dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 47
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 923
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Generalnie wpisałem w Google jaki rodzaj styropianu potrzebuje (EPS 100) i sprawdziłem kilka pierwszych hurtowni. Okazało się, że dostałem styro Swisspora tylko 80 gr drożej za paczkę niż u mnie mają styropian firmy Styropian Plus. Jeśli to dozwolone to napisze, że ja kupiłem na Styronet. Miał być czas oczekiwania od 1 tygodnia do 3. Przyjęcie zamówienia 2 stycznia a dostawa 10

  2. #282

    Domyślnie

    No ja zwykle wzoruj ceny tez na styronecie ale na forum tez mamy czlowkieka od styropianu... i warto z nim pogadać bo może sie trafić dobra cena. Fighter zdaje sie zwie

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Będę pamiętal przy elewacji. Swoją drogą zastanawiam się czy już nie kupić bo ceny zaczynają iść do góry. Ale gdzie go trzymać do marca-kwietnia...

  4. #284

    Domyślnie

    Ja dzis tak przy okazji pytałem w tropsie to babka powiedziała, ze ceny nie spadły i już nie spadną a własnie mają isć do góry. Też bym chciał kupic ale musze musze mieć chociaż tynki to będzie gdzie chować

    Pozdrawiam
    Karol

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    To widzę, że ten sam problem mamy.

  6. #286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    To widzę, że ten sam problem mamy.
    ja podobnie myślałem od razu kupić na strop i podłogi, ale przewracać mi się będzie, a z tymi cenami - teraz rośnie - ale kto wie co będzie dalej,
    w tamtym roku ok maja spadły ceny.

    jak widzę w składach leżą niektóre po cholera wie ile czasu

  7. #287

    Domyślnie

    Obyś lepiej trafił z tym swisporem niż ja.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #288
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Wiem, wiem. Znam całą historię Twoją. Ale stwierdziłem że na podłogę mogę zaryzykować.

  9. #289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Powoli działam do przodu. Dołożyłem alarm na budowie. Wersja DIY ale sąsiadów obudzi Zaczęliśmy też pracę przy pozostałych instalacjach kablowych. Kable antenowe są już położone, część internetowych też. Skrętka idzie w peszlu optymalnie daleko od kabli prądowych.

  10. #290

    Domyślnie

    Bardzo prosze o fotki, to jest coś co już niedługo mnie czeka.

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dziś przed pracą zająłem się porządkowaniem kabli we włącznikach. Ściągam izolację i opisuję przewody tak żeby później nie mieć problemów z podłączeniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3365.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	405059

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3370.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	405060

    Ściany powoli nabierają ogłady.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3371.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	405063

    Już prawie wszystkie kable w miejscu przyszłej rozdzielni. Chodź nie wszytkie to kable od poszczególnych obwodów. Niektóre będą pełnić funkcję komunikacyjne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3364.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	405064

    Z innej beczki. Wracając do tematu betonu B20 na moim chudziaku (gdy zabrakło normalnego takie dowieźli w cenie zwykłego chudego). Kiedyś, jeśli mnie pamięć nie myli to Aiki, wspominał żeby kruszywo zakryć podkładem pod panele jakimś co by folia się nie przerwała. Udało mi się ostatnio wyrwać za darmochę taką wykładzinę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3372.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	405065

    Pozyskałem ją własnie w celu położenia pod folię. Co o tym myślicie?

  12. #292

    Domyślnie

    I jak dla mnie już należy się opierdziel
    Przewody leżące na ziemi powinny być wsadzone w peszel najlepiej taki 750N



    Złączki wago, które zastosowałeś są na linkę, nie drut
    Piszę to jako ciekawostkę, wiem, że są tymczasowe

  13. #293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    I jak dla mnie już należy się opierdziel
    Przewody leżące na ziemi powinny być wsadzone w peszel najlepiej taki 750N



    Złączki wago, które zastosowałeś są na linkę, nie drut
    Piszę to jako ciekawostkę, wiem, że są tymczasowe
    niestety Kamilu się mylisz, to są złączki uniwersalne (kto nie wierzy zapraszam na stronę producenta), natomiast seria 273 jest tylko do przewodów jedodrutowych - to te przezroczyste na wcisk.
    No i peszel 750N to dużo, może być ale połowa też wystarczy, ważniejszą kwestią jest niepalność!! wystarczy tańszy np o taki
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #294

    Domyślnie

    Ja kupiłem dokładnie ten: http://allegro.pl/rura-karbowana-pes...750842095.html
    I przyznam, że nie wydaje się on jakiś solidny. A co do 750N to też uważam, że nie ma takiej potrzeby. Jedyna znana mi potrzeba używania peszli to osłona dodatkowa materiałów takich jak np styropian od przewodu. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa p.poż. Bo opcja późniejszej wymiany przewodów dzięki peszlom to jeden z wielu mitów budowlanych. Jeszcze gdyby kłaść pojedyncze druty (tak jak Kamil Goldmann pokazuje na swoich filmach) to by się dało później je wymienić ale po pierwsze to się nie kalkuluje cenowo/ czasowo a po drugie raczej potrzeby wymiany przewodów w czasie życia instalacji nie ma. Jedyna opcja to potrzeba dołożenia jakiegoś przewodu.

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #295

    Domyślnie

    Ja jak pomagam kumplowi elektrykowi to dajemy 750N, głównie dlatego, żeby inne ekipy go nie uszkodziły podczas swoich prac.
    Te tanie to po nadepnięciu nogą pękają

    Co do WAGO to wiem, że można je stosować, ale lepiej sprawdzają się te typowo dedykowane do drutu (są mniejsze).

  16. #296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Panowie a co myślicie o tej wykładzinie?

  17. #297

    Domyślnie

    Ale co tam widac na tym foto? Niewiele. Co to za wykładzina? Ile jej masz? Dobta folia, jak polozysz szybko styro to moze i sie nie podziurawi. Swoją drogą, ja dałem folie 0,2 pod chudego i teraz widzę, ze mimo iż nie uważałem na nią i w wielu miejscach się dziurawiła to teraz chudziak jest ciągle suchy
    Druga sprawa, ludzie kładą folię/ papę a potem jak mocują rury/przewody/ odkurzacz centralny?

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Jest to zwykła (pewnie najtańsza) wykładzina filcowa. Mam dwa pasy o wymiarach 2 x 10 m. Kupiłem folie 0.3 z atestem, wydaje się dość solidna ale obawy zawsze są.
    W miejscach gdzie mam ten B20 wystaję dość dużo kanciastych kamyków. U mnie nie ma pod chudym foli, a też jeszcze ani razu nie zauważyłem żeby był choć wilgotny gdzieś. Swoją drogą jak robiłem fundament to wszędzie było mokro a w moim wykopie ani jednej kałuży.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 21-01-2018 o 20:15

  19. #299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Choroba odpuściła więc powoli wracam do pracy na budowie. Na początek na rozgrzewkę zrobiłem prostą maszynkę do cięcia styropianu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3384.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	405909

    Na budowie dochodzą kolejne kabelki. Dziś pomagała mi przed południem żona. Zrobiliśmy też próbę przycinarki. Styropian w garderobie ułożony.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3396.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	405910

    Robi robotę. Mam w głowie jeszcze kilka pomysłów na usprawnienie jej.
    Po obiedzie stwierdziłem że nie ma sensu moknąć na dworze i okablowanie zewnętrzne pozostawię na inny dzień. Zajełem się robotą mało przyjemną ale i tak kiedyś to zrobić trzeba, a wolę chyba teraz bo mniej szkoda tego brudu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3403.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	405913

    Trzeba naprawić swoje zaniedbania przy zalewaniu schodów. Szkoda człowiekowi było dnia urlopu i nie wyszło jak wyszło. Po pierwszych próbach szlifowania tego tarczą do zdzierania betonu trzeba było przemyśleć temat bo szło to bardzo wolno.
    Przyzwoity efekt dało skuwanie nadlewu młotem i szerokim dłutem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3404.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	405914

    I dopiero wstępnie skuty stopień podrównywałem szlifierką.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3402.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	405915
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 27-01-2018 o 21:43

  20. #300
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Okna wybrane. Teraz zagwozdka co do montażu. Licować z murem czy wysuwać poza obrys te 2-3 cm - gdzieś kiedyś czytałem, że to pozwala ograniczyć mostek. Montaż drzwi zewnętrznych. Monter mówi, że mógłby użyć poszerzenia z okien ale twierdzi że to będzie nieszczelne po jakimś czasie bo nie ma gdzie takie poszerzenie się zaczepić w drzwiach. Styrodur twierdzi że po kilku latach siądzie.

Strona 15 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony