dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Jak tanio ale z gustem i pomysłem urządzić dom

    Idea wątku to kontynuacja myśli- tani domek= tanie urządzenie. Tanie nie oznacza kiczowate, tandetne, bez gustu , bez smaku. Tanie - to po prostu jak nie wydać fortuny a urządzić dom aby był piękny, harmonijny, aby każdy kto przekroczy próg naszego domu: ..westchnął: Ale macie super piękny dom.....funkcjonalny, nie pretensjonalny, mający to " coś"
    Wpisujemy swoje pomysły na urządzanie domu
    wpisujemy adresy tanich sklepów
    wpisujemy nie konwencjonalne pomysły na aranżacje
    wpisujemy substytuty produktów z najwyższej półki , które są w stanie zastąpić rzeczy dla milionerów
    wklejamy fotki
    wklejamy linki stron z aranżacjami

    po prostu w wątku robimy co chcemy, ale trzymamy się idei...
    "Nie tylko milioner może mieć wystrój marzeń"....
    większość osób zadłuża się na całe życie....większość osób na koniec budowy, kiedy właśnie nadchodzi czas urządzania wnętrz, ma mało pieniążków, zbyt mało żeby zrealizować marzenia ..ale marzenia nadal są i co wtedy...mamy z nich rezygnować......
    nie każdy ma zmysł artystyczny, zmysł projektowania...
    ale każdy chce mieć piękne wnętrza....
    podzielmy się swoimi pomysłami....niech ten wątek będzie inspiracją dla każdego z nas...

    jestem przekonana, że klimat domu , czar nie zależy od stanu finansów...i w tym wątku spróbujmy odnaleźć to coś...dla każdego z nas....

    tak więc rozpoczynam inauguracje wątku ..tanio z gustem i pomysłem

    urządzam swój dom



    zapraszam wszystkie artystyczne dusze....każdy pomysł jest mile widziany w tym wątku..

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podstawowa zasada - mniej znaczy więcej.
    Nie przeładowywać wnętrz bibelotami i meblami.
    Od dawna jest wiadomo, że wydzielenie w pokoju garderoby jest tańsze niż budowa/zakup szafy o analogicznej pojemności, zwłaszca takiej z przesuwnymi drzwiami. Wtedy jak najwięcej chować do takich garderób i schowków.

    Druga nie mniej ważna zasada pięknego wnętrza - naturalne materiały.
    I tu pojawia się problem, bo tani jest plastik udający drewno niż samo drewno. Trzeba albo długo szukac w sklepach, albo tańszego stolarza.

    Podłogi - linoleum robi karierę we wnętrzarstwie, a jest tańszy od płytek.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi sie ten wątek
    Ja także wraz z postępem czasu musze rewidowac moje pomysły wnetrznarskie i dostosowywac je do kieszeni, dlatego zdecydowalam sie na zakup stosunkowo tanich drzwi drewnianych surowych i własnoręczne ich pomalowanie.

    Ogólnie wiadomo, ze najdroższa jest robocizna, dlatego jak ktos ma zdolnego np. stolarza w domu to wyposarzenie domu nie bedzie takie drogie

    Ja niestety nie mam i wciąz kombinuje
    Chetnie podpatrze Wasze pomysły

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie Re: Jak tanio ale z gustem i pomysłem urządzić dom

    Cytat Napisał Szelma29
    Tanie nie oznacza kiczowate, tandetne, bez gustu , bez smaku.
    Tanie - to po prostu jak nie wydać fortuny a urządzić dom aby był piękny, harmonijny, aby każdy kto przekroczy próg naszego domu: ..westchnął: Ale macie super piękny dom.....funkcjonalny, nie pretensjonalny, mający to " coś"


    jestem przekonana, że klimat domu , czar nie zależy od stanu finansów
    też tak myślę .....
    na allegro są oryginalne rzeczy
    i czasem za grosze

    nakupiłam całe mnóstwo różnych rzeczy i teraz wszystko czeka sobie na swoje miejsce
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Tanio, ładnie i naturanie - w castoramie są piękne płytki z marmuru coffe brown w cenie 78 zł. Wydaje mi się, że na marmur to tanio. A marmur piękny - ciemnobrązowoszary z delikatnymi żyłkami. Dziś jadę po niego!
    basia228

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem urządzenie domu 'ze smakiem' lub 'bez' nie zależy od kasy, a od gustu osoby, która go urządza (i mam tu myśli zarówno mieszkańców, jak i architektów czy dekoratorów). Chociaż oczywiście jak weźmiemy siostry bliźniaczki o bardzo podobnym wyczuciu to lepiej będzie miała ta zamożniejsza

    Liczą się na pewno trzy rzeczy: pomysł, zasada 'mniej znaczy więcej' i... porządek w domu! Ponadto sądzę, że coś co zawsze będzie 'w dobrym guście' i 'na poziomie' (bo rozumiem, że taki efekt chcemy uzyskać?) to naturalne materiały. Moim największym zaskoczeniem podczas urządzania domu jest to, że nierzadko są dużo tańsze niż 'firmowe podróby', czyli produkty typu mebel z płyty w okleinie drewnopodobnej ( słabo podobnej!!) producenta znanego, 'markowego'

    Trudno o konkretne uwagi, bo pomysłów tyle ile wnętrz. Na pewno polecam korzystanie z prasy fachowej i doświadczeń użytkowników tego forum. Przy odrobinie wysiłku i szczęścia można uniknąć błędów A adresy sklepów 'przyjaznych' to dobry pomysł. Ja powiem ogólnie: małe zakłady, starsi rzemieślnicy, którzy może warsztat mają w garażu, ale fach sprzed ery made-in-china. A z drugiej strony hipermarkety budowlane, w tym ten największy - Allegro

    Do tego dodam coś, o czym w świecie marketingu, trendów, lansiarstwa, lawiny produktów i możliwych opcji łatwo zapomnieć:
    NAJPROSTSZE ROZWIĄZANIA SĄ PRZEWAŻNIE TYMI NAJLEPSZYMI

  7. #7

    Domyślnie

    Przede wszystkim szukać szukać i jeszcze raz szukać. Przeczesywać sklepy i internet. Zawsze znajdzie się coś podobnego (albo nawet to samo) a tańszego.

  8. #8

    Domyślnie

    A tak w ramach jednej z lekcji należałoby obejrzeć ten wątek:

    http://forum.muratordom.pl/szczyty-kiczu,t41267.htm

    Oczywiście z przymrużeniem oka i kto co lubi, ale pojęcie jakieś też daje

  9. #9

    Domyślnie

    Tanio i z klasą?
    1. Naturalne, długowieczne materiały, szczególnie drewniane podłogi. Do tego meble z drewna, a nie jakiegoś paździerza z BRW.
    2. Olewanie "najnowszego krzyku mody we wnętrzarstwie". Płytki w modne dziś wzorki za dwa lata będą passe, a trudno tak często remontować łazienkę.
    3. Neutralne kolory. Intensywny fiolet może i jest na fali, ale opatrzy się po pół roku. I co dalej? Przemalowanie domu?
    4. Unikanie banalnych imitacji, np. gipsowych imitacji kamienia na ścinie, plastikowych imitacji drewna na podłodze.
    5. Inwestowanie w rzeczy ważne (podłoga, zabudowa w kuchni), a oszczędzanie na tych mniej istotnych. Polacy mają w domach sprzęt AGD klasy restauracyjnej, a komu potrzebny jest tak naprawdę piekarnik za 10 tysięcy?
    6. Szukanie okazji, vide Allegro.

    Tyle przychodzi mi na tę chwilę do głowy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    to po prostu jak nie wydać fortuny a urządzić dom aby był piękny, harmonijny, aby każdy kto przekroczy próg naszego domu: ..westchnął: Ale macie super piękny dom.....funkcjonalny, nie pretensjonalny, mający to " coś"
    Właśnie tak reagują goście ...
    a sposób jest jeden....

    Ubrudzić rączki!!!

  11. #11

    Domyślnie

    1. Słuchać własnej intuicji
    2. Mieć w głowie i sercu wizję domu: kolorystyka, materiały, dodatki
    3. Zbierać ukochane inspiracje
    4. Kupować pomału, na raty, czasem przypadkiem, gdy trafi się COŚ, co WIEMY, że już "należy" do nas i ukochanego domu, mimo, że jeszcze kawał czasu nas dzieli od przeprowadzki

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Hmm... jak tu urządzić dom stylowo, gdy jest się totalnym bezguściem? Podoba mi się mnóstwo rzeczy, które niekoniecznie do siebie pasują...

    Ale zgadzam się, że naturalne materiały i tradycyjne rozwiązania zawsze będą wyglądały ok, za to z eksperymentami można nieźle wtopić...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Moją receptą jest przemysleć wszystko na długo przed budową/remontem, zeby później nie zmieniać koncepcji - bo wtedy nagle okazuje się, że fotel lub sofa nie pasuje do czegoś tam
    Rysować, szkicować, oglądać ... ech, jakie to fajne !!! (może by tak nowy domek znowu ... stary mnie zabije, zabije ... )

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    My lubimy wnętrza nowoczesne- jasne, bez dużej ilości bibelotów, drobiazgów. Zamieszkaliśmy pół roku temu we wnętrzu jeszcze mocno budowlanym. Było ciężko, ale teraz widzimy że podjeliśmy dobra decyzję- nie wykańczaliśmy na szybko i tanio.
    Na piętrze do dziś robimy podłogi- sosnowe deski na legarach pod białym olejem. Wychodzi bardzo fajnie, choć roboty z nią masę i taniej by wyszły panele. Schody- nasze schody zwykle zaskakują i podobają się - zdecydowaliśmy sie na metalowe, policzkowe, malowaliśmy je na szaro. Nie zostało nam kasy na trepy- do dziś mamy trepy budowlane które były w pakiecie ( przeszlifowalismy je i pomalowaliśmy na biało). Pod schodami mąż zrobił mały kibelek- zewnątrzną ściankę pociągnął kilkoma warstwami cementu z dodatkiem wapna- mamy surową, betonową ścianę, na niej szaro-białe zdjęcie. Wygląda fajnie.
    Kominek-wycena wychodziła nam 12 tyś- nie do przyjęcia suma dla nas. Mąż kupił płyty krzemionkowe ( 500zł), wybralismy dobry wkład JIDE ( 4 tyś). Płyty na kominku zaciągnął kilkoma warstwami cementu- jak na ścianie. Do tego surowa rura - bardzo lubimy ten kominek.
    Mamy w domu kilka starych mebli- stół po babci, komoda też, ale szafka nocna jest...spod śmietnika. Druga nasza zdobycz- stary fotel w stylu lat 60-tych czeka na przeróbkę ( będzie miał turkusowe obicie).
    Fajną mamy też szafkę audio- nasz kolega ją wywalał , była krzywa, brzydko lakierowana, ale z drewna. Ja ją zeszlifowałam, mąż dorobił listewki od frontu, tak że wygląda jakby była z grubego drewna i mazneliśmy kilka razy na biało. Wyszła ślicznie.
    Acha- nasza córka uwielbia swoje drewniane łózko- z palety na płyty karton-gipsy (wygładzona, pociągnieta białym olejem, na to materac)- pomysł ściągnęłam z pisma wnętrzarskiego.
    W łazience mamy 2 rodzaje płytek na ścianach- włoskie, drogie ( na wannie, nad umywalką, na gebericie) i tanie, białe z Castoramy- udało się nam to połączenie. Płytki mamy do wysokości 30-40 cm. nad umywalkę - to spora oszczędność.
    Dużo jeszcze pracy przed nami, ale wiemy że jak nie ma dużo kasy , można samemu czasem coś podłubać i wymyślić-efekty wychodzą częśto fajne. A jak nie- nie szkoda wyrzucić. Mój mąż uwielbia ściągać stare meble- to takie drugie życie rzeczy. Zasadę ma tylko 1- mają być z drewna- wtedy można z nich zrobić naprawdę ciekawe rzeczy. Jak nie wyjdzie- będzie z nich ładne ognisko.
    REKLAMA

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    moje schody ( zdjęcie jest niestety ciemne i ściany jeszcze nie pomalowane).Sciana ze zdjeciem jest betonowo szara
    [img][/img]
    REKLAMA

  16. #16

    Domyślnie

    Magnolia masz swój dzienik ,baardzo mnie zaciekawił opis i chętnie zobaczę.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Nie mam dziennika- brakuje mi wytrwałosci na dziennik. Poza tym tylko czasem mam nastrój żeby się czymś pochwalić. Wkleiłam schody
    REKLAMA

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Noxili

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    "Podpisuję sie obiema łapami pod tym co napisała Arktica Anjazzielonego.No i szukać okazji.
    Teraz troche z klimatów typu adamusa słodusa czyli ekstremalnie niskokosztowe wyposarzanie domu (dla ludzi o mocnych nerwach). Część robiłem "by było tak na chwile" i już zostało zostało:

    Np ozdobny kosz na gazety i inne duperele:
    zaczynał jako resztka kosza wiklinowego bez dna i starsznie porysowanego. Po wstawieniu nowego dna z mdf , pomalowaniu altaxinem dorobienu uchwytu z witek wiklinowych opleconych sznurkiem i paru poprawkach efekt jest taki:



    Drobne pierdoły z stopów żelaza .
    Po rozebraniu i oczyszceniu szczotkami drucianymi z nadmiaru rdzy umieszcamy
    nad kuchenka gazowa i smarujemu olejem spożywczym(uwaga śmierdziw trakcie obróbki przypalonym olejem) dobrze mieć pod reką mokra szmatke do gaszenia jeżeli się zapali olej.
    Efekt identyczny do bardzo drogiego brunirowania(pistolety, droga stara optyka) tym lepszy czym przedmiot bardziej skorodowany:



    Jezeli mamy dostęp do starych (mogą być dość podniszcone) dech dębowych lub bukowych z rozbiórki.
    Po oszlifowaniu szlifierka taśmowa , bejcowaniu na mokro,kilkukrotnym pokostowaniu( ty prawie 2 tygodnie przerw i 4 warstwy) i pokryciu naturalnym woskiem pszczelim(suszarka do włosów i szmatka) mamy niepowtazalne parapety okienne


    Warto polować na stare mable pokryte warstwami farb olejnych. Jezeli sa w dość dobrym stanie mechanicznym i nie spruchniałe ich renowacja jest dość prosta ale mozolna. Czasem zdażaja sie meble które ktoś kupił do dalszej renowacji apotem to metodami domowymi spieprzył tak że tylko śie śmiać
    Tę szafkę ktoś chciał poczernić więc posmarował czarna do butów.10 butelek benzyny ekstakakt i paru nasty gramach sody kaustycznej , bejcowaniu , uzupełnieniu paru deseczek i wstawieniu szybek wyglada tak.No i pokost.



    Ten stół trafił mi sie pomalowany jasoorzechowa farbą do podłóg . poprzedni właścićiel czasem rąbał na nim tusze prosiaczka przed wędzeniem.
    Szlifierka ,klej, bejca lakier bezbarwny i czarny . ława z tyłu to RBW ale z litego drzewa


    Inne meble odnawiane bardzo pospiesznie i w mocno spartańskich, amatorskich warunkach.
    Początkowo były w stanie strasznym:
    Tu myszy wygryzły spore dziuru w dnie , brak blatu i wyłamanie wielkości buta w okolicy zamka


    100 letnia szafka przerobiona na obudowę zlewu


    szafka której myszy zjadły dno i nóżki .

    A tu już całkowity hardcore: proste mebelki całkowicie samodzielnie zrobione:
    szafka na przyprawy


    A tu mamy coś ultra szybkiego: pojemniki na sypkie produkty :


    Tanie ogrzewanie płaskie kamienie polne + koza



    Ogólnie zrobienie saloniko- jadalni (podłoga z dech, parapety , nowy sufit podwieszany między belkami , meble, piec, kamienna ściana itp kosztowały mnie tak na oko 3,5 tys.

  19. #19

    Domyślnie

    Magnolia, podobaja mi sie Wasze pomysly, szczegolnie kominek. Pamietam go doskonale z innego watku. Nie moge sobie wyobrazic o co chodzi z tym lozkiem dla coreczki. Masz jakas fotke?

  20. #20

    Domyślnie

    Noxili, niezmiennie podziwiam Twoje wnętrza

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony