dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 90
  1. #41

    Domyślnie

    Witam po kilkudniowej przerwie
    Wylewki skończone. Podłogówka rozłożona została jednak we wszystkich pomieszczeniach.
    Mam dwie drabinki w łazienkach i jeden maly kaloryfer w kotłowni - to może być zasilane taką samą temp jak podłogówka.

    Pytanie jest następujące:
    Czy kocioł buderus gb192-25i poradzi sobie z całą instalacją, czy potrzebne będzie sprzęgło i dodatkowe pompy?

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Frontieri - zamiast styro na podłodze możesz psiknąć pianę zamknięto komórkową lub chociaż zastąpić z 5cm styropiany pianą - po ostatnich szkoleniach mogę polecić http://www.synte.pl/nasze-produkty/s...n-spray-s-403/
    .
    Jak wygląda cenowo taka piana na tle ,,dobrego styro" bo U jest bardzo zachęcająca ???
    I
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Napisz do synte o jakiś kontakt do firmy z okolicy, która robi na ich produktach - najprościej
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym się poradzić który jednofunkcyjny piec wybrć - Buderus GB062 24 kW czy Junkers smart 24-5c . Pociągnięte przewody do pogodówki i regulatorów pokojowych. Dom nowobudowany 240 m2 podłogówki jeden grzejnik w garażu żeby trzymał temp powyżej zera, rekuperacja, ocieplenie 20 cm biały styropian, 25 cm wełna 33 w dachu. Sprzedawcy raczej mówią, żeby zamiast GB062 brać GB072, natomiast za GB 062 przemawia niższa moc minimalna. Próbowałem czegoś się dowiedzieć na temat różnic u źródła - przez formularz kontaktowy Boscha, ale tam dostałem linki do instrukcji dla instalatorów.Intersuje mnie sprawność i jakość serwisu Junkers / Buderus, niezawodność kotłów (wiem że są to stosunkowo nowe produkty i może być ciężko) i możliwości jakie daje wbudowana automatyka.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiggy Zobacz post
    Witam
    Chciałbym się poradzić który jednofunkcyjny piec wybrć - Buderus GB062 24 kW czy Junkers smart 24-5c . Pociągnięte przewody do pogodówki i regulatorów pokojowych. Dom nowobudowany 240 m2 podłogówki jeden grzejnik w garażu żeby trzymał temp powyżej zera, rekuperacja, ocieplenie 20 cm biały styropian, 25 cm wełna 33 w dachu. Sprzedawcy raczej mówią, żeby zamiast GB062 brać GB072, natomiast za GB 062 przemawia niższa moc minimalna. Próbowałem czegoś się dowiedzieć na temat różnic u źródła - przez formularz kontaktowy Boscha, ale tam dostałem linki do instrukcji dla instalatorów.Intersuje mnie sprawność i jakość serwisu Junkers / Buderus, niezawodność kotłów (wiem że są to stosunkowo nowe produkty i może być ciężko) i możliwości jakie daje wbudowana automatyka.
    Sprzedawca ZAWSZE będzie sugerował kupno DROŻSZEGO urządzenie ponieważ otrzyma większą kwotą z marży

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Wźś Smarta, do tego sprzęgło i pompę do podłogówki np. Wilo Yonos Pico 25/1-4. Dodatkowo potrzebujesz czujnik temperatury sprzęgła SF4 i sterownik np. CW 100 lub CW 400. Kocioł super potrafi tym sterować. Nie przepłacałbym za Buderusa. Jeśli chcesz lepszy kocioł to Junkers Cerapur Comfort albo Modul (z zasobnikiem warstwowym 100L). Przy tych 2 ostatnich kotłach jest szansa, że cała podłogówka poszłaby Ci bez sprzęgła i dodatkowej pompy, bo kocioł ma mocniejszą pompę w środku.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Czekam na wycenę tych kotłów od wykonawcy, ale z tego co widziałem na AlleG. to są one w podobnej cenie lub też różnica nie jest wielka. Z tego co się dowiedziałem to buderus ma lepszy serwis i jest wyżej plasowany przez Boscha. Natomiast sprzedawcy raczej nie polecają gb062 bo jak mówią jest to odchudzona wersja gb072. Na niemieckiej stronie buderusa wcale nie znalazłem tego modelu. Dziękuję za polecenie junkersa, chętnie usłyszę opinie kogoś kto zna oba modele i je krótko porówna.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiggy Zobacz post
    Czekam na wycenę tych kotłów od wykonawcy, ale z tego co widziałem na AlleG. to są one w podobnej cenie lub też różnica nie jest wielka. Z tego co się dowiedziałem to buderus ma lepszy serwis i jest wyżej plasowany przez Boscha. Natomiast sprzedawcy raczej nie polecają gb062 bo jak mówią jest to odchudzona wersja gb072. Na niemieckiej stronie buderusa wcale nie znalazłem tego modelu. Dziękuję za polecenie junkersa, chętnie usłyszę opinie kogoś kto zna oba modele i je krótko porówna.
    Nie kupuj żadnego Viessmanna ani innego zagranicznego g... To są przepłacone produkty, obostrzenia serwisu są podstępne żeby tylko nic na gwarancji nie zrobić. Polecam taki algorytm.
    Wchodzisz na Allegro. Wpisujesz kocioł kondensacyjny i sortujesz ceną. Uwierz mi, one wszystkie mają taką samą sprawność. Kup Polski Termet. Będą części na Allegro za grosze, sam sobie go będziesz naprawiał, a jak się popsuje to nie będziesz żałował go zezłomować.

  9. #49

    Domyślnie

    Temat na wierzchu więc się podepnę.
    Wcześniej wiedziałem że chcę ogrzewać gazem. Potem że można mieć wyrzut spalin przez ścianę i chciałem tak mieć . W końcu dostałem pozwolenie na budowę na instalację ogrzewania domu, przygotowywania CWU gazem.
    Ale teraz zacząłem głębiej studiować i... W projekcie instalacji mam, że mój piec ma być dwu-funkcyjny wiszący. A że mam mieć wyrzut przez ścianę to już wiedziałem wcześniej że moc maksymalna kotła to 21 KW. Ale teraz się dowiedziałem paru innych rzeczy. Piec dwu-funkcyjny musi mieć większą moc niż jednofunkcyjny, żeby przygotować CWU. Z tego co widzę w sprzedaży kotły często mają moc większą niż 21 KW. Druga sprawa nie zdawałem sobie sprawy jak ważne jest położenie takiego piec od przyboru wody. Wcześniej miałem dosyć dobrze usytuowany piec. Teraz po zmianach w projekcie mam nieco dalej oddalony. Do tego cyrkulacja której nie będzie.
    No więc pytania. Czy można zainstalować piec jednofunkcyjny z zasobnikiem jeśli w pozwoleniu ma się piec dwu-funkcyjny. Tak samo czy trzeba mieć wiszący jeśli taki jest w pozwoleniu, a chciało by się np. stojący.
    Zmiana umiejscowienia pieca to już wiem że trzeba mieć nowe pozwolenie.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Pewnie, że możesz zainstalować jednofunkcyjny zamiast dwufunkcyjnego.
    Co do zmiany umiejscowienia kotła, to nie jestem pewien, powinien wystarczyć nowy projekt instalacji gazowej i tyle.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Nie kupuj żadnego Viessmanna ani innego zagranicznego g... To są przepłacone produkty, obostrzenia serwisu są podstępne żeby tylko nic na gwarancji nie zrobić. Polecam taki algorytm.
    Wchodzisz na Allegro. Wpisujesz kocioł kondensacyjny i sortujesz ceną. Uwierz mi, one wszystkie mają taką samą sprawność. Kup Polski Termet. Będą części na Allegro za grosze, sam sobie go będziesz naprawiał, a jak się popsuje to nie będziesz żałował go zezłomować.
    Odradzałbym samodzielne naprawy kotła gazowego amatorom.
    Kocioł gazowy to nie ekogroszkowy, trzeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia. Lepiej nie szafować zdrowiem/życiem swoim i swoich bliskich.
    Lepiej naprawę powierzyć fachowcowi, niekoniecznie serwisantowi marki kotła.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Odradzałbym samodzielne naprawy kotła gazowego amatorom.
    Kocioł gazowy to nie ekogroszkowy, trzeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia. Lepiej nie szafować zdrowiem/życiem swoim i swoich bliskich.
    Lepiej naprawę powierzyć fachowcowi, niekoniecznie serwisantowi marki kotła.
    Naprawa dla faceta mającego smykałkę do techniki to żaden problem. Sam sobie naprawiałem kocioł w Polsce, teraz jestem w UK i też sam naprawiam. Dopiero co wymieniłem elektrodę jonizacyjną. Szczelność rurek sprawdzam tak jak się to robiło całe dziesięciolecia - mydlinami. Nie było żadnych elektronicznych wodotrysków. Koszty robocizny tutaj są gigantyczne. W Polsce też małe nie były. Wszystkich co znam to sami dłubią sobie w hydraulice, piecach, wodzie i przy samochodach.
    Na forach motoryzacyjnych też są mędrcy, którzy odradzają samodzielne naprawy samochodów. Całe szczęście, że są w mniejszości.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Naprawa dla faceta mającego smykałkę do techniki to żaden problem. Sam sobie naprawiałem kocioł w Polsce, teraz jestem w UK i też sam naprawiam. Dopiero co wymieniłem elektrodę jonizacyjną. Szczelność rurek sprawdzam tak jak się to robiło całe dziesięciolecia - mydlinami. Nie było żadnych elektronicznych wodotrysków. Koszty robocizny tutaj są gigantyczne. W Polsce też małe nie były. Wszystkich co znam to sami dłubią sobie w hydraulice, piecach, wodzie i przy samochodach.
    Na forach motoryzacyjnych też są mędrcy, którzy odradzają samodzielne naprawy samochodów. Całe szczęście, że są w mniejszości.
    Przeca napisałem-do naprawiania kotła gazowego, trzeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia.
    Nie każdy użytkownik kotła gazowego ma na tyle pojęcie, by móc samemu przeprowadzać naprawę urządzenia zasilanego wybuchowym gazem. Ja osobiście nie odważyłbym się polecać wszystkim samodzielne naprawy. Ludzie mają zupełnie różne umiejętności i wiedzę.
    Jeszcze raz twierdzę, że nie każdy użytkownik powinien zabierać się za takie naprawy. Lepiej żeby nie czujący się pewnie, zapłacili za naprawę monetą niż zdrowiem/życiem swoim lub bliskich.
    Wiele prac wykonuję/wykonałem sam, również parę drobnych rzeczy przy kotle, jednak to nie jest zajęcie dla wszystkich.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Przeca napisałem-do naprawiania kotła gazowego, trzeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia.
    Też nie mam doświadczenia i bardzo często naprawiam coś co widzę pierwszy raz w życiu. Takie pouczanie to chyba wzięte z elektrody? Są tutoriale na youtube i wystarczy film żeby wiedzieć jak naprawić i nie są to filmy dla specjalistów. Ja wiem, instalatorzy chętnie by zakazali takich filmów tak samo jak taksówkarze chcą zakazać Ubera.
    Jak ktoś sam czuje się na siłach to niech naprawia, a jak nie to niech płaci innym ale nie musimy wpisywać umoralniających tekstów i przestróg. Natomiast powinniśmy wspierać tych, którzy chcą zrobić coś samemu zamiast płacić drogim serwisantom.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Też nie mam doświadczenia i bardzo często naprawiam coś co widzę pierwszy raz w życiu. Takie pouczanie to chyba wzięte z elektrody? Są tutoriale na youtube i wystarczy film żeby wiedzieć jak naprawić i nie są to filmy dla specjalistów. Ja wiem, instalatorzy chętnie by zakazali takich filmów tak samo jak taksówkarze chcą zakazać Ubera.
    Jak ktoś sam czuje się na siłach to niech naprawia, a jak nie to niech płaci innym ale nie musimy wpisywać umoralniających tekstów i przestróg. Natomiast powinniśmy wspierać tych, którzy chcą zrobić coś samemu zamiast płacić drogim serwisantom.
    Człowieku ręce opadają jak coś takiego się czyta, za takie doradztwo już dawno powinieneś być zablokowany, ale jak sam zauważyłeś tu każdy ma prawo do wypisywania bredni, bo to forum jest jakie jest.
    Jakieś dwa tygodnie temu wyleciała w powietrze łazienka w jednym z bloków, okazało się że podobny typ do Ciebie, myślał, że wszytko potrafi robić sam, na ironię pracuje w gazowni... Nie zdajesz sobie sprawy do ilu takich wypadków w ciągu sezonu grzewczego jesteśmy wzywani jako eksperci, nie zdajesz sobie sprawy ile razy w tygodniu spotykamy urządzenia po 'złotych rączkach" takich jak Twoje, które o włos były przed doprowadzeniem do tragedii.
    Widzisz pomimo szkoleń, uprawnień, doświadczenia nigdy nie podchodzę do naprawy urządzenia gazowego bez odpowiednich przyrządów i wypisanego protokołu, a Ty pomimo zerowej wiedzy na publicznym forum wypisujesz takie rzeczy, brak słów.

  16. #56

    Domyślnie

    Jedna łazienka to jedna łazienka i nic więcej. Dzisiaj na drogach zginęło kilkadziesiąt. I co z tego? Zakazać, zabanować, zablokować jazdę samochodami? To jedyne na co cie stać? Opisz jak bezpiecznie naprawiać różne usterki albo nakręć tutoriale. Zarobisz na tym za kliknięcia.
    I co z tego, że wyleciała w powietrze? Ile ich wylatuje? Tak wiem, jesteście wzywani, lobby usługowe i zamkniętych zawodów.
    To jest wymiana doświadczeń i wymieniam się tym z innymi. Każdy niech robi jak sam uważa i też się wymienia z innymi. Jestem użytkownikiem piecyka w UK i poprzednio w PL. Zawsze sam wszystko naprawiałem i tak pozostanie.

    Przeczytaj sobie od czego gaz wybucha:
    https://cenckiewicz.dorzeczy.pl/9458...-i-Walesa.html

    I jeszcze głównie wybucha od samobójców tych co chcą się zatruć i tych co wysadzić.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    ...Uwierz mi, one wszystkie mają taką samą sprawność...
    Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Rzeczywistość jest zgoła odmienna.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nie zamierzałem i nie zamierzam dłubać w tego typu urządzeniach. Nie będę ryzykował majątkiem i rodziną żeby zaoszczędzić 200 PLN/rok. Dlatego proszę skończmy temat samoróbek, a dajmy wypowiedzieć się komuś kto miał możliwość poznania tych kotłów Buderus gb062 i Junkers smart 24-5c i mógłby krótko porównać oba kotły. Cena w internecie w zasadzie na tym samym poziomie, przy buderusie niby więcej się płaci za markę wiec wychodzi na to że powinien być "słabszy" to że nie jest oferowany w Niemczech też może dawać do myślenia.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Człowieku ręce opadają jak coś takiego się czyta, za takie doradztwo już dawno powinieneś być zablokowany, ale jak sam zauważyłeś tu każdy ma prawo do wypisywania bredni, bo to forum jest jakie jest.
    Jakieś dwa tygodnie temu wyleciała w powietrze łazienka w jednym z bloków, okazało się że podobny typ do Ciebie, myślał, że wszytko potrafi robić sam, na ironię pracuje w gazowni... Nie zdajesz sobie sprawy do ilu takich wypadków w ciągu sezonu grzewczego jesteśmy wzywani jako eksperci, nie zdajesz sobie sprawy ile razy w tygodniu spotykamy urządzenia po 'złotych rączkach" takich jak Twoje, które o włos były przed doprowadzeniem do tragedii.
    Widzisz pomimo szkoleń, uprawnień, doświadczenia nigdy nie podchodzę do naprawy urządzenia gazowego bez odpowiednich przyrządów i wypisanego protokołu, a Ty pomimo zerowej wiedzy na publicznym forum wypisujesz takie rzeczy, brak słów.
    szkoda dyskutować...to jest właśnie ten tym fachowców co ogłaszają się gdzie się da a jak później przyjdzie co do czego to nie odbierają tel...fachofcy z jutuba doradztwo prawne i księgowość też pewnie zna z jutuba

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiggy Zobacz post
    Nie zamierzałem i nie zamierzam dłubać w tego typu urządzeniach. Nie będę ryzykował majątkiem i rodziną żeby zaoszczędzić 200 PLN/rok. Dlatego proszę skończmy temat samoróbek, a dajmy wypowiedzieć się komuś kto miał możliwość poznania tych kotłów Buderus gb062 i Junkers smart 24-5c i mógłby krótko porównać oba kotły. Cena w internecie w zasadzie na tym samym poziomie, przy buderusie niby więcej się płaci za markę wiec wychodzi na to że powinien być "słabszy" to że nie jest oferowany w Niemczech też może dawać do myślenia.
    Napisałem, że masz kupić Polski kocioł kondensacyjny, do którego są części na Allegro. Masz się zaopatrzyć w kilka części zamiennych, które się psują, poczytaj co sie w nich psuje. I będziesz miał spokój. Będą święta czy inne dni wolne i żaden z tych magików telefonu nie odbierze, a tak sam sobie część wymienisz.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony