dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Pellet vs Ekogroszek duży Dom

    Witam!
    Chciałbym poruszyć temat który był już poruszany wiele razu aczkolwiek stoję przed wyborem pieca i dopuszczam tylko pellet lub ekogroszek. Wszędzie dużo wątków na ten temat lecz nigdzie nie mogę znaleść nic konkretnego , a wiec moje pytanie brzmi jak duże jest spalanie ekogroszku a jak duże pelletu przy domu o powierzchni ogrzewalnej 250m2 , być może ogrzewa ktoś duży dom i przybliży mi koszty spalania któregoś z paliw , styropian 20cm i poddasze ocieplone wata 20cm , okna 3szybowe. Garaż i piwnica nie ogrzewalna . Oczywiście znam zalety tego i tego paliwa interesuje mnie bardziej spalanie .Piec jaki chce zastosować do pelletu do heiztechnik daspell i bufor ciepła 400l , a ekogriszek piec DEFRO. Proszę o wasze opinie w tej sprawie może ma ktoś podobny dom o podobnych parametrach ocieplenia i coś powie . Z góry dzięki za wszystkie opinie.

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub002 Zobacz post
    Witam!Chciałbym poruszyć temat który był już poruszany wiele razu aczkolwiek stoję przed wyborem pieca i dopuszczam tylko pellet lub ekogroszek. Wszędzie dużo wątków na ten temat lecz nigdzie nie mogę znaleść nic konkretnego , a wiec moje pytanie brzmi jak duże jest spalanie ekogroszku a jak duże pelletu przy domu o powierzchni ogrzewalnej 250m2 , być może ogrzewa ktoś duży dom i przybliży mi koszty spalania któregoś z paliw , styropian 20cm i poddasze ocieplone wata 20cm , okna 3szybowe. Garaż i piwnica nie ogrzewalna . Oczywiście znam zalety tego i tego paliwa interesuje mnie bardziej spalanie .Piec jaki chce zastosować do pelletu do heiztechnik daspell i bufor ciepła 400l , a ekogriszek piec DEFRO. Proszę o wasze opinie w tej sprawie może ma ktoś podobny dom o podobnych parametrach ocieplenia i coś powie . Z góry dzięki za wszystkie opinie.
    Pasuje Ci opinia,że tego typu dom powinien zużyć energii na ogrzewanie od 10000kWh do 20000kWh ? Przelicz sobie to na kg pelletu i ekogroszku i jak nie przeszkadza Ci róznica 100% w oszacowaniu to łykaj obojetnie co A nie łaska zrobić sobie OZC tylko bawić się w czarnoksięznika ?Wiesz od czego zależy spalanie paliw stałych ? I,że już w tym róznica w koszcie wytworzenia 1kWh może się wahać też do 100% ?Paliwa stałe to rosyjska ruletka
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-11-2016 o 15:48

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Grzeje ekogroszkiem coś koło 240 m2 ( ponadto w przyziemiu garaż w bryle budynku i inne pomieszczenia , których nie grzeję) .

    Sezon zimowy spalam ok. 3 tony ekogroszku - koszt ok. 2100 zł. http://czp.pl/cieplnik/

    Z pewnością pelletem będzie drożej ale za to o wiele czyściej w kotłowni i to by było tyle

    Ps.

    Na forumowych troli po prostu nie zwracaj uwagi !!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na ogrzaniu dużego domu to warto stosować coś bardziej energetycznego niż pellet czy ekogroszek. Dobrym rozwiązaniem będzie węgiel orzech, który jest chyba najlepszym materiałem opałowym do takiego zastosowania. Z tego co wiem to bardzo dobrej jakości mają w [spam] i w całkiem dobrej cenie. Na pewno uda Ci się zaoszczędzić na ogrzewaniu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-11-2016 o 18:23

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub002 Zobacz post
    Witam!
    Chciałbym poruszyć temat który był już poruszany wiele razu aczkolwiek stoję przed wyborem pieca i dopuszczam tylko pellet lub ekogroszek. Wszędzie dużo wątków na ten temat lecz nigdzie nie mogę znaleść nic konkretnego , a wiec moje pytanie brzmi jak duże jest spalanie ekogroszku a jak duże pelletu przy domu o powierzchni ogrzewalnej 250m2 , być może ogrzewa ktoś duży dom i przybliży mi koszty spalania któregoś z paliw , styropian 20cm i poddasze ocieplone wata 20cm , okna 3szybowe. Garaż i piwnica nie ogrzewalna . Oczywiście znam zalety tego i tego paliwa interesuje mnie bardziej spalanie .Piec jaki chce zastosować do pelletu do heiztechnik daspell i bufor ciepła 400l , a ekogriszek piec DEFRO. Proszę o wasze opinie w tej sprawie może ma ktoś podobny dom o podobnych parametrach ocieplenia i coś powie . Z góry dzięki za wszystkie opinie.
    A widziałeś może kocioł na pellet od Viessmanna ?

    Kocioł Easypell łączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Dzięki temu jest niezawodny i bezpieczny oraz pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze system centralnego ogrzewania. Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądaną temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

    Tutaj możesz zapoznać się z jego danymi technicznymi.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem jedno nie istotne jaki dom jakie ocieplenie jaki kocioł i inne parametry
    Jedno jest pewne ;peletu jeśli chodzi o tony trzeba w tych samych warunkach 2x tyle co węgla pomijając inne szczególy
    Tego nikt nie zmieni

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Powiem jedno nie istotne jaki dom jakie ocieplenie jaki kocioł i inne parametry
    Jedno jest pewne ;peletu jeśli chodzi o tony trzeba w tych samych warunkach 2x tyle co węgla pomijając inne szczególy
    Tego nikt nie zmieni
    Powiem drugie..
    Wręcz odwrotnie, to są ważne szczegóły. A dobrze zgrana instalacja z typowym peleciakiem powinna spalić max do 50% więcej niż węgla.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Powiem jedno nie istotne jaki dom jakie ocieplenie jaki kocioł i inne parametry
    Jedno jest pewne ;peletu jeśli chodzi o tony trzeba w tych samych warunkach 2x tyle co węgla pomijając inne szczególy
    Tego nikt nie zmieni
    Tak strzelasz z teorii zasłyszanej czy z praktyki ?Bo mi bez regulatora pokojowego tylko na histerezie pieca wychodzi takie samo spalanie w porównaniu do śmieciucha i temperaturze takiej samej przez całą dobę a nie przez pół dnia. W tych dyskusjach pomija się fakt samorozpalania pieca peletowego a często afiszuje kalorycznością.Jeśli spojrzymy tylko na ten parametr to nic tylko brać piec na ekogroszek .A ile modeli tych ekogroszków rozpala się samoczynnie ?Duża większość po osiągnięciu temp .w domu czy piecu dalej spala paliwo na podtrzymaniu i kiszeniu .
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Barliniak, jak pisałeś w innym wątku masz do ogrzania 70m i spala Ci peletu około worka, cena w jakiej kupujesz worek to 13zł, więc ekogroszek wyjdzie na pewno taniej
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Tak Wayna spalanie jest na poziomie około worka ale piec jedzie wg. histerezy kotła czyli mam ciepło w domu a on się odpala aby sam siebie zagrzać ,druga sprawa palnik jest niewyregulowany bo widzę po temp. spalin że nie osiąga maksimum. Także jak przyjedzie serwisant będziemy szukać przyczyny tego stanu rzeczy .Trzecia sprawa można kupić pelet w całkiem dobrej jakości w cenie 600-750 zł/t.Także mój piec dobrze wyregulowany powinien spalać około 0.5-0.8 worka a teraz puśćmy wodzy fantazji . Jakie źródło ciepła wybrałbyś w domu gdybyś miał do wyboru przy założeniu że nie płacisz za kupno jego i użytkowanie ? Czy ekogroszek może? Poprzednio w domu miałem śmieciucha Galmeta w którym po sezonie drzwiczki odpadły( złe rozwiązanie spawów) robiłem za palacza i nikt nie płacił kotłownia i garaż zakurzone i wiele więcej utrudnień teraz jest lepiej ale niedoskonale .Ja osobiście bym się nie zdecydował na ekogroszek większy syf za trochę mniej pieniędzy .Jak wykończy się mój piec na pelet to jak Pan Bóg pozwoli będzie pompa ciepła.Trochę nie rozumiem ludzi którzy kupują duże domy a później nie stać ich na ogrzewanie.Pomijam tych którzy dostali w spadku lub kupili okazjonalnie .Tak samo z autami to taka polska specjalność.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Jasne że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
    Tylko nie można mówić o tym że jak się dobrze wyreguluje to będzie spalał mniej. Jakbym miał czujnik wylotu spalin to też mógłbym spalać mniej przez osiągnięcie wyższej sprawności, ale to tylko mógłbym.
    Masz kocioł na pellet i widzisz jakie ma zużycie opału itd.
    Do swojego kotła po pierwszym sezonie nie miałem nic do zarzucenia.
    Ja palę miałem i eko i że trochę w kotłowni się kurzy to akurat mi nie przeszkadza. Nawet jak robi się to umiejętnie to syfienie można zredukować do minimum.
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  12. #12

    Domyślnie

    Barliniak ; A mnie spala worek najgorszego miału za 250 zł T na 450m2 pomieszczeń 21C i z termostatem pokojowym A nie na 70m2
    Jeśli chodzi o automatyczne rozpalanie to idę z palnikiem gazowym we wrześniu lub pazdzierniku i odpalam
    potem idę za rok znowu we wrześniu Bo gaszę w maju
    Tak u mnie działa autamat do rozpalania
    Wez sobie przelicz cenę wegla a peletu porównaj kalorie i wez sobie małą poprawkę na te obliczenia samo ci wyjdzie
    Pelet to pelet - drewno papier i nie wiadomo co A jak to się pali to każdy wie Ja także bo paliłem nie tylko węglem
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 14-11-2016 o 09:31

  13. #13

    Domyślnie

    Ile może kosztować tona trocin na pellet ? Zastanawia mnie skąd cena 600, 700, a nawet 800 za tone pelletu . Podobnie z brykietem . Jak można zapłacić za brykiet 600 czy 700 zł za tone skoro tona drewna gotowego do palenia kosztuje 250 zł.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Truskawkowy

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Turza Śląska
    Kod pocztowy
    44-286
    Posty
    11

    Domyślnie

    Pytania w stylu: "mam dom xx metrów, ile spalę pelletu a ile ekogroszku?" mnie śmieszą, choć sam kilka lat temu takie zadawałem i rozumiem absolutnie rozterki inwestora. Nikt nie poda precyzyjnie, bo to czym grzejemy (a więc samo paliwo) to tylko drobny element całej układanki którą nazywamy - ogrzewaniem. Spieprzona instalacja z przewymiarowanym piecem na ekogorszek może być mniej ekonomiczna od zoptymalizowanej i dobrze skonfigurowanej instalacji na pellet.

    Podstawowy błąd to stawianie pelletu jako alternatywy dla ekogroszku. Wychodząc z takiego założenia, dyskusja nie ma sensu.
    Temat ogrzewania przerabiałem w teorii już jakieś dwa lata przed podjęciem finalnej decyzji o źródle ogrzewania i też miałem ten sam dylemat. Kocioł z podajnikiem na ekogroszek czy piec z palnikiem na pellet.
    Dziś wiem, że to nie jest alternatywa. Jeśli ktoś patrzy z punku widzenia wyłącznie ekonomii, to niech bierze węgiel w ciemno. Przymknie wówczas oko na syf w kotłowni, konieczność pozbywania się dużej ilości popiołu, nieekologiczne podejście do sprawy.
    Jeśli jednak ktoś buduje nowoczesny dom i wywala kupę kasy na ciepłe okna, docieplenia etc. i chce mieć komfort i wygodę, to nie będzie przeliczał czy za opał w danym miesiącu dał stówę w tą czy w drugą stronę.
    Dlatego jeśli ktoś mieszka w wielkim słabo docieplonym domu i wiem, że tak czy inaczej będzie miał duże zużycie opału, to jak najbardziej polecam ekogroszek. Na pewno będzie taniej, a im większe roczne zużycie, tym różnica będzie większa. Natomiast w przypadku nowoczesnego budownictwa, które co do zasady skupia się na dobrej izolacji, a domy nie są przerośniętymi pałacami, zawsze staram się namawiać na pellet w przypadku tego rodzaju dylematu.
    Będzie drożej, ale na pewno nie jakoś drastycznie. Będzie czysto, prawie bezobsługowo i wygodnie.
    Wybierać między pelletem i ekogroszkiem to jakby musieć zadecydować co jest lepsze: motocykl czy samochód. Może dość śmieszne porównanie, ale do tego się to sprowadza. Każdy woli co innego i każde ma swoje plusy i minusy, ale nie stanowią dla siebie alternatywy. Pelletowi pod względem kosztów i wygody stosowania bliżej do gazu, a ekogroszkowi do pieca zasypowego na paliwa stałe.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Truskawkowy dobrze napisałeś i ja się pod tym podpisuję . Ekogroszek jest dla tych co liczą każdą stówę , mają pałace ale nie stać ich na ogrzewanie ,obsługują sami te piece bez udziału żony lub mają babochłopy do obsługi tego pieca , mają gdzie wywalać duże ilości popiołu.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ile może kosztować tona trocin na pellet ? Zastanawia mnie skąd cena 600, 700, a nawet 800 za tone pelletu . Podobnie z brykietem . Jak można zapłacić za brykiet 600 czy 700 zł za tone skoro tona drewna gotowego do palenia kosztuje 250 zł.
    Lolson produkcja peletu to złożony proces do którego są potrzebne różne skomplikowane maszyny , do produkcji trocin potrzebna jest tylko piła. Ogólnie jest to dobry pomysł dla Ciebie na biznes wyprodukujesz za 300 a ja zapewnię Ci zbyt każdej ilości.Spalałem węgiel i brykiet i widziałem różnicę w węglu dostawałem kamienie gratis i bardzo lotny popiół przy brykiecie tego nie było.
    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Barliniak ; A mnie spala worek najgorszego miału za 250 zł T na 450m2 pomieszczeń 21C i z termostatem pokojowym A nie na 70m2
    Jeśli chodzi o automatyczne rozpalanie to idę z palnikiem gazowym we wrześniu lub pazdzierniku i odpalam
    potem idę za rok znowu we wrześniu Bo gaszę w maju
    Tak u mnie działa autamat do rozpalania
    Wez sobie przelicz cenę wegla a peletu porównaj kalorie i wez sobie małą poprawkę na te obliczenia samo ci wyjdzie
    Pelet to pelet - drewno papier i nie wiadomo co A jak to się pali to każdy wie Ja także bo paliłem nie tylko węglem
    Adik możesz zaprezentować zdjęcia ,filmiki z uzupełniania , czyszczenia pieca i składowania paliwa? Wg. mnie są to istotne rzeczy dla wielu niezdecydowanych osób .Propozycja kusząca sezon za kilka stówek brzmi nieźle .
    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Jasne że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
    Tylko nie można mówić o tym że jak się dobrze wyreguluje to będzie spalał mniej. Jakbym miał czujnik wylotu spalin to też mógłbym spalać mniej przez osiągnięcie wyższej sprawności, ale to tylko mógłbym.
    Masz kocioł na pellet i widzisz jakie ma zużycie opału itd.
    Do swojego kotła po pierwszym sezonie nie miałem nic do zarzucenia.
    Ja palę miałem i eko i że trochę w kotłowni się kurzy to akurat mi nie przeszkadza. Nawet jak robi się to umiejętnie to syfienie można zredukować do minimum.
    Niestety Wayne od regulacji pieca i jakości peletów zależy spalanie są to takie zależności których nie zmienisz przez pisanie że to nie ma znaczenia.Czujnik temperetury spalin nie jest dawany dla bajeru ale do z optymalizowania procesu spalania.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 15-11-2016 o 07:17
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    No akurat u mnie jest tak że ja zmywam podłogi a żona wrzuca worki z opałem do zasobnika, takie po 50kg bo w takich kupiłem. Siłka dla niej bo o figure dba, no ale mi z mopem nie uśmiecha się
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    A zapomniałem dodać, że latem płot postawiła 2 metrowy a ma 1,6m wzrostu
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    No a miało być tak pięknie z tym ekogrochem ehhh......
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdybym miał wybrać to wziąłbym jednak pellet.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A może by tak kupić hybrydę na eko i pel oczywiście trzeba mieć dostęp do taniego peletu 550-650zł/t znajomy tak pali i sobie chwali.Palenie drogim peletem w takim piecu nie ma ekonomicznego sensu. Jeśli się nie spodoba przejdziemy sobie na ekogroszek bo jak czytam jakie cuda robią użytkownicy palący w ekogroszkowych piecach to włos się jeży.Jakieś przerabianie pieców dokładanie woreczków do komór załadunkowych,zrywanie zawleczek itp. Wywalić kilka tyś. i jeszcze takie problemy.W spalaniu też widzę niezły rozstrzał w tematach które przeglądałem .Fakt pieca nie spakujesz w karton i nie odeślesz producentowi bo gdyby tak było to może by się coś zmieniło w tym temacie a tak użytkownik męczy się z tym piecem i pyta na forum.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony