dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 12
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 224
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie dawałeś dylatacji pomiedzy chudziakiem a ścianami ?
    nie ma potrzeby dawac. chudy bedzie mial stała temp.

  2. #82

    Domyślnie

    Nie chodzi o temperaturę chudziaka tylk o to by nie był on sztywno związany ze ścianami.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A to dlaczego?
    100 lat było na sztywno a od 2 lat nagle jest to ble?
    Rozumiem jeśli ktoś ma styro na fundamencie od środka ale robić dylatacje po to aby robić to sensu niet.
    Wg mnie oczywiście.

  4. #84

    Domyślnie

    100 lat temu robiono chudziaka z izolacją na nim i podłogówką ?

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Izolacja na nim ok. Podłogówka na nim ok. Ale to wszystko jest na nim. Podłogówka będzie zalana posadzką, która leży na izolacji i ją się dylatuje od ściany.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Zaizolowałem tak pod chudy, tutaj przykład garaż, tak wykonałem całą powierzchnię.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacjachudy.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	385197

    potem już był tylko wąż i ostre lanie pod nogi
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 27-03-2017 o 14:58
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  7. #87

    Domyślnie

    W moim przypadku gdy mam izolację termiczną ściany fundamentowej od środka wykonanie dylatacji chudziaka było oczywistością. Ale także w innych sytuacjach dylatacja chudziaka może zabezpieczyć w przypadku nierównomiernego osiadania budynku i chudziaka ( brak bezpośredniego sztywnego połączenia ze ścianami minimalizuje ewentualne naprężenia związane z nierównomiernym osiadaniem ścian budynku i chudziaka ). Większość z nas buduje dom nie na 2-3 lata a na 20-30 czy dłużej. Koszt wykonania śmieszny - sen spokojny.

  8. #88

  9. #89

    Domyślnie

    Taśma dylatacyjna kosztuje kilkanaście złotych więc można dla spokoju ją dać.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #90

    Domyślnie

    Niektórzy z samorobów też dali dylatację na chudziaku - popatrz foty w innych wątkach .

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    brak bezpośredniego sztywnego połączenia ze ścianami minimalizuje ewentualne naprężenia związane z nierównomiernym osiadaniem ścian budynku i chudziaka
    Do tego to wystarczy folia, którą RysiekWLKP dał. I jest poślizg. A ponieważ nie będzie tam znaczącej różnicy temperatur, to nie ma sensu robić grubszej szczeliny - wystarczy, że jest poślizg na folii.

    Tylko robienie szczelnej izolacji pod i nad chudziakiem chyba nie jest dobrym pomysłem? U mnie folia była, ale jako izolacja pionowa ściany fundamentowej od wewnątrz i wywinięta na wierzch (czyli jest ciągłość). Ale chudziak jest bezpośrednio na zagęszczonym piasku.

    Mam obawy, co się będzie działo, jak wilgoć uwięzimy w chudziaku.

  12. #92

    Domyślnie

    Przecież wilgoć Ci nie straszna - a co do obaw to czas pokaże - będziesz miał zamknięty chudziak z obu stron izolacją . A propo możesz mi wytłumaczyć sens dawania izolacji p/wilgociowej pionowej ściany fundamentowej od wewnątrz ( gdzie teoretycznie wody mniej ) gdy izolacja pionowa z zewnątrz to czarne mazidło zwane dysperbitem i po co dawałeś izolację poziomą na ławę skoro uważasz że woda ścianie fundamentowej nie szkodzi ( a na wysokości ławy przecież cieplej niż na górze ściany fundamentowej)
    Jesteś pewny że 0,2-0,3 mm dylatacja wystarczy ? Pozazdrościć wiary i nadziei.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przecież wilgoć Ci nie straszna
    Jak wrócisz do rzeczywistości, i nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to możemy pogadać.


    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    będziesz miał zamknięty chudziak z obu stron izolacją .
    Do mnie piszesz? Skąd pomysł, że będę miał?

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A propo możesz mi wytłumaczyć sens dawania izolacji p/wilgociowej pionowej ściany fundamentowej od wewnątrz ( gdzie teoretycznie wody mniej ) gdy izolacja pionowa z zewnątrz to czarne mazidło zwane dysperbitem i po co dawałeś izolację poziomą na ławę skoro uważasz że woda ścianie fundamentowej nie szkodzi ( a na wysokości ławy przecież cieplej niż na górze ściany fundamentowej)
    Też nie ma IMO sensu, i też za późno o tym pomyślałem.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jesteś pewny że 0,2-0,3 mm dylatacja wystarczy ? Pozazdrościć wiary i nadziei.
    0,5. Ale do czego ma wystarczyć? Da poślizg i tyle potrzeba w temacie nierównego osiadania.

  14. #94

    Domyślnie

    Ok pisze na serio.
    1. Będziesz miał zamknięty chudziak ( od spodu folia , piasek, chudziak, folia-papa ) .
    2. Po co dawałeś papę na ławy pod ściany ? ( w/g twoich teorii bezsensowny wydatek - a przecież ekonomia to twoje drugie ja )
    3. Sądzisz że ściany fundamentowe i chudziak są idealnie równe i na wysokości tych kilku cm gdzie mogą różnie osiadać nie będzie naprężeń ? - to nie tłoki w cylindrze gdzie masz idealne spasowanie - dylatacja 0,5 mm nic nie da w przypadku faktycznego osiadania - ale Ty wiesz lepiej ).

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ok pisze na serio.
    1. Będziesz miał zamknięty chudziak ( od spodu folia , piasek, chudziak, folia-papa )
    Do mnie piszesz?
    Gdzie wyczytałeś, że od spodu mam folię?

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    .
    2. Po co dawałeś papę na ławy pod ściany ? ( w/g twoich teorii bezsensowny wydatek - a przecież ekonomia to twoje drugie ja )
    Do mnie piszesz?
    Wielokrotnie pisałem, że IMO krytycznie ważna jest izolacja pozioma. Właśnie po to, żeby nie imało znaczenia co się dzieje poniżej niej.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    . 3. Sądzisz że ściany fundamentowe i chudziak są idealnie równe i na wysokości tych kilku cm gdzie mogą różnie osiadać nie będzie naprężeń ? - to nie tłoki w cylindrze gdzie masz idealne spasowanie - dylatacja 0,5 mm nic nie da w przypadku faktycznego osiadania - ale Ty wiesz lepiej ).
    W sumie milimietr luzu to sporo. Jakie znasz skutki nie dania dylatacji między chudziakiem a fundamentem, gdzie nie ma ani różnicy, ani zmian temperatur?
    Faktycznie, jak coś zacznie osiadać to będę miał większy problem - choćby z ciągłością izolacji poziomej. Faktycznie nie spodziewam się, żeby coś tu zauważalnie drgnęło i ten milimetr uważam za ogromny zapas.

  16. #96

    Domyślnie

    1.http://forum.muratordom.pl/attachmen...hmentid=376954 to twoja budowa ? jest folia pod pospółką ?? na to dałeś chudziak http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1487700604 , nie będziesz dawał izolacji na chudziaka ??
    2. http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1482529385 po co dawałeś tu papę - jesteś niekonsekwentny - wystarczy w/g ciebie tylko dać na szczyt ściany fundamnetowej pod ściany domu
    3. wiara góry przenosi - nie da się z nią polemizować - możesz wierzyć lub nie ( nie mylić z wiedzą ) - nie ma różnicy miedzy temperaturą szczytu ściany fundamentowej na której której stoi ściana domu o temp. np 22C a temp. chudziaka który jest oddzielony 15-20 cm styro od podłogi ??

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    1.http://forum.muratordom.pl/attachmen...hmentid=376954 to twoja budowa ? jest folia pod pospółką ?? na to dałeś chudziak http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1487700604 , nie będziesz dawał izolacji na chudziaka ??
    Nie ma ani folii, ani pospółki.Wiesz co to jest pion, a co poziom?
    Oczywiście, że będę dawał izolację na chudziaka.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    2. http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1482529385 po co dawałeś tu papę - jesteś niekonsekwentny
    A Ty zaimpregnowany na moje odpowiedzi. Kilka razy już pisałem, że za późno pomyślałem o izolacji ścian fundamentowych. Jak już były zaizolowane. Ciesze się tylko, że nie wywaliłem na tę izolację czapki pieniędzy.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    3. wiara góry przenosi - nie da się z nią polemizować - możesz wierzyć lub nie ( nie mylić z wiedzą ) - nie ma różnicy miedzy temperaturą szczytu ściany fundamentowej na której której stoi ściana domu o temp. np 22C a temp. chudziaka który jest oddzielony 15-20 cm styro od podłogi ??
    Ściana u mnie w miejscu styku ze ścianą fundamentową nie będzie miała 22*. To pewne. W końcu to 20cm BK po najkrótszej drodze do wylewki. I jeszcze dylatacja.

    I chudziak, i ściana fundamentowa styka się z gruntem pod domem. I ta ogromna masa akumulacyjna zapewnia im bardzo zbliżoną temperaturę. Od zewnątrz i od góry są z reguły nieźle zaizolowane. Właśnie po to, żeby do gruntu ciepło nie uciekało. Więc nawet te drobne kWh, które uciekają nie zrobią różnicy w temperaturze. Zwłaszcza, że akurat ta najwyższa część ściany fundamentowej dostaje trochę ciepła zimą z wnętrza domu, i szybko je oddaje na zewnątrz. Już większe różnice temperatur są między zewnętrzną stroną ściany fundamentowej, a wewnętrzną. A jakoś nie a problemu z wytrzymaniem tego.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-03-2017 o 09:39

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam

    Mam problem, nie do końca rozumiem opis z projektu cyt:

    "Przyjęto dla płaty żelbetowej - poz.2.3.4 (zrobiłem zdjęcia niżej co mam już wykonane i wizualizacje jak to ma wyglądać)
    Płyta gr. 10cm licujaca górą z resztą stropu. Zbrojenie główne dołem #8 AIIIN co 12cm, góra nad podporami #8 AIIIN co 25cm. Pręty rozdzielcze #6AI co 30cm.
    Beton B25."

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to ma wyglądać. Opisać lub wkleić zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	385440

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	385441

    PS. proszę się nie sugerować, bo część prętów ze zdjęcia wyżej nie mam jeszcze poskręcanych do końca.
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 29-03-2017 o 15:18
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Grubość płyty 10 cm płasko górą z resztą stropu.
    Z tego rozumiem, że te belki, które masz już skręcone będą opuszczone (od dołu patrząc płyta w środku będzie wyżej niż dół podciągów).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podciąg opuszczony.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	385442

    Dołem pręty #8 co 12 mm - czyli na deskowaniu - krótszy bok
    Górą pręty #8 co 25 cm - ja rozumiem, że końce oparte na podciągu - krótszy bok
    Pręty rozdzielcze #6 co 30 cm - czyli te które ustalają pozycje dolnych i górnych prętów - dłuższy bok

    Pręty główne dolne jak i górne na pewno muszą zachodzić bądź być przedłużeniem prętów z płyty nad budynkiem.A to niekoniecznie - sie przyjrzałem, że tam masz też belkę i terive.

    jakby co to pytaj dalej.
    A to co napisałem niech ktoś potwierdzi.
    Ostatnio edytowane przez aiki ; 29-03-2017 o 16:40

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Grubość płyty 10 cm płasko górą z resztą stropu.
    Z tego rozumiem, że te belki, które masz już skręcone będą opuszczone (od dołu patrząc płyta w środku będzie wyżej niż dół podciągów).
    Tak

    Zrobiłem zdjęcie od środka, tam już są belki Teriva

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170330_001.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	385526

    Czy ja to dobrze rozumiem, iż mam zrobić dwie kratownice z wyżej wymienionych prętów pierwszą górną-8# co 25cm krótszy bok i 6# co 30cm dłuższy bok, skręcić z górnymi prętami wieńca, oraz drugą kratownicę, skręconą odpowiednio niżej z wieńcem (8# co 12cm krótszy bok i 6# co 30cm dłuższy bok). Całość ma mieć grubość 10cm z zachowaniem odpowiedniej otuliny prętów.

    Mam pręty #8 więc takowe zastosuje na całość.

    Czy tak? Czy wystarczy poskręcać to, czy należałoby spawać?
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

Strona 5 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony