dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Może spróbuj dowiedzieć się czegoś u nich udzialy. eu wiem, że zajmują się podobnymi sprawami

  2. #22

    Domyślnie

    Czy to jest sprawdzona firma?? miał ktoś z nią do czynienia kiedyś?? Moze jakieś opinie, doświadczenia?

  3. #23

    Domyślnie

    Tak, moja siostra korzystała z niej, przy problemach z mieszkaniem w kamienicy, dzieliła je i tam się dogadać też coś nie mogły.

  4. #24

    Domyślnie

    Może faktycznie, lepiej popytać u kogoś takiego. Nie zaszkodzi się zapytać o poradę.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryśkamarysia Zobacz post
    Może faktycznie, lepiej popytać u kogoś takiego. Nie zaszkodzi się zapytać o poradę.
    A może najpierw warto się zastanowić czy kochamy lubego czy jego ewentualny majątek?
    Mnie by nigdy nie przyszło do głowy zastanawiać się nad takimi kwestiami przed ślubem. No, ale są różni ludzie.


  6. #26

    Domyślnie

    No to Panu nie, nie znam mnie Pan dokładnie, nie wie jaką mam sytuację rodzinną, jakie mam doświadczenie w życiu, jak się wszystko u mnie potoczyło kilka lat temu, to proszę sobie darować takie komentarze, bo moim zdaniem to nie jest na miejscu.

    Dokładnie,a z tego co widzę to zajmują się takimi sprawami chyba. Pytałam męża yskretnie, oczywiście nie wprost to tylko mrukną i nic konkretnego na to ie odpowiedział, więc na dobra sprawę nie wiem co zamierza, a tak jak piszecie nie chcę polecięc zgrubej rury jak to się mówi, żeby mnie nie wzieli za jakąś pazerną.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnieszkaKrzysiak Zobacz post
    No to Panu nie, nie znam mnie Pan dokładnie, nie wie jaką mam sytuację rodzinną, jakie mam doświadczenie w życiu, jak się wszystko u mnie potoczyło kilka lat temu, to proszę sobie darować takie komentarze, bo moim zdaniem to nie jest na miejscu.
    to był komentarz do pomysłu lecenia z "grubej rury" i od razu zatrudniania, wszelakiej maści kancelarii prawniczych, prawników, adwokatów itp.
    Nie znam Twojej sytuacji, masz rację, zresztą wątpię aby ktokolwiek tutaj znał ją. To są tylko rozważania, a każdy musi dostosować sam do swojej sytuacji.


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnieszkaKrzysiak Zobacz post
    Dokładnie,a z tego co widzę to zajmują się takimi sprawami chyba. Pytałam męża yskretnie, oczywiście nie wprost to tylko mrukną i nic konkretnego na to ie odpowiedział, więc na dobra sprawę nie wiem co zamierza, a tak jak piszecie nie chcę polecięc zgrubej rury jak to się mówi, żeby mnie nie wzieli za jakąś pazerną.
    Czy juz jest po slubie?
    Cytat Napisał AgnieszkaKrzysiak Zobacz post
    Dzień dobry, razem z narzeczonym .............
    To czy narzeczony, czy mąż zmienia postać rzeczy i ewentualnie doradzanie, ale mniejsza z tym.

    Jeśli to mąż, to musisz konkretnie z nim porozmawiać. od razu podpowiem, że cokolwiek nie zrobisz celem włączenia tego do wspólnego majątku, będzie traktował to jako atak na niego i próbę obedrzenia go ze skóry. Czy to świadomie, czy podświadomie. To jest odruch facetów. On sam musi Ci to zaproponować.
    Ty możesz jedynie dawać mu do zrozumienia(super bardzo delikatnie), ze nie zainwestujesz w tą działkę, dopóki nie będzie to Wasza wspólność.
    Ogólnie masz baaaardzo twardy orzech do zgryzienia.
    Żadna kancelaria, ani inna tego typu poradnia nie pomoże Ci w tym.
    Oni tylko pomogą jak to zrobić zgodnie z prawem.


  9. #29

    Domyślnie

    Ok, przepraszam troche naskoczyłam, ale to wszystko emocje, mój błąd... Dziękuję tak czy inaczej za pomoc, bo sama nic nie mogę wymyślić, dlatego też tu piszę, zeby się czegoś dowiedzieć, wiec powinnam wszystko uszanować. Rozumiem wszystko, ostatnio myślałam, że dałam mu cos do zrozumienia, ale chyba się nie zorientował, muszę dawać bardziej wyraźne znaki Tak czy inaczej później, żeby załatwiać to prawie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, też będę potrzebować kogoś, bo raczej my się nie orientujemy w takich rzeczach.

  10. #30

    Domyślnie

    Możesz tez budować z mężem wspólnie na jego działce, ale.... wszelakie zakupy, pozwolenia na budowę, jakiekolwiek umowy, płatności z konta wspólnego itp. ogólnie wszystko musi posiadać ślad, ze to było robione wspólnie, to po pierwsze, po drugie, cokolwiek byście nie robili musi być po ślubie. To wszystko na wypadek godziny "W", tak abyś mogła udowodnić, że robiliście to razem. Wtedy pomimo, ze to będzie jego, będzie należał Ci się zwrot połowy zainwestowanej wartości budynku. I teraz to już musiałabyś popytać prawników jak to dokładnie wygląda, być może coś pokręciłem, być może się mylę.


  11. #31

    Domyślnie

    Napisz jak sprawa się potoczyła i co Ci ta firma doradziła lub ktoś inny, czy moze sami coś wykombinowaliście. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za polubowne rozwiązanie całej sprawy.

  12. #32

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie, napisze co i jak wyszło z tym fantem Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, najpierw pogadamy, pewnie nie raz nie dwa,a później zobaczymy

  13. #33

    Domyślnie

    Czekamy na dobre wiadomości, powodzenia raz jeszcze!

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kurczę, czekałem na opadniecie kurtyny i poznanie nazwy "sponsora". Ale chyba nic z tego, więc po liczbie banów zobaczcie w ilu osobach rozmawiała tu jedna duszyczka..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mój mąż przed ślubem dostał działkę.
    Rozpoczęliśmy budowę.
    Pobraliśmy się.
    Po ślubie rozszerzyliśmy współwłasność małżeńską o majątek sprzed ślubu.
    W ten sposób dom i działka są wspólne.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony