dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Strop Teriva czy wylewany?

    Proszę o fachową poradę. W projekcie mam strop gęstożebrowy i chcę go zmienić na Terivę ale facet od adaptacji odradza (myślę że nie chce mu się poprostu przeliczać). Który jest tańszy ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Strop Teriva czy wylewany?

    Cytat Napisał beata12
    Proszę o fachową poradę. W projekcie mam strop gęstożebrowy i chcę go zmienić na Terivę ale facet od adaptacji odradza (myślę że nie chce mu się poprostu przeliczać). Który jest tańszy ?
    Strop gęstozebrowy to własnie Teriva - chociaz i strop monolityczny na gęstożebrowy też można przerobic
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Re: Strop Teriva czy wylewany?

    Cytat Napisał beata12
    Proszę o fachową poradę. W projekcie mam strop gęstożebrowy i chcę go zmienić na Terivę ale facet od adaptacji odradza (myślę że nie chce mu się poprostu przeliczać). Który jest tańszy ?
    teriva to też gęstożebrowy , jaki dokłądnie rodzaj stropu masz w projekcie? strop jaki by nie był to i tak jest stosunkowo tani , wybierz rozwiązanie typowe to napewno "potani" budowę, a z adaptacją to bywa różnie jak miałem monolityczny , "adaptator" projektu zrobił Terivę bo tak chciałem , a wykonawcy i kierownik budowy i tak ją pozmieniali i uproscili tak, że ma mało wspólnego z projektem a jest zrobiona bardzo solidnie , bo ten co adaptował to zrobił taki "kosmos" że się drapaliśmy w głowę jak to wogóle wykonać , jakbym tego wogóle nie robił to byłbym 700 zł. do przodu za ta zmianę.

  4. #4

    Domyślnie

    W projekcie mam monolityczny , myślałam,że to to samo co gęstożebrowy, ale jest tam ogromna powierzchnia i mam obawy ,że monolityczny jest droższy.(4 tony stali - tyle się doczytałam w projekcie)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata12
    W projekcie mam monolityczny , myślałam,że to to samo co gęstożebrowy, ale jest tam ogromna powierzchnia i mam obawy ,że monolityczny jest droższy.(4 tony stali - tyle się doczytałam w projekcie)

    no to chyba wiem kto i o czym mówi ... czyżby Beta 2

    akurat w tym projekcie ... co zrobisz z otworem na schody ?

    z moich doświadczeń tzn., obserwacji u znajomych ... może mieli kiepskie ekipy wszystkich popękało , ja mam monolityczny kasy pociągnął ale bunkier z niego na medal

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Ja to przeliczałem i mi wychodziło że monolityczny jest nie tylko tańszy ale znacznie tańszy i do tego nie klawiszuje tzn. nie pęka. Natomiast wykonawcy często namawiają na terivę gdyż ten bywa łatwiejszy w wykonaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkmar
    Ja to przeliczałem i mi wychodziło że monolityczny jest nie tylko tańszy ale znacznie tańszy i do tego nie klawiszuje tzn. nie pęka. Natomiast wykonawcy często namawiają na terivę gdyż ten bywa łatwiejszy w wykonaniu.
    ja nie przeliczałem , miał być monolit ... po co się denerwować .. jakby wyszedł sporo droższy

  8. #8

    Domyślnie

    Ja chyba przeliczę . Na razie nie wiem jak.
    Ile płaciliście za 1 m 2 Terivy - na gotowo?

  9. #9

    Domyślnie

    beata,

    Zmienilem Terive na monolit i pomimo doplaty 800 zl za przeprojektowanie wyszedl taniej niz Teriva - postaram sie znalezc post o stropach ...
    4 tony stali - to bardzo duzo .... u mnie poszlo 3 tony stali na:
    120 m2 stropu - podwojna siatka - dora - dol
    podciagi
    slupy
    schody
    wieniec

    Z tego na sam strop +- 1,5 tony stali.
    Kto Cie namawia na TErive ?

    (Y)

  10. #10

    Domyślnie

    a tu moje wyliczenia sprzed lat ...

    Moj strop monolityczny niecienki (15 cm) wyszedl taniej niz TERIVA.
    Za 150 m2 stropu + podciagi + wience + schody + balkon + wykusz + slupy zaplacilem

    2 tony stali - 5200 zl
    27 m3 betonu - 4700 zl
    stemple 200 - 600 zl
    deski 5 m3 - 2000 zl
    --------------------------
    SUMA 12 500 zl

    Na TERIVE wydalbym:

    BELKI (120 zl/mb) - okolo 5400 zl
    Pustaki 130 m2 * 7 * 3.50 zl = 3150 zl
    Beton 8 m3 1360 zl
    Stemple 100 szt 300 zl
    Deski 3 m3 1200 zl
    Stal na zebra rozdz. 240 zl
    ---------------------------------------------
    SUMA 11 650zl

    Niby wyjdzie 850 zl taniej, ale TERIVA to tylko strop ..a przy zelbecie za 12 500 mialem strop podciagi, slupy, wykusz balkon wieniec!

    O tym ktory strop lepszy moznaby dyskutowac bez konca - bierz tanszy.
    Wyliczenia juz masz .

  11. #11

    Domyślnie

    dziękuję bardzo, pozbywam się pokusy przeprojektowania na terivę

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata12
    dziękuję bardzo, pozbywam się pokusy przeprojektowania na terivę
    Musisz nabyc za to pokusę przeprojektowania na monolityczny bo jak podałaś początku masz gęstożebrowy czyli m.in. np. teriva
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Na poczatku wyszedł moj brak wiedzy na tematy budowlane bo myślalam,ze gestozebrowy = monolityczny , a Teriva to układanka z innej bajki.
    Wracając do poczatku to mam w projekcie lany , monolityczny , czysty beton i prety - czy jak to tam inaczej zwał .

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata12
    Na poczatku wyszedł moj brak wiedzy na tematy budowlane bo myślalam,ze gestozebrowy = monolityczny , a Teriva to układanka z innej bajki.
    Wracając do poczatku to mam w projekcie lany , monolityczny , czysty beton i prety - czy jak to tam inaczej zwał .
    Jak masz tak w projekcie to nic nie zmieniaj.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Monolityczny charakteryzuje się lepszymi parametrami, jest cieńszy ale za to bardziej pracochłonny i ze względu na swoją budowę jest zimny.
    Strop Teriva nie wymaga ciężkiego sprzętu i układany jest na budowie. Jest mniej pracochłonny a ze względu na swoją budowę i rodzaj pustaków jest stropem ciepłym.
    Należy go indywidualnie dostosować do projektu przez architekta lub producenta.
    Porównywanie obu po parametrach nie ma sensu, bardziej jest to wybór wszystkich "ZA" i "PRZECIW", oraz od tego jak zapatrują się na taką zmianę wykonawcy. Przy Terivie robocizna powinna być tańsza.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Monolityczny charakteryzuje się lepszymi parametrami, jest cieńszy ale za to bardziej pracochłonny i ze względu na swoją budowę jest zimny.
    Strop Teriva nie wymaga ciężkiego sprzętu i układany jest na budowie. Jest mniej pracochłonny a ze względu na swoją budowę i rodzaj pustaków jest stropem ciepłym.
    Co to jest strop "ciepły" a co "zimny"? Masz na myśli U?
    Czemu porównując terivę do monolitycznego piszesz, że teriva nie wymaga ciężkiego sprzętu? To monolityczny wymaga?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony