dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie Jakiej firmy okna polecacie ? (wycena z oknoplast )

    Witam, powoli szukam okien do zamknięcia stanu surowego.
    Dziś byłem w oknoplast bo jest akurat u mnie w mieście i dostałem wycenę z "promocją zimową"
    Wycena myślę przystępna choć to 1 oferta więc jeszcze muszę zrobić rozeznanie.

    I teraz pytanie jakiej firmy jeszcze okna warto sprawdzić nie chcę jakiś noname i nie wiem ktore firmy oferują lepsze produkty.

    Taką wycenę zrobili mi w oknoplast co o tym myślicie ?
    3 szybowe w kolorze antracyt (jak dachówka)
    Model WINERGETIC

    3 sztuki 150x150 około 1000 zł za sztukę
    3 sztuki 80x80 około 500 zł za sztulę
    1 - 200x150 - 1600 zł
    1- 120x150 - 900 zł
    No i..... drzwi tarasowe i tu boli.
    300x235 dzielone na 3 z otwieranym słupkiem 4200 zł
    Lub przesuwne PSK (o HST bałem się nawet zapytać )
    7000 tyś.

    Montaż ciepły to koszt 2500.
    Całość z montażem ze zwykłymi tarasowymi to jakieś 13.400
    Z drzwiami PSK 16.200

    Do tego drzwi osobno i brama garażowa osobno

    Brama garażowa z mechanizmem 4tyś

    Ceny wydają mi się przystępne, ale powiedzcie co myślicie i gdzie jeszcze warto zapytać ?
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 10-11-2016 o 17:58

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Witam, powoli szukam okien do zamknięcia stanu surowego.
    Dziś byłem w oknoplast bo jest akurat u mnie w mieście i dostałem wycenę z "promocją zimową"
    Wycena myślę przystępna choć to 1 oferta więc jeszcze muszę zrobić rozeznanie.


    I teraz pytanie jakiej firmy jeszcze okna warto sprawdzić nie chcę jakiś noname i nie wiem ktore firmy oferują lepsze produkty.

    Taką wycenę zrobili mi w oknoplast co o tym myślicie ?
    3 szybowe w kolorze antracyt (jak dachówka)
    Model WINERGETIC

    3 sztuki 150x150 około 1000 zł za sztukę
    3 sztuki 80x80 około 500 zł za sztulę
    1 - 200x150 - 1600 zł
    1- 120x150 - 900 zł
    No i..... drzwi tarasowe i tu boli.
    300x235 dzielone na 3 z otwieranym słupkiem 4200 zł
    Lub przesuwne PSK (o HST bałem się nawet zapytać )
    7000 tyś.

    Montaż ciepły to koszt 2500.
    Całość z montażem ze zwykłymi tarasowymi to jakieś 13.400
    Z drzwiami PSK 16.200

    Do tego drzwi osobno i brama garażowa osobno

    Brama garażowa z mechanizmem 4tyś

    Ceny wydają mi się przystępne, ale powiedzcie co myślicie i gdzie jeszcze warto zapytać ?
    Porządne okna, mam i mogę polecić. Mam też HS-a z tej firmy w dokładnie takim rozmiarze, w obustronnym, niestandardowym kolorze i kosztował 11200. Montaż wszystkich okien był w lutym tego roku. Polecam, jakość warta swojej ceny.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli model WINERGETIC jest nadal dostępny ? Na stronie Oknoplast widzę tylko WINERGETIC PREMIUM.

    Ja na okno 150x150 WINERGETIC PREMIUM mam wyceny ~1200 (kolor złoty dąb)
    Ostatnio edytowane przez Zielony Inwestor ; 10-11-2016 o 20:33

  4. #4

    Domyślnie

    Po jednej ofercie ciężko coś powiedzieć.porównaj z dwoma lub trzema.
    Ale zwróć uwagę czy beda te same parametry. Pakiety szybowe ramki miedzy szybowe szerokosci zabudowy itp. Zwroc tez uwage na zastosoawbe wzmocnien stalowych w szczegolnosci przy wiekszych oknach.
    Co do balkonu to może zapytaj w firmie w firmie której zajmują się tylko HST . a może być trochę taniej.
    Pozdrawiam

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Rozesłałem zapytania do innych zobaczymy co odeślą, ale z firm cenionych czy polecanych kojarzę tylko oknoplast.
    Z tego co widziałem na wystawie muszę przyznać, że byłem nardzo,zadowolony sztywne lekko chodziły ładne okna.
    Możliwe, że jest to WINERGETIC PREMIUM coś tam pani wspominała cena bez promocji zimowej to 1600 zł po rabacie 1000.
    Zrobili mi też wycenę na pixele ale te niby mają lepsze parametry cieplne a tamte są nieco ładniejsze cenowo wychodzą podobnie bo na pixele mniejszy rabat dają.
    Co do koloru brałem z jednej strony bo ten antracyt dosyć ciemny i o ile z zewnątrz pasuje do dachówki to w domu już średnio by mi pasował ...
    Nawet nie wiem czy z obu stron ten sam kolor wychodzi drożej czy tak samo.
    Na HST raczej się nie zdecyduję ekstra sprawa wiem ale 10 tyś za 1 okno tarasowe dla mnie nieco za dużo :/ rozważam te PSK , a-e o nich znowu często słyszę, że sie zacinają psują regulować trzeba czy zmieniać mechanizmy .... :/ i sam już nie wiem

    Dajcie jeszcze jakieś firmy markowe do których warto uderzyć o wycenę

  6. #6

    Domyślnie

    W twoim balkonie jest też taki problem ze przy wymiarze 300 x235 wychodzi 7.05 m2 powierzchni okna a w kolorze jest to dość dużo i warto się upewnić czy na pewno ten system obsługuje to bo mogą się pojawić problemy. PSK to osobna historia duzo zalezy nie tylko od jakosci wykonania ale tez od jakości montażu. Ja raczej bym wybrał balko standard tylko upewnij się co do gabarytów powierzchni, statyki okna i zastosowanych wzmocnień bo to najważniejsze przy takim gabarycie.

    Poza tym kolor dwustronny będzie na pewno droższy.

    co do konkretnych firm to zazwyczaj ludzie to traktują jak krypta reklamę wypowiadając się wprost z nazwy, rozpatrz wszykie aspekty i których jest mowa na forum a na pewno dobrze wybierzesz.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Skorzystał bym nawet z kryptoreklamy.
    Znam dosłownie 2 firmy oknoplast i durtex w googlu jak wpiszę owszem są inne firmy, ale nie chcę brać czegoś nie markowego a w tym wypadku nawet nie wiem jaka firma ma dobrą renomę a jaka nie.
    Dlatego będę wdzięczny za podpowiedź a resztę sprawdzę już sam.
    Dzięki też za szczegółowe wskazówki na pewno wezmę to pod uwagę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    ..
    co do konkretnych firm to zazwyczaj ludzie to traktują jak krypta reklamę wypowiadając się wprost z nazwy, rozpatrz wszykie aspekty i których jest mowa na forum a na pewno dobrze wybierzesz.
    Użytkownicy wiarygodni (ze stażem czasowym i "twórczym" ) są co zasady traktowani poważnie. Także - śmiało

    ps. Kamil - fałszywe reklamy są na bieżąco usuwane. Krypto - w tym wypadku oznacza, że taka osoba jak ja nie może pochwalić za bardzo swoich dostawców, bo "robimy im reklamę". Dlatego tak mało jest poleceń. Załuję, że Inwestorzy niechętnie dzielą się swoimi wyborami - chyba obawiają się krytyki...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-11-2016 o 19:34 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Skąd kolejek nie kupiszokien to zawsze pytaj o instrukcje montażu. I podczas K ntazu trzymaj się niej a jeśli coś nie będzie grało to nie wierz panom ze jutro lub za tydzień poprawia... bo nie poprawią . Dopóki nie będzie jak w instrujcj czy umowie nie podpusuj odbioru.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tylko np przy wycenie oknoplastu myk jest taki, że muszę zapłacić z góry za całość już przy składaniu zamówienia.
    Ale tak wiem, że wykonawców trzeba pilnować na każdym kroku mimo wszystko dzięki za poradę na pewno wszystko tak sprawdzę.
    A co myślicie o firmach Vetrex i avante jeszcze takie 2 znalazłem.

  11. #11

    Domyślnie

    Vetrex to profile veki a veka kupiła gealana więc teraz mogą także je wciskać pod swoją marką.
    Avante to profile min. decco

    O tych dwóch firmach są osobne wątki na forum także poszukaj

    Z tym oknoplastem trochę dziwnie ka bym się nie pakowal w to. Jeśli będzie coś nie to to będzie ciężko coś załatwić

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Właśnie najbardziej martwi mnie, że coś będzie nie tak co do oknoplastu to właśnie taki jest regulamin tej promocji zimowej na okna.
    Zamawia się teraz w okresie przestoju budowlanego pewnie aby firma obrót miała jakiś a wstawiają po styczniu i taki układ by mi ogólnie pasował.
    Najważniejsza jest dla mnie jakoś wykonania nie stać mnie na kupienie bubla dlatego wolę nawet nieco dołożyć niż później żałować tylko jak wspominałem wiedza na temat okien u mnie jest żadna i ostatnie co chciał bym zrobić to przepłacić za jakieś słabe okna....
    Ale strasznie trudno cokolwiek w necie znaleźć głównie reklamowe posty jedynie wg39070 napisał, że ma i poleca więc zawsze coś z drugiej strony gdzieś jest świeży temat o wygiętych profilach WINERGETIC czyli tych co chciałem brać dlatego szukam ewentualnej alternatywy co może być lepsze w podobnej cenie ?

  13. #13

    Domyślnie

    Trochę dziwne warunki tej promocji.

    Jest taki szkopuł ze firmą typu oknoplast czy drutex mają dużą sieć swoich dilerów a jakość montażu zależy tylko od tego jakich diler na montażystów i dlatego jak mówiłeś wg39070 napisał ze winergetic poleca a inny temat na forum mówił o pogietych oknach z tego systemu. Dla tego myślę żebyś zrobił rozeznanie w lokalnym rynku, popatrz lub zapytaj sąsiadów którzy budowali jeśli masz takich w okolicy . Co oni wstawili czy są zadowoleni, moim zdaniem rtak jest najlepiej bo w jednym mieście firma x ma świetnego dilera i montażystów a w drugim mieście inny diler i montażysta do kitu. Zrób rozeznanie na loklabym rynku a w tedy na pewno ludzie na forum pomogą Ci w porównaniu ofert.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    To są normalne zasady. Tak jest na rynku od lat.
    Chyba jest fair, że firma chce zrobić okna, ale potrzebuje pieniędzy na ich wyprodukowanie. Ze znanych mi firm, tylko jedna proponuje teraz dodatkowy rabat przy klasycznej zaliczce 30%, ale okna się wykonają dopiero po nowym roku i dopiero wtedy będzie reszta płatności (jeśli czegoś nie pokręciłem).
    To i tak wyjątek - bo przy dużej skali zamówień muszą wyłożyć kilka milionów zł. na sfinansowanie takiej promocji.

    Źródło problemu jest w słabej płynności finansowej. Klienci nie płacą(podobno), firmy producentom nie płacą (podobno) więc jest ogólnie przyjęte że w obrocie przemysłowym zapłata jest zanim towar wyjedzie z fabryki
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Płatność z góry mnie nie boli byle było zrobione dobrze i tu jest problem właśnie, że jak by było źle powiem nie zapłacę i koniec... a tak mogą sobie machnąć ręką na mnie.
    No właśnie sąsiad wstawiał avante a z tego co doczytałem to podobno chińskie profile czy dobre nie wiem sąsiad zadowolony, ale ile to wytrzyma ?
    Rozesłałem więcej ofert zobaczymy co odpowiedzą przyznam, że ta oferta oknoplastu wydaje mi się ok byle ten montaż był bez problemu.
    Ale czekam jeszcze z decyzją na inne oferty.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Chcesz powiedziec, ze za montaż też sobie życzą z góry?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Chcesz powiedziec, ze za montaż też sobie życzą z góry?
    zwyczajowo za towar zdarzają się promocję ze 100% przedpłatą ale montaż zawsze płatny jest po

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Hmm a tego pewny nie jestem nie dopytałem, więc możliwe że montaż płacimy faktycznie po usłudze założyłem, że całość z montażem trzeba opłacić możliwe, że błędnie będę musiał dopytać w razie co.

    Ok dostałem inną wycenę niestety nie jestem pewien skąd bo z innego maila niż wysyłałem.
    Cenowo trochę mniej jednak powiedzcie mi jak z jakością takiego okna podano mi takie parametry :

    SYSTEM: IGLO 5 CLASSIC
    Widok : OD WEWNĄTRZ • Profil podokienny: 54112 - listwa podparapetowa
    TYP : OKNO 1-SK.(URL) 1500 x 1500
    Uw: Uw 0,96 W/m2K • Kolor osłonek: osłonki - białe • Rodzaj klamki: klamka biała (I5)
    SZYBA : TMP 4 • 12(Ar) stal • float 4 • 12(Ar) stal • TMP 4 (2-gi) • Szpros: nie
    KOLOR : Rdzeń: biały • Kolor zewnętrzny: okleina antracyt - 1701605 • Kolor wewnętrzny: biały
    OKUCIE: Okucia: MACO

    Tu dla porównania okno pixel z oknoplastu
    PIXEL
    Okno 1 kwaterowe
    Kolor: (std)-Biały / Anthrazitgrau (7016.05) Uszczelki wew/zew :SzaraCzarna Kolor nośnika: Biały
    Numer pola: Oszklenie 1: 4TF/16/4/16/4TF U=0,6
    Numer pola: Okucie 1: W_K_RUP_7,5
    Dodatki : Listwa przyszybowa z szarą uszczelką 107-134 Osłona zawiasu skrzydła Biała Odwodnienia standard

    Będę naprawdę wdzięczny za rozszyfrowanie albo odpowiedź czy okna są coś warte.
    Wycena nieco niższa, ale jeśli są gorsze jakościowo od tych z oknoplastu wolę dopłacić raczej.
    Wycena okien to jakieś 8 tys plus montaż ciepły za 2200
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 12-11-2016 o 23:58

  19. #19

    Domyślnie

    Oba okna szerokość zabudowy 70mm

    Pierwsze drurex pakiet trzy szybowy 36mm przenikalnosc cieplna uw 0.96

    Drugie pakiet trzyszybowy 44 mm przenikalnosc 0.6 lepiej niż w pierwszym

    Oba okna jednostronny antracyt

    Pierwsze okna ma gorsze parametry i dlatego wychodzi taniej.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kolego ja też zamawiałem okna w jakiejś promocji i tak samo dostałem dodatkowy rabat chyba 10% za wpłatę z góry. Zapłaciłem za okna z drzwiami wraz z montażem. Zamówienie było chyba ok kwiecień - maj.Powiem Ci tak: okna wyglądają na porządne gdyby nie te powyginane profile.... Mój znajomy miał też teraz zamówić okna w oknoplaście jak i moja siostra i też w chwili obecnej jeszcze się wstrzymali ze względu na mój przypadek. Nie wiem czy teraz drugi raz zamówił bym te same okna. Pan w punkcie twierdził że u niego to pierwszy taki przypadek z winergetic, i że nie wie czy u producenta zdarzały się takie przypadki. Ja czekam na wmianę skrzydeł innej opcji nawet nie biorę pod uwagę. Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony