dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    O kurczę 700 zł dopłaty za ctrl +v przy gotowcu to spora kwota
    przejrzenie gotowca, to trzeba go kupić, mało jest firm które mają kawałek projektu, że można sobie podglądnąć co i jak będzie wyglądać, bo siła projektu tkwi w szczegółach.
    Dużo, też tak myślę... :/

    My mamy wielkie szczęście i Kaszpira, który życzliwie podzielił się uwagami oraz zdjęciami ze swojej budowy! )
    Z konstruktorem przejrzeliśmy dostępne na stronie biura arch. szczegółowe rysunki, które porównaliśmy ze zdjęciami z budowy Kaszpira oraz przedyskutowaliśmy Jego uwagi. Nasz konstruktor też łapał się za głowę widząc (i czytając) niektóre rozwiązania projektowe. Nie mógł np. wyjść z podziwu nad niezbadaną myślą architekta projektującego te wszystkie wzmocnienia przy wnęce kuchennej, które nie podtrzymują właściwie niczego, skoro powyżej nie ma żadnego pomieszczenia ani niczego co wymagałoby szczególnych zabezpieczeń; wg. niego już tylko tutaj możnaby zaoszczędzić niemal 5 tys.,skoro wystarczy lekka zabudowa :/

    W pierwszym poście napisalam o zmianach, które planowałam zrobić na etapie adaptacji. Wydawało mi się, że "przesunięcie kilku ścianek" to niewiele, jednak biorąc pod uwagę wszystko, tj koszt zakupu drogiego gotowca, drogiego w budowie + cena adaptacji+ koszt zmian, jakie chciałam w części nocnej + koszt zrobienia indywidualnych instalacji, dopasowanych do naszych potrzeb (zwłaszcza, że zdecydowaliśmy w końcu - tak jak Kaszpir, o położeniu 100% podłogówki), doszliśmy do wniosku, że znacznie taniej jest zrobić wszystko od nowa
    Podjęliśmy więc decyzję, że robimy projekt indywidualny inspirowany Dwójeczką, ale z naszym "masterbedroomem", sienią powiększoną o te 60cm (żeby była jak w Trójce), okna w łazienkach zmienię na pasmowe pod sufitem (coby nie robić sąsiadom kina za darmo ), dokleimy murowaną wiatę, itp. Co ważniejsze jednak zaczniemy oszczędzać już na etapie projektu nie robiąc niepotrzebnych i niczym nieuzasadnionych rozwiązań architektonicznych, w tym np. takie, że strych służyć będzie jedynie jako miejsce poprowadzenia kanałów wentylacyjnych, więc nie trzeba jakoś szczególnie wzmacniać stropu.

    Tak więc dziękuję Wam wszystkim serdecznie za wszystkie uwagi Nie ukrywam, że wiele wniosły one przy podejmowaniu decyzji
    Ostatnio edytowane przez agnieszka.s ; 04-02-2017 o 23:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony