dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Okna AVANTE Forte - odradzam !!!!

    Witam
    Niestety jestem zmuszony napisać poniższego posta w celu ochronny innych użytkowników przed oknami AVANTE Forte!
    Miałem już raz wymienne wszystkie uszczelki na gwarancji (rok po montażu). Okna mają 7 lat gwarancji, ale tylko gdy serwisujecie je co roku!
    Praktycznie wszystkie okna (uszczelki) narażone na działanie słońca ponownie znowu znacząco odstają i zbiera się w nich kurz co bardzo pogarsza szczelność i wygląd okien.
    Powodem dla którego wybraliśmy okna tej firmy oraz zdecydowaliśmy się na pakiety 3 szybowe była ich szczelność i energooszczędność z uwagi że posiadamy budynek energooszczędny i wszystkie elementy budynku muszą spełniać tę rolę.
    W tym przypadku okna te nie spełniają swojej funkcji i całkowity nakład inwestycyjny w okna wyższych parametrów poszły na marne z uwagi na wadliwe uszczelki.
    Chciałbym zaznaczyć, że podczas pierwszej reklamacji firma zapewniała nas, że była to wada fabryczna uszczelek i że została naprawiona oraz, że wymienione uszczelki są już prawidłowe.
    Jak widać na załączonych zdjęciach nie.
    Po zgłoszeniu ponownej reklamacji firma stwierdziła, że nieprzylegająca uszczelką do szyby nie powoduje utraty szczelności i nie jest wadą - cytuję: "Wskazane zjawisko nie ma ma wpływy na szczelność okna jego parametry i właściwe funkcjonowanie jeśli klient użytkuje okna zgodnie z wytycznymi karty gwarancyjnej."
    Podejście firmy do problemu jest karygodne dlatego jeśli chcecie ustrzec się przed problemami radzę ponownie zastanowić się przed wyborem okien tej firmy.
    Jeśli ktoś potrzebuje dokładnych informacji lub zdjęć służę pomocą.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7556 (Copy).JPG
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	373001Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7559 (Copy).JPG
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	373002Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7557 (Copy).JPG
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	373003

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    „Miałem już raz wymienne wszystkie uszczelki na gwarancji (rok po montażu). Okna mają 7 lat gwarancji, ale tylko gdy serwisujecie je co roku!”

    Ale to było zawarte w umowie od początku czy nie dotyczałeś tego? Z tego co widać, choć trochę kiepskiej jakości są, że po prostu dobry montaż uszczelek nie został wykonany.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj!
    Mam w umowie, ale nie zauważyłem.
    Nikt mnie o tym nie poinformował ze sklepu ani z serwisu.
    Wymienili wszystkie uszczelki po roku bo był jeden piasek między oknem a uszczelką i zapewniali: "spokojnie, to wina uszczelek, teraz jest wszystko OK, ale jakby co ma Pan 7 lat gwarancji na wymienione uszczelki".
    Po roku sytuacja się powtórzyła, ale firma klienta zbywa jak tylko może.
    Nie chce być złośliwy i pokazywać korespondencji, jak traktuje się klienta i jakie kruczki się szuka byle tylko zbyć.
    Jestem zażenowany tą firmą. To nie są lata 90...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProMyst Zobacz post
    Witaj!
    Mam w umowie, ale nie zauważyłem.
    Nikt mnie o tym nie poinformował ze sklepu ani z serwisu.
    Wymienili wszystkie uszczelki po roku bo był jeden piasek między oknem a uszczelką i zapewniali: "spokojnie, to wina uszczelek, teraz jest wszystko OK, ale jakby co ma Pan 7 lat gwarancji na wymienione uszczelki".
    Po roku sytuacja się powtórzyła, ale firma klienta zbywa jak tylko może.
    Nie chce być złośliwy i pokazywać korespondencji, jak traktuje się klienta i jakie kruczki się szuka byle tylko zbyć.
    Jestem zażenowany tą firmą. To nie są lata 90...
    NO niestety wielu producentów ma za nic dobry montaż i uczciwość wobec klienta. No bo jednak zły klient może też takiej firmie zaszkodzić sporo. W sumie to co im też szkodziło przy podpisaniu umowy o tym powiedzieć …
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  5. #5

    Domyślnie

    Problemem nie jest już utrata tej gwarancji.
    Problemem są te wadliwe uszczelki i podejście firmy do sprawy.
    Przy pierwszej wymianie przyznali, że uszczelki są wadliwe.
    Przy obecnej już mają swoje "badania", że to jest naturalne i prawidłowe zjawisko...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jakby wszystko było dobrze, to by okna dobrze funkcjonowały. Jest to niestety pokrętne tłumaczenie. Ja bym spróbował po męsku pogdać z firmę, jak nie udać się do odpowiedniej instytucji.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  7. #7

    Domyślnie

    Czy to normalne ze styk uszczelki z szybą i zawias jest najzimniejszym miejscem okna?
    Czy Wasze ramy okienne też maja 15C przy temperaturach -1C / 21C zew / wewn?


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, to jest normalne. Same szkło jest "zimne" a jak do tego osadzone na ramce aluminiowej, to będzie tak jak u Ciebie. Zawias także - to tylko metal.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Myślałem ze tylko u mnie taka tragedia. To jest zdjęcie od wewnątrz i jak na nim widać, pakiet szyb ma jakaś izolacyjność ale rama i skrzydło to masakra.
    Najzimniejszym miejscem skrzydła jest uszczelka dotykająca szyby, zastanawiałem się nawet nad zdjęciem listew i wypełnienie pianą, przestrzeni między szybami a profilem skrzydła. Obawiam się tylko reakcji z klejem pakietu. Znam przypadek wypełnienia przez serwis producenta silikonem, którego opary osiadły wewnątrz pakietu szyb. Szyby wymieniono w całym domu na koszt producenta! ( producent z Polski, okna zamontowane w Austrii)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wg mnie źle interpretujesz niektóre fakty.
    Nie tyle uszczelka jest zimna (chociaż to prawda) co styk ramki z szybami (zapewne jest aluminiowa). To normalne. Ale czy powinno mieć 15-16 st to nie wiem - chociaż wydaje mi się że to nie jest zły wynik.
    Za to lepiej mogłoby by być przy narożniku (np. gdybyś miał "chowane" zawiasy) i na dolnym rogu pod klamką (obstawiam że tam jest naciągnięta uszczelka i nie daje pełnego pokrycia).

    Wypełnienie przestrzeni pod szybą pianką nic nie da (co najwyżej w perspektywie dłuższego czasuznaczne pogorszenie właściwości parametrów cieplnych okna - bo to miejsce ma wentylację (więc dociera tam wilgotne powietrze którym nasiąknie pianka i wtedy nie będzie już ona "ciepła")

    Opisywany przez Ciebie przypadek świadczy o amatorszczyźnie serwisu. Przy pakietach zespolonych używa się specjalnych silikonów (inne mogą wejśc w reakcję z masą uszczelniającą pakiet i to co widać wtedy na szybie to zacieki na powłoce niskoemisyjnej szyby a nie opary z silikonu). Chociaż efekt ten sam - szyby brudne w środku.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wg mnie źle interpretujesz niektóre fakty.
    Nie tyle uszczelka jest zimna (chociaż to prawda) co styk ramki z szybami (zapewne jest aluminiowa). .
    No tak aluminium ma o weile więksżą przewodność niż powietrze. Ale od zewnątrz wygląda to tak że okna tracą ciepło przy górnej krawędzi szyby,(nie mam pod reką zdjęcia). Oznacza to ze przepływ powietrza wokół pakietu ma znaczenie, stad pomysł na pianę.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To normalne. Ale czy powinno mieć 15-16 st to nie wiem - chociaż wydaje mi się że to nie jest zły wynik.
    Mam nadzieję. Czy ktoś mógłby sprawdzić jak to jest u Was?

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wypełnienie przestrzeni pod szybą pianką nic nie da (co najwyżej w perspektywie dłuższego czasuznaczne pogorszenie właściwości parametrów cieplnych okna - bo to miejsce ma wentylację (więc dociera tam wilgotne powietrze którym nasiąknie pianka i wtedy nie będzie już ona "ciepła").
    Tego się obawiałem, chociaż myślałem o pianie Cersanitu jest 4 razy gęstsza. Jak bym miał uzupełniać silikonem to by dwóch kartonów brakło.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Opisywany przez Ciebie przypadek świadczy o amatorszczyźnie serwisu. Przy pakietach zespolonych używa się specjalnych silikonów (inne mogą wejśc w reakcję z masą uszczelniającą pakiet i to co widać wtedy na szybie to zacieki na powłoce niskoemisyjnej szyby a nie opary z silikonu). Chociaż efekt ten sam - szyby brudne w środku.
    To opowiadał serwisant producenta okien. Już się nauczyli. Jakiś Austriak dostał za free nowe pakiety szyb.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony