dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21

    Domyślnie

    Miejmy nadzieje, że nie będą to chińsko-czeskie muzealne eksponaty. Tylko pompki na miarę 21 wieku
    Ankieta złożona. Chyba dużym zainteresowaniem cieszył się ten program. Myślę, że wszystko ruszy. Czekam na sygnał od gminy i na pierwsze spotkanie celem wykonania audytu. Oczywiście cały przebieg jak to wygląda będę opisywał w tym wątku, włącznie ze zdjęciami (o ile będę zakwalifikowany). Bardziej obeznani w temacie będą mogli spojrzeć swoim fachowym okiem na to, co firma będzie robić, montować itp. itd. ponieważ nie chciałbym być nabity w butelkę. Pozdrawiam.

    Edit. Oczywiście nie chciałbym od razu z góry przekreślać firmę, że będą mnie na czymś oszukiwać itd. Po prostu wiedząc, co się dzieje w branży kotlarskiej i ich instalatorami chcę być bardziej przezorny.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-01-2017 o 12:09

  2. #22

    Domyślnie

    3mamy kciuki, opisuj wszystko.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniel1205

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Racibórz
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Przekopalem co nieco na temat silesi - term i jest to Polska pompa ciepła chyba jako jedni z nielicznych robią pompy ciepła typu powietrze-woda w POLSCE .
    Czynnik nie najgorszy bo R 410 -a , a co najważeniejsze używają kompresorów typu scroll ( Panasonic) , a nie rotacyjnych jak w większości klimatyzacyjnych pomp ciepła pozatym jak projektują urządzenie w Polsce, a te chyba lepiej się sprawdzą niż produkty wykonane we Francji, Niemczech czy Japonii gdzie klimat jest nieco inny niż u nas zobaczcie jakie te pompy są duże sam parownik jest większy niż cała pompa klimatyzacyjna a wydaje mi się że to chyba w parowniku zachodzi pochałanianie energii darmowej z otoczenia, skoro czynniki chłodnicze i inne podzespoły są podobne. Widze że kolega używa Panasonica w technologii T -cap to nawet nie jest EVI wtrysk wykonywany jest przed sprężarką raczej to jest przeżytek.
    Jeśli mają państwo pytania proszę pisać na forum Pompami ciepła zajmuje się od 12 lat i mam za sobą popełnione jakieś kilka tysięcy instalacji i urządzeń. Chetnie odpowiem.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel1205 Zobacz post
    Witam
    Przekopalem co nieco na temat silesi - term i jest to Polska pompa ciepła chyba jako jedni z nielicznych robią pompy ciepła typu powietrze-woda w POLSCE .
    Czynnik nie najgorszy bo R 410 -a , a co najważeniejsze używają kompresorów typu scroll ( Panasonic) , a nie rotacyjnych jak w większości klimatyzacyjnych pomp ciepła pozatym jak projektują urządzenie w Polsce, a te chyba lepiej się sprawdzą niż produkty wykonane we Francji, Niemczech czy Japonii gdzie klimat jest nieco inny niż u nas zobaczcie jakie te pompy są duże sam parownik jest większy niż cała pompa klimatyzacyjna a wydaje mi się że to chyba w parowniku zachodzi pochałanianie energii darmowej z otoczenia, skoro czynniki chłodnicze i inne podzespoły są podobne. Widze że kolega używa Panasonica w technologii T -cap to nawet nie jest EVI wtrysk wykonywany jest przed sprężarką raczej to jest przeżytek.
    Jeśli mają państwo pytania proszę pisać na forum Pompami ciepła zajmuje się od 12 lat i mam za sobą popełnione jakieś kilka tysięcy instalacji i urządzeń. Chetnie odpowiem.
    Witam
    na stronie tego producenta nie widziałem danych PC PW :COP/Tzewn/Twody ,
    możesz tu wrzucić te dane ?
    Dlaczego Panasonic w swoich PC PW nie stosuje scrolli , tylko roatacyjną i z czym to się wiąże (znam podstawowe różnice , ale może jest coś jeszcze) ?
    Pzdr
    PS
    Jak nie wykupisz płatnego profilka , to konkurencja może dać Ci "popalić"
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel1205 Zobacz post
    Witam
    Przekopalem co nieco na temat silesi - term i jest to Polska pompa ciepła chyba jako jedni z nielicznych robią pompy ciepła typu powietrze-woda w POLSCE .
    Czynnik nie najgorszy bo R 410 -a , a co najważeniejsze używają kompresorów typu scroll ( Panasonic) , a nie rotacyjnych jak w większości klimatyzacyjnych pomp ciepła pozatym jak projektują urządzenie w Polsce, a te chyba lepiej się sprawdzą niż produkty wykonane we Francji, Niemczech czy Japonii gdzie klimat jest nieco inny niż u nas zobaczcie jakie te pompy są duże sam parownik jest większy niż cała pompa klimatyzacyjna a wydaje mi się że to chyba w parowniku zachodzi pochałanianie energii darmowej z otoczenia, skoro czynniki chłodnicze i inne podzespoły są podobne. Widze że kolega używa Panasonica w technologii T -cap to nawet nie jest EVI wtrysk wykonywany jest przed sprężarką raczej to jest przeżytek.
    Jeśli mają państwo pytania proszę pisać na forum Pompami ciepła zajmuje się od 12 lat i mam za sobą popełnione jakieś kilka tysięcy instalacji i urządzeń. Chetnie odpowiem.
    Nie ma to jak porównać T-Cap, do pompy ON-OFF.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniel1205

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Racibórz
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam
    na stronie tego producenta nie widziałem danych PC PW :COP/Tzewn/Twody ,
    możesz tu wrzucić te dane ?
    Dlaczego Panasonic w swoich PC PW nie stosuje scrolli , tylko roatacyjną i z czym to się wiąże (znam podstawowe różnice , ale może jest coś jeszcze) ?
    Pzdr
    PS
    Jak nie wykupisz płatnego profilka , to konkurencja może dać Ci "popalić"
    HMMM
    dlaczego nie stosuje scroll tylko rotacyjną sprężarkę odpowiedź nasuwa mi się tylko jedna.
    Cena. Scroll jest ponad dwukrotnie droższy od najlepszej sprężarki roatycyjnej.
    żywotność scrola to ok 100.000 godzin pracy i ok 200.000 cykli załaczeń i właczeń
    żywotność rotacyjnej sprężarki to 45-50 tys godzin pracy. pomijam fakt ze współczynniki COP są dla rotacyjnej sprężarki gorsze od scrolla ( dane producentów kompresorów) .
    Przesyłam link do ich strony [spam] są tam katalogi i inne dane.
    Pomijam tutaj wszystkie pompy ciepła inwertorowe które do końca nie są najlepszym rozwiązaniem w naszym klimacie. Ale to moje skromne zdanie i nie każdy musi się ze mną zgadzać. Sa zwolennicy rozwiązań ON-OFF i są zwolennicy rozwiązań inwertorowych. A technologię T-CAP porównałem do EVI a nie do ON/OFF , T cap też może działac wmtechnologi ON OFF jak i inwertorowej.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-01-2017 o 20:50 Powód: Link reklamowy

  7. #27

    Domyślnie

    [QUOTE=daniel1205;7396172]HMMM

    Przesyłam link do ich strony [spam] są tam katalogi i inne dane.

    Ja tam znalazłem tylko takie dane - pompa np. ST Air 10 EVI
    A7/W35 - Moc grzewcza [kW] - 10.34, Pobór mocy [kW] - 2.28, COP - 4.53

    A2/W35 - Moc grzewcza [kW] - 8.21, Pobór mocy [kW] - 2.37, COP - 3.46
    cena katalogowa - 33000 netto

    Ten zapis mi się podoba , ale przy jakich parametrach to nie wiem

    Dzięki specjalnej konstrukcji kompresora
    (3 króćce) i dodatkowemu wymiennikowi istnieje możliwość
    ogrzewania obiektu bez udziału grzałki elektrycznej do nawet
    65°C, współczynnik COP jest na bardzo wysokim poziomie bo
    przy temperaturze – 20°C jest wyższy niż 2,65
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-01-2017 o 20:50

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Widzę ,że z tymi zaletami scrolli i np rotacyjnej DC Twin Rotary R2 Panasa może być różnie , poniżej
    fragment artykułu z instalreportera :

    "Najbardziej efektywną sprężarką jest inwerterowa DC scroll. Jej cena jednak jest bardzo wysoka, a doświadczenie w produkcji ma jedynie kilka firm na całym świecie.
    Dobrą alternatywą cenowo–jakościową do sprężarek inwerterowych DC scroll jest sprężarka typu inwerterowego DC Twin-rotary (podwójna rotacyjna).

    Jest to urządzenie stosunkowo nowe, łączące jednak zalety niezbyt wygórowanej ceny oraz eliminujące wady standardowych sprężarek rotacyjnych. Kolejne w uszeregowaniu będą sprężarki tradycyjne scroll i sprężarki tradycyjne rotacyjne.

    Sprężarki typu inweter DC Twin Rotary mają kilka cech, które zwiększają ich trwałość i efektywność. Dołożenie drugiego tłoka w porównaniu do sprężarki rotacyjnej spowodowało większą stabilność pracy. Układ jest mniej pulsacyjny, a ponadto został dużo lepiej wyważony, przez co siły niszczące wał napędowy są dużo mniejsze. Jest to odczuwalne zwłaszcza w przypadku mniejszych prędkości, gdzie efektywność sprężarki tego typu jest bardzo dobra. Większość producentów sprężarek wybrała ten typ do rozwoju urządzeń inwerterowych. Standardowo przyjmuje się, że sprężarki Twin Rotary mogą pracować w większym zakresie prędkości obrotowej (15-150 rps, a urządzenia scroll 30-120).

    W przypadku sprężarek typu scroll efektywność jest mniejsza, jeśli urządzenie pracuje w częstotliwości poniżej 65 Hz.
    Sprężarki zwykłe rotacyjne (z jednym tłokiem) stosowane są praktycznie wyłącznie w układach typu ON/OFF, głównie do podgrzewania samego c.w.u. Dla zbyt niskich prędkości obrotowych wał napędowy może wpadać w wibracje, co spowoduje spadek wydajności i skrócenie życia urządzenia.

    Zalety sprężarki inwerterowej DC do sprężarki ON/OFF:
    - precyzyjna regulacja temperatury wody na wyjściu (precyzja sterowania do 0,5°, w porównaniu ON/OFF >2°) = większy komfort;
    - szybsze chłodzenie i grzanie (okresowe zwiększenie mocy);
    - mniejsze koszty eksploatacji w przypadku długotrwałej pracy – kluczem jest wtedy praca na mniejszej częstotliwości urządzenia, tak
    aby sprężarka pracowała z mniejszą mocą (mniejsza moc sprężarki, wielkość wymienników pozostaje taka sama);
    - pompa ciepła może pracować przy niższym napięciu z sieci (do 187V);
    - niższy poziom głośności (5-10 dB niższy niż w ON/OFF);
    - dłuższy czas życia sprężarki (5-8 lat dłużej niż w przypadku ON/OFF, szacunkowo ok. 20 lat);
    - niski prąd rozruchowy."

    Kol Fachmeni : prawda to , czy nie ?

    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #29

    Domyślnie

    Łatwo sprawdzić, że odwiedził ten temat właściciel samej firmy silesiaterm. W sumie dobrze, ma szanse wykazać wyższość swoich urządzeń nad innymi. Tylko, że tutaj sporo osób ma wiedzę i raczej jednogłośnie stwierdzili, że technologia ON/OFF i czynnik roboczy - R404 to przeżytek. Pomijam cenę bo jeśli patrzeć na nią to rzeczywiście można pomyśleć, że ta pompa to lexus wśród pomp.

    P.S. Pytanie do Pana Daniela czy te pompy są polskie czy czesko-chińskie ? Produkowane w Polsce na podzespołach ... ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 24-01-2017 o 13:11

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Oferta mnie nie powaliła -ceny nie wiem czy netto czy brutto , czy z montażem czy bez ,nie podali pełnego zakresu parametrów (COP/temp zewn/temp wyjściowa z PC/moc)
    Krótko-zagadka...
    Ktoś to używa ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #31

    Domyślnie

    Ceny netto, też nie wiem czy z montażem czy bez. Z tego co widzę firma, która będzie realizować zadanie w mojej gminie jest partnerem tej silesi (można przeczytać na stronie). Czyli na 99% będą montować te wynalazki. Marne szanse na markowy sprzęt

    Edit. Doczytałem na ich stronie, że mogą współpracować z kotłem na ekogroszek Tylko co jeśli gmina nie pozwoli go zostawić ? Kominka w domu nie mam.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 24-01-2017 o 13:30

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniel1205

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Racibórz
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Zapewniam że są to całkowicie POLSKIE pompy ciepła z czynnikiem roboczym R 410-a a nie R 404-a, poza tym dlaczego uważacie że czynnik R 404a to jest przeżytek ? ma lepsze właściwości termodynamiczne przy niższych temperaturach odparowania niż inne czynniki a chyba o to chodzi przy powietrznych pompach ciepła.
    Na chwilę obecną pompy posiadają Certyfikat EHPA i najprostsze modele mieszczą się w klasie Energetycznej A++ więc nie jest to chyba wyrób chińsko czeski jak uważają niektórzy.
    ON OFF moim zdaniem jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w naszym klimacie.
    A co z kosztami serwisu i przeglądów może koledzy napiszą ile kosztuje przegląd pompy ciepła inwertorowej i jak często trzeba go robić ? Jaka jest długa gwarancja?

  13. #33

    Domyślnie

    daniel1205
    To forum ma kilkanaście lat doświadczenia, również w pompach ciepła.

    Ja - a myślę, że i sporo innych osób - ceni polskie wyroby. Bo nie ma się czego wstydzić, a udane realizacje min, osób z forum, dają temu wyraz.
    Dobre po polskie.

    Ale...pisanie pod nickiem daniel1205 z Raciborza, kiedy właścicielem silesii jest Daniel Biłka (info ze strony) a firma mieści się w Kietrzu (obok Raciborza), w stylu: "Przekopalem co nieco na temat silesi - term" jest absolutnie bez sensu. I na wstępie źle wróży dalszemu razgaworowi.

    Informacje na stronie są niewystarczające. Już Ci na to zwrócono uwagę.
    Daj pełny zakres pracy PC PW, wykresy, osiągane temp., COP, czy konieczna jest praca z buforem przy ON/OFF itd.

    Pisanie w danych katalogowych, że w gruntówce są pompki DZ i GZ elektryczne...to też trochę infantylne. A jakie mają być? Na gaz?
    Poprosimy konkretny model, będziemy wiedzieć z czym mamy co czynienia.

    Skoro piszesz, że ON/OFF jest lepszy i masz 12 letnie doświadczenie, to wypadałoby tą tezę jakoś udowodnić. Bo pisanie o polskim klimacie, jest trochę...słabe.

    Ergo: głowa do góry.
    Daj rzetelne informacje, poddaj się krytyce (o ile będzie) i uczestnicz w FM.

    Dopisz też jeśli możesz, że ceny są do negocjacji bo 33 kPLN z PC PW z EVI (netto bez montażu, bez zasobnika CWU) to trochę tak, wiesz, no....

  14. #34

    Domyślnie

    ProStaś - to tak bardzo delikatnie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ProStaś - to tak bardzo delikatnie
    Dziwne ze nikt nie wspomina o PP, ja mogłem byc hejtowany o brak PP, inni jak sie to mówi jadą na zywca i nikt nie im wypomina braku PP. To w zasadzie nie jest uwaga do Ciebie ale do innych którzy w tej sprawie przestali sie wypowiadac.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-01-2017 o 20:25

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Asolt,
    chyba mnie nie obraziłeś pisząc , że nikt nie zwracał uwagi na brak PP ?
    A poważnie - uważam , że jeśli pojawia się na rynku polski producent - to musi dać z siebie bardzo dużo , nie może być lepszy jedynie z tego że jest nasz .
    Pzdr
    PS
    Kibicuję naszym producentom i trzymam kciuki
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    To chyba to "niezwykle innowacyjne" urządzenie
    http://silesiaterm.pl/wp-content/the...e_woda_v11.pdf
    Bardzo zmyślnie przystosowane do naszego klimatu.

    Jak wynika z poniższej deklaracji zgodności EC to stosunkowo świeży wynalazek
    https://oze-market.pl/uploads/downlo...OSCI_WE_CE.pdf

    Edit
    A tu jeszcze osiągi
    silesiaterm.pl/wp.../silesiaterm/files/Instrukcja_pompy_ziemia_woda.doc
    Najoględniej mówiąc - Nie powalają

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Ostatnio edytowane przez Pratchawiec ; 24-01-2017 o 19:39
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    daniel1205 zanim zaczniesz pisać posty z linkami reklamowymi proszę o zapoznanie się z tematem " dobre obyczaje forum".
    Reklama na FM jest płatna, zapraszam do zakupienia płatnego profilu. Umożliwia on umieszczenie reklamy w stopce lub tak jak widać u kolegi asolt po prawej stronie okna.
    Wszelkie linki reklamowe, reklamy były, są i będą usuwane.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-01-2017 o 20:57 Powód: Korekta
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #39

    Domyślnie





    No i super. Bądź jak Tommy Lee Jones...

    Gratki

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniel1205

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Racibórz
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    A wiec tak już odpowiadam na pytania nie bardzo umiem tutaj wklejać wykresy i obrazy jeśli ktoś z forumowiczów pomoże to przesle na adres @mail wykresy i może pomoże wkleić.
    Dziekuje Bobrow za doping dla Polskich producentów na pewno zmobilizuje to mnie i nasz zespół do dalszego działania i nie zasypywania gruszek w popiele.
    A więc tak :
    Pompy obiegowe dolnego i górnego źródła oczywiście ze elektryczne i elektroniczne DAB Evotron i EVosta oczywiście sterowane sygnałem 0-10V i automatyka dopracowana tak aby utrzymywać zadaną deltę na określonym poziomie górne żródło od 5 - 8 K i dolne źródło od 3-5 K czyli brak jakiegokolwiek ustawiania przepływów czy biegów przez instalatora załatwia to algorytm.
    W standardzie w to co jest wyposażona pompa ciepła niezależnie od wersji czy gruntowa czy powietrzna to :
    Sterowanie obiegami grzewczymi tj krzywa grzewcza, stała temperatura lub predykcja na podstawie prognozy pogody ale do tego jest potrzebny dostęp do internetu i system SOLATO wcześniej już wspomniany, dodam że jest to nowatorskie rozwiązanie o pełnym sterowaniu przez intenet nie będę się rozpisywał ale kazda pompa w standardzie umożliwia sterowanie wszystkimi parametrami PC, łącznie z mieszaczami czy panelami pokojowymi i oczywiście kotłem lub kominikiem.
    W pompie powietrznej standardowo montowany jest wentylator EC czyli Elektronicznie komutowany o średnicy 630 mm głośność z 1 metra to 57 dB, sterownik sam dobiera parametry pracy wentylatora w zależności od temp. zewnętrznej i zapotrzebowania na ciepło. Dodam ze to wentylator jest zazwyczaj w pompie powietrznej najgłośniejszy a tutaj staraliśmy się wybrać najlepsze rozwiązanie i najcichsze. Proszę porównać średnice wentylatorów z innymi dostępnymi produktami, w szczególności w pompach ciepła o mocy od 10 do 20 kW mocy grzewczej takich tzw domkowych.
    ON OFF czy inwerter?
    Oczywiście że on off po pierwsze jest tańszy mniej problemowy i gwarantuje dłuzszą żywotność pompy ciepła.
    I już wyjaśniam: oczywiście bufor przy on off jest prawie zawsze niezbędny ale w połaczeniu szeregowo równoległym później to wyjasnie.
    Bardzo ważnym aspektem jest rozmrażanie w powietrznej pompie ciepła o którym większość z nas zapomina i tutaj zdecydowanie lepiej radzi sobie ON/OFF gdyż w temperaturach pomiędzy 0 a + 10 mamy do dyspozycji praktycznie pełną moc urządzenia i pracujemy zazwyczaj w cyklach np.: 30 minut pracy 30 minut przerwy w tym czasie parownik zdąży się samoczynnie rozmrozić lub może rozmrozić się samym wentylatorem bez udziału kompresora, natomiast w Inverterze będziemy pracować ciagle ( bo zazwyczaj taka jest idea pracy inwertera) i będziemy musieli go rozmrażać odwracając obieg czyż nie.
    Pozatym prawie zawsze w inwerterze pracuje kompresor Rotacyjny który ma mniejszą żywotność od scrolla o prawie połowe, a inwerter w ciągu roku przepracuje nam zazwyczaj 2 - 3 razy więcej godzin niż ON OFF gdyż algorytm nie pozwala mu na pracę na pełnej wydajności, a o komfort w domu powinien dbać zawór mieszający i panel pokojowy z dokładnością do 0,1 C . Należy tu wspomnieć jeszcze o sprawności silnika asynchronicznego zazwyczaj cos fi 0,9, i o sprawności silnika rotacyjnego z modułem falownika ( tutaj nie wiem jeśli ktoś dysponuje takimi materiałami chętnie się zapoznam)
    Parownik
    Bardzo wazny jest roztaw lamel i tutaj 2-3 mm jest niezbędnym miniumum, niestety urządzenia które mają mniejsza roztawy potrafią się rozmrazac co 25 minut co wpływa znacząco na podniesienie kosztów eksploatacji.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-01-2017 o 20:30

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony