dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 653
  1. #21

    Domyślnie

    Ale agregat liczyłam osobno, do tynkowania. Nie korzystaliśmy wtedy z prądu sąsiada.
    Mieliśmy założony sublicznik i zapłaciliśmy sąsiadowi, tyle ile wg zużycia i półrocznego rozliczenia wyszło.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przepraszam, jakoś zrozumiałem, że chodzi o agregat tynkarski lub miksokret do posadzek.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W sobotę miało być ostatnie przed zimowe koszenie i ......kosiarka się zepsuła a dokladnie urwał się plastyczek trzymający linke ssania przy manetce.Oczywiście o nowym oryginał raczej nie ma mowy więc zostaje albo klejenie albo szukanie zamiennika lub odpowiednika.Chyba już wyleczyłem się z używanej kosiarki.Choć jakbym kupił chińczyka i urwał to gwarancja tego pewnie nie obejmuje.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 07-11-2016 o 07:44

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Korzystając z ostatnich dni wolnych bo od 1 grudnia idę do nowej pracy, postanowiłem wycenić oraz wybrać wstępnie pokrycie dachu.Wysłałem zapytanie do najlepszego tartaku w okolicy w sprawie więźby oraz odwiedziłem kolegę handlującego dachami.
    Wstępnie mam wybrana dachówkę cementowa duratop pro z Creatona na dzień dzisiejszy dostałem cenę 21zł za m2 ale jak będą jakieś promocje producenta to dostanę cynk.
    Na pokrycie dachowe mam przeznaczone 9000 zł z folią i rynnami a otrzymałem wycenę na 6800zł.Ta cena bardzo mnie satysfakcjonuję.
    Więźba powinna kosztować ok 4000 zł i zostają nieszczęsne okna dachowe na które przeznaczyłem 8000 zł.Ale jeszcze nie zdecydowałem ile będzie okien dachowych.
    Dalej zastanawiam się jakie zastosować nadproża czy systemowe czy gotowe betonowe(L19)

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i pierwszy zonk.
    Przyszła wycena z pobliskiego tartaku ( choć nie tego najlepszego) i mnie trochę zaskoczyli z ceną Za więźbę wg projektu krzyknęli sobie 5300 zł netto i to bez łat i kontrłat.Więźba impregnowana ciśnieniowo ale wychodzi wtedy po 950 zł netto.To ponad 1200 zł brutto za m3 a ja liczyłem coś w okolicach 700-800 zł.
    Cóż będę szukał dalej jeszcze mam czas.Wysłałem też zapytanie o cenę więźby suszonej i klejonego z polecenia kolegi co handluje drewnem na okna drewniane ale jakoś nie mają czasu odpisać.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i dostałem następne wyceny więźby dachowej.Z okolic Limanowej gość wycenił mi więźbę na 4100 oraz łaty i kontrłaty na 1500 zł impregnowane zanurzeniowo czyli podejrzewam że polane impregnatem dla zielonego koloru.
    Jesli się zdecyduje to pojadę do gościa zobaczę jak wygląda materiał z którego robi.

  7. #27

    Domyślnie

    Chcesz mieć dach za 9tyś z robocizną ? Tyle to mnie kosztowała obróbka blacharska, rynny i papa Ale ja mieszkam w drogim regionie.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem ze dach z robocizną.
    9000 to koszt materiałów gdzie sama dachówka to 3500 zł.Reszta to obróbka i rynny.Okna dachowe to następne 8000 zł.
    Robocizna wg miejscowych wycen to ok 40-50 zł za m2 choć przy moim bardzo prostym dachu powiedzieli mi 5000 zł za 160 m2.(prosty dach dwuspadowy bez kominów.)
    A i tak będzie to robił znajomy murarz który mam nadzieje że policzy jeszcze mniej.

  9. #29

    Domyślnie

    Uważaj na znajomych bo najczęsciej konczy sie robotą bez umowy a kwestie płacenia rozmijają sie z ustaleniami dopiero przy płaceniu.
    Jak ktoś ci zrobi 160m2 dachu za mniej niż 5tyś to całuj go po rękach

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ten sam gość za remont dachu czyli zrzucenie dachu, postawienie nowej więźby oraz krycie blachą z obróbką 2 kominów, dach w kształcie litery L powierzchnia 200 m2 wziął po sąsiedzku 4500 zł.
    Gość będzie mi robił fundament oraz mury więc jak będą problemy z rozliczaniem to się weźmie firmę do dachu.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Długo nic nie pisałem ale forum śledzę codziennie.
    Pozwolenie powinno być na dniach ( ustawowo powinien być do końca lutego) kierownik budowy wybrany.
    Znalazłem kierownika który bardzo pilnuje budowy i już podczas rozmowy telefonicznej poinformował mnie że on jest od pilnowania a nie od wpisywania w dziennik i dobrze takiego szukałem.
    Wczoraj pokazałem mu projekt i dowiedziałem się wszystkich szczegółów z którymi miałem wątpliwości.
    Policzył mi zbrojenie na fundamenty i 2 stropy a także doradził w sprawie ścian ocieplenia oraz komina.Widać że nadaje na tych samych falach i będziemy się dogadywać.
    Więc w tym tygodniu ruszam za prętami oraz dogrywam ściany.
    Ostatecznie ściany będą z silikatów 18 cm ale jeszcze nie wybrałem firmy.Xella właśnie podnosi ceny i w dodatku już są problemy z dostępnością Silki w dodatku mają drogi transport.
    Alternatywą są silikaty z Kluczy będę sprawdzał cenę.
    Różnica w cenie między Silka a Kluczami to 5-6 zł na metrze więc na całości ok 1000 zł.( jeśli zdążę przed podwyżką)
    Dlaczego silikaty?Ano policzylem że zyskuje 9 m2 powierzchni wewnętrznej domu a przy zastosowaniu odpowiedniego ocieplenia izolacyjność mi odpowiada.
    W dodatku materiał twardy ciężki o wysokiej izolacyjności a i szpalety będą węższe.
    Na zakończenie napisze że ponioslem niestety straty związane z nowym garażem.Przygotowałem garaż za pomocą 6 pustaków fundamentowych przyklejonych kółkami i przeszła ogromna wichura i zerwała garaż wraz z błogosławiona ogrodzenie sąsiada.Straty to 3 złamane słupki ogrodzenia i zmasakrowany garaż który nie nadaje się do użytku.Ściągnąłem ślusarz a który ma wyprostować garaż a także wyspawać solidną ramę do drzwi.
    Garaż za 1200 zł to naprawdę zła inwestycja lepiej było kupić coś solidniejszego a na pewno taniej by wyszło.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    eee my mieliśmy garaż za 1200 zł, ale tata go zakotwiczył na amen w zesżłym roku było u nas trochę wichur i garaż stał calutki rok... a działka jest na pagórku, nie otoczona sąsiadami, więc wiatry hulają... Wiem tylko, że lał duzo betonu, ale nie zgłębiałam tematu

    My budowalismy Silikatami z Kluczy

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Garaż był kupiony jako tymczasowy budowlany i jeszcze nie wiem gdzie będzie stał docelowy garaż dlatego nie robiłem wylewki.Sąsiad okazał się mocno wyrozumiały, ogrodzenie naprawione a przy okazji sąsiad sam zaproponował że udostępni studnię oraz prąd na budowę więc agregat nie będzie potrzebny.
    Sylikaty wybiorę w najbliższym czasie jeśli różnica w cenie będzie 5 zł na niekorzyść Silki to wolę dopłacić, jak będzie więcej wezmę Klucze.
    Liliputek miałeś zastrzeżenia do jakosci materiału?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    absolutnie nie miałam zastrzeżeń transporty były bezpośrednio z fabryki, zamawiałam u dystrybutora (adresy były na stronie producenta).
    Pojawił się tylko mały problem, bo w pewnym momencie była awaria w fabryce i mieliśmy 2-3 dni opóznienia w dostawie, poza tym wszystko było ok. Nie były ani krzywe ani uszczerbione..

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś przyszedł list z Starostwa byłem pewny że to PnB a tu pismo o uzupełnienie 5 braków
    Coś mi się wydaje że nie zmieszczą się w przepisowych 65 dniach.
    Dobrze że mam spory zapas ale wkurzona mnie ta biurokracja.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to się zaczęła gonitwa za materiałami budowlanymi.
    Jedyne co nie będę miał u siebie na składzie to zbrojenie i więźba dachowa.
    Pręty niestety drogie najtaniej udało mi się wynegocjować 2430 zł za tonę fi12.
    Jeszcze wstrzymuje się z zamawianiem może jeszcze coś udre z tej ceny.
    Na ściany decyzja już podjęta bo otrzymałem rewelacyjna ofertę na Silikat N18 z Kluczy.Do tego pójdą połówki oraz wewnętrzne ściany z akustycznego A12.
    Muszę dopytać kierownika czy nie będzie problemu jak obciaze chudziaka dużo większą wagą.Najwyżej trzeba będzie dozbroić pod ścianami.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktokolwiek to czyta ale ja się cieszę.Jest pozwolenie na budowę, jutro odbieram w urzędzie.huuuuurrrrraaaa.
    Niestety ekipa się wysypala i szukam nowej ekipy do budowy.
    I będzie drogo bo teraz pracuje po 11h dziennie i nie mam czasu na pomaganie na budowie.
    Mam nadzieję że zarobie na fachowców.
    Pojemne mam auto więc zarobi na siebie podczas budowy.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 29-07-2017 o 22:24

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i zaczął się casting na ekipę a raczej poszukiwanie dobrej ekipy mającej wolny termin w tym roku oraz taką na jaką mnie stać.Po 3 wycenach nasunely się mi wnioski:
    dobre ekipy mają żniwa bo roboty dużo a jak kogoś stać to zapłaci ile sobie krzyknął.
    W zeszłym roku wycenialem robocizne to krzyczeli 22 do 29 tyś a teraz od 38 do 42.Były jakieś podwyżki zarobków?
    Jeden z droższych murarzy powiedział mi że dom 120 m2 nawet wydziwiany(bo 90%takich jest) buduje w 3 osoby średnio 32 dni robocze, pomocnikowi płaci 180 dniowke więc im zostaje 600 zeta na dzień.I twierdzi że ledwo na chleb wystarcza.
    Cóż mogłem zostać murarzem a nie jakimś tam kierownikiem składu budowlanego.
    Jutro następna wycena miejscowego murarza o którym bardzo dobrze wypowiada się mój kierownik budowy.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Powodzenia w budowaniu. Myślę, że stan deweloperski poniżej 200tys.w Twoim wykonaniu jest jak najbardziej realny. Masz świetne zaplecze z zaopatrzeniem . Jeżeli chodzi i koszty robocizny, to widzę, że murarze zwariowali. Cztery lata temu za parterówkę płaciłem 120zł/m2 pow. użytkowej. Wcześniej miałem zaklepaną ekipę za 18tys, ale przed samym rozpoczęciem robót, przestała odpowiadać na telefony i maile. Po ekspresowym znalezieniu dwóch murarzy z ogłoszenia w lokalnym portalu internetowym, oddzwonili z zapewnieniem, że mogą już zaczynać, bo wcześniej byli zajęci . Typowa zabawa speców . Ponad 30tys za prosty dom, to już spora przesada. Musisz szukać murarza z pomagierem, bez wykręconego pod sufit samozachwytu, co pewnie nie będzie łatwe . Przy okazji, mój blaszak już od czterech lat stoi w otwartym terenie w bardzo wietrznej okolicy i ma się dobrze. Już widziałem zrolowane garaże po silnych wiatrach. Moja recepta, to kotwy w narożnikach blaszaka. 80cm płaskownik z zagiętymi końcami, które są zaczepione za dolne kątowniki garażu, na końcach dospawane kwadratowe blachy. To ustrojstwo jest zakopane w ziemi i trzyma jak blaszaną chałupę jak pieron. Sprawdzone w boju i nie do ruszenia
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Artix1 dzięki za kilka ciepłych słów.
    Garaż miał drugi poważniejszy wypadek i poszedł na zyletki niszcząc sąsiadowi dwie strony ogrodzenia.Wstyd mi jego żonie w oczy spojrzeć.
    Dziś byłem u ostatniego murarza i temat zakładany.Też podniósł się z ceną ale argumentował to tym iż silikatów jest ciężki i ciężko się tnie, nie doliczyl drugiego stropu oraz jego ocieplenia.
    Do tego nic nie słyszał o płycie balkonowej i lanych schodach.
    W sumie po 2 godzinach negocjacji ja maluje fundamenty, rozszalowywuje deski oraz zasypuje fundament(wole zrobić to sam bo dobrze to zageszcze a mam dostęp do zagęszczarki) a ekipa robi resztę po dach za 32000.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 14-07-2017 o 06:27

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony