dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Question Problem z piecem na ekogroszek

    Witam posiadam piec Firmy Enka ze sterownikiem Ecomax sterownik z Pluma. Problem tkwi w spalaniu. Ekogroszek tona 700zł ponoć bardzo dobrze kaloryczny a spala mi go teraz na powierzchnie 120m2 ok 25kg dziennie Podaje obecne parametry.
    Piec 25kw
    Powierzchnia grzewcza 120m2 + góra 100m2 ale narazie nie ma tam grzejników i jest w trakcie ocieplania, i na razie ta góra ociepla się poprzez klatkę schodową.
    zawór 4d zakres 1-10 ustawione na 3
    tryb praca
    podawanie 5s
    przerwa 30s
    wentylator 40%
    przysłona 1/3 otwarta
    tryb podtrzymanie
    podawanie 10s
    dmuchawa 40%
    wydłuż dmuchawy -5s
    temperatura zadana-58stopni
    +bojler 150l i temp w nim 42stopnie.
    Problem tkwi w tym, ze dużo żre paliwa, jest dużo sadzy są spieki i no lipa próbuje regulować przez miesiąc czasu i nic nie pomaga.
    Jak zmniejszę czas podawania itd to wtedy nie może sie temperatura nabić i lipa.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tona dobrego kosztuje ponad 900 zł i dostaniesz specyfikację. A ten sprzedawca nie dał Ci nic. << PONOĆ>> to nie specyfikacja i w tym tkwi problem. Słaby jakościowo opał i tyle.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Wybacz kolego wiesiek6308 ale to jest sranie w banie. Ja palę miałem 21 MJ i na przeszło 200 metrów słabiutko ocieplonej chaty + CWU dla czwórki pali mi go obecnie między 20 a 25 kilo na dobę. Słabsze niż 21 MJ ekogroszki nie występują - chyba że brunatne czechy. Więc albo tam się grzeje też i ta góra ( ciepło w górę wędruje ) do temperatur co najmniej pokojowych, albo to świeży budynek i się wygrzewa, albo ten węgiel rzeczywiście jest mocny i spieka się w koks, który następnie ląduje w popielniku znacznie ( tak ze 30 - 40% ) zawyżając spalanie. A najpewniej to co najmniej opcje 1+3 do kupy, może i wszystkie trzy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Domyślnie

    No ale chyba każdy opał da rady jakoś spalić.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poczytajcie sobiehttp://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Domyślnie

    kobra64 tzn najbardziej dostaje po dupie jeden grzejnik który jest w kuchni, bo tam są schody. W pokojach mam gdzieś po 22stopnie a w kuchni 20, lecz na górze już gdzieś 16. budynek poniemiecki , ocieplony mogę powiedzieć pół domu z dołu styropianem ocieplone druga część domu nie a u góry założona wełna. I dlatego nie rozumiem skąd takie duże spalanie. Boje się ze dwie tony które zakupiłem starczą mi na ledwie 1,5 miesiąca. I to przy niestrasznych temperaturach.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czyli dobrym wyborem na przyszłość było by zamówienie ekogroszku z internetu na jakieś zaufanej stronie ?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie tylko podrzuciłem link postu Naszego forumowicza do przeczytania i przeanalizowania. Tam jest poparte wszystko.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Domyślnie

    Rozumiem, sprzedawca twierdził ze 28MJ ma ten ekogroszek no ale chodzi mi o to, że bardzo dużo spalanie, więc proszę o podanie jakiejś propozycji, żeby to się normalnie paliło, nie idealnie lecz w miare rozsądku

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korio11 Zobacz post
    kobra64 tzn najbardziej dostaje po dupie jeden grzejnik który jest w kuchni, bo tam są schody. W pokojach mam gdzieś po 22stopnie a w kuchni 20, lecz na górze już gdzieś 16. budynek poniemiecki , ocieplony mogę powiedzieć pół domu z dołu styropianem ocieplone druga część domu nie a u góry założona wełna. I dlatego nie rozumiem skąd takie duże spalanie. Boje się ze dwie tony które zakupiłem starczą mi na ledwie 1,5 miesiąca. I to przy niestrasznych temperaturach.
    Jeżeli stropy między kondygnacjami nie są ocieplone, to góra się grzeje jakbyś podłogówkę miał. I pomaga jej jeszcze w tym grzaniu przepływ z dołu przez klatkę schodową. I gdyby ściany tej góry też były zaizolowane, to miałbyś tam temperaturę bardzo zbliżoną do tej na dole. Napisałeś, że jest dużo sadzy i spieki. Te spieki to żużel ( brązowy, szary itepe spieczony popiół ) czy raczej przypominają koks?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Korio11

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Nowgrodziec
    Kod pocztowy
    59-730
    Posty
    15

    Domyślnie

    strop jest ocieplony wełną 20cm, ale wierz mi ze temperatura jest inna niż na dole, lecz możesz mieć racja bo klatka schodowa działa jak grzejnik i może za dwa tygodnie ociepli tą góre. Obstawiam na spieki żużlowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony