dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 52
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1039
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Antkowiak twierdzi, że nie peka - mieszka chyba 2 albo 3 lata. U kuzyna nie pęka. U mnie jeszcze nie wykończone więc się nie wypowiem.
    Wszystko zależy jak kładziesz. Jak dajesz klej na brzeg płyty to co ma pękać. Robisz samemu więc kleju nie żałujesz i dajesz wszędzie.
    Płyty zawsze gdzieś popękają, a właściwie łączenia. Prędzej czy później. Są po prostu miejsca, które będą pracować mocniej i po paru latach pękną. Mimo iż dołożysz dużo staranności.

  2. #422
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja w obecnym domu mam na poddaszu sufity podwieszane z płyt K-G i nic nie pęka.

    Sufity podwieszane i ścianki lekkie na profilach to jednak zupełnie co innego niż płyty przyklejone na klej do stabilnego podłoża. Tutaj nawet producenci dopuszczają brak siatek itp. na łączeniach.
    Ja na 90% będę sam kleił płyty do ścian, a na sufity pewnie dam profile kapeluszowe i też płyty. Ewentualnie na sufity zlecę tynk.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ano właśnie - ja się cały czas nastawiam na klejenia płyt, zwłaszcza, że w firmie jest spec, co robił wykończeniówkę we Francji, a tam podobno to tylko gk. No i by na pewno pomógł.

    Ale zewsząd wszyscy naokoło twierdzą, że będzie pękać

  4. #424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Oni mówią, ale czy widzieli jak jest robione. Zgadzam się, że jak na placki i jeszcze rzadko to pękać będzie ale jak na krawędziach będzie podparte i do tego odpowiednie materiały na łączenia? Sufity nie pękają jak dobrze zrobione mimo, że więźba pracuje a na ścianie ma pękać?
    Jak pęknie to widać ściana siada i tynk też by pękł.
    Firmie (fachowcom) może bym się bał to zlecić ale samemu to dokładność i staranność ....

  5. #425

    Domyślnie

    Karster szalunek wieńca wygląda bardzo ładnie. Jeden z samorobów, gdzie dokładność i precyzja jest wyosko na liście priorytetów

    Ja też będę robił płyty kg na ścianach. W kilku dziennikach widziałem tez, że Ci kładący Knauf Diamond mieli sporo ścian zrobionych tak gładko, że nawet gładzi nie kładli.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #426

    Domyślnie

    Co do tynków , to u mnie są tynki gipsowe tzw twarde Dolina Nidy Zeta. TYnkarz wiedział że zależy mi na jakości (jak pod malowanie) i się postarał i tak naprawdę wystarczy je lekko przelecieć żyrafą i co najwyżej załatać jakieś lekie ubytki i można malować.
    Ściany gładkie jak lustro , choć sa lekki fragmenty że są szorstkie ale lekkie szlifowanie usuwa problem ...

    Miałem wykonawce któremu chciałem zlecić przeszlifowanie żyrafą , ale stwierdził że nie ma sensu bo trzeba dawać 2x gładź i szlifować i mu podziękowałem , bo jaki sens robić twarde tynki aby później dawać miękką gładź ?

    U siebie przelece ściany żyrafą i będę malował ...

    Co do montażu KG na ścianch , to dla mnie takie coś się robi jak ściany krzywe , zniszczone , po to aby szybko wyremontować i aby był efekt ...

    Często taki coś robi się jak są np. dzurawe ściany , np. z kaflekami aby szybko mieć proste ściany , a to że będa spoiny pękać i będzie pogłos to tym nikt się nie przejmuje ...

    Jak dla mnie tylko tynki , może droższe ale trwalsze i lepsze niż KG ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #427

    Domyślnie

    Daniellos_ dzięki za miłe słowa

    Tynki bez zmian, zostaję przy gipsowych utwardzanych
    No ale to jeszcze trochę czasu... robię strop. Dziś prawie skończyłem stemplować garaż (50mkw łącznie z kotłownią) deski już leżą, na nich folia i pierwsze pręty dolnej siatki w jednym kierunku. Dziś przyszły dystanse 15/20/25mm (optymalne chyba będzie 20mm) oraz gwiazdki do słupów/rdzeni. Strzemiona dziś mi wysłali. Nie chciałem się bawić, 430 sztuk 20x20cm fi6 żebro plus dwa duże po kilkadziesiąt sztuk. Te małe były po 76 gr sztuka.
    Osb szalunku wieńca strasznie się opiło wodą chociaż były krawędzie pomalowane dwa razy olejem silnikowym używanym

    Stemplowanie to gówniana robota, psuje mi moją idealną powierzchnię stropu bo nie da się każdego stempla idealnie dociąć. Co kawałek jakiś jest milimetr/dwa za krótki lub za długi więc strop się unosi ale to są milimetry... na środku zrobiłem górkę nieco ponad 10mm. Chciałbym w następną sobotę go zalać i zająć się kolejną częścią stropu ale czeka mnie ukręcenie dwóch siatek zbrojenia... mam szansę się nie wyrobić.

    Pozdrawiam i życzę pogody - u mnie jakoś się tak pogorszyło... dziś spadło ok 50litrów wody na mkw.
    Karol

  8. #428
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Samemu okręcić strop w tydzień to od razu masaże sobie wykup. Pod stemple podbijasz kliny i nimi regulujesz płaszczyznę.

  9. #429

    Domyślnie

    Czasami coś tam porobię na budowie, fotki wrzucę jak będę w domu, teraz jestem pod namiotem ze starszym synkiem nad jęziorem wdzydze ciekawa nazwa


    Pozdrawiam
    Karol

  10. #430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeśli to te wdzyce to chyba całkiem niedaleko moich stron.

  11. #431
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jaką tam masz rozpiętość i jak gęsto są pręty wg projektu i jakie fi? Siatka tylko dołem?
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #432

    Domyślnie

    Siatka 12x14 z fi12 dołem, do tego wzmocnienia narożników, komina też z fi12 + siatka górna 25x25 z fi10, beton 20cm.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #433
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    A strop (ten konkretnie) ma jakie wymiary? Żadnych podciągów tam nie masz? Na środku chyba jakieś dodatkowe zagęszczenie prętów?
    Na pozostałym stropie też masz na całości siatkę górną?
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #434

    Domyślnie

    Ten strop ma 8x6,25m, reszta domu ma grubość 15cm i już bez siatek górnych ale z lokalnymi wzmocnieniami górą zamiast górnej siatki. Podciągów nie ma wg projektu ale sam dodam dwa przez środek wzmocnienia coś ala podciągi - dodatkowa belka zbrojona 4xfi12 zatooiona w stropie + 5cm powyżej niego. To zagęszczenie środkiem to przypadek-zostały pręty. Wg projektu miało być np 67 prętów w jdnym kierunków co 12cm a jak je poukładałem dokładnie co 12cm to zostało mi kilka sztuk. Analogicznie w drugim kierunku.
    PS. Ogólnie robię wszystko z projektem.

    A jak prace u Ciebie?

  15. #435
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wczoraj zalałem ścianę ze schodami, dwie małe ścianki przy kominie, dodatkową ściankę wzmacniającą w studni, 16 słupów i kilka nadproży. Wszystkie szalunki wytrzymały ale były komplikacje z ilością betonu. Coś mnie orżnęli na ilości.
    Mam problemy z wyświetlaniem zdjęć. Przekroczyłem jakiś transfer pomimo, że miejsca na serwerze mam wykorzystane dopiero 21%. Chyba za Twoją radą wezmę się za google photo, tylko muszę się nauczyć jak to linkować. Mam nadzieję, że co rok nie będę robił wszystkiego od nowa.

    Gratuluję postępów
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #436

    Domyślnie

    Dziś zalałem pierwszą część stropu, ten nad garażem. Poszło 13m3 betonu. Ogólne jak to zwykla bywa betonu powinno zostać a okazało się, że musiałem mwiadrować to co było w koszu pompy czyli jakieś ponad pół tony. Beton wg projektu B20, zamówiłem B25. Na oko nie widzę żadnej różnicy między nim a B20. Między b20 a B15 widziałem różnicę.

    Po fakcie okazało się, że wcale nie mam za wielw fotek a szkoda, było (jest, ale w betonie) zajebiste zbrojenie.


    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 12-07-2017 o 21:18 Powód: Film

  17. #437

  18. #438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Brawo Ty !
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #439

    Domyślnie

    U Karola to i wideło je. Jak w Holiłud
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #440
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Dziś zalałem pierwszą część stropu, ten nad garażem. Poszło 13m3 betonu. Ogólne jak to zwykla bywa betonu powinno zostać a okazało się, że musiałem mwiadrować to co było w koszu pompy czyli jakieś ponad pół tony. Beton wg projektu B20, zamówiłem B25. Na oko nie widzę żadnej różnicy między nim a B20. Między b20 a B15 widziałem różnicę.

    Po fakcie okazało się, że wcale nie mam za wielw fotek a szkoda, było (jest, ale w betonie) zajebiste zbrojenie.
    ]

    Pozdrawiam
    Karol
    nie mogę dojrzeć dobrze na filmie - jak zrobiłeś dystanse do rurek (do ściągania). Chodzi mi o sam dół na jakiejś blaszce przyspawałeś czy inaczej cosik?
    bo ja do płyty takie od sadysty ściągałem, ale tutaj chciałbym uniknąć kawałków blachy w suficie "wystających" bo to może jaka rdza wylezie albo inne coś

Strona 22 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony