dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 294 z 337
Pokaż wyniki od 5.861 do 5.880 z 6726
  1. #5861

    Domyślnie

    Na obecną chwilę w USD kredytów udzielają chyba tylko 3 banki. Najlepszą z ofert ma DB.

  2. #5862
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilgajos

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam.
    Panujemy wraz z żoną zaciągnąć kredyt na budowę domu. Posiadamy działkę budowlaną o wartości 70tyś zł. Wszelkie formalności takie jak pozwolenie na budowę i budowa przyłączy do działki. Rodzina 2 + 1. Dochód netto około 5-6tys zł. z tytułu umów o prace na czas nieokreślony.
    Kwota kredytu to 300tyś. dodatkowo posiadamy około 60tys oszczędności.
    Jaki Bank zaproponowałby Pan w naszej sytuacji i mniej wiecej jakiej raty należy sie spodziewać?

  3. #5863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam, banków jest wiele. Wszystko też zależy od tego jaki okres też Państwa interesuje. Rata zaczyna się w zależności od banku od kwoty minimum 1400 PLN w górę zakładając okres 30 lat. Jednak by przygotować dla Państwa kompleksową ofertę i rzetelnie podejść do tematu potrzebuję więcej informacji, takich jak: metraż użytkowy, całkowity budynku, wysokość zobowiązań. Jeśli interesuje Państwa tylko i wyłącznie uzyskanie kredytu bez innych produktów to dobrze wypada ING - oferuje tylko kredyt hipoteczny i konto osobiste darmowe, dodatkowe ubezpieczenia są dobrowolne. Większość banków oferuje kredyty razem z kontem i ubezpieczeniem na życie. Zachęcam do kontaktu, z chęcią przygotuję dla Pana oferty kredytowe.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  4. #5864

    Domyślnie

    Gosiu w obecnej promocji ING warto wziąć ubezpieczenie na życie na 3 lata.

  5. #5865
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    diablica.b

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie.
    W końcu mamy kredyt. I z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować Małgosi Gronowskiej-Krawczyk, którą znalazłam własnie na tym forum. Jest to bardzo kompetentna osoba, która jak nie może wejsć drzwiami, wejdzie oknem. Nie poddaje sie! Pomimo problemów jakie napotkaliśmy po drodze Małgosia dała radę! Jak to mówią "Gdzie diabeł nie może, tam Małgosie pośle!" Naprawdę polecam jej usługi, dla niej praktycznie nie ma rzeczy nie możliwych. Jeśli widzi choć cień nadziei, nie popuści. I za to jestem jej wdzięczna. Nie wiem czy wiadomość nie jest zbyt prywatna, ale cóż... MAŁGOSIU RAZ JESZCZE BARDZO DZIĘKUJEMY I SZCZERZE BEDZIEMY POLECAĆ TWOJE USŁUGI, BEZ WZGLĘDU NA TO GDZIE KTO MIESZKA. Oby było jak najwiecej osób takich jak Ty pracujacych z powołaniem. Pozdrawiam

  6. #5866
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Gosiu w obecnej promocji ING warto wziąć ubezpieczenie na życie na 3 lata.
    Owszem Łukasz, zgodzę się z tobą. Oferta W ING jest atrakcyjna. Prowizja 0% za udzielenie kredytu i marża 1,65 % samo mówi za siebie. Jednak oferta jest dostępna tylko dla klientów , gdzie na dzień złożenia wniosku o kredyt hipoteczny przynajmniej jeden z kredytobiorców nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo), ponadto musi uzyskiwać średniomiesięczny dochód netto na poziomie min. 1 000 zł. Trzeba też zaznaczyć , że zgodnie z regulaminem oferty , w dniu podpisania umowy o kredyt hipoteczny przynajmniej jeden z kredytobiorców musi , a nie może, przystąpić do programu ubezpieczeniowego. Dobre to , że utrzymać go trzeba przez 3 lata, potem można zrezygnować.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  7. #5867
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    mi odpowiednio rozsądny kredyt wybrało biuro nieruchomości, ale to wszystko się zmienia, więc ja konkretnego kredytu nie polece, ale polece wybranie odpowiedniego miejsca, które pomoże nam w wyborze

  8. #5868
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    To fakt , że obecnie konkurencja na rynku szeroko pojmowanego pośrednictwa jest bardzo wysoka. Dostęp do tych usług już też jest w wielu miejscach, zaczynając od banków po biura projektowe, architektów, pośredników nieruchomości czy wyspecjalizowane firmy w sektorze pośrednictwa finansowego.
    Moim zdaniem przede wszystkim liczy się doświadczenie w zawodzie i posiadana wiedza. To jest gwarancja bezpieczeństwa dla klientów.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  9. #5869
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    poza tym kredyty są dobierane indywidualnie. Trzeba osobiście jechac i sie pytać co i jak.

  10. #5870

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariolan_za Zobacz post
    poza tym kredyty są dobierane indywidualnie. Trzeba osobiście jechac i sie pytać co i jak.
    Nie do końca. Każdy klient jest inny, mogą być ewentualnie sytuacje podobne. Jeśli chodzi o konieczność osobistego stawienia się w banku, to już się nie zgodzę. Często jest tak, że doradcy w bankach znają swoje procedury słabiej niż doradcy zewnętrzni (takich przypadków znam co najmniej kilka).

  11. #5871

    Domyślnie

    Witam! mam dom w stanie SSZ . Posiadam jeszcze trochę gotówki na instalacje tynki wylewki itp... chciałbym dobrać ok 100tyś zł kredytu na wykończenie domu. Pytanie czy zrobić to teraz kiedy mam jeszcze swoją gotówkę czy jak gotówka się skończy? wiadomo łatwiej będzie oszacować ile mi jeszcze potrzeba, ale z tych pieniążków chciałbym zakupić również meble, jakiś chodnik wokół domu itp a przecież na to bank mi pieniążków nie da dlatego zastanawiam się czy by lepiej nie dobrać teraz i mieć możliwość podparcia się faktami że ta transza poszła na tynki ta na wylewki ta na to itd...

  12. #5872

    Domyślnie

    Lepiej zacznij starać się o kredyt wcześniej i wnioskuj o pulę z zapasem:
    1. Nie stracisz płynności - procedura kredytowa trwa średnio około miesiąca, mogą się zdarzyć również po drodze sytuacje, które spowodują jej wydłużenie.
    2. Ze środków pochodzących z kredytu hipotecznego nie umeblujesz domu. Powinieneś na ten cel pozostawić sobie środki własne.
    3. Wnioskując o wyższą kwotę (nie musi to być wcale duży zapas) niekoniecznie musisz uruchamiać całość. Jeśli nie wykorzystasz całości, to po prostu reszty nie uruchamiasz, raty płacisz od kwoty uruchomionej.

  13. #5873

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Lepiej zacznij starać się o kredyt wcześniej i wnioskuj o pulę z zapasem:
    1. Nie stracisz płynności - procedura kredytowa trwa średnio około miesiąca, mogą się zdarzyć również po drodze sytuacje, które spowodują jej wydłużenie.
    2. Ze środków pochodzących z kredytu hipotecznego nie umeblujesz domu. Powinieneś na ten cel pozostawić sobie środki własne.
    3. Wnioskując o wyższą kwotę (nie musi to być wcale duży zapas) niekoniecznie musisz uruchamiać całość. Jeśli nie wykorzystasz całości, to po prostu reszty nie uruchamiasz, raty płacisz od kwoty uruchomionej.
    dziękuję za poradę, czyli jeśli dostanę 150tyś kredytu a wykorzystam 100tyś to spłacam te 100tyś zł ? czy to prawda że lepiej wnioskować o pulę z zapasem niż wnioskować o np 100tyś a później w razie potrzeby dobrać kredytu jakby zabrakło.. co się lepiej opłaca?

  14. #5874
    Banned
    Eqick

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-113
    Posty
    12

    Domyślnie

    Generalnie to lepiej starać się o większą pulę, bo tak jak piszesz mogą nastąpić nieplanowane wydatki. A jak się coś buduje to praktycznie zawsze są jakieś przekroczenia budżetu - bo coś tam trzeba jeszcze zrobić lub dokupić.
    A pytałeś już na tym forum link. Doradzili mi tam z hipoteką gdy szukałem kredytu na zakup mieszkania. Na co zwracać uwagę itd. Generalnie sporo kumatych ludzi w tym zakresie.

  15. #5875

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    dziękuję za poradę, czyli jeśli dostanę 150tyś kredytu a wykorzystam 100tyś to spłacam te 100tyś zł ? czy to prawda że lepiej wnioskować o pulę z zapasem niż wnioskować o np 100tyś a później w razie potrzeby dobrać kredytu jakby zabrakło.. co się lepiej opłaca?
    Lepiej od razu wnioskować o wyższą kwotę. Zaoszczędzi Wam to czasu i stresów. Tak jak napisałeś - jeśli z wziętego kredytu wykorzystasz tylko 100000zł, a pozostałych 50000zł nie uruchomisz, to spłacasz tylko 100000zł + odsetki od tej kwoty.

    Napisz coś więcej o inwestycji. Doradzimy banki, którymi warto się w Waszej sytuacji zainteresować.

  16. #5876
    Banned
    Eqick

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-113
    Posty
    12

    Domyślnie

    Też przymierzam się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego... Na szczęście będę miał dosyć duży wkład własny - dlatego okres kredytowania będzie na max 20 lat z opcją szybszej spłaty. Pytałem już na http://www.forum-kredytowe.pl/f125/ i dosyć szczegółów mi tam to wszystko policzyli. Posiadam zdolność kredytową - dałem sobie jeszcze czas do końca roku na przemyślenie tego wszystkiego.

  17. #5877
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się jak wygląda kredyt 150tyś , dom w SSZ z działka 8,5a. Chodzi mi o przybliżoną wartość rat i ile w sumie jest do spłaty jeżeli się bierze na 15lat , 20lat i 30 lat.

  18. #5878
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w grudniu sie interesowalem:
    na dwadziescia lat marza ok 1,4 + wibor 3m przy wkladzie własnym powyzej 65%

  19. #5879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mało mi to mówi

  20. #5880
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Mało mi to mówi
    wystarczy użyć dowolnego kalkulatora kredytowego a wcześniej znaleźć aktualną stawkę wibor 3M

Strona 294 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony