dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie Kocioł MCE 12kw

    witam. Zakładam ten temat, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć pomocy z ustawieniem ww kotła. Pisałem już na innym forum, próbowałem różnych ustawień a kociołek nadal wysuwa mi ok 25kg grochu na dobę przy plusowych temperaturach. Grzeję nim ok 90m2 plus 160litrów cwu. Ster to tech 480. Z pidem. Pali podobnie na pidzie i na ręczny. Podłogę na razie zakręciłem bo za gorąco było w domu. Teraz jest 22-23. Jeżeli ma ktoś doświadczenia z tym piecem to proszę o pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie ma takiego kociołka?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze chyba producent ma takie kociołki i powinien dac jasna instrukcje jak taki sprzet uzytkowac i w razie problemow udzielic pomocy
    http://www.mce.net.pl/serwis/
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 24-10-2016 o 23:35

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Producent zrobił takie ustawienia, że piec pali jak smok. Dlatego liczyłem na to, że znajdzie się ktoś, kto ma doświadczenie z tym kotłem i zechce się nim podzielić.

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paluszek21 Zobacz post
    Producent zrobił takie ustawienia, że piec pali jak smok. Dlatego liczyłem na to, że znajdzie się ktoś, kto ma doświadczenie z tym kotłem i zechce się nim podzielić.
    A czemu się dziwisz jak kupiłeś smoka zamiast kocioł o 3 krotnie mniejszej mocy ?

  6. #6
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Chcesz takiego smoka nakarmić 3kg węgla czyli tyle ile potrzebujesz jak on potrzebuje więcej żarcia ?

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Niestety i w tym temacie wychodzi zacofanie "suwerena"

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    takim jadę do sklepu po bułki, potrzeba skuterka, lub rowerka ..
    a później się dziwić że pali jak .. nawet jak by jakimś cudem jedne cylinder chodził...
    25 kg węgla na 90m2 teraz to jakieś nie wiem ..
    winno wyjść 0,36kg węgla około licząc pi x drzwi 90m2 tym sławnym kotłowym wzorem .. 8 kg wungla powinien wtrynić maks ..
    lub mniej. A co robi? jaka jest jego sprawność w takim układzie ? mniej jak 30% i to kotła z podajnikiem.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 25-10-2016 o 10:10

  9. #9

    Domyślnie

    Zacofanie to wychodzi tu komuś innemu jeśli twierdzi że kociołek nawet przewymiarowany x razy będzie wciągać x razy więcej opału. Tak że zachowajcie dla siebie takie pitolenie.

    -> paluszek, opis instalacji, jakaś fotka, info jakie obiegi chodzą, jaka jest konstrukcja domu (ocieplenie i czy czasem nie grzejesz w nim pierwszy sezon).
    W tedy będzie można coś dyskutować. Przy prawidłowej instalacji po prostu nie ma szans na to, aby tyle żarł. Tak że bez paniki

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Instalacja łączona miedź i pex z racji połączenia dwóch mieszkań. Rury w piwnicy gdzie jest kotłownia są ocieplone. Konwektory. Brak zaworów mieszających. Podłogówka na razie odłączona. W domu 22-23 stopnie. Na piecu ustawiłem 55. Na grzejnikami termostaty. Na zewnątrz 7styropianu, na stropie 5 wełny. Okna plastikowe. Dom poniemiecki zamieszkały od zawsze i ogrzewany.

  11. #11

    Domyślnie

    Strzelam że powinien spalić lekko połowę z tego.
    Dla mieszkań masz jedną pompę czy dwie?, jakie, na jakich biegach chodzą?. Masz tam jakiś wolny czujnik temperatury który pokrywa się wskazaniami z tym na zasilaniu?. Można by go na chwilę przenieść na powrót kotła. Obydwa czujniki sensownie zaizolować i w tedy można by oszacować ile ten kociołek produkuje.

    Temperatura utrzymywana jest na stabilnym poziomie czy goni kilka(naście) stopni?. Ten Tech oferuje jakieś wykresy?

    Czy któryś powrót (z tych dwóch mieszkań) jest wyraźnie chłodniejszy?.

    Próbowałeś palić na sam zbiornik CWU?, Ile palił?

    Wstaw zdjęcie palnika.
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 25-10-2016 o 19:27

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jedna pompa na najniższym biegu. Czujnik na powrót mogę przenieść chwilowo z podajnika, ale dopiero w sobotę bo pracuję w delegacji. Na pidzie temperatura spada maksymalnie o 2-3 stopnie jak się otworzy któryś termostat. Aby utrzymać temp. w domu grzejniki otwierają się na chwilę, także są delikatnie ciepłe od góry, a powroty praktycznie cały czas chłodne. Najbliżej pieca jest bojler i tam woda krąży cały czas. Na samą wodę nie miałem czasu próbować. Ale zauważyłem ciekawą rzecz. Wczoraj jak jeszcze byłem w domu próbowałem ustawień ręcznych. Palę na razie czechem. Histerezę ustawiłem 2 stopnie. Gdy temp spadła to na tym węglu dobijał przez 16-17 min pracy. Na próbę podsypałem na palnik troszkę naszego groszku z zeszłego roku i temperaturę złapał na nim w 5 min. Czy ch...owy węgiel może byćprzyczyną aż takiego zużycia?

  13. #13

    Domyślnie

    To że mu na palnik nasypałeś to wiesz.
    Różnica może być, ale nie aż taka.
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 25-10-2016 o 20:04

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jak podsypałeś wprost na palnik, to tak jakbyś zamiast podajnika wykonał kilka czy wręcz kilkanaście podań opału. To w żaden sposób nie jest miarodajne. PID niespecjalnie radzi sobie z czechem. To taki dziwny węgiel, w który ja dmucham najsłabiej jak się da. On grzeje, kiedy się pali jak na ognisku w bezwietrzny dzień a palnik jest tak pełny, że omal się nie przesypuje. Wtedy kocioł potrafi być pełny ognia i grzeje. Ja tak ustawiam sterowniki do czecha. Na dwustanie, z minimalnym nadmuchem i dawkowaniem takim żeby palnik był pełny na granicy przesypywania. Tyle że wtedy lubi też syfić kocioł.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    I co? Nie ma nikogo, kto posiada i opanował taki kocioł?

  16. #16
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paluszek21 Zobacz post
    I co? Nie ma nikogo, kto posiada i opanował taki kocioł?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czemu się dziwisz jak kupiłeś smoka zamiast kocioł o 3 krotnie mniejszej mocy ?
    Takie spalanie przyjmij jako dobro inwentarza i skutek niewiedzy co by nie powiedzieć ostrzej.
    Lub wymień ten kocioł na odpowiedni do Twojego domu czyli max.6kW.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Lub kup sobie baniaczek na kubik wody i grzej impulsowo piecem.
    No ale zaraz będą mnie chcieli za-orać, bo groch idzie niby wysterować.. pod warunkiem że jest -20 i piec jest w sam raz ..
    prosta arytmetyka.. nawet przy dobrze dobranym kotle do " potrzeb" które wystąpią raz na 10 lat .. wskazuje ..
    że teraz potrzeba 1/5 tej mocy na jaką jest przeznaczony piec. Stąd baniaczek aż się prosi, aby móc gdzie pchnąć w takie trudne dni trochę ciepła na potem.

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Lub kup sobie baniaczek na kubik wody i grzej impulsowo piecem.
    I to druga dobra porada

    Reszta to papka marketingowa sprzedawców kotłów lub węgla naciągających Ciebie podobnych na nie potrzebne koszty.

  19. #19

    Domyślnie

    Arturo, masz jakieś logiczne i dające się zweryfikować uzasadnienie swojej tezy o tym że kocioł 12kW spali kilka razy więcej opału niż kocioł 6kW który by wystarczył do danego budynku?. Czy tylko tak zwyczajnie... pier@#sz głupoty?

  20. #20
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Arturo, masz jakieś logiczne i dające się zweryfikować uzasadnienie swojej tezy o tym że kocioł 12kW spali kilka razy więcej opału niż kocioł 6kW który by wystarczył do danego budynku?. Czy tylko tak zwyczajnie... pier@#sz głupoty?
    Kocioł o mocy znamionowej 12kW jaką oferuje sprawność przy pracy z mocą 10% mocy znamionowej ?
    Dla rozjaśnienia w inny sposób zadam pytanie,dom w danej chwili ponosi straty energii na poziomie 1,2kW a więc ile kg węgla musi zuzyć kocioł,żeby uzupełnić te straty energii domu na poziomie 1,2kW ?

    Bolek,nie gadasz z totalnym ciemnogrodem na esterownik gdzie występuje sam "suweren" tylko z gościami którzy jarzą temat i na to zważ i się zastanów nad odpowiedzią.

    W kwestii nazewnictwa wg mnie:
    "suweren" wg PIS=totalny ciemnogród
    ciemnogród wg mnie="suweren" wg PIS i z oczywistych względów czyli bezmyślny uzytkownik palący weglem w domu a tym bardziej w nowym.

    "Ciemny lud kupi wszystko" oto dowód jak totalny ciemnogród stał się "suwerenem" PIS
    Słowa wypowiedziane przez obecnego prezesa bolszewickiej TVPis dla ciemnogrodu czyli dla takich bolków lolków...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-10-2016 o 23:01

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony