dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z piecem Vitodens 100 w

  1. #1

    Domyślnie Problem z piecem Vitodens 100 w

    Witam
    Posiadam dom o powierzchni 60 m2 który jest w całości ogrzewany podłogówką. Instalator założył mi do tego ogrzewania piec Vitodens 100w z zasobnikiem. Obecnie po wprowadzeniu się do domu w zeszłym tygodniu zauważyłem ze w domu jest raz ciepło raz zimno. Po zainteresowaniu się pracą kotła zauważyłem ze gdy na kotle jest ustawiona na 40 stopni to piec załącza się przy temp 32 stopnie i pracuje dosłownie kilka sekund ponieważ w tym czasie osiąga zadana temperaturę na piecu i palnik się wyłącza. i tak uruchamia się praktycznie co minutę na kilka sekund. Natomiast gdy podniosę temperaturę o dwa trzy stopnie w górę to piec pracuj przez kilka godzin aby uzyskać zadana temp. Jednak gdy znowu osiągnie tę wartość znowu zaczyna pracować tak jak opisałem wyżej. Wydaje mi się ze jest to nie zbyt dobre dla pieca ale nie mam pojęcia co mógłbym zrobić z tym problemem. Jest to mój pierwszy piec gazowy i nie mam praktycznie zadnego doświadczenia.
    Proszę o jakieś porady
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek4 Zobacz post
    Witam
    Posiadam dom o powierzchni 60 m2 który jest w całości ogrzewany podłogówką. Instalator założył mi do tego ogrzewania piec Vitodens 100w z zasobnikiem. Obecnie po wprowadzeniu się do domu w zeszłym tygodniu zauważyłem ze w domu jest raz ciepło raz zimno. Po zainteresowaniu się pracą kotła zauważyłem ze gdy na kotle jest ustawiona na 40 stopni to piec załącza się przy temp 32 stopnie i pracuje dosłownie kilka sekund ponieważ w tym czasie osiąga zadana temperaturę na piecu i palnik się wyłącza. i tak uruchamia się praktycznie co minutę na kilka sekund. Natomiast gdy podniosę temperaturę o dwa trzy stopnie w górę to piec pracuj przez kilka godzin aby uzyskać zadana temp. Jednak gdy znowu osiągnie tę wartość znowu zaczyna pracować tak jak opisałem wyżej. Wydaje mi się ze jest to nie zbyt dobre dla pieca ale nie mam pojęcia co mógłbym zrobić z tym problemem. Jest to mój pierwszy piec gazowy i nie mam praktycznie zadnego doświadczenia.
    Proszę o jakieś porady
    Pozdrawiam
    Witam,
    Aby przekazać informację do działu technicznego będę potrzebował jeszcze kilku informacji.

    Przede wszystkim rozumiem, że układ działa bez czujnika pogodowego lub czujników temperatury w pokojach, natomiast tylko jedyną regulacją jest nastawiona temperatura na kotle ?

    Czy problem występuje tylko z trybem grzewczym , czy również odbija się to w pracy na ciepłą wodę użytkową?

    Czekam na dalsze informację. Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Dobrze Pan rozumie piec działa bez żadnych czujników jedyne sterowanie jest na piecu. Jeśli chodzi o wodę użytkową to zdażyło się już ze podczas kąpania zabrakło ciepłej wody wtedy piec uruchamiał się na maksymalną moc i zaczął grzać wodę.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek4 Zobacz post
    Witam.
    Dobrze Pan rozumie piec działa bez żadnych czujników jedyne sterowanie jest na piecu. Jeśli chodzi o wodę użytkową to zdażyło się już ze podczas kąpania zabrakło ciepłej wody wtedy piec uruchamiał się na maksymalną moc i zaczął grzać wodę.
    Pozdrawiam
    Witam ponownie !

    Informacja o problemie została przekazana do działu technicznego.Gdy tylko dostanę odpowiedź, poinformuję.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam ponownie !

    Otrzymałem informację od działu technicznego - problem z taktowaniem kotła może być wywołany zbyt małą zainstalowaną pętlą podłogówki, inaczej mówiąc układ grzewczy jest zbyt mały dla tego danego kotła. Rozwiązanie tego problemu niestety wiąże się już z wezwaniem instalatora bądź skorzystania z naszego serwisu24.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    ok dziękuję za zainteresowanie tematem a może mi Pan przedstawić inne ewentualne rozwiązania tego problemu. Niestety zmiana instalacji nie jest już możliwa ponieważ dom jest zamieszkany. Czy może są jakieś urządzenia zmniejszające moc kotła albo zastosowanie jakiegoś czujnika pomogłoby w rozwiązaniu tego problemu.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek4 Zobacz post
    ok dziękuję za zainteresowanie tematem a może mi Pan przedstawić inne ewentualne rozwiązania tego problemu. Niestety zmiana instalacji nie jest już możliwa ponieważ dom jest zamieszkany. Czy może są jakieś urządzenia zmniejszające moc kotła albo zastosowanie jakiegoś czujnika pomogłoby w rozwiązaniu tego problemu.
    Pozdrawiam.
    Witam ponownie !

    Niestety zdalne rozwiązanie tego problemu wydaje się być na tą chwilę niemożliwe. Proszę w takim razie o Twoje dane kontaktowe w wiadomości prywatnej, to przekaże je do działu serwisowego, a następnie specjalista skontaktuje się z Tobą.

    Proszę daj odpowiedź jak spraw się dalej potoczyła.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek4 Zobacz post
    Witam Posiadam dom o powierzchni 60 m2 który jest w całości ogrzewany podłogówką.
    Instalatora powiesił bym za ja...a . gdzie taki duży piec do tak małej powierzchni grzania. Tu powinien być jakiś 6-8KW a twoj piec ma minimalną 6Kw a maks pewnie 20 lub 24Kw.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony