dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Trolle, świetnie się określiłeś
    Hmmm? trochę dziwne że się unosisz i właśnie Ty ubliżasz koledze.Kto trolluje? ten który pisze na temat czy ten który chce za wszelką cenę pokazać że moje jest najmojsze? Pytanie o kocioł groszkowy a zawsze najwięcej mają do powiedzenia o nim Ci którzy na obrazku go widzieli
    Zatem kto trolluje panie kolego?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Miałem piec, już nie mam. Przy kilku siedziałem i szukałem ze znajomymi najlepszych ustawień.

    W gwoli jasności
    Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

    Ja dałem jakieś propozycje, koledzy również. Nie takich oczekiwał autor, nie mniej jednak coś proponowaliśmy.
    W takim razie, co jest trollowaniem, danie komuś rady, nawet jeśli okazała się nie trafna. Czy zwyzywanie radzących od trolli, jąkał, dobrych wujków?
    My uważamy, że taki piec właściwie nie istnieje, taka jest rada. Jeśli was uraziłem sorry, ale uważam, że nie na temat było ubliżanie przedmówcom.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Oczywiście że danie dobrej rady ale w temacie o jaki pyta, jest chyba jakiś powód nam nie znany że akurat pyta o co pyta?
    Jeśli na siłę chce się kogoś uszczęśliwiać to jest to już bardzo blisko od definicji słowa "trollowanie" jaką tutaj pięknie wyłożyłeś.
    Widać że największy spamer już znowu w pierdlu siedzi, musiało go znowu chyba za bardzo "ponieść" w tych "dobrych radach"
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oczywiście że danie dobrej rady ale w temacie o jaki pyta, jest chyba jakiś powód nam nie znany że akurat pyta o co pyta?
    Jeśli na siłę chce się kogoś uszczęśliwiać to jest to już bardzo blisko od definicji słowa "trollowanie" jaką tutaj pięknie wyłożyłeś.
    Widać że największy spamer już znowu w pierdlu siedzi, musiało go znowu chyba za bardzo "ponieść" w tych "dobrych radach"
    Każdy wyraził swoje zdanie to jest FORUM opinie muszą się ścierać. Dobrze że każdy przedstawia swoje poglądy, byleby z kulturą i szacunkiem dla innych. Kolega scrabie nikogo nie obraża, na podstawie swoich doświadczeń twierdzi, że akurat kocioł na gorszek to nie idealne rozwiązanie. Można lub nie można się z nim zgadzać, ja się zgadzam.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #25

    Domyślnie

    Gdybym budował nowy dom to zrobiłbym wszytko, żeby nie palić węglem, drewnem, pelletem itp. oczywiście zainwestowałbym też w jakieś ogrzewanie awaryjne np. kominek, ale na co dzień wybrałbym obowiązkowo coś bezobsługowego czyli gaz lub prąd.
    biku11 przemyśl jeszcze raz sprawę, żebyś potem nie żałował. Ale jeśli nie dasz się przekonać to zostaje Ci tylko Skam-P 7 kW, nic lepszego nie znajdziesz.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oczywiście że danie dobrej rady ale w temacie o jaki pyta, jest chyba jakiś powód nam nie znany że akurat pyta o co pyta?
    powód jest powszechnie znany - niewiedza. tak jak mój sąsiad - wybudował piwnicę na węgiel (rzekomo kosztuje taka piwnica 5 tys. zł). do tego komin, do tego kotłownia i do tego pompa ciepła do CWU... styropian na placki, bo producent styropianu i kleju się zna gorzej niż jego kolega, któremu idzie tylko 3,5 t węgla na dom 110 m2 (do tego ma PC do CWU i takie rozwiązanie się sprawdza), a ściana musi oddychać, więc dobrze zrobić przewiew między murem a izolacją.

    dobrze więc, że komuś chociaż tutaj chce się prostować różnego rodzaju bzdury
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Pozwólcie, że coś wam wyliczę. Producent pieca podaje spalanie dla mocy 3,5kW: 0,6 - 0,7kg/h, kolega będzie miał, koło 4kW do tego CWU.
    Przyjmijmy, że zapotrzebowanie wyjdzie około 5 kW, Piec zje około 1kg/h. 24h=24kg, 24kg * 30 dni = 720 kg/miesiąc
    W miarę dobry eko groszek kosztuję 800 zł/tonę ( jest i za 650, ale dobrym bym go nie nazwał). 800zł * 0.72 = 576zł/miesiąc. Jakim cudem mogę mu polecić to rozwiązanie? Nie jest ekonomiczne w budowie i eksploatacji. Nie jest ekologiczne, nie jest bezobsługowe. Nie jest przyszłościowe, bo po porozumieniu paryskim wszystko się zmieni na przestrzeni lat.
    Chcesz ekogroszku to proszę, ale innej opcji niż ten piec, który polecił kolega, a ja policzyłem, nie uzyskasz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Pozwólcie, że coś wam wyliczę. Producent pieca podaje spalanie dla mocy 3,5kW: 0,6 - 0,7kg/h, kolega będzie miał, koło 4kW do tego CWU.
    Przyjmijmy, że zapotrzebowanie wyjdzie około 5 kW, Piec zje około 1kg/h. 24h=24kg, 24kg * 30 dni = 720 kg/miesiąc
    W miarę dobry eko groszek kosztuję 800 zł/tonę ( jest i za 650, ale dobrym bym go nie nazwał). 800zł * 0.72 = 576zł/miesiąc. Jakim cudem mogę mu polecić to rozwiązanie? Nie jest ekonomiczne w budowie i eksploatacji. Nie jest ekologiczne, nie jest bezobsługowe. Nie jest przyszłościowe, bo po porozumieniu paryskim wszystko się zmieni na przestrzeni lat.
    Chcesz ekogroszku to proszę, ale innej opcji niż ten piec, który polecił kolega, a ja policzyłem, nie uzyskasz.
    Ja mam połowę większy dom i zapotrzebowanie na 5KW to widziałem na piecu z kilka dni w ciągu 3 lat przy największych mrozach, w większości zimy piec chodzi w granicach 2KW i skoro ma mniejszy dom to powinieneś policzyć z 1,5KW czyli wyjdzie około 180zł/miesiąc i to jest bardziej realny koszt ogrzania domu ekogroszkiem. U mnie ostatnie 30 dni CO + CWU to 204zł.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Pozwólcie, że coś wam wyliczę. Producent pieca podaje spalanie dla mocy 3,5kW: 0,6 - 0,7kg/h, kolega będzie miał, koło 4kW do tego CWU.
    Przyjmijmy, że zapotrzebowanie wyjdzie około 5 kW, Piec zje około 1kg/h. 24h=24kg, 24kg * 30 dni = 720 kg/miesiąc
    W miarę dobry eko groszek kosztuję 800 zł/tonę ( jest i za 650, ale dobrym bym go nie nazwał). 800zł * 0.72 = 576zł/miesiąc. Jakim cudem mogę mu polecić to rozwiązanie? Nie jest ekonomiczne w budowie i eksploatacji. Nie jest ekologiczne, nie jest bezobsługowe. Nie jest przyszłościowe, bo po porozumieniu paryskim wszystko się zmieni na przestrzeni lat.
    Chcesz ekogroszku to proszę, ale innej opcji niż ten piec, który polecił kolega, a ja policzyłem, nie uzyskasz.
    Dziwne żeby spalał co miesiąc 720kg no chyba że czegoś tu nie rozumiem
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  10. #30

    Domyślnie

    jak ktoś jest pasjonatem to pewnie spala mało, ale:

    Cytat Napisał Mobe Zobacz post
    Trochę wam zazdroszczę małego zużycia węgla, jak ktoś pisze, że spala 15kg na dobę i że to dużo to mogę się tylko uśmiechnąć. Mój 110 m2 dom potrzebuje, przy dzisiejszych temp w okolicach zera, około 33 kg ekogroszku (przy +10 wychodzi 22 kg), z tym że 25MJ Co zrobić, takie zapotrzebowanie, chata stara, nieocieplona. Efekt taki, że co 3 dni muszę węgiel w zasobniku uzupełniać, a popiół wynosić prawie codziennie. I głównie o tę robotę chodzi (nie mówię, że koszty nie mają dla mnie znaczenia). A tak miało być fajnie, co niektórzy nawet twierdzili, że na sezon wystarczy mi 2 tony węgla, tymczasem zastanawiam się czy 6 będzie dosyć I weż to dźwigaj.
    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Panowie potrzebuję waszej pomocy w ustawieniach pieca. Od kilku dni spalanie mam rzędu 20kg/doba - okropnie dużo.
    do tego dodatkowe wrażenia z palenia:

    Cytat Napisał Zdzichol Zobacz post
    Zmieniłem kolejną zawleczkę po "Słońcu".
    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Ja na początku nie zwracałem uwagi czym palę i zasobnik wytrzymał 5 sezonów, przed tym zamówiłem nowy.
    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Pochłaniacz wilgoci w zasobniku
    Załącznik 373005
    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Kupowałem u innych sprzedawców to kończyło się to nocowaniem w kotłowni - a przy -10C to żadna przyjemność wstawać do pieca o 2 w nocy bo się mokry węgiel z miałem zawiesza w koszu, albo rwie zawleczki.
    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Czasem spiek żużowe spiecze sie z niedopałami i weż to wyreguluj.
    Cytat Napisał Daro13 Zobacz post
    Polecam swój patent. Latem biorę z tartaku kilka worków trocin, susze je na maksa i stawiam koło kociołka. Po każdym załadunku grochu sypię na górę warstwę ok 1-1,5 cm tychże trocin.... i zero wilgoci w zbiorniku. Proste, tanie i działa.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #31

    Domyślnie

    Scrabie, nie unoś się proszę - akurat mój post kierowany był do konkretnych osób i nie byłeś wśród nich Ty
    Zauważył to m.in. Karoka.q

    Co do tematu - budując nowy dom, też bym "ekogroszka' nie założył - ale autor wyraźnie grzecznie poprosił, by odpuścić sobie te wypowiedzi. A ja nie mam w zwyczaju się narzucać na siłę ze swoimi przemyśleniami, bo to zwykłe spamowanie.
    Jeśli ma być kocioł na ekogroszek - SKAM-P 7 kW

  12. #32

    Domyślnie

    a co powiecie na piece typu krzaczek lub defro Jakieś opinie słyszeliście? na co zwracą uwagę przy wyborze kotła na ekogroszek( grubość blachy, wielkość podanika, wytryzmałość ślimaka, gwarancja ??) SKAMa nie znam ale poczytam o tym piecu.
    W temacie kosztów ogrzewania na ekogroszek to szwagier w zeszłym roku zużył 2,5 tony ekogroszku (nie wiem ile płacił za tonę w workach)
    ponawiam by ten temat krążył wokól pytań które zadałem w pierwszym poście.
    Przyznam że trochę zainteresowały mnie pozostałe tematy ale wrzuciłem pytania w innych postach w tych tematach

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ................:
    Ne rób z eko grochu jakiegoś demona. Wielu mnie straszyło a nie jest to jakaś tragedia.Przerobiłem zawleczkę 5min roboty. Zasypanie mniej niż 5min. Wyczyszczenie po każdym zasypie też z 5 min.Nie wiem czy miesięcznie 30 min się uzbiera. Do tego załadowanie węgla do garażu na cały sezon 1-2h. Nie wiem obsługa na rok 10-12h? To że marudzę że dużo pali to to będę do puki nie zacznie produkować węgla tak już mam Koszt latem ok 60 zl październik ok 170 pewnie za listopad wyjdzie z 250 bo coś zimno. Do tego pompy i kocioł w okresie zimowym ok 1kWh na dobę
    Oczywiście zgodzę się że PC było by lepszym rozwiązaniem. Wiem ty masz prąd ale nie wszyscy tak odwalili chatę jak Ty a szkoda.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 15-11-2016 o 20:41
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał biku11 Zobacz post
    a co powiecie na piece typu krzaczek lub defro
    Szczerze?

    Daj sobie spokój ...

    Nic lepszego niż Skamp 7KW nie znajdziesz , a jeśli już to napewno droższy ...

    Jak dla mnie w tej cenie ten kociołek nie ma konkurencji ..

    Co do spalania , to ja grzeję dom 165m2 i moje spalanie ( u mnie sezon rozpoczynam we wrześniu i kończę pod koniec kwietnia). Lubię ciepłeko więc w domu jest około 22-24 stopnie. U mnie wychodzi około 2,2 tony opału.
    Opał biorę po około 700zł za tonę . Teraz palę pakowanym miałem po 500zł za tonę ..
    U mnie koszt sezonu grzewczego , bez używania kominka za CO+CWU to koło 1500zł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post

    dobrze więc, że komuś chociaż tutaj chce się prostować różnego rodzaju bzdury
    Imrahil, ja to już nieraz pisałem że jeszcze mózg mi nie zarósł pyłem węglowym i nic nie mam do prądu, gazu czy pomp ciepła ale jeśli ktoś raz, drugi i trzeci pisze że go to nie interesuje a ktoś dalej mu pitoli w koło to samo myślę że gościu może zacząć się mocno irytować.
    Wydaje mi się że jeśli zainteresowały by go Wasze wpisy, znalazł by bez problemu odpowiedni wątek skoro znalazł to forum, nie prawdasz?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #36

    Domyślnie

    czerwony łeb prosiłem juz by pozostać w temacie pieców na ekogroszek i samego ekogroszku czytaj wczesniejsze wypowiedzi zanim się wypowiesz. Kaszpir dlaczego dać sobie spokój z krzaczekiem i defro? jakies argumenty na niekorzyść tych producentów?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Dziwne żeby spalał co miesiąc 720kg no chyba że czegoś tu nie rozumiem
    Scrabie biegły z liczenia nie jest.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał biku11 Zobacz post
    ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Nie prosiłem o krytykę rozwiązania ogrzewania na ekogroszek (gdyż już zdecydowałem) tylko o wybór kotła na ekogroszek. jak wy tak dajecie rady jak czytacie ze zrozumieniem to dziękuję za takie rady
    Póki co Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Wszyscy zgodnie napisali, łącznie z handlarzem węglotrutkami (choć oczywiście bez przekonania), że kocioł węglowy to poroniony pomysł do nowego i tak małego domu. To dlatego, że nie ma wystarczająco małego kotła węglowego. Zainstalujesz kocioł i będziesz marnować opał, a co za tym idzie, pieniądze. Dodatkowo, niewykluczone, za jakiś czas będziesz musiał znowu wpakować pieniądze aby go wymienić na coś "ekologicznego". Nie idź tą drogą póki masz jeszcze czas na decyzję. Jest takie powiedzenie, chytry dwa razy traci.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Scrabie biegły z liczenia nie jest.
    Ty najlepiej wiesz, że dane są liczone na największe obciążenie, z danych podanych przez producenta.

    Piec, który został polecony to skam 7kW, sprawdź.

    Wątek opuszczam, sam twierdzę, że lepszego pieca nie znajdziesz.
    Pozdrawiam

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Ty najlepiej wiesz, że dane są liczone na największe obciążenie, z danych podanych przez producenta.

    Piec, który został polecony to skam 7kW, sprawdź.

    Wątek opuszczam, sam twierdzę, że lepszego pieca nie znajdziesz.
    Pozdrawiam
    Nie chodzi o to ze polecono skam 7 kW bo dla takiego obciązenia cieplnego nic innego polecic sie nie da, tylko chodzi o sposób liczenia. Ilosc nosnika energii w tym przypadku wegla wynika z zapotrzebowania na ciepło przy uzwglenieniu sprawnosci układu grzewczego. Liczenie z mocy strat czyli projektowego obciązenia cieplnego prowazdzi do błedów które calkowicie dyskwalifikują taką metodę obliczen i zadnych wniosków z takich obliczen wyciagnac nie mozna.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony