dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 108
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wracając do tematu okna w górnym pokoju-wycena mnie powaliła . To, co myślałam,że będzie najtańsze okazało się najdroższe....
    No nie zarobią na nas fachowcy w tym temacie- ostatecznie kupujemy szkło bezpieczne i wmontujemy je odpowiednio w ściankę działową.
    Mąż mówi,że się da i będzie to odpowiednio zabezpieczone no i na pewno nie będzie kosztowało 4-6tys jak nam to wyceniali

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170507_161242.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	388534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170507_161304.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	388535

    Przychodzę z pytaniem - w którą stronę płytki?
    Mały opis do zdjęć:
    -od lewej strony jest okno tarasowe -to strona południowo-zachodnia-słońce po południu
    -od prawej strony będzie kuchnia na 6m ścianie
    - do pomieszczenia wchodzi się z holu (duze przejscie) od strony robienia zdjęcia-na wprost fixa
    Pomieszczenie jest długie (kuchnia-taras ) na 9m, szerokie na 6m

  3. #63

    Domyślnie

    Równolegle do okna bym dał , ale to Tobie ma się podobać Czy to jest hiszpański gres ?

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Surgi22-no niby mi ma się podobać, ale dla mnie każda wersja ma jakiś + i - , dlatego się podpytuję, z nadzieją,że może ktoś coś doradzi
    Gres jest włoski 

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Chyba bardziej mi sie podoba równolegle do okna (czyli to z 5 plytkami)
    A masz ujęcie bardziej z poziomu wzroku np. Patrząc od wejścia do pomieszczenia?

  6. #66

    Domyślnie

    Mi też jakoś bardziej pasuje równolegle do okna.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plytki.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	388659

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie



    na pierwszym kafle ładnie poszerzają korytarz i wydłużają długi salon. Na drugim poszerzają salon i robią długą kiszkę z korytarza. Musisz pomyśleć na czym bardziej Ci zależy. Pewnie to korytarz będzie miał więcej odsłoniętej podłogi niż salon zatem może tam powinnaś decydować


  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Andariel-Dzięki wielkie! Zwróciłaś mi uwagę na coś, nad czym wcześniej nie myślałam. Chciałam,żeby całościowo było dobrze a tak się nie da i faktycznie muszę zastanowić się czy chce mieć wąski korytarz czy wąski pokój . W korytarzu będą jeszcze schody, więc w sumie za bardzo nie będzie na widoku.
    Na początku-zanim jeszcze ułozyliśmy płytki byłam za wersją wzdłuż pokoju, ale jakoś coraz bardziej zastanawiam się nad tą drugą- w poprzek pokoju .
    Mam wrażenie,że w takim położeniu płytki wyglądają ładniej, z drugiej strony boję się,że będzie się tworzył efekt "schodów" bo światło będzie padało prostopadle do krótszej krawędzi.
    Chyba jeszcze polatami z płytkami. Tylko kto będzie te ciężary dzwigał

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Podtrzymuję. Fajnie będzie jakby prowadzić wzrok do tych drugich wielkich okien i widoku. I jak Andariel napisała, korytarz poszerzy a w salonie będą meble do przełamania.
    Kaflach swoją drogą super są

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	779
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	389259

    Największy "babol" na budowie.

    Pominę,że na schody czekaliśmy od listopada do teraz...To co ukazało się moim oczom po zamontowaniu, wprawiło w zakłopotanie wręcz.
    Pana wykonującego powyższe dzieło chyba Bóg-na chwilę-opuścił. Balustrada antresoli tak wysoka,że mam ją prawie pod brodą.....
    Zresztą, nawet nie będę opisywać wszystkiego, po co mam się tu jeszcze wkurzać -widać wszystko chyba gołym okiem .
    Pan ma poprawiać aż będzie to wyglądało jak w projekcie-czyli linie balustrad schodowej i antresoli będą stanowiły wizualnie całość itd....
    Szczerze, mam ogromne obawy co do efektu tych poprawek Nie wiem jak to się skończy....
    Same schody są ok, prócz wykończenia-dość niechlujnie zrobione. Na razie jest żółta karta- mam nadzieję,że czerwonej nie będzie.....

  12. #72

    Domyślnie

    Odnośnie płytek, również byłabym za pierwszym ułożeniem jakie narysowała andariel, choć jeszcze wzięłabym pod uwagę jak ustawisz meble w salonie.
    Z balustradą faktycznie klops. Pomijając wysokość, której nie chciałaś to bardziej przeszkadza mi nierówność, trzymam kciuki za poprawkę

  13. #73

    Domyślnie

    Ty wiesz o błędach związanych ze schodami ja nie wiem, bo z bliska nie widziałam. Ale powiem Ci, że jak spojrzałam na te schody to pierwsze wrażenie jest super Drugie trzecie i piąte też.
    Faktycznie jest różnica wysokości pomiędzy barierkami i to dobrze byłoby poprawić. Jednak ta barierka , która wisi nad korytarzem wygląda jak most linowy. Wygląda jakby ten metal uginał się pod siłą grawitacji. Wygląda to fantastycznie Do tego ten kolor, który kontrastuje z belkami pod sufitem i z bielą ścian. Super Super, Super. To jest czerń czy antracyt ?
    Czy stopnie będą tego samego koloru co belki pod sufitem?
    Czy mogłabyś zamieścić zdjęcie schodów od drugiej strony (od strony stopni) ?

    Gres położyłabym równolegle do okna. Wygląda bardziej przytulnie i jak sobie wyobrażę meble to równolegle będzie wyglądało lepiej przestrzennie.

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Sitoo -ależ mi skomplementowałaś schody . Nie mam na razie innych zdjęć, ale widać światełko w tunelu. Wczoraj ekipa przywiozła poprawione i podobno, wszystko jest dobrze i równo. W piatek mają je montować wiec może wtedy zrobie zdjęcia (muszą nam tylko rusztowania poskładać, bo malujemy sufity).
    Płytki będzimy kładli jak w pierwszej wersji andariel-jakoś tak korytarz lepiej mi w tym układzie wychodzi.

  15. #75

    Domyślnie

    Słusznie wybrałaś

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Poręcze na schodach poprawione, ale wykonawcy nie polecę-jeszcze nie skończyliśmy z nim "przeprawy przez mękę". Schody teraz wyglądają jak w projekcie, ale ile czasu i nerwów to zajęło to nawet nie wspomnę. Dodam,że jeszcze nie wszystko jest skończone.

    Kolory wybrałam te z palety szarości -Beckers -star dust i chyba grey light, płytki kupione i czekają....
    W zasadzie wszystko czeka aż wróci nam ekipa wykończeniowa...

    Kuchnię wezmę raczej czarną z Ikea (bardzo widać na czarnym ślady???) z drewnianym blatem i zielone płytki .
    Projekt łazienki mniej więcej jak na inspiracji-masia equipe ułożona pionowo

    Mam plan żeby od lipca zacząć "pomieszkiwać"... Musi się udać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w1.jpg
Wyświetleń:	764
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	391125   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w2.jpg
Wyświetleń:	686
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	391126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w3.jpg
Wyświetleń:	709
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	391127   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	698
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	391128   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia ikea.jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	391130  

    Ostatnio edytowane przez alewe ; 13-06-2017 o 09:59

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Pamiętacie moje dylematy co do kierunku położenia płytek?
    Ustaliliśmy (dzięki waszym sugestiom) ,że będą wzdłuż pomieszczenia .... efekt końcowy jest natomiast jak na zdjęciu :/
    Wykonawca był przekonany,że właśnie tak chcieliśmy no ale nic.... nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tak też chyba dramatu nie ma...

    Strasznie długo to wszystko idzie, ale górę mamy już prawie skończoną, panele położone a w pokoju córy będzie fototapeta ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga.jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	392496

  18. #78

    Domyślnie

    W którym miejscu Wrocławia się budujecie?

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Budujemy 30km od Wrocławia

    Płytki mimo wszystko wyszły fajnie
    Zobaczymy jak będzie z fugą .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga1.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	392981   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga2.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	392982  

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Architek

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-275
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo ładne plytki

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony