dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 52
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1039
  1. #441

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Brawo Ty !
    Brawo ja!


    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    U Karola to i wideło je. Jak w Holiłud
    Na krótkim filmie można by pokazać 100 różnych zdjęć


    marcko To szpilka gwintowana fi10, w deskach jest otwór wiertłem fi10 a do regulacji wysokości jest po porstu sama nakrętka. Na upartego można to od dołu przykręcać ale nie ma takie potrzeby jeśli otwór w desce nie jest luźny. Po zalaniu, w czasie równania betonu po rurkach można wybić młotkiem od dołu te podpory i odrobiną betonu wszystko wyrównać. Ja o tym zapomniałem i będą mi wystawały z betonu szpilki o długości ok 7cm - nie ma problemu by je odciąć a koniec-końców pozostaną małe, fi10 kawałki stali widoczne od dołu. To chyba nie będzie już tak rdzewiało. Ostateczni czymś to można zabezpieczyć antykorozyjnie.

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Brawo ja!




    Na krótkim filmie można by pokazać 100 różnych zdjęć


    marcko To szpilka gwintowana fi10, w deskach jest otwór wiertłem fi10 a do regulacji wysokości jest po porstu sama nakrętka. Na upartego można to od dołu przykręcać ale nie ma takie potrzeby jeśli otwór w desce nie jest luźny. Po zalaniu, w czasie równania betonu po rurkach można wybić młotkiem od dołu te podpory i odrobiną betonu wszystko wyrównać. Ja o tym zapomniałem i będą mi wystawały z betonu szpilki o długości ok 7cm - nie ma problemu by je odciąć a koniec-końców pozostaną małe, fi10 kawałki stali widoczne od dołu. To chyba nie będzie już tak rdzewiało. Ostateczni czymś to można zabezpieczyć antykorozyjnie.

    Pozdrawiam
    Karol
    o i to jest myśl
    tak się zastanawiałem czy to wyjdzie - to już wiem

    dzięki

  3. #443

    Domyślnie

    Praca wre - chciało by się napisać, tymczasem praktycznie nic się nie dzieje. Zdjąłem szalunek wieńca kiedyś tam, wczoraj wywaliłem też jedną i jedyną podporę w drzwiach dom-garaż no i nic nie spadło na głowę
    Posprzątałem nieco, wrzuciłem dwie palety pustaków na strop nad garażem (jedną pełną paletę + kilka dodatkowych pustaków całkiem sam na 3 raty wrzucałem czyli przewaliłem 4,5 tony sam na sam, drugą, nadpoczętą, poskręcaną drutami wrzucił mi sąsiad traktorem z turem za co mu dziękuję Robił to pierwszy raz więc trochę mu zajęło no i na stresował się całkiem mocno ale sobie poradził).

    Wymurowałem też kawałek słupa podtrzymującego strop w salonie za kominkiem. Jest on z cegieł, jego wymiary to 137x25x300cm a ja wymurowałem całe 3 warstwy cegły... Tym tempem to do zimy ;/

    W poniedziałek stawiam pierwszą warstwę pustaków ściany kolankowej nad garażem - może w jeden dzień się wyrobię.
    Kolejne dni planuję przeznaczyć na przyklejenie ok 30 pustaków na ścianach domu bo nie wszystkie dokończyłem gdy całość o 1 pustak wędrowała do góry, a po tym robię szalunek wieńca.

    Miałem kupić sklejkę peri używaną w dobrej cenie (w baaardzo dobrej cenie), płyty o wymiarach 93x76cm 15mm po 13zł/m2. Miałem je sobie ciąć na pół i robić z nich szalunek wieńca bo osb to dziadostwo. Niby moje osb z pierwszej części stropu wytrzymało, spełniło swoje zadanie to teraz w zasadzie kolejne jego używanie będzie już dla mnie karą. Chodzi o to, że jest spęczniałe od wody, nie ma już swojej sztywności a skręcanie do czoła jest praktycznie niewykonalne.
    Sklejki nie kupiłem bo rozbiło się o transport. Znajomi wracali z Oławy i akurat jechali po drodze z http://sklejka.eu/ ale przełożyli wyjazd z piątku 17:00 na sobotę 11:00 a wtedy nikogo już nie było do wydania płyt Wielka szkoda bo własny transport się nie opłaci dla mnie (to ok 300km w 1 stronę).

    PS. Robię teraz całkiem sam na budowie, co z tatą to z tatą, zawsze 3 razy szybciej szło


    Pozdrawiam
    Karol

  4. #444
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    O, a ja właśnie napisałem Ci u siebie, że byłoby fajnie jak byś skończył strop do narodzin dziecka. Chyba jednak nie ma szans.

    Za sklejką popatrz na OLX. Ja za swoją płaciłem ok. 30PLN/m2 (21mm).

    Ja do wyrzucenia ręcznego na strop będę miał 7 palet (już nie na paletach niestety).

    Mi ojciec chciałby pomóc, ale już nie chcę go fatygować ze względu na zdrowie. Przywykłem już, że muszę sobie radzić zupełnie sam.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #445

    Domyślnie

    Nie skończyłem stropu do narodzin dziecka bo dziecko zechcialo (a raczej organizm matki) przyjsc na swiat 3 tyg wcześniej... takze ten, stalem sie szczęśliwym ojcem trójki dzieci, dwóch synkow 4/ 2,5 roku i córeczki świeżo narodzonej. Okazalo sie, ze lozysko sie odklejało, po 10 minutach od przyjecia zony do szpitala z powodu krwawień było juz po operacji (cesarka). Gdyby nie to to dziecko by nie przeżyło.

    Na budowie muruje filary z cegiel. Przybywa ich. Łącznie jest ich 6, blisko 1000 cegiel. Masakra jaka to kara dla mnie no ale juz mam co raz wecej. Potem dopiero strop... dzis rozebrałem w lwiej częsci szalunek stropu garazu. Tata zaczął beze mnie (ja odbierałem swoje dziewczynki ze szpitala, jedna z nich wazy 2,52kg) nie zdazylem dokladnie sprawdzic ugiecia bo juz sporo stempli bylo zdjete, dalej strop ugiął się 1mm na środku. Deski idealne, suche i czyste dzieki folii. Beton po oderwaniu foli jak szkło... gips sie przyklei, nie ma obaw.

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #446

    Domyślnie

    Gratuluję!
    Ja czekam na syna ma termin na 28 października

    Dawaj fotki

  7. #447
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Gratulacje!

    U mnie robota stoi, bo dekarze w taki upał nie pracują, ale chociaż mój Młody zaczął żuć firanki, więc się raczej nie nudzę i nie narzekam (aż tak bardzo...)

  8. #448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja również śpieszę z gratulacjami. To dlatego taka cisza w Twoim dzienniku. A ja myślałem, że się opierdzielasz

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #449

    Domyślnie

    Dziękuję ano nie opierdzielam sie, nawet mam nowe fotki z budowy, zostalo mi zaledwie 300 cegiel z 1040 wszystkich do wymurowania. Dzis rozszalowalem calkowicie strop nad garazem. Oderwałem folie. Są miejsca, gdzie si pofałdowała i jest mały defekt ale bez obaw. Przy rozwazaniu kwestii folii i ew odpadaniu zapomniałem ze przeciez wg projektu od strony garazu jest 5cm styro. Jak w takim razie go przykleic do stosunkowo gladkiej powierzchni a potem wykonczyc?

    Fotki juz juz (zapomnialem loginu na elektrode a na kompa zadko siadam)

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Daj stelaż z wełna zamiast styro.
    U mnie styro ale strop miałem po dechach i trzyma na razie na samym kleju z worka ale wg fachowców powinien być kołkowany.

  11. #451

    Domyślnie

    A jak cokolwiek zontować do tego monolitu z b25 napchanego stalą? Mniej więcej wiadomo gdzie są prety... są dystanse + rdzawe ślady odcisnięte z folii.

  12. #452
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Stelaż krzyżowy to wiercenia niewiele. Filmy rigipsa obejrzyj na YouTube

  13. #453

    Domyślnie

    Tak z czapy mozesz napisac co ile daje sie uchwyt? W domu byc może na,calym suficie bedzie podwieszany i mysle by kołki rozporowe albo szpilki fi 6 juz na etapie zalewania stropu/ szalowania powkładać. W garazu tego luksusu nie mam chociaż wystaje mi ze stropu co ok 2 metrh szpilka fi 10...
    Stelaż krzyzowy ma ten minus, ze opusci mi sufit o dodatkowe 6-7 cm. Nie wiem ile dokladnie ma łacznie mm, tak nacoko licze razem z płytą. Bo sam,styro jakby przykleić to chyba na niego tylko klej/siatka/klej i finisz (tzn nie koniec prac a gładź).
    Tylko jak go przykleic... ten styro do stropu po folii. Po wykonaniu posadzki garaz bedzie mial 255cm wysokosci, po dołożeniu styro zabiore zaledwie nieco ponad 5 cm a stelaz z welną zabierze kolejne 6-7 cm i zrobi się juz np 243. Przy tak duzym garazu, obecnie 275cm (brak podlogi, tylko chudziak) wydaje sie, ze jest nisko.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @karster gratuluję kolejnego potomstwa

    z tymi kołkami jeszcze przed zalewaniem to słaby pomysł do stropu spokojnie przykleisz styro na piankę, ona się chwyta wszystkiego. Zagruntujesz to tylko wcześniej i przykleisz bez problemu, jezeli boisz się że spadnie to daj po jednym kołku na płytę, chociaż styropian 5cm waży tyle co nic, jedynie ten klej z siatką coś tam waży... ze stelażem i wełną to wg mnie za dużo roboty jak na garaż. Zostaw siłę na reszte.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #455

    Domyślnie

    Na początku dziękuję wszystkim za gratulacje kolejnego potomstwa. Jednocześnie przepraszam wszystkich zarówno aktywnych jak i biernie śledzących (mam nadzieję, że tacy też są) za tak rzadko aktualizowany dziennik. Strasznie ciężko jakoś zarządzać czasem. Komputer odpalam rzadko a tylko z kompa w miarę wygodnie mogę wrzucać fotki (na domiar złego, czasem robiłem to z telefonu ale obecnie zmieniły się zasady umieszczanie zdjęć na forum elektrody a zapomniałem loginu i tylko z kompa mogę to robić).

    Kilka fotek:




















    Pozdrawiam
    Karol

  16. #456

    Domyślnie

    Kilka komentarzy do w/w fotek:

    1) Folia się w paru miejscach pofałdowała - liczyłem się z tym. Nie jest to raczej żaden wielki problem. Bartek u siebie dał folię cieńszą więc pewnie pofałdowania nie będzie. Z drugiej strony, grubsza folia była łatwiejsza do oderwania od betonu po robocie.

    2) Obecnie jest więcej cegieł wymurowanych, kolejny słup jest skończony a inne co raz bliżej końca. Cegły to paskudztwo, kara dla mnie. Tynkarz będzie musiał się wykazać zdolnościami górnej półki aby moje krzywizny wyprostować. Nie ma tu tragedii ale np kąty 135' przy w wyjściu na taras wcale nie wyszły takie jak miały wyjść.

    3) Murowanie na piankę - jak widać na jednym ze zdjęć, dawałem dodatkowy warkocz kleju do styro + szczelnie spoiny pionowe => kto bogatemu zabroni? (czyt. kto biednemu bogato żyć zabroni? ) Nie generuje to wielkiego kosztu a czuję w tym zdecydowanie większą wytrzymałość ściany .

    4) W tym tygodniu mam w planie
    a) dokończyć pier***one cegły,
    b) zaszalować wszystkie doły nadproży okiennych,
    c) zaszalować podciągi a jest ich kilka,
    d) jak starczy czasu zrobić szalunek wieńca na około.


    Przy okazji mała uwaga dla osób budujących w technologii dryfix - w instrukcji jasno jest napisane aby zwilżać/ odkurzać powierzchnie pustaków (niby tylko warstwy już przymurowanej - ja raczej starałem się dbać by również pustak kładziony był względnie czysty). Otóż gdy pustak jest zakurzony/ zapylony to potem można go w całości po wielu-wielu tygodniach spokojnie urwać
    Trafiło się ślepej kurze ziarno... Pamiętam dokładnie jak w jednym miejscu nie odpyliłem pustaków (no może w kilku innych też sie trafiło) no i był to słupek między oknami w łazience/ pralni obok. Muszę go przestawić by spokojnie kabina prysznicowa 90tka mi weszła i chciałem go oderwać (5 pustaków jeden na drugim 125cm wysokości) Wystarczyło lekko się zaprzeć o przeciwną ścianę otworu okiennego i pchnąć mocno na filarek - od razu się oderwał właśnie tam gdzie był pył. Także ten, dbajcie o wiadro z pędzel i wodą Mi to akurat w tamtym momencie pomogło a w KAŻDYM INNYM tylko zaszkodzi!!!

    cdn>

  17. #457

    Domyślnie

    Mam mega dylemat z z rekuperacją. Nie mam pojęcia jak ją rozprowadzić, policzyć. Ogólne zasady jakieś poznałem. Czytam od jakiegoś czasu ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthrea...entylacj%C4%99 Będzie u nas 2 dorosłych + 3 dzieciaczków (kiedyś urosną...).

    Problem mam np taki chciałbym np w każdym pokoju robić nawiew 2x75 zamiast 1x75 (bo niby jak dzieci podrosną i sprowadzą sobie kolegów/ koleżanki itp to będzie potrzebne więcej powietrza a przykręcić anemostat zawsze można - gorzej w wybudowanym domu z dołożeniem rury...)
    Na parterze jest akurat 1 pokój i od biedy mogło by tam być 1x75 ale mając na uwadze powyższe wole dać tam 2x75.

    Wychodzi więc tak:
    - salon 2x75
    - jadalnia 2x75 (ew salon 3x75, jadalnia 1x75)
    - pracownia 1x75 (pralnia przerobiona na mój gabinet/ pracownię)
    - pokój 2x75
    ___________________ => suma nawiewów 7x75

    - łazienka 3x75
    - kuchnia 2x75
    - wiatrołap 1x75
    ___________________ => suma wywiewów 6x75

    pozostaje
    - hol/ komunikacja bez wentylacji
    - spiżarnia pod schodami, nieogrzewana (to drobny dylemat dla mnie, dociągnę tam kanał wentylacji grawitacyjnej z komina w salonie do kominka, drugi kanał wentylacyjny w tym kominie podłączę do garażu. Kotłownia będzie na 95% z PC i bez wentylacji - otwarte drzwi z garażu.


    Na piętrze jest jeszcze gorzej, bo są 3 pokoje + strych (czyli kolejny duży pokój w którym np będzie siłownia moja/ żony) a do wyciągu wychodzi tylko łazienka. Zatem jak zrobić tam dobrze zbilansowaną wm przy nawiewach 4x2x75 i jednej łazience z np 3x75? Mogę ewentualne dać po jednym wywiewie w garderobach.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Panie jaka masakra z tymi cegłami, czemu to tak? już lepiej nie wiem.... chyba trzeba było sprzedać ten dom i zacząć inny prostszy

    a tak po za tym to wszystko elegancko, z tym pyłem to dobrze że o tym piszesz. Bo ja garaż planuje z BK na pianę i trochę mi się nie chce na każdy bloczek chuchać dmuchać

    Wentylacja - do pokju gdzie mieszka jedna osoba to średni pomysł dawać 2x75 bo przy min wydatku centrali bedzie wiać za mocno, sprawdź sobie w tabelach. Jezeli bedzie wiecej osób w domu to podkrecasz centralę albo po prostu otwierasz okno jak bedziesz miał otwierane. Pomyśl o tym że większość czasu w tych pokojach dzieciaki będą same, albo ich w ogóle nie bedzie. Pewnie centrala by Ci wyszła gigantyczna. Z resztą ja sie nie znam, może niech się wypowie ktoś z większym doświadczeniem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #459

    Domyślnie

    karster małe pytanko. Ile cm planujesz na gotowo (bez paneli lub kafli) od wylanego aktualne chudziaka?
    Widzę, że w drzwiach masz wstawioną jedną warstwę pustaka.


  20. #460

    Domyślnie

    U mnie bedzie wysokosc 285cm. Tam gdzir okaze sie to za wysoko bedzie sufit z gk. Jeszcze do konca nie wiem co z rekuperacją- albo przewody beda pod stropem w zabudowie albo na stropie w styro akustycznym ale go powinno byc 5cm a same rury reku maja 7,5cm do tego cala instalacja wod-kan, techniczna...

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 23 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony