O rany jak ja dawno tu nie zaglądałem. Ale ostatnie prace pochłaniają mi strasznie dużo czasu i nerwów i brak mi juz isł na forum ale niebawem to się zmieni.

A teraz do "jj"

1. Tak. "Klinkierowcy" zostawiali otwór okienny mniejszy niż otwór w ścianie nośnej. O ile ? - poczekaj niech sobie przypomnę jak to liczyłem. Otwór w ścianie nośnej był szeroki na 150 cm, okno ma szerokość 146 cm a... tak chyba po 1,5 - do 2 cm na stronę czyli 143 cm szerokość otwóru w klinkierze. Na wysokości podobnie. POnieważ ustawialismy okna (to znaczy Jareko ustawiał ) w warstwie ocieplenia więc taki węgarek jest potrzebny, aby okno miało się o co "oprzeć" a poza tym, gdyby nie było tego węgarka to jak bys wykończył szparkę między oknem a klinkierem ??

2. Z tym oknem balkonowym to nie wina okna i cz otworu tlyko zwyczajnie ja musiałem jakiś błąd popełnić przy mierzeniu. Jak się nad tym zastanawiam to dochodzę do wniosku, że był błąd logiczny. Brałęm okno tarasowe jakiejś typowej wysokości ale nie uwzględniłem, że suma (wysokości od posadzki do paratpetu + wysokość okien)" nie równa się wysokości okna balkonowego. Potem klinkierowcy jak murowali to sam im poleciłem aby utrzymywali na tej samej wysokości góry okien i okna tarasowego co zaskutkowało koniecznością dorobienia progu (stopnia) przy wyjściu na taras. Ale teraz dostrzegamy w tym nawet jakies plusy.

3. Paraptery mam ceramiczne ale nie CRH tylko te: Płytki parapetowe. Nie wiem czy zawsze i czy trzeba je montować po oknach ale przecież one wchodzą pod okno, do listwy podparapetowej okna i trudno mi sobie wyobrazić, że można je ustawić (przykleić) tak precyzyjnie gdy jeszcze okno nie jest wstawione.

4. Moje lukarny nie sa obłożone klinkierem. To knstrukcja drewnina, potem styropian i tynk akrylowy (żółty, podobny kolor do klinkieru).

5. Zaprawa była szara QuickMix.


Przepraszam, że tak długo to trwało ale tak jak pisałem ostatnio strasznie ciężko mi znaleźć wolną chwile na internet.