dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowy122

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    143

    Domyślnie Regulacja drzwi wewnętrznych - 3 zawiasy

    Witam, właśnie jestem po montażu drzwi wewnętrznych przez ekipę. Drzwi ramiakowe, ościeżnice regulowane, 3 zawiasy, polski producent.

    wszystko okey tylko jest jeden problem, który mnie osobiście denerwuje...

    po zamknięci drzwi patrząc po stronie zamka drzwi góra i dołem lekko odstają, natomiast na języku zamka trzymają elegancko.

    Majstry mówią, że drzwi wewnętrzne tak mają...
    Piony i poziomy zachowane, skrzydła są proste.


    Czy jest szansa jakoś to zniwelować ? A może środkowy zawias z ościeżnicy trochę bardziej wysunąć aby dociskał te narożniki ?

    Poradźcie coś



    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli skrzydlo i oscieznia po stronie zamka da proste przyczyna wykrzywiania sie skrzydla przy zamknieciu faktcznie moze byc cofniety środkowy zawias

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Masz uszczelki w tych drzwiach? Jeśli tak, to tu może być przyczyna - język zamka dociska na środku, a górą i dołem uszczelki odpychają skrzydło - czasem okucia w futrynie (w miejscu trzymania języka zamka) mają takie blaszki do doginania, co reguluje docisk drzwi w tym miejscu - możesz odgiąć tak, żeby język był słabiej dociskany.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej te blaszki są do podpiłowania. Nic tylko wyregulować skrzydło i po problemie. Przez internet tego nikt za Ciebie nie zrobi. Zrób zdjęcie zawiasów to podpowiem co i jak.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowy122

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    143

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.
    Tylko, że to drzwi kupione z montażem a Panowie mówili że tam się nic nie reguluje...

    Ehh... To na moje oko wiedziałem że się reguluje ale myślę upewnię się...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Słuchaj. Wróżymy tylko. Różne zawiasy, różne blaszki. Mówimy tylko, że są przypadki które pozwalają na regulację, ale nie ma pewności, że tak jest u Ciebie, `
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Możesz spróbować porównać jakie masz zawiasy z tymi:

    http://www.novet.eu/news/zawiasy-wkr...cja-3d,35.html
    Strzałki jasno opisują co się stanie po pokręceniu daną śrubką .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja odniosłem wrażenie że chodzi o drzwi bezprzylgowe (wtedy zawiasy są kompletnie inne). A jeśli są przylgowe, a majstry mówili że się nie reguluje to też nie będą takie zawiasy.. dalej wróżymy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Bez zdjęcia się nie obędzie, bo jest za dużo rodzajów tego sprzętu. Możemy bawić się w ciuciubabkę bez końca.
    Fin - co masz na myśli pod hasłem zawiasów które się nie regulują? Made in China? Albo za krótko żyję i drzwi montuję albo o czymś nie wiem .

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Np. Porta montuje w drzwiach bezfelcowych takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	im1_a17f181e6d7132d17e8e0325882cce8f.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	373991
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przemo pokazał jak wyglądają zawiasy nieregulowane (nie mają przewidzianych do tego śrub, ale nie jest tak tragicznie. Zawsze można coś tam podfrezować.
    A co do Porty - ja tych nie widziałem
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przemo pokazał jak wyglądają zawiasy nieregulowane (nie mają przewidzianych do tego śrub, ale nie jest tak tragicznie. Zawsze można coś tam podfrezować.
    A co do Porty - ja tych nie widziałem
    Akurat Porta jest u teściów, to mi się skojarzyła - fotka z ich strony (Porty - nie teściów )
    Ale na razie dajmy spokój zawiasom - nierówność, jak pisze autor, występuje po stronie zamka - jeśli są uszczelki to obstawiam ich "winę" można dać cieńsze lub zupełnie bez (ew krótkie odcinki co by nie trzaskało skrzydło przy energicznym zamykaniu/przeciągu itp).
    Pytanie do autora - czy są uszczelki?
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 22-11-2016 o 22:05
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Chyba autor wyłączył się już z tego wątku.
    Zawiasy, które pokazujesz wymagają bezwzględnie dobrego montażu, tak samo jak przy wszystkich drzwiach bezprzylgowych.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowy122

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    143

    Domyślnie

    Witam, autor nie wyłączył się z tematu - jest cały czas...

    Drzwi, o których mówimy to ramiakowe ERKADO z regulowanymi ościeżnicami.

    Był dzisiaj przedstawiciel firmy, w której je kupiłem, pomierzył i okazuje się, że są krzywe ościeża około 4mm - czyli taki banan. I mimo że wszystko zamontowane prosto to po zamknięciu drzwi nie dochodzą górą i dołem lub tylko dołem lub tylko górą. Mają to wysłać do ERKADO.
    Coś tam można regulować ale dalej jest krzywo.

    Panowie i Panie - czy to jest normalne ? Czy wy też tak macie ? Najbardziej obawiam się, że Erkado znajdzie zaraz jakieś normy że to co jest jest dobre.

    Chyba wdepnąłem w niezłe szambo - drzwi na ekspozycji były idealne a tutaj proszę...

    Co robić ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Krzywe ościeżnice? To montujący nie widzieli?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowy122

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    143

    Domyślnie

    no widzisz, teraz zacznie się szarpanina, to nie my to Erkado, Erkado wywali z rękawa normy że wszystko jest okey...

    Co radzicie ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem gdzie jest ten banan. W płaszczyźnie pokój/przedpokój? (bo chyba nie do środka przejścia?)

    Praktycznie wszystkie ościeżnice są krzywe. Tak przynajmniej twierdzi mój majster. Jak przykładam poziomicę, to widzę może 1mm który bez większego problemu wyciągamy przy montażu (dyblujemy każdą ościeżnicę, więc nie jest to problem). Ale wyobrażam sobie większe krzywizny.. tyle że ich przyczyny nie szukałbym u producenta.
    Nie potrafię pomóc /doradzić/ bo nie widzę tego z bliska. Jeśli fabryka zechce odrzucić sprawę (stwierdzi winę montażysty) to bez problemu to zrobi (norma mówi o dopuszczalnych 4mm odchyłków)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18

    Domyślnie

    Bez oglądnięcia zdjec ciężko coś wywnioskować, Jeżeli to drzwi wewnętrzne erkado to zobacz czy pod uszczelką nie ma śruby


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    (norma mówi o dopuszczalnych 4mm odchyłków)
    a co norma na taką fuszerkę?
    Odebralibyście taki montaż?

    Ostatnio edytowane przez webi ; 01-12-2016 o 09:31

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dziura którą pokazałeś faktycznie skrywa śrubę, ale tą blokującą zawias a nie mocującą drzwi.
    Fuszerka (ścięty narożnik) to zasługa montażysty. Słabo złożył ościeżnicę i mu się rozjechało, więc dokonał "wyrównania" Gdyby chociaż miał odpowiedni korektor, to być się tego raczej nie dopatrzył. O ile dokładność to cecha charakteru wspomagana dobrym sprzętem to profesjonalny korektor można nabyć już za 30zł..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20

    Domyślnie

    Nie od razu się zorientowałem że ościeżnica była składana z dwóch i narożnik nie spasił. Płace za towar pełnowartościowy, a tu oba narożniki są uszkodzone.Mam ochotę kazać wykonawcy zabrać sobie tą ościeżnice. Nie będzie mnie wk-ć za każdym razem jak na nią popatrzę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony