dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 224
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Załącznik 373143

    Tak to wygląda na moim projekcie wykonawczym.
    Kierując się ekonomią sugerowałbym żeby cięty pręt nie był dłuższy niż 85cm (wtedy z 6m wychodzi 7 strzemion).
    Dziękuję za poświęcony czas i skan, poszerzając z 13 do 15cm szerokość strzemiona, trzeba obniżyć wysokość, aby zachować otulenie ok 2,5cm od góry, bo zbrojenie lekko się podniesie o te 2-3cm. Zdaje się, że 15x22 jak podaje Twój projekt będzie najlepiej, bo wymiary kształtki mamy dokładnie te same.

    PS, Budujemy, po sąsiedzku, cóż za zbieg okoliczności. Nasza budowa w okolicy siedziby sponsora Klubu Byków
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 16-11-2016 o 11:10
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Hej
    W końcu tu trafiłem.
    Ja zastosowałem strzemiona 25x13 jest oki pasują na styk jeśli chodzi o szerokość. Nie haczą o boki wewnętrzne kształtki choć miejscami było ciasno i leży fajnie na dolnej częsci kształtki, musiał byś zmierzyć czy 15 nie będą za szerokie u Ciebie. Na moje muszą strzemiona mieścić się między wysoką ścianka a niską kształtki tam otuliną jest sama kształtka więc strzemię nie może wisieć. Co do wysokości wydawało mi się że są za wysokie choć nie wystawały ponad kształtki ale trochę ponad pustaki stropowe.Okazało się że otulina wyszła idealnie 2,5 cm. +/- 0,5 cm
    Strzemiona fi6 drut fi 12 minimum zbrojony .

    Polecam kupno strzemion np na OLX ja znalazłem w okolicy 3 warsztaty które robią strzemiona na zamówienie (wymiary podajesz ty, mieszkam wmieście 35 tys ), same plusy, oszczędzasz czas i nerwy, cena wg mnie super płaciłem 0,90 gr za sztukę (kupno drutu wyszło by w mojej okolicy 1,10 zł a gdzie gięcie)

    Błąd zrobiłeś że nie wiozłeś kształtek narożnych są dość ciężkie ale bardzo mi ułatwiły pracę.
    Nie widzę na zdjęciach ale prawdopodobnie wiozłeś kształtki wewnętrzne również są bardzo fajne

    Powodzenia wytrwałości życzę są momenty kryzysowe i trzeba je przetrzymać.
    Ostatnio edytowane przez matlacz ; 28-11-2016 o 19:07

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał matlacz Zobacz post
    Hej
    W końcu tu trafiłem.
    Ja zastosowałem strzemiona 25x13 jest oki pasują na styk jeśli chodzi o szerokość. Nie haczą o boki wewnętrzne kształtki choć miejscami było ciasno i leży fajnie na dolnej częsci kształtki, musiał byś zmierzyć czy 15 nie będą za szerokie u Ciebie. Na moje muszą strzemiona mieścić się między wysoką ścianka a niską kształtki tam otuliną jest sama kształtka więc strzemię nie może wisieć. Co do wysokości wydawało mi się że są za wysokie choć nie wystawały ponad kształtki ale trochę ponad pustaki stropowe.Okazało się że otulina wyszła idealnie 2,5 cm. +/- 0,5 cm
    Strzemiona fi6 drut fi 12 minimum zbrojony .

    Polecam kupno strzemion np na OLX ja znalazłem w okolicy 3 warsztaty które robią strzemiona na zamówienie (wymiary podajesz ty, mieszkam wmieście 35 tys ), same plusy, oszczędzasz czas i nerwy, cena wg mnie super płaciłem 0,90 gr za sztukę (kupno drutu wyszło by w mojej okolicy 1,10 zł a gdzie gięcie)

    Błąd zrobiłeś że nie wiozłeś kształtek narożnych są dość ciężkie ale bardzo mi ułatwiły pracę.
    Nie widzę na zdjęciach ale prawdopodobnie wiozłeś kształtki wewnętrzne również są bardzo fajne

    Powodzenia wytrwałości życzę są momenty kryzysowe i trzeba je przetrzymać.
    Masz zupełną rację co do 13cm, mierzyłem jeszcze raz i faktycznie 15cm. wychodzi tak, że belki musiałyby być układane na pręt, już po konsultacji i 13x24.
    Masz też racje co do gięcia strzemion, nie giąłem na zbrojenie fundamentu i tu też nie będę doginał.
    Narożne kształtki, nie stosowałem, narożnik zrobiłem z dwóch kształtek typu L,
    Co do elementu ze zdjęcia, którym pewnie kolega się sugerował pisząc o narożnej kształtce, to tam jest elka i ten wykusz, który jest niżej na zdjęciu, połączony ze słupem i tak będę musiał szalować klasycznie, zaznaczyłem to na zdjęciu zieloną linią, a w miejscu koła kończy się ostatnia kształtka szalunkowa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	374596

    W miarę pogody zacznę układać wieniec i podrzucę kilka zdjęć. Dziękuję wszystkim za istotne porady.
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 29-11-2016 o 07:33
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    działaj działaj będzie dobrze.
    Mięśnie bolą zmęczenie sięga szczytu ale duma.... Bezcenna.

    Będę zaglądał w miarę wolnego czasu, pisz wrzucaj fotki. PS mamy do siebie 60 km.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    PS, Budujemy, po sąsiedzku, cóż za zbieg okoliczności. Nasza budowa w okolicy siedziby sponsora Klubu Byków
    No to faktycznie po sąsiedzku, będzie jakieś 4-5 km (Św-wa). Też samorobnie wszystko, ale na ten moment dopinam stan zero (pozostało mi część kanalizy i zasypanie drugiej połowy kruszywem), "chudziak" na wiosnę i dalej mury w górę.

    matlacz, nie wiem skąd te ceny u Ciebie, ale wg moich obliczeń przy założeniu 3zł za kg stali mi wychodzi za strzemiono 55gr. Idąc dalej, 90gr - 55gr daje różnicę 35gr na sztuce, u siebie mam około 400 strzemion na wieniec (podobnie miałem na fundamenty), ale licząc tylko wieniec daje to oszczędność 140zł. Dałem rade pociąć i zagiąć 400 strzemion w jedną sobotę, czekając na pozwolenie na budowę (fakt faktem łatwo nie było, ale skoro mi się udało to rasowy samorób tym bardziej powinien sobie poradzić). 140zł to niby nic, ale razy dwa to już prawie 300zł, a za 300zł masz 100kg stali... Nie odbierz powyższego jako krytykę, tak tylko sobie pozwoliłem kalkulator do ręki wziąć

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    No to faktycznie po sąsiedzku, będzie jakieś 4-5 km (Św-wa). Też samorobnie wszystko, ale na ten moment dopinam stan zero (pozostało mi część kanalizy i zasypanie drugiej połowy kruszywem), "chudziak" na wiosnę i dalej mury w górę.

    matlacz, nie wiem skąd te ceny u Ciebie, ale wg moich obliczeń przy założeniu 3zł za kg stali mi wychodzi za strzemiono 55gr. Idąc dalej, 90gr - 55gr daje różnicę 35gr na sztuce, u siebie mam około 400 strzemion na wieniec (podobnie miałem na fundamenty), ale licząc tylko wieniec daje to oszczędność 140zł. Dałem rade pociąć i zagiąć 400 strzemion w jedną sobotę, czekając na pozwolenie na budowę (fakt faktem łatwo nie było, ale skoro mi się udało to rasowy samorób tym bardziej powinien sobie poradzić). 140zł to niby nic, ale razy dwa to już prawie 300zł, a za 300zł masz 100kg stali... Nie odbierz powyższego jako krytykę, tak tylko sobie pozwoliłem kalkulator do ręki wziąć
    Hej nie odbieram
    Już nie raz się przekonałem że 30 km dalej od mojej miejscowości i ceny mogą się różnić stanowczo. Tak to jest jak się ma wyłączność na rynku lokalnym
    Byłem u dostawcy drutu, nie pamiętam cen za kg ale podał mi i po obliczeniu wychodziło mi za 90cm 1,10 zł. Gdzie gotowe strzemie 30 km dojazdu kosztowało 0,90 zł. Daleko nie muszę szukać w hurtowni blisko mnie plastyfikator kosztuje 2,20 zł. a 5 km dalej 0,5 zł.
    Trzeba dużo szukać jeździć i pytać. Czasem jednak nie ma na to czasu

  7. #27

    Domyślnie

    Jak ja liczyłem to gotowe strzemiono wychodziło w przeliczeniu drożej, ale nawet jako samorób wolałem dopłacić, bo inaczej cała budowa przedłużyła by się o ten czas ich przygotowania. Jak miałbym dużo wolnego czasu to może i zrobiłbym je samemu.
    Jadnak nawet samorób musi wszystko przmyśleć, bo często jest tak, że przy małym koszcie nie warto się urabiać. Swoją robociznę też trzeba cenić
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Tutaj pełna zgoda, pewnie gdyby nie to że czekałem na pozwolenie to bym miał pewnie inne, sensowniejsze, zajęcie. Teraz też zima się zaczyna więc będzie czas na gięcie strzemion na wieńce (w sezonie zapewne bym olał temat i kupił gotowe). Co do cen to też pełna zgoda, dobry research to podstawa sukcesu.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Już grudzień, ale pogoda sprzyja, aby popracować nad zbrojeniem stropu. Duża część wieńca poskręcana, i wraz ze szwagrami umieszczaliśmy w weekend ten wieniec na górze. Na tym etapie pomoc rodziny bezcenna, podobnie jak to było przy montażu nadproży typu L. Teraz pozostanie mi to powiązać narożnikami i będzie można myśleć o układaniu belek stropowych.

    Technicznie do położenia dłuższych belek potrzebował będę znowu szwagrów. I pytanko, czy w przypadku gdy nie będę nakładał pustaków stropowych, tylko chcielibyśmy najpierw władować wszystkie belki na górę, to czy ja je zaraz muszę zaraz podstemplowywać, czy mogą sobie zostać niepodparte i w miarę czasu będę sobie układał pustaki i podstemplowywał?????
    Pytam, bo planowałbym ułożyć belki z pomocą, w 1-2 dni, a potem sam będę już układał pustaki stropowe, przesunąć belkę o kilka centymetrów, nie problem, ale musi być już na górze. proszę o poradę.
    Pustaki układałbym sam, a więc to potrwa trochę czasu i boję się o te najdłuższe belki typu 6,30m, czy oby się nie złamią, bez podstęplowania pozostawione na jakiś czas.

    A oto nasz strażnik budowy, pilnuje już od dłuższego czasu, a więc reguła się sprawdza jak w przypadku innych kolegów samorobów, zawsze znajdzie się jakiś lokator

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161106_001.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	374945

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161106_002.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	374946

    i cięcie wieńca stropowego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161203_001.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	374947
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 04-12-2016 o 12:56
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie stempluj przed układaniem pustaków.!!!
    Kładziesz 4-5 rzędów i stemplujesz, kładziesz kolejne 4-5 rzędów i znów stemplujesz. I tak do końca. Jak najpierw podstemplujesz jak będziesz później belki dosuwał do pustaków? Można ułożyć 2 końcowe pustaki po obu stronach i w miarę masz równo ale z doświadczenia wiem że gary są czasem nie idealne i trzeba trochę korygować belki. Nie wymierzysz idealnie pod gary. Co do belek długich nic z nimi się nie stanie moje "wisiały" 2 tygodnie lub dłużej już nie pamiętam. Poza tym ugięcie lepiej podbić jak już pustaki są ułożone
    Pamiętaj o żebrach rozdzielczych

    Powodzenia ja kładłem wszystko sam tylko te długie pomagał mi kolega

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dzięki za dokładne wskazówki, jeszcze nie mam skończone zbrojenie, a więc mam trochę czasu, aby opracować dokładny plan działania co do układania belek i pustaków. Oby pogoda dopisała, bo już trochę przymraza jak zbrojenie skręcałem, dlatego ciepła zupa po powrocie wskazana.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    termos z herbatą na budowę!
    Bo długo nie pociągniesz.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    termos z herbatą na budowę!
    Bo długo nie pociągniesz.
    Od poniedziałku grzeje się w biurze, ale czwartek, piątek i sobota ma być cieplejszy front i ok 6stopni, mam mniej pracy i uda mi się chyba zerwać na budowę. Termos zabieram obowiązkowo
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam po przerwie zimowej!!!

    Mam kilka pytań, które nasuwają mi się w trakcie wykonywania stropu a mianowicie:

    Czy kominy systemowe Schiedla w miejscach gdzie przechodzą przez strop okłada się czymś?
    Czy oprócz wiadomych rzeczy jak otworów na schody, kominy, czy pionów kanalizacyjnych czy kominów wentylacyjnych powinienem pamiętać jeszcze o pozostawieniu jakiś otworów w stropie?

    dzięki i pozdrawiam wszystkich pracujących samorobów
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kominy Okłada się wełna mieneralną. Wszystko znajdziesz na stronach schidla.
    A przepusty to zalezy co masz za instalacje. Można zostawić na piony od ogrzewania, jakiś mały przepust na prąd jesli robisz skrzynkę dodatkową u góry.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    Czy kominy systemowe Schiedla w miejscach gdzie przechodzą przez strop okłada się czymś?


    Strona 20

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    Czy oprócz wiadomych rzeczy jak otworów na schody, kominy, czy pionów kanalizacyjnych czy kominów wentylacyjnych powinienem pamiętać jeszcze o pozostawieniu jakiś otworów w stropie?
    DGP jak planujesz kominek, jakieś przejście na kable (komputer, alarm, antena i co jeszcze kiedyś wymyślą).

    BTW. Czy nie wylanie chudziaka przed postawieniem ścian i stropu ma jakąś zaletę?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Raczej wady.
    Nie ustawisz sobie dobrze rusztowania i z nim nie polatasz. i łatwiej wyrównać bez ścian jak i samo zalewanie jest łatwiejsze.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Przed stropem chudziak już musi być. Nie wyobrażam sobie jakby można było go robić potem.
    Najlepiej wykonać go na samym początku gdzie o wiele łatwiej go wykonać no i potem wymurować ścian itd.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dziękuje Panowie. macie rację, teraz lał bym chudego i nie patrzył, ale doświadczenia brakowało. teraz u mnie pozamiatane, bo mam już część belek stropowych położonych, ale nie są podstemplowane. Tak myślę, czy wysięgnik pompy da radę pomiędzy belkami, tam jest 46cm. Nie wszystkie belki położone, na garażu i kotłowni nie mam, bo tam mam 6m i zaraz będę podstemplowywał.

    Dziś skończyłem oszalowanie jednego słupa i zaraz go zalałem, teraz racze się ciepłą zupą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	słupGaraż.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	382632
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ważne by rura od pompy przeszła tylko no takie lanie będzie strasznie nie wygodne no i mnóstwo zabawy.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony