gdzie nie spłaca się kapitału tylko same odsetki, podwyższone oprocentowanie do czasu wpisu w hipoteke i szereg innych opłat i pułapek.

Strona 295 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony