dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 296 z 337
Pokaż wyniki od 5.901 do 5.920 z 6726
  1. #5901

    Domyślnie

    Profesjonalny doradca kredytowy zawsze przedstawi ofertę standardową. Negocjacje odbywają się zawsze po uzyskaniu decyzji kredytowej. Wszelkie "negocjacje" przed złożeniem wniosku stanowić będą jedynie obietnicę bez pokrycia ze strony doradcy w oddziale. Z mojej strony wychodzi jedynie informacja, że w danym banku da się negocjować, w innym nie. Kwestię wysokości negocjacji wolę zostawiać na koniec, aby klient nie był finalnie rozczarowany. Negocjacje przy wydawałoby się podobnych parametrach mogą mieć różny efekt.
    Usługa doradcy zewnętrznego wbrew pozorom nie stanowi dla banku dodatkowego kosztu. Doradca w banku ma dzięki temu znacznie mniej pracy - otrzymuje gotowe dokumenty, z klientem spotyka się dopiero przy podpisaniu umowy. W niektórych bankach, gdzie proces odbywa się centralnie, to doradca zewnętrzny podpisuje z klientem umowę kredytową. Pracy oddziału nie ma tutaj wcale.
    Zdarza się, że kredyt uzyskany przez pośrednika będzie tańszy niż bezpośrednio w oddziale. Przykładem może być promocja PKO BP, która obowiązywała w styczniu/lutym. Warunki w oddziale były znacznie gorsze niż u pośrednika.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz Zalewski ; 07-03-2015 o 14:04

  2. #5902

    Domyślnie

    Witam! chciałem zapytać czy warto skorzystać z promocji ING "Mieszkanie bez kompromisów" spełniam wszystkie warunki by z tej promocji skorzystać, nie wiem czy warto. W regulaminie jest napisane że trzeba podpisać umowę do końca czerwca - od tego momentu ile mam czasu na uruchomienie kredytu?

  3. #5903
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Nie jest tajemnicą , że pośrednik zarabia na prowizji i nie ma co tego ukrywać.Tak naprawdę są dwa rodzaje pośredników:1) firmy , które otrzymują tylko i wyłącznie wynagrodzenie ze strony banku , lub 2) firmy, które otrzymują wynagrodzenie ze strony banku jak i chcą dostać wynagrodzenie ze strony klienta dodatkowo.
    Nasi doradcy jednak nie pobierają żadnego dodatkowego wynagrodzenia ze strony klienta. Można jak najbardziej porównać nasze oferty z bankowymi i będą albo takie same albo lepsze. Oferty są kompleksowo przedstawiane z wadami i zaletami i wszystkimi dodatkowymi kosztami.


    Cytat Napisał Panteraz Zobacz post
    W moim przypadku więcej sam wynegocjowałem z bankiem, niż zaproponowali mi doradcy finansowi. Nie oszukujmy się, korzystanie z pośrednika musi kosztować, z reguły nie bezpośrednio z naszej kieszeni, ale kosztem warunków naszej oferty.
    Z drugiej strony, jeśli ktoś nie za bardzo zna się na negocjacjach, oraz kosztach kredytu i ta tematyka jest mu obca, warto skorzystać z pomocy. Doradca pomoże znaleźć najlepsze oferty i naświetli za co płacimy. Koszty to nie tylko marża i wibor, ale też okres karencji, gdzie nie spłaca się kapitału tylko same odsetki, podwyższone oprocentowanie do czasu wpisu w hipoteke i szereg innych opłat i pułapek.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  4. #5904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    O rzetelności i kompetencji naszych doradców nie świadczy posiadane biuro.

    Większość z nas pracuje mobilnie , a do tej pracy nie jest potrzebne biuro i stolik. Dla nas mobilność to możliwość spotkania się z klientami w dowolnym miejscu i czasie, który odpowiada klientom. To także możliwość odpowiadania na ich zapytania i telefony , wtedy gdy tego potrzebują. Do tej formy pracy nie jest potrzebne biuro.
    Tak jak Łukasz , pracuję w domu . Spotkania odbywają się u klientów, w kawiarni lub inny dowolnym miejscu , czy nawet online. Ostatecznie klient i tak podpisuje umowę w oddziale banku, który jest w najbliższy miejscu zamieszkania.

    Póki co , żaden klient nie powiedział, że brak biura mu przeszkadza.

    Cytat Napisał gubik Zobacz post
    Rozmawiałem z doradcą Muratora w sprawie mojego kredytu i skorzystałem z usług konkurencji.
    Jak w Lublinie będzie siedziba gdzie można przyjść i usiąść jak człowiek to klienci znajdą się na pewno,
    nie wypowiadam się na temat innych miast bo nie posiadam takiej wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez Murator FINANSE ; 08-03-2015 o 21:18
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  5. #5905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Zastanawiam się, ile jeszcze razy będę cytowany przez redakcję?
    Nic nie napisałem o rzetelności i kompetencjach?
    Napiszę bardzo obrazowo, o co mi chodzi.
    Można "załatwić" potrzebę fizjologiczną w łazience, siedząc na podgrzewanej desce klozetowej,
    a można pójść na pole.
    Potrzebne są dwa kołki, jeden do powieszenia kurtki a drugi do odganiania wilków.
    Efekt finalny ten sam, kredyt wzięty.

  6. #5906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panteraz Zobacz post
    Wibor cały czas spada, na dzień dzisiejszy jest ok 1.9%
    Dostałem ofertę z banku prowizja- 0,5%, marża 1,35. W zasadzie to nie dostałem, a wynegocjowałem
    Witam,
    czy możesz się pochwalić w którym banku dostaniesz kredyt z takimi warunkami? rozumiem że nie masz dodatkowo np ubezpieczenia na życie.

  7. #5907
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam oferta ING jest bardzo konkurencyjna w stosunku do pozostałych. Przede wszystkim dlatego , że jest 0% prowizji za przyznany kredyt, marża 1,65% przez cały okres kredytowania. Poza kredytem hipotecznym, bank otwiera konto osobiste darmowe ( nie ma obowiązku przeniesienia wynagrodzenia) i konieczne jest posiadanie jednego z pakietów ubezpieczeniowych, przez okres minimum 3 lata. UWAGA : jedna polisa - jedna składka - jeden ubezpieczony.
    Czas na uruchomienie środków od podpisania umowy , przy budowie, do 180dni kalendarzowych.
    Jest jeszcze kilka innych banków o dość podobnej ofercie. Jednak " mieszkaj bez kompromisów" cieszy się dużym zainteresowanie wśród kredytobiorców.
    Jeśli chodzi o ING- wniosek kompletny musi wpłynąć do oddziału do końca marca. Zachęcam do kontaktu- z chęcią pomogę

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    Witam! chciałem zapytać czy warto skorzystać z promocji ING "Mieszkanie bez kompromisów" spełniam wszystkie warunki by z tej promocji skorzystać, nie wiem czy warto. W regulaminie jest napisane że trzeba podpisać umowę do końca czerwca - od tego momentu ile mam czasu na uruchomienie kredytu?
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  8. #5908
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakiczi

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-230
    Posty
    0

    Domyślnie

    Dobre doradztwo kredytowe można znaleźć na stronie http://www.polecanebanki.net Ja korzystam regularnie z ich porad i jestem bardzo zadowolony. No i oczywiście ich pomoc jest darmowa.

  9. #5909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dodatkowo karta kredytowa, bez żadnych ubezpieczeń na życie, pochwalę się ale jeszcze nie teraz, nie będę zapeszał.

  10. #5910
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Zwykły spam,
    Cytat Napisał bakiczi Zobacz post
    Dobre doradztwo kredytowe można znaleźć na stronie http://www.polecanebanki.net Ja korzystam regularnie z ich porad i jestem bardzo zadowolony. No i oczywiście ich pomoc jest darmowa.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  11. #5911
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid K

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-057
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Profesjonalny doradca kredytowy zawsze przedstawi ofertę standardową. Negocjacje odbywają się zawsze po uzyskaniu decyzji kredytowej. Wszelkie "negocjacje" przed złożeniem wniosku stanowić będą jedynie obietnicę bez pokrycia ze strony doradcy w oddziale. Z mojej strony wychodzi jedynie informacja, że w danym banku da się negocjować, w innym nie. Kwestię wysokości negocjacji wolę zostawiać na koniec, aby klient nie był finalnie rozczarowany. Negocjacje przy wydawałoby się podobnych parametrach mogą mieć różny efekt.
    Usługa doradcy zewnętrznego wbrew pozorom nie stanowi dla banku dodatkowego kosztu. Doradca w banku ma dzięki temu znacznie mniej pracy - otrzymuje gotowe dokumenty, z klientem spotyka się dopiero przy podpisaniu umowy. W niektórych bankach, gdzie proces odbywa się centralnie, to doradca zewnętrzny podpisuje z klientem umowę kredytową. Pracy oddziału nie ma tutaj wcale.
    Zdarza się, że kredyt uzyskany przez pośrednika będzie tańszy niż bezpośrednio w oddziale. Przykładem może być promocja PKO BP, która obowiązywała w styczniu/lutym. Warunki w oddziale były znacznie gorsze niż u pośrednika.
    Ja wziąłem w pko bp hipoteczny kredyt, warunki były promocyjne i korzystne.

  12. #5912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panteraz Zobacz post
    Dodatkowo karta kredytowa, bez żadnych ubezpieczeń na życie, pochwalę się ale jeszcze nie teraz, nie będę zapeszał.
    Jeżeli możesz to napisz na privi.

  13. #5913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witaj tupttus , warunki dość ciekawe, jednak dość trudne do osiągnięcia. Czy możesz dać znać jaki to bank? doszło do finalizacji transakcji?
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #5914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator FINANSE Zobacz post
    Witaj tupttus , warunki dość ciekawe, jednak dość trudne do osiągnięcia. Czy możesz dać znać jaki to bank? doszło do finalizacji transakcji?
    To pytanie należy zadać Panteraz - na razie nie podzielił się informacją który to bank ani też czy umowa została zawarta.

  15. #5915
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    dokładnie pomyłka. Dzięki za zwrócenie uwagi.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #5916
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Czekam na umowę.

  17. #5917

    Domyślnie

    mogę prosić o wyjaśnienie zapisu regulaminu w ING:

    "jeden z kredytobiorców na dzień złożenia wniosku o Kredyt hipoteczny nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i uzyskuje
    aktualnie średniomiesięczny dochód netto na poziomie min. 1 000 PLN."

    Mam rozumieć, że w przypadku osoby np. żony która nie skończyła 35 lat, a nie uzyskuje wymymaganego dochodu, będzie skreślona z ubiegania się o kredyt. Nie będzie brany dochód męża który skończył 35 lat i uzyskuje dochody netto 5tyś.??

  18. #5918
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam już wyjaśniam : Warunki oferty ING " Mieszkaj bez kompromisów" są następujące:
    - minimalna kwota kredytu - 100 000 PLN
    - jeden z kredytobiorców nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i musi uzyskiwać aktualnie średniomiesięczny akceptowalny dochód na poziomie minimum 1 000 PLN
    -
    konieczne jest posiadanie :
    a)lub założenie rachunku darmowego z deklaracją comiesięcznych wpływów w minimalnej kwocie 2 000 PLN ( ma obowiązku przeniesienia wynagrodzenia)
    b)oraz przystąpienie do programu ubezpieczeniowego (jednego z kredytobiorców) opcja Życie, Standard lub Premium maksymalnie na okres 3 lat by utrzymać warunki promocyjne.

    Zgodnie z §2 punktem 1 regulaminu oferty Specjalnej „Mieszkaj bez kompromisów” : "Uczestnikami Oferty specjalnej mogą być klienci indywidualni, którzy samodzielnie lub wspólnie złożą wniosek o Kredyt hipoteczny. Równocześnie trzeba przyjąć , że przynajmniej jeden z kredytobiorców na dzień złożenia wniosku o Kredyt hipoteczny nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i uzyskuje aktualnie średniomiesięczny dochód netto na poziomie min. 1 000 PLN " W związku z powyższym ten zapis należy rozumieć, że jeżeli żona nie ma 35 lat jednak nie uzyskuje dochodu , a Pan ma powyżej 35 lat to niestety nie możecie skorzystać z tej oferty,
    Oczywiście jak najbardziej dochód będzie brany pod uwagę ale nie w tej ofercie. Jeśli jesteście zainteresowani ING to są dwie pozostałe w sprzedaży, tj : „0 % prowizji” i „niższa marża”. Nie ma kryterium wiekowego w tych wariantach.
    Zachęcam do kontaktu, pomogę znaleźć inne oferty godne zainteresowania
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  19. #5919

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, a więc nie wygląda to tak źle.....
    Na dzień dzisiejszy rozglądam się za ofertami i jak na razie PKO i ING mnie zainteresowały.
    Interesuje mnie jeszcze jednak sposób naliczania powierzchni użytkowej do wyliczenia kredytu. Z moich informacji wynika, że pow. użytkowa to taka w której się przebywa co najmniej 8 godz. dziennie, informacja od projektanta, zatem czy bank ma prawo wliczyć do tej pow. np, kotłownie, garaż???
    Różnica w kredycie wychodzi spora po takich obliczeniach. Mam na oku domek o pow. 111m2 ale z kotłownią i garażem to już 140m2, a więc jak jest w tej kwestii??

  20. #5920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Może zechciałby Pan poznać również Eurobank, mamy specjalną ofertę od 2 lat w sprzedaży. Możemy obniżyć marżę oferowaną w "niskim procencie" o 0,3 w dół.

    A jeśli chodzi o powierzchnię użytkową każdy ma swój punkt widzenia. Banki raczej posługują się ustawą, która definiuje powierzchnię użytkową.
    „powierzchni użytkowej lokalu - należy przez to rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału;” Garaż również jest wyłączony z powierzchni użytkowej.

    Kolejną kwestią jest fakt, że niektóre banki do obliczeń kosztów budowy uwzględniają powierzchnię całkowitą a niektóre powierzchnię użytkową.
    O ile mnie pamięć nie myli, PKO BP i ING akurat liczą wg powierzchni całkowitej koszty budowy, Eurobank liczy wg powierzchni użytkowej
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

Strona 296 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony