dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 33
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 653
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    To ciekawe wyniki. U mnie będzie płyta fundamentowa na XPS, więc nie mam takich zmartwień z pierwszym wierszem od fundamentu, ale mam garaż nieogrzewany w bryle budynku i pomieszczenia nad nim - planuję docieplić strop, a żeby w ścianie uniknąć mostka pod wieńcem - podobne rozwiązania chodzą mi po głowie (te pustaki z perlitem lub wełną).

    Co do OZC to mam podobne odczucia - chcę zrobić głównie dlatego żeby wiedzieć gdzie jeszcze trzeba "dołożyć", a gdzie nie warto, sprawdzić kilka wariantów.

    Kominów nie planuję, chociaż wszyscy (rodzina, znajomi) mnie straszą że jeszcze będę murował bo powietrzna PC nie da rady

    Ok nie zaśmiecam już i będę podglądał - wrzuć szczególnie fotki lanych skosów i późniejszego ich ocieplania, bo mało przykładów w internecie.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja buduje komin ale jako awaryjny gdyby wojna wybuchła i trzeba by było chrustem palić.Też znajomi się dziwią jak dom będzie wyglądał bez kominów choć 95% z nich nie wie co to pompa ciepła.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kanalizacja wykonana , w sobotę leją chudziaka.Wstępnie murarze przychodzą 19 czerwca i zaczynają mury.Do tego czasu muszę zorganizować ceramikę na 1 warstwę, silikaty, komin oraz zaprawę murarską i klej do silikatu.Wreszcie będzie się coś działo.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oficjalnie mogę powiedzieć że stan 0 został ukończony.


    Chudziak zalany po weekendzie ruszają mury.
    Bloczki silikatowe zakupione, pierwsza warstwa Leiera 18,8 zakupiona, perlit jest już w garażu, komin pojedzie w poniedziałek z cementem, zaprawami i klejami.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 29-06-2017 o 15:48

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz można podsumować koszty.Do stanu 0.
    Na dzień dzisiejszy poniesione koszty:
    Projekt 1700 zł
    Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania 70 zł
    Stemple 120 szt -500 zł
    Deski szalunkowe 32 mm -ok 10 m3 -1750 zł
    Wychodek -150 zł
    Folia budowlana 100 m2 -45 zł
    Impregnaty do drewna 2 szt -32 zł
    Mapa do celów projektowych -850 zł
    Adaptacja projektu -1500 zł
    Geodeta wyznaczenie budynku -400 zł
    Dziennik budowy 18,10 zł
    Koparka 450 zł
    Beton 27,5 m3 -4675 zł
    Gwoździe 18 kg - 70 zł
    Kołki do fundamentów 670 zł
    Transport desek 40 zł
    Kamień na utwardzenie drogi 14 ton 350 zł
    2łopaty Fiskars 98 zł
    Gwoździe 10 kg 40 zł
    Zbrojenie do ławy 649 zł
    Pędzle do fundamentów 39,6 zł
    Rękawice 1,5 zł
    Paliwo do zagęszczarki 50 zł
    Peszle do wody i gazu 120 zł
    Piasek do fundamentów 70 ton 950 zł
    OZC od Asolta 330 zł
    Robocizna fundament 2500 zł
    Robocizna pomocnik do fundamentu 60 zł
    Robocizna woda i kanalizacja 800 zł
    Kręgi do studni 600 zł
    Robocizna studnia 1100 zł
    Agregat Pezal 970 zł
    Paliwo do agregatu 20 zł.
    Beton na chudziak 8 m3 -1360 zł

    Na dzień dzisiejszy poniesione koszty 22 958,20 zł


    Koszty okołobudowlane:
    Kosiarka -300 zł
    Garaż blaszak -1250 zł
    Bloczki pod garaż -20 zł
    Szlifierka kątowa Worx używana -70 zł
    Opryskiwacz 60 zł
    Garaż używany z transportem 700-zł
    Razem 2400 zł
    Jutro przywiozę 150 szt Leiera 18,8 który zasypie perlitem-'mam 8 worków po 125 l.)
    Pierwsza warstwa zostanie położona na papie wierzchniego krycia Matizol S52 i na to folia 1mm Tarfol.Pustaki na pierwszą warstwę idą na zaprawie murarskie z worka Kreisel oraz częściowo z betoniarki piasek z elementem( zostało piasku i mam 10 worków cementu.)
    Silikat N18 będzie klejony zaprawą cienkowarstwową Kreisel 126 Murlep oraz Planofixem z Baumita.
    Więcej zdjęć już w krótce bo teraz będzie się działo.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 30-07-2017 o 06:51

  6. #66

    Domyślnie

    Gdzie można kupić m3 desek 32mm za 175 zł/m3????
    Podobne pytanie o beton - jak rozumiem na ławy fund,, czyli B25 - za 170 zł/m3?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No jedni umieją cały dom sam wybudować a inni nie umieją za to umią załatwić tanio materiały.
    Deski kupiłem używane miało być ok 7 m3 za 1750 zł okazało się że było ich 2 duże paki ciężarowego mercedesa więc szacuje że było ich przynajmniej 10 m3(na pake wchodzi 5 m3 a desek była spora kupa ponad burtę.)Majster stwierdził że tymi deskami by 2 domy zrobił.
    Beton miałem drogi bo gruszka musiała jechać z betoniarni na budowę 40 km a beton teść załatwił od swojej firmy gdzie pracuje.Gdyby było bliżej to pewnie było by sporo taniej.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 30-07-2017 o 06:52

  8. #68

    Domyślnie

    Ot, zaradnego to i miło poczytać.

    Powodzonka, dalej,

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, w życiu trzeba sobie radzić.
    90% rozwiązań mam przemyślanych ale dalej nie wiem co z ogrzewaniem, kusi PC PW , gaz jest na działce, komin się buduje.
    Dobrze że jeszcze mam na to czas.
    Za to mam duży problem z oknami duchowymi a raczej z ich ilością, w projekcie jest 8 szt i to w łazience nie ma okien, a chcę z części zrezygnować tylko okna dachowe mają sporo wad.
    Całe życie byłem pewny że będą to Fakro a teraz kusi mniE Velux.Inne firmy nie biorę pod uwagę.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to udało się wystartować W czwartek po południu przyszli murarze i wymurowali pierwszą warstwę Thermopora 18,8.
    Przez 5 godzin w 3 osoby plus kierownik w osobie mojego syna zasypywaliśmy perlit do środka pustaków.Strasznie żmudna praca i aby wypełnić dokładnie trzeba się namęczyć.
    Oczywiście pierwsza warstwa połozona na papie S52 z Matizola a na to folia 1 mm i rozwiązanie idealne teraz zrobił bym to samo.
    Zaprawę murarzom zawiozłem gotową z worka ale strasznie marudzili że zła że się nie nadaję ale jak wrzucili kilka łopat piachu do betoniarki to podobno była lepsza.
    Dziś miały powstać mury do wysokości okien ale niestety cały dzień były mocne opady deszczu i murarze się poddali i zrobili sobie weekend.Ale już widać zarys pomieszczeń
    Miał być mały domek a okazuje się ze taki mały to on nie jest.Wg projekty to 107 m2 użytkowego a po zmianach jest 134 m2 całkowitej (czyli użytkowego ok 115m2)
    Robota idzie szybko bo pracuje 3 murarzy i pomocnik, gdyby nie deszcz to mieli we wtorek już szalować strop.
    Więc dalsze prace w następnym tygodniu.








    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 23-06-2017 o 20:12

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    No to udało się wystartować W czwartek po południu przyszli murarze i wymurowali pierwszą warstwę Thermopora 18,8.
    Przez 5 godzin w 3 osoby plus kierownik w osobie mojego syna zasypywaliśmy perlit do środka pustaków.Strasznie żmudna praca i aby wypełnić dokładnie trzeba się namęczyć.
    Ja się wczas opamiętałem i zignorowałem zasypywanie perlitem -- asolt, pytany parokrotnie (w tym także na PW), nie chciał (nie umiał?) uzasadnić tego elementu. Dlatego jest u mnie porotherm ale bez perlitu, a dalej też silka. To jakaś klątwa asolta.

    Koszty SZ bardzo małe -- mnie wyszło ponad 2x więcej.

    Ekipy budowlane masakrycznie podniosły ceny. Ja zaklepałem ekipę za 50, a teraz chcą 70 a nawet 80 i zleceń ponoć tyle, że mogą przebierać... Jakiś dziki szał się zaczął nagle wszyscy budują.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj na budowę zajechał kierownik budowy oglądnąć postępy pracy.Po 15 minutach wnikliwych oględzin stwierdził że brak uwag choć w poniedziałek zagladnie na budowę aby dogłębnie wytłumaczyć murarzom technikę przewiązania murów bo teraz jadą na minimum.
    Ogólnie jest dobrze tylko zauważyłem iż sporo silikatów jest uszkodzonych na paletach.Jutro złożę reklamację niech doradca techniczny podjedzie i oceni ogrom problemu.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja się wczas opamiętałem i zignorowałem zasypywanie perlitem -- asolt, pytany parokrotnie (w tym także na PW), nie chciał (nie umiał?) uzasadnić tego elementu. Dlatego jest u mnie porotherm ale bez perlitu, a dalej też silka. To jakaś klątwa asolta.

    .
    Dobrze ze nie wszyscy tak sie opamietywują i nie chcą miec mniejszych strat do gruntu. To jest wolna wola inwestora, chce miec gorzej niech ma. Co do perlitu to pomiary potwierdziły ze lambda ceramiki poryzowaniej wypełnionej perlitem nie jest wyzsza niz chociazby isomuru, a nizsza niz tej ceramiki bez wypełnienia a duzo nizszej niz silka.
    Niestety nie ma protokołow tych badan a jedynie czytałem opracowania z wynikami. Mi nie musisz wierzyc na słowo, gdyz nie weryfikuję badan prowadzonych przez wyspecjalizowane jednostki badawcze. Nie posłuchałes mnie, ale zoszczedziłes na perlicie który notabene nie jest drogi, powinienes byc zatem zadowolony. Tylko po co porotherm bez perlitu na pierwszą warstwe. Widze tu brak konsekwencji, albo perlit w porothermie albo brak porothermu.

  14. #74

    Domyślnie

    Ja szczerze mówiąc też u Myjka tego porothermu w pierwszej warstwie nie rozumiem.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Wczoraj na budowę zajechał kierownik budowy oglądnąć postępy pracy.Po 15 minutach wnikliwych oględzin stwierdził że brak uwag choć w poniedziałek zagladnie na budowę aby dogłębnie wytłumaczyć murarzom technikę przewiązania murów bo teraz jadą na minimum.
    Ogólnie jest dobrze tylko zauważyłem iż sporo silikatów jest uszkodzonych na paletach.Jutro złożę reklamację niech doradca techniczny podjedzie i oceni ogrom problemu.
    My budujemy z betonu komórkowego i też mega dużo bloczków uszkodzonych Mąż pracuje w wykończeniówce, więc bez problemu wygładzimy, ale szkoda, że są ubytki. Co do cen betonu- mega tanio kupujesz, trochę zazdroszczę U nas 210-220 zł za metr, zależy od klasy betonu. No, ale to blisko stolicy, to i ceny duuużo wyższe niż choćby u teściów na Mazurach.

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobrze ze nie wszyscy tak sie opamietywują i nie chcą miec mniejszych strat do gruntu. To jest wolna wola inwestora, chce miec gorzej niech ma. Co do perlitu to pomiary potwierdziły ze lambda ceramiki poryzowaniej wypełnionej perlitem nie jest wyzsza niz chociazby isomuru, a nizsza niz tej ceramiki bez wypełnienia a duzo nizszej niz silka.
    Niestety nie ma protokołow tych badan a jedynie czytałem opracowania z wynikami. Mi nie musisz wierzyc na słowo, gdyz nie weryfikuję badan prowadzonych przez wyspecjalizowane jednostki badawcze. Nie posłuchałes mnie, ale zoszczedziłes na perlicie który notabene nie jest drogi, powinienes byc zatem zadowolony. Tylko po co porotherm bez perlitu na pierwszą warstwe. Widze tu brak konsekwencji, albo perlit w porothermie albo brak porothermu.
    Oczywiście wola jest wolna. Prosiłem Cię o proste wyjaśnienie, ot, choćby jak to powyżej, i min. dwa razy zignorowałeś. Co odbyło się przy okazji dyskusji przyszłych inwestorów w Bociankach gdy polecałem Twoje usługi i pisałem o takim trybie wykonania (co wzbudziło wątpliwości inwestorów, a ja nie potrafiłem tego w żaden sposób uzasadnić). Tak jakbym tym pytaniem co najmniej podważał Twój autorytet. A ja zwyczajnie NIE WIEDZIAŁEM po co to się robi i jakie to daje zyski. Więc to nie była nawet kwestia wiary na słowo, bo gdybyś napisał, to bym zapewne uwierzył. Dowiadywałem się o cenę perlitu i wiem że nie są to jakieś przeraźliwe koszty, znalazłem także namiar na pobliską hurtownię ogrodową gdzie sprzedawali perlit. Ale nie odpisałeś. Niestety. Więc uznałem, że żadnego wyjaśnienia nie ma i być może to jakiś pic na wodę.

    Wracając jednak do tematu, skoro już popełniłem babola, to ile procent stracę na braku perlitu, tj. ile mocniejsza pompę mam teraz zainstalować aby zrównoważyć straty wynikające z Twoich wyliczeń (z porothermem zasypanym perlitem)?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 25-06-2017 o 18:43
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Całe życie byłem pewny że będą to Fakro a teraz kusi mnie Velux.Inne firmy nie biorę pod uwagę.
    Aż miło popatrzeć, jak inwestor szaleje z budową, zaradna bestia . Co do okien dachowych, gdybym ja miał wybierać, a jestem materiałowym narodowcem, jeżeli tylko mogę, to kupuje nasze wyroby, wybrałbym Polskie Fakro. Niestety Duński Velux już od lat prowadzi nieczystą wojnę cenową z naszym producentem, Fakro zgłaszało to do Eurokołchozu, ale bez odpowiedzi. Technologia i jakość w żadnym razie nie odbiega od Duńskich wyrobów, to dlaczego wspierać nie nasze? Powodzenia
    ps. dobra decyzja z zasypaniem pierwszej warstwy perlitem, w przypadku płyty fundamentowej nie ma to znaczenia, ale przecież pod ścianami masz lity beton, który będzie z radością zżerał kolejne kilowaty ciepełka z wnętrza domu. Po pioruna dawać nieocieploną ceramikę na pierwszą warstwę? tego nawet najstarsi górale nie wiedzą
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 25-06-2017 o 19:30
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Po pioruna dawać nieocieploną ceramikę na pierwszą warstwę? tego nawet najstarsi górale nie wiedzą
    W pustaku jest izolator pod postacią powietrza. Do tego pustak ma mniejszą powierzchnię styku niż bloczek silki. Z tego powodu to rozwiązanie do mnie przemawiało. Nie otrzymałem wyjaśnienia jaką funkcję spełnia w tym wypadku perlit.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście wola jest wolna. Prosiłem Cię o proste wyjaśnienie, ot, choćby jak to powyżej, i min. dwa razy zignorowałeś. Co odbyło się przy okazji dyskusji przyszłych inwestorów w Bociankach gdy polecałem Twoje usługi i pisałem o takim trybie wykonania (co wzbudziło wątpliwości inwestorów, a ja nie potrafiłem tego w żaden sposób uzasadnić). Tak jakbym tym pytaniem co najmniej podważał Twój autorytet. A ja zwyczajnie NIE WIEDZIAŁEM po co to się robi i jakie to daje zyski. Więc to nie była nawet kwestia wiary na słowo, bo gdybyś napisał, to bym zapewne uwierzył. Dowiadywałem się o cenę perlitu i wiem że nie są to jakieś przeraźliwe koszty, znalazłem także namiar na pobliską hurtownię ogrodową gdzie sprzedawali perlit. Ale nie odpisałeś. Niestety. Więc uznałem, że żadnego wyjaśnienia nie ma i być może to jakiś pic na wodę.

    Wracając jednak do tematu, skoro już popełniłem babola, to ile procent stracę na braku perlitu, tj. ile mocniejsza pompę mam teraz zainstalować aby zrównoważyć straty wynikające z Twoich wyliczeń (z porothermem zasypanym perlitem)?
    Widocznie byłem mocno zajęty, gdybym sie tylko skupił na wyjasnieniach czy tez objasnieniach brakło by mi czasu na podstawową działalnosc, a moze wystarczyło zadzwonic, staram sie zawsze odebrac tel, o ile mam taką mozliwosc. Zawsze bezposrednia rozmowa daje wiecej niz zwykłe pisanie. Wracając do meritum, jezeli cos zalecam to nie dlatego ze tak mi sie podoba albo tak sobie po prostu wymysłiłem w ramach wolnego czasu tylko polecam to co jest sprawdzone i pomierzone. Skoro nie zaufałes moim słowom zrobiłes jak zrobiłes. Oczywiscie ani straty ani zapotrzebowanie na ciepło nie wzrosną dramatycznie, ale skoro koszt był niewielki, a poprawic sie tego pózniej nie da to szkoda. Z drugiej strony nie muszę chyba az tak zachecac poprzez dodatkowe objasnienia stosowania perlitu, nie jestem jego producentem ani dystrybutorem i naprawde nie zalezy mi na tym czy go ktos zastosuje czy tez nie, nieprzekonanego i tak nie przekonam, a tego kto nie obawia sie nowinek technologicznych dodatkowo przekonywac nie muszę. Co do zmian w OZC to musze je powtórnie przeliczyc
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 25-06-2017 o 20:33

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tam Asoltowi uwierzyłem na słowo i perlit dałem, choć po jego wyliczeniach wyszło że perlit oszczędzi mi jakiś 800 kWh za rok( podał mi to telefonicznie na tabelkę się nie doczekałem)to ciężko mi w to uwierzyć że taka zmiana da tyle oszczędności.
    Skoro tyle osób zleca mu OZC i jeszcze nikt nie zarzucił mu pomyłki a raczej fakt że każdemu dom pali mniej niż wyliczył tzn że wie co robi.
    Jego wskazówki będą mnie kosztowały ok 2500 zł więc przy całej budowie to jest ok 1% kosztów a zeszliśmy z 8000 kWh rocznie na 6400.Mnie ten wynik całkowicie zadowala.

Strona 4 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony