dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie Jak zarobić na roślinkach :)

    Może mój domek do pasywnych nie należy a i do NF40 troszeczkę brakuje. Ale interesuje mnie ostani aspekt budowy domu czyli ogród. Jaki zyski może przynieść odpowiednie prowadzenie nasadzeń i w jaki sposób pozwoli to chapnąć kilka kWh. I w końcu co sadzić gdzie sadzić i w jakiej odległości.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 08-11-2016 o 08:46
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko to przeliczyć dokładnie na kWh. Nic nie sadziłem specjalnie, ale trochę roślin wokół mam i widzę ich wpływ.
    Od strony południowego zachodu mam trochę gęstych wysokich krzewów - leszczyna, mirabelki, odległość od domu 8m i więcej. Krzaki dobrze chronią przed wiatrem. Jak masz otwartą przestrzeń, to ograniczenie przewiewania powinno wpłynąć pozytywnie na bilans energetyczny. Od samego zachodu mamy dom odsłonięty i tam wieje wyraźnie mocniej.

    Jakieś 25-40 metrów od domu od strony południowego wschodu mamy wyższe drzewa. Gdyby były iglaste, to ograniczałyby zyski słoneczne zimą, jak słońce jest nisko. W przypadku liściastych na szczęście ten efekt jest ograniczony, bo na zimę gubią liście, struktura właściwie jest przejrzysta i dopuszcza słońce do domu. Latem, akurat takie drzewa nie ograniczają nasłonecznienia, bo słońce i tak jest wyżej. Więcej już robią okapy.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    zarobisz na marysze ale tak na poważnie to chodzi ci o to czym zagrzać czy co ? może wierzba energetyczna podobno dobre paliwo i dużo tego z małej działki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    raczej chodzi mi o osłonięcie domu przed chłodem, wiatrem może osuszanie terenu wokół fundamentów. Na wiosnę trzeba będzie pomału zagospodarować działkę. Strony południowej staram się nie ruszać bo słoneczko piknie świeci. Latem względny komfort załatwiają rolety i GGWC.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja też z tym walczę odkąd kupiłem dom w zeszłym roku , i w tym już posadziłem tuje brabant od strony północnej wzdłuż ogrodzenia , narazie około 30 szt i plan na następne 30 szt

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Właśnie od północy planowałem jkiś skalniaczek i małe krzewy. Tylko czy rezygnacja z tego na rzecz żywopłotu powiedzmy z barabantów przyniesie jakiś zysk. A jeśli tak to jaki złoty czy 10 ? Też zastanawiałem się nad wino bluszczem zimozielonym na elewacji oczywiście znacząco ograniczał bym jego inwazje.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też miałem z tym duży problem i zdecydowałem się w końcu wynająć firmę do ogrodu, teraz już prowadzę go sam :]

  8. #8

    Domyślnie

    @up: a mógłbyś powiedzieć jak wasza współpraca wyglądała? Jakiej firmy usługi wybrałeś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony