dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 337
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 6726
  1. #6561

    Domyślnie

    Ja korzystałem z pomocy firmy doradców finansowych , i szczerze namawiam wszystkich do korzystania z pomocy fachowców, wiedza jaką dostarczyła mi pani Ilona Makuch pracująca dla Finance Home jest bezcenna, dzięki niej wybraliśmy z żoną bardzo dobry kredyt mieszkaniowy i możemy spać spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-04-2018 o 21:16

  2. #6562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr19773 Zobacz post
    Ja korzystałem z pomocy firmy doradców finansowych , i szczerze namawiam wszystkich do korzystania z pomocy fachowców, wiedza jaką dostarczyła mi pani Ilona Makuch pracująca dla Finance Home jest bezcenna, dzięki niej wybraliśmy z żoną bardzo dobry kredyt mieszkaniowy i możemy spać spokojnie.
    A ja mam bardzo negatywne doświadczenia z doradcami. Byłem u 3 jednocześnie podli naciągacze którzy w dupie mają interes klienta tylko własne targety. Kredyt wziąłem indywidualnie na super warunkach w jednym z banków którzy polecali ale o 1% marży dostałem innej niż oni obiecywali.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-04-2018 o 21:16

  3. #6563
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr19773 Zobacz post
    Ja korzystałem z pomocy firmy doradców finansowych financeh.pl/ , i szczerze namawiam wszystkich do korzystania z pomocy fachowców, wiedza jaką dostarczyła mi pani Ilona Makuch pracująca dla Finance Home jest bezcenna, dzięki niej wybraliśmy z żoną bardzo dobry kredyt mieszkaniowy i możemy spać spokojnie.
    Jak możesz pochwal się warunkami.
    Kiedyś rozmawiając z dwoma doradcami sam wynegocjowałem lepsze warunki niż oni.
    Więc co to może oznaczać.

  4. #6564

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jak możesz pochwal się warunkami.
    Kiedyś rozmawiając z dwoma doradcami sam wynegocjowałem lepsze warunki niż oni.
    Więc co to może oznaczać.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A ja mam bardzo negatywne doświadczenia z doradcami. Byłem u 3 jednocześnie podli naciągacze którzy w dupie mają interes klienta tylko własne targety. Kredyt wziąłem indywidualnie na super warunkach w jednym z banków którzy polecali ale o 1% marży dostałem innej niż oni obiecywali.
    Trudno wypowiadać mi się nt. tego, co otrzymaliście od pośredników i bezpośrednio w banku. Co do zasady w obu kanałach funkcjonują dokładnie te same oferty. Jako pośrednik w żadnym wypadku nie podaję nigdy ofert negocjowalnych, choćbym był w 99,9% pewny, że dane warunki uda się uzyskać. Zawsze przedstawiam oferty standardowe. Przedstawianie ofert negocjacyjnych przed uzyskaniem decyzji kredytowych jest obietnicą bez pokrycia i mam tutaj na myśli nie tylko pośredników, ale i doradców w bankach. To nie doradca w banku decyduje o powodzeniu negocjacji i niejednokrotnie spotykałem się z sytuacjami, gdy tych warunków uzyskać się doradcy bankowemu nie udało. Różnica jest taka, że pośrednik pracuje na swoje nazwisko i markę. Jeśli nie uda się uzyskać obiecanych warunków, to będzie krytykowany na wszelkie możliwe sposoby, o braku ewentualnych poleceń nie wspomnę. Jeśli zdarzy się to pracownikowi banku, to zrobi on jedynie "kocie oczy", z przykrością stwierdzi, że się nie udało i zajmie się obietnicą dla kolejnego klienta.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  5. #6565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja załatwiałem kredyt sam i wydaje mi się, że udało się dostac naprawde dobre warunki, na pewno lepsze niż przedstawił doradca, a konkretnie:

    marża 1,8 i brak prowizji, brak konieczności ubezpieczenia na życie, od utraty pracy itp
    ubezpieczenie nieruchomości w banku (było tanie) obniżyło marżę o 0.1
    jedynie musiałem otworzyć ROR
    Bank BGŻ BNP Paribas
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #6566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Ja załatwiałem kredyt sam i wydaje mi się, że udało się dostac naprawde dobre warunki, na pewno lepsze niż przedstawił doradca, a konkretnie:

    marża 1,8 i brak prowizji, brak konieczności ubezpieczenia na życie, od utraty pracy itp
    ubezpieczenie nieruchomości w banku (było tanie) obniżyło marżę o 0.1
    jedynie musiałem otworzyć ROR
    Bank BGŻ BNP Paribas
    To standardowa oferta BGŻ. Na rynku da się znaleźć ubezpieczenia tańsze niż BGŻ. Należy policzyć co się bardziej opłaca.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #6567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że nie standardowa, ale niezła w mojej opini, na pewno sa na rynku lepsze, ale moją działką był zainteresowany tylko BGŻ i PKO BP
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  8. #6568

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariu23232 Zobacz post
    Zastnawiam się nad wyborem korzystnej oferty kredytowej... Czy znacie może jakieś rankingi tego typu?
    Rankingi mają to do siebie, że są do niczego Żaden z rankingów nie będzie stworzony "pod Ciebie". Kredyt hipoteczny jest produktem poniekąd szytym na miarę i dla każdej z osób należałoby tworzyć osobny ranking.
    Opisz dokładnie czego potrzebujesz (możesz na priv), a postaram się dobrać oferty dla Ciebie.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  9. #6569

    Domyślnie

    Według mnie takie rankingi mogą być pomocne. Wiadomo, że nigdy nie będą w 100% dopasowane do nas, ale dają chociaż jako takie pojęcie o ofertach i o tym do którego banku warto się wybrać. Wystarczy korzystać z dobrychi tyle
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-05-2018 o 15:44

  10. #6570

    Domyślnie

    A co jeśli zasugerujesz się rankingiem i okaże się, że Twój wybór był niewłaściwy? Znam wiele przypadków, gdzie kredytobiorcy tłumaczyli sobie, że wybrali najlepiej jak mogli, zaklinając rzeczywistość.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  11. #6571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    UWAGA KLIENCI BZ WBK oraz ING -

    Zgodnie z nakazem UOKiKu BZ WBK i ING muszą zwrócić klientom pieniądze za opłaty za konta i karty płatnicze , które były naliczone w poniższych przypadkach.

    A w szczególe?
    W BZ WBK sprawa dotyczy tzw. trwałego nośnika. Bank informował klientów o zmianach tylko za pomocą bankowości elektronicznej.Bank więc proponuje klientom podpisanie
    bezpłatnego aneksu do umów, które potwierdzą akceptację aktualnie obowiązujących regulacji.
    Stosowny wniosek o aneks należy złożyć w formie pisma reklamacyjnego, a w jego treści powołać się na decyzję UOKiK nr RBG – 9/2018, podać PESEL i wskazać oddział, w którym zostanie podpisany dokument.
    Aneks będzie można podpisać tylko w placówce.

    Jednocześnie bank poinformował, że będzie przyznawał klientom rekompensaty, w poniższych sytuacjach
    1)Zwrot otrzymają klienci, którzy w dniu wydania decyzji przez UOKiK pozostawali i pozostają nadal stroną umowy o produkt, dla którego w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 lipca 2016 r. wprowadzono podwyżki i poinformowano o nich tylko w bankowości internetowej.

    2) Dodatkowo o zwrot mogą się ubiegać klienci, którzy zostali obciążeni prowizją za przewalutowanie transakcji kartowej wyższą niż 100 zł oraz klienci, którzy po wprowadzeniu podwyżek nie uzyskali obniżenia lub zwolnienia z innej opłaty lub prowizji lub nie uzyskali innej bezpłatnej usługi płatniczej.

    3) Klienci korzystający ze starych kont przejętych jeszcze po Kredyt Banku - Ekstrakonto Profil Aktywny i Ekstrakonto Profil Ambitny – mogą odzyskać 108 zł lub połowę tej kwoty, jeśli byli uprawnieni do 50 proc. zniżki za prowadzenie rachunku.

    4)użytkownicy kart debetowych Visa i Maestro mogą wnioskować o rekompensatę w wysokości 286,53 zł z tytułu wprowadzenia prowizji za przewalutowanie transakcji, natomiast posiadacze kart Mastercard – 379,40 zł. Użytkownicy kart MasterCard PAYBACK Multi mogą odzyskać 1,17 zł za każdy miesiąc obowiązywania podwyższonej opłaty miesięcznej za kartę, ale nie więcej niż 19,84 zł łącznie.

    5)Z kolei klienci, którzy w okresie od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2016 r. korzystali z cash backu, mają prawo do zwrotu w wysokości 0,80 zł od każdej operacji tego typu.

    6)W przypadku kart kredytowych obowiązują zwroty za przewalutowanie transakcji w wysokości 277,32 zł dla kart Mastercard i 284,17 zł dla kart Visa (dotyczy transakcji w EUR).

    Jeśli chodzi o ING , to kto może otrzymać rekompensatę od ING Banku Śląskiego?
    W ING Banku Śląskim chodzi o naliczanie opłat miesięcznych za kartę debetową.
    W banku obowiązywała zasada, że klient zwolniony jest z opłaty miesięcznej, jeśli bank rozliczy w danym miesiącu transakcje na określoną kwotę. Klient wykonujący transakcje w ostatnich dniach miesiąca, nie miał jednak wpływu na to, kiedy bank je rozliczy. Warto zauważyć, że często rozliczenie transakcji nie zawsze następowało w dniu dokonania owej czynności zdarzało się, że rozliczenie wskakiwało w następny miesiąc i bank naliczał opłatę za kartę.
    Urząd zakwestionował tę praktykę i nakazał bankom, by w takich przypadkach brały pod uwagę transakcje wykonane, a nie rozliczone.
    Podsumowując więc ING Bank został zobligowany do zwrotu opłaty miesięcznej za karty: Visa Zbliżeniowa, Visa NFC, Debit MasterCard Zbliżeniowa, które pobrał pomiędzy 1 lutego 2017 r. a 31 marca 2018 r. Możliwość otrzymania zwrotu dotyczy wszystkich klientów, którzy do dnia 20 września 2018 r. zgłoszą wniosek o zwrot opłaty. Środki wrócą w terminie do 30 dni od daty złożenia reklamacji.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  12. #6572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Pożyczka hipoteczna na cel dowolny - kolejny produkt hipoteczny.

    Pożyczka hipoteczna - to produkt hipoteczny na cel dowolny z zabezpieczeniem na nieruchomości mieszkalnej.
    Co oznacza, że klient może pożyczyć środki pieniężne z banku , dając nieruchomość mieszkalną pod zastaw, bez konieczności określenia konkretnego celu wykorzystania środków.

    Okres kredytowania to maksymalnie 20-25 lat i aż do 70%-80% wartości nieruchomości w zależności od banku.

    Pożyczka jest często stosowana by również uzyskać środki na wkład własny do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości.
    UWAGA! Zaciągając pożyczkę i kredyt hipoteczny są dwa kredyty do spłaty, co zmniejszy naszą zdolność kredytową.
    Dalsze konsekwencje to zmniejszenie maksymalnej dostępnej kwoty kredytu np. na zakup wymarzonej nieruchomości.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  13. #6573
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    PROWIZJA ZA UDZIELENIE KREDYTU ?

    Nadal podczas spotkać pojawia się wiele pytań na temat prowizji za udzielenie kredytu!
    Przede wszystkim NAJWAŻNIEJSZE - są oferty kredytów hipotecznych na rynku gdzie prowizja wynosi 0%!!!

    DWIE NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE:
    1) prowizja za udzielenie kredytu - to opłata do banku za jego udzielnie. Klient ponosi ją z własnych środków lub jest potrącona z kwoty kredytu na moment uruchomienia pierwszej transzy. - zależy to od banku i możliwości klienta

    2) Prowizja może się wahać od 0-3,5% od kwoty kredytu.

    Jednak pamiętajmy , że są na rynku oferty bez prowizji - np ING, BZWBK ( oferta do końca sierpnia br.), czy PKO BP i Millennium.

    Zachęcam do kontaktu
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #6574
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Pożyczka hipoteczna na cel dowolny - kolejny produkt hipoteczny.

    Pożyczka hipoteczna - to produkt hipoteczny na cel dowolny z zabezpieczeniem na nieruchomości mieszkalnej.
    Co oznacza, że klient może pożyczyć środki pieniężne z banku , dając nieruchomość mieszkalną pod zastaw, bez konieczności określenia konkretnego celu wykorzystania środków.

    Okres kredytowania to maksymalnie 20-25 lat i aż do 70%-80% wartości nieruchomości w zależności od banku.

    Pożyczka jest często stosowana by również uzyskać środki na wkład własny do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości.
    UWAGA! Zaciągając pożyczkę i kredyt hipoteczny są dwa kredyty do spłaty, co zmniejszy naszą zdolność kredytową.
    Dalsze konsekwencje to zmniejszenie maksymalnej dostępnej kwoty kredytu np. na zakup wymarzonej nieruchomości.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  15. #6575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Kredyt konsolidacyjny - jeden z produktów hipotecznych.

    Kredyt konsolidacyjny to produkt hipoteczny, który daje możliwość połączenia zarówno celów mieszkalnych i niemieszkalnych.
    Prosto mówiąc można połączyć zarówno możliwość celów związanych z remontem, wykończeniem, dokończeniem czy spłatą kredytu mieszkaniowego ze spłatą innych kredytów gotówkowych, kart kredytowych czy zobowiązań innych a nawet celu dowolnego.

    WAŻNE: Można spłacić tylko istniejące, regularnie spłacane pożyczki i kredyty bankowe.

    Kredyt konsolidacyjny zwykle nie przekracza 80% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem i maksymalny czas kredytowania to 30 lat.Jest spłacany w ratach równych lub malejących.
    Zabezpieczeniem jest nieruchomość mieszkalna.
    Klienci korzystają z konsolidacji gdy muszą lub chcą zmniejszyć swoje zobowiązania comiesięczne.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #6576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Co jest korzystniejsze?

    Wzięcie kredytu na zakup działki a potem na budowę domu czy jeden kredyt na oba cele?
    niepoprawna marzycielka

  17. #6577

    Domyślnie

    Cytat Napisał natka24 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Co jest korzystniejsze?

    Wzięcie kredytu na zakup działki a potem na budowę domu czy jeden kredyt na oba cele?
    Jaki auto jest najfajniejsze żółte czy niebieskie ??
    Ps. czy kolega sam przeczytał co napisał ,?
    Jeśli tak to poprawnej odpowiedzi może udzielić Duch Święty ( po krótkiej konferencji z aniołami stróżami bankowców posiadających w swojej ofercie kredyty hipoteczne ).

  18. #6578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał natka24 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Co jest korzystniejsze?

    Wzięcie kredytu na zakup działki a potem na budowę domu czy jeden kredyt na oba cele?

    To zależy kiedy ma powstać dom. jeżeli wiadomo kiedy i jest to do 24 miesięcy od wzięcia kredytu to weź kredyt na dom z działką. W przeciwnym wypadku weź kredyt tylko na działkę.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 29-07-2018 o 16:07

  19. #6579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jaki auto jest najfajniejsze żółte czy niebieskie ??
    Ps. czy kolega sam przeczytał co napisał ,?
    Jeśli tak to poprawnej odpowiedzi może udzielić Duch Święty ( po krótkiej konferencji z aniołami stróżami bankowców posiadających w swojej ofercie kredyty hipoteczne ).
    Niech Kolega sam zastanowi się co napisał i zwiększy dawkę tego co pije lub pali, albo zaprzestanie zażywania.

  20. #6580

    Domyślnie

    A kolega Gaweł jest Duchem Świętym i zna wszystkie opcje kredytowe jakie może otrzymać natka24 ?
    Na jakiej podstawie wnosisz to co napisałeś. TO czy opłaca się wziąć kredyt razem na działkę i dom zależy od wielu czynników.
    Jaka wartość działki ? domu ? Kiedy planowana jest budowa domu ? Jaka zdolność kredytowa ( np. czy po wzięciu kredytu na działkę pozostaje zdolność do otrzymania kredytu na dom )? Jaki planowany czas spłaty kredytu ? I najważniejszy jakie są konkretne oferty- najlepiej poprosić o symulację obydwu sytuacji i wybrać korzystniejszy wariant.
    Ps. jeżeli cię nie pili i nie musisz budować już to nie wiem czy nie warto trochę zaczekać - aktualnie obserwujemy bum w budownictwie - zbliżają się wybory samorządowe i każdy wójt czy starosta staje na rzęsach aby coś robić, ruszyły inwestycje unijne, spada bezrobocie , ceny robocizny i materiałów idą do góry. Oczywiście nikt nie jest prorokiem i nie wiadomo do kiedy ta tendencja się utrzyma. Być może dobrym wariantem ( jeżeli masz fajną działkę na oku i cena jest OK ) zakup działki teraz a budowa za rok-dwa , ale to jest trochę ruletka.
    Podziwiam niczym niezachwianą pewność kolegi Gawła w autorytatywnym stwierdzeniu - bez znajomości szczegółów.
    Postawisz dolary przeciwko orzechom ?

Strona 329 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony