dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 52
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1039
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Oj pójdzie Ci sporo piachu - mi na 140m2 po podłogach i na około 60-70cm (miejscami zostało wiecej, miejscami mniej gruntu rodzimego) poszło 6 wywrotek po 24t.

    Co do folii kubełkowej - zobacz ile kosztuje. To są jakieś grosze. Wg mnie warto dać choćby jako zabezpieczenie przed gryzoniami i owadami. Odpuściłbym sobie piankowanie szczelin pomiędzy płytami na rzecz zakupu folii kubełkowej

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    trzeba dobrze zagęścić, bo dużo razy było na forum o chudziaku w powietrzu.

    U Mnie pod płytę miałem tylko 40 cm piasku, ekipa miała zagęszczarkę 200 kg i za pierwszy razem nie przeszło badań,

    musiałem dopiero wypożyczyć 300 kg zagęszczarkę i okazało się ok
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #243

    Domyślnie

    Nie strasz mnie, już się dość tego boję. Majster, który przyjedzie mi w tym pomagać (za jedyne 450zł dniówki) ma 100kg i mówi, że "jego" zagęszczarka może do 35cm zagęszcząć
    Dodaje, że zawsze robi po 30cm od 10 lat i nikt nigdy się nie skarżył.

    Ponadto proponuje położyć 5cm styro pod chudego ale potem chudy już z siatką zbrojącą, co o tym myśleć? Ogólnie przydałby się styro pod chudym bo później nie będzie tyle miejsca na styropian między chudym a wylewką (max 16cm).

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    100 kg to co 15 cm max.

  5. #245

    Domyślnie

    Też tak myślę Może ten majster ma jakąś kosmiczną zagęszczarkę, ultradźwiękową z ZSRR.

    Co tu zrobić, facet zamówiony na jutro na 8:00, kasy mało nie skasuje a sam i tak będę musiał nad tym czuwać. On dałby na 100% siatką w chudego. To jego metoda i może tylko to go ratuje przed siadaniem posadzek u klientów?

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On się nie narobi a ty zapłacisz. Niech robi ale po Twojemu a jak nie to niech spada. Wypożyczenie zagęszczarki na weekend nie wychodzi tak drogo.

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Zagęszczarka, którą miałem wypożyczoną (135kg) miała w papierach grubość max. warstwy 30cm. Ważne żeby piasek był nieco mokry. Najlepiej po deszczu.

    To się tak dobrze mówi, żeby zagęszczać co kilka cm. Wtedy trzeba wypożyczyć zagęszczarkę na co najmniej tydzień i bujać się z taczkami albo co dziennie wzywać koparkę i płacić za jej dojazd.

    Najważniejsze jest równomierne zagęszczenie. Lepiej mieć równo zagęszczone, niż bardzo ale nierównomiernie. Problem występuje w narożnikach, tam zazwyczaj jest głębszy wykop, a zagęszczenie gorsze i chudziak wisi w powietrzu.

    Styro pod chudego nie dawaj bo rzeczywiście trzeba by zbroić. Później dobrze zazbroisz (zwłaszcza w narożach) docelową posadzkę i nawet gdyby chudziak wisiał to i tak zbrojenie posadzki będzie trzymać.

    Moim zdaniem super zagęszczenie pod płytę fundamentową jest niepotrzebne jeśli grubość wymienionego gruntu jest równa, a zagęszczenie równomierne. Resztę zrobi sam budynek.

    Mam nadzieję Karol, że masz tani piasek bo zbankrutujesz. Nie wiem po co Ci ten majster? Przecież jesteś Samorobem. Trzymaj fason .

    Rury kanalizacyjne przeszkadzają przy zagęszczaniu, ale też chodzi o to żeby się nie nakopać później. Bez piasku też trudno prowadzić je w powietrzu. Staraj się dobrze udeptać piasek bezpośrednio pod rurami.

    Weź skoczka. Trochę Cię poterepie ale będzie taniej (mniej warstw).

    Skup się raczej na rurach.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 23-03-2017 o 18:17
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #248

    Domyślnie

    No sam nie wiem na kiego grzyba zamówiłem sobie tego majstra - miałem na myśl, że odwali za mnie brudną robotę a tym czasem chcąc mieć dobrze muszę to pilnować
    Także sam się narobię i tak. A mogłem od niego wypożyczyć tą zagęszczarkę... Czuję, że wywalam jakieś 300zł w błoto (bo 450zł kasuje a normalnie na weekend wypożyczył bym zagęszczarkę za te 150zł).
    Jak już będziemy razem to aż do bólu - oby tylko nie padało. Piasku mam dużo z wykopu i liczę na 80-90% pokrycia zapotrzebowania. Dokupienie wywrotki/ dwóch nie pozbawi mnie reszty oszczędności. Byle tylko była jutro możliwość załatwienia na szybko na telefon piasku. Oj same stresy.

    Kanalizę zrobię później, tylko osłonową rurę dla wody (fi 110) oraz do czerpni powietrze GWC (fi200) zakopię wcześniej (potem tylko do końcówek się dokopię i nie będę musiał odkopywać ich na całości kilku metrów )

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tego deszczu to się nie bój. Jak B_i_U napisał, łatwiej będzie ubić. W moim przypadku było tak, że skoczek na sucho tylko rozgarniał na boki, a po polaniu było już jak trzeba. No i wtedy też wziąłem zagęszczarkę. Przez 2 dni zagęszczania połączonego z układaniem kanalizacji wypompowalismy ze szpilki może 5000L wody. I pewnie dobry deszcz pozwoliłby nam tego uniknąć (sporo machania abisynką).

  10. #250

    Domyślnie

    liczyłes może wszystkie koszta fundamentu ?
    jak wychodzi ? ile m2 zabudowy ?
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  11. #251

    Domyślnie

    Tak, staram się zbierać wszystkie paragony, faktury, notować. Podsumuję niedługo. Wydaje mi sie, ze koszt wykonania fundamentów wyjdzie na poziomie ~26-28kzł. Mogłem nie kupować tych desek na szalowanie ławy i mniej wykopać piachu- bylo by o 2tys taniej.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #252

    Domyślnie

    Zgodnie z planem, w piątek odbyło się zasypywanie fundamentów. Tzn samo się nie odbyło
    Jadna z cięższych prac na budowie jak dotąd. Zastanawiam się ile to było ton. Mój piasek z wykopu dość dobrze się zagęszczał. Lepiej niż kupowany dodatkowo, bo brakło. Płaciłem 15zł za tonę, przyjechały 3auta po 30ton (wg kierowcy... bo na aucie bylo napisane 20,7m3 a 1m3 mial ważyć ok 1,2tony. Te 90 ton to była maleńka kupeczka wielkości 1/5 tej mojej kupy piachu a do tego mój był mocno mokry po ostatniej ulewie. Takze licząc na m3 powinno wyjść ok 160m3 piasku+ jego zageszczenie x waga np 1,5tony na m3 dało by niecałe 300ton. No nie pasuje mi to ani trochę gdy przypominam sobie tą małą pryzmę piachu o rzekomej wadze 90 ton


    W sobotę już w dużo mniejszym składzie (ja, brat, tata no i koparkowy) kontynuowaliśmy zasypywanie. Zostało wyrównać ostatecznie co do ostatniego cm wysokość piasku.
    Potem kanaliza... nie zakopałem żadnej rury bo rano o 7tylko jeden sklep był otwarty i miał tylko jedną rurkę 110na składzie 2mb

    Na samym początku padła zagęszczarka- swieca, filtr. Po godzinie majster przywiózł dwie kolejne ale małe bo po 80kg chociaż jedna była coś dziwnie ciężka...
    Praca szła a nagle zgubił się korek od oleju więc kolejna maszyna padła. Naprawilismy tą pierwszą a po powrocie na budowę urwała się linka od startera :d
    Koparka się topiła w glinie, po czym wysiadł termostat więc pojechał do domu koparkowy, załatwiłem innego i tak do 19 już sam na sam ja i koparkowy zasypywaliśmy kolejną warstwę na następy dzień.
    No jak zawsze musi się coś dziać.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A Ty za dużo tego piachu nie nasypałeś do tych fundamentów?

  14. #254

    Domyślnie

    Wg papierów mam mieć 10cm chudego. Wyrównam deską na 9 a potem jeszcze zagęszczę ostatecznie ze 3 razy. Jak nie siądzię do tych 10 to będę mniej piasku dosypywał by ostatecznie po zagęszczeniu wyszło 10cm. Chcę szybko teraz wodę podłączyć i wlać kilka tys litrów wody w te fundamenty by jeszcze lepiej zagęścić. Boję się tego zagęszczenia.

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie


    wody nie lej. wygląda na zdj tak jakby ròwno z fundamentem było.

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dlaczego nie lać wody?

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post

    wody nie lej. wygląda na zdj tak jakby ròwno z fundamentem było.
    Dlaczego wody nie lać?

    Moje zdjęcia są sporej rozdzielczości, dla androida przytrzymujesz grafikę->otwórz grafikę na nowej karcie a dla PC prawy klawisz myszy->pokaż grafikę (ew kliknąć rolką na opcję pokaż grafikę by a zrobić to w tle).

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    wg mnie nie potrzeba.

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Z wodą nie przesadzaj, bo później wszystko będzie kisło pod folią. Wystarczy, że piasek jest wilgotny.

    Ja bym tą ścianę fundamentową oddzielającą garaż od reszty domu obkleił styropianem co najmniej z jednej strony.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #260

    Domyślnie

    Garaż planuję grzać minimum do 18'C jak nie 20 bo pewnie bede w nim sporo czasu spędzać wiec izolacja go od domu może być niepotrzebna. W projekcie ściana między nim a domem ma 5cm styro od strony garażu. (Piszę teraz o całej ścianie a nie fundamencie).
    Dzięki za rady odnośnie wody... ale podłączyć ją i tak muszę bo będę musiał chudego podlewać, prawda? Chyba że, 60litrów wody z beczki ew 120 litrów wody na 140m2 powierzchni chudego wystarczy to się wstrzymam całkowicie z pdłączeniem wody aż do postawienia ścian.

    PS. Ale piękna wiosna dziś na kujawach. I jaki długi dzień

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 13 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony