dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 52
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1039
  1. #301

    Domyślnie

    Albo! Wsypać na szybko 15-20cm, pozamiatać, przedmuchać i murować na piankę drugą warstwę. Jak już druga warstwa będzie zrobiona to wsypać jakąś tam ilość perlitu raz jeszcze. Niektóre kanały będą miały więcej nasypane, inne mniej. Jedne bedą pianką oddzielone a inne do samego dołu.

    Czy to nie będzie lepsze rozwiązanie niż sobie darować całkiem perlit? Tzn różne ilości perlitu w komorach/ kanałach porothermu zamiast wcale go nie dawać?



    PS. Cieszy mnie ten widok:

    Zwiastuje przejście do kolejnego etapu budowy domu z jednoczesnym pozostawieniem brudnego betonu, błota na długi czas. Koniec zabawy w ziemi na ładnych parę tygodni (no bo z murarki to i schody i taras trzeba zrobić więc pewnie jakiś fundament bo kostka brukowa na tarasie średnio mi się podoba).

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 26-04-2017 o 11:41

  2. #302

    Domyślnie

    Nie kombinuj. Zasyp normalnie pustaka perlitem - nie pamiętam, ale ja miałem chyba frakcję 150 - i przecież sam z siebie nie będzie latał po budowie.

    Możesz dla spokojności ducha przed nałożeniem pianki zmoczyć pustaka z zasypanym perlitem. Np. jakimś opryskiwaczem.
    Proszek stanie się cięższy i nie będzie przeszkadzał w nakładaniu pianki, a woda pustakom i piance nie zaszkodzi.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Nie kombinuj. Zasyp normalnie pustaka perlitem - nie pamiętam, ale ja miałem chyba frakcję 150 - i przecież sam z siebie nie będzie latał po budowie.

    Możesz dla spokojności ducha przed nałożeniem pianki zmoczyć pustaka z zasypanym perlitem. Np. jakimś opryskiwaczem.
    Proszek stanie się cięższy i nie będzie przeszkadzał w nakładaniu pianki, a woda pustakom i piance nie zaszkodzi.
    Dobry pomysł, pustaki i tak powinieneś zwilżyć. Jest też opcja aby drugą warstwę kleić na klej z wora, a reszcze lecieć na piankę.

    BTW pamiętaj o rusztowaniu na kółkach, to must have każdego samoroba
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #304

    Domyślnie

    Zasyp do pełna aby się nie narobić specjalnie i jakąś szczotą ze sztywnym włosiem wymieciesz z 1cm. Zwilżenie też dobry pomysł. Możesz nawet "polać" pistoletem z węża. Ceramika i perlit szybko wciągną.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Oj inżyniery inżyniery...

    Karol, zostaw ciut puste w pierwszej warstwie, żeby pianka miała większą powierzchnię styku.. Pustak drugiej warstwy opierdziel pianką jakby nigdy nic, odczekaj chwilę niech lekko złapie, a potem odwróć pustak pianką w dół. Kładziesz i następny.

  6. #306

    Domyślnie

    Też już o tym myślałem. Może właśnie dlatego, że owszem mam inż ale i mam jeszcze mgr
    W teori mgr inz: Mogę Gówno Robić I Nieźle Żyć, w praktyce jednak nie ma różnicy.

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jak postępy?
    Pierwsza warstwa opanowana, czy palety z porothermem jeszcze nie rozfoliowane?

  8. #308

    Domyślnie

    Ano od dwóch tygodni czekam na przyszły wtorek 9maja bo wtedy jestem umówiony na szkolenie z układania pierwszej warstwy. Dłuży mi się nieziemsko. Perlit też leży już na budowie- jest na tyle miękki, że nie boję się oz to, że nie wyrównam drugiej warstwy.

    Tylko ta pogoda nie napawa optymizmem

    PS. To normalne, że papa odłazi od fundamentu po zgrzaniu? Wilgoć z bloczków wychodzi i może się odkleja. Generalnie nie jest to wielki problem bo sciany docisną ale boję się o wszelkie filarki wąski by ich potem ktoś przypadkiem (lub wandale celowo) nie przewrócił.
    Zostało mi do szalowania jakieś 30-40 metrów cokołu do ogrodzenia ze 120mb, potem grucha z betonem i zakładam panele- w końcu będę miał zamkniętą działkę

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Normalnie pod pape się gruntuje i potem zgrzewa ale na fundamencie docisnie.

  10. #310

    Domyślnie

    Noo właśnie, a grunt moze byc z przeciętnego mazidla do izolacji przeciwwilgociowej? Czy chodzi o jakis lepik na zimno lub nawet klasyczny lepik na gorąco?

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #311

    Domyślnie

    Mam takie cwane pytanie, czy mogę przy wznoszeniu ścian z porothermu 25cm w miejscu gdzie na 99% będzie skrzynka rozdzielacza wstawić 4 pustaki 11,5cm (2 w szeregu/ x2)? Po to by już nie kuć pod skrzynkę. Podobnie kombinowałem zrobić pod skrzynię bezpieczników - tam akurat 3 pustaki jeden nad drugim. Powstały by z tego zagłębienia o głębokości sporej bo aż 13,5cm (25-11,5) w ścianie nośnej i wymiarach ok 100x50cm (rozdzielacz), 50x75cm (bezpieczniki). Jedna dziura nad drugą, w ścianie przy której są też schody ale równoległej do nich (czyli wspartych na innej, prostopadłej ścianie). Czy jest to bezpieczne?

    Ściana, o której mowa zaznaczona jest czerwoną strzałką:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneki.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	388466


    Pozdrawiam
    Karol

  12. #312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jak będziesz kuć to i tak oslabisz ścianę. Też jestem na tym etapie i robię taką samą wnękę. Mam akurat jedno wolne L19 i wstawię je nad otwór co powinno załatwić temat osłabienia ściany nośnej.

  13. #313

    Domyślnie

    No kucie na pewno osłabi ściane, nadproże to fajny pomysł ale u mnie ściany na piankę będą klejone z tym nadprożem byłaby rzeźba.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Chyba nic się nie stanie jak jedną warstwę osadzisz na zaprawie, byle byś wierzch idealnie zlicował z resztą warstwy?

  15. #315

    Domyślnie

    No wtedy się nic nie stanie ale żeby zlicować wierzch pustaka klejonego zaprawą z tymi na piankę to będzie trzeba coś docinać. Wszystko da się zrobić a w tym wszystkim chodzi o to by jak najmniej się narobić (jeśli nie teraz to później)

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W miejscu gdzie ma być wnęka na czas wiązania pianki albo nawet warstwy pustaków całych nad wnękami wstaw połowke bez pianki i bez zaprawy. Potem ja wyjmiesz. Jak z gory przyjdzie warstwa to docisnie.

  17. #317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz Karol z tymi węższymi pustakami. Nic się nie bój, będzie mocniej niż przy późniejszym kuciu.

    Ja być może drugi dom będę murował z Porothermu (cena Solbetu wciąż rośnie) więc czekam na Twoje spostrzeżenia.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #318

    Domyślnie

    Aiki, dokładnie taki mam plan, ew kawałek papieru podłożę by nadrobić grubość spoiny z pianki jeśli będzie inna niż zero.

    Trzymajcie kciuki, proszę - to jutro uda się zrobić pierwszą warstwę a i może perlitu nasypać.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #319
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Może film jakiś nakręcisz jak specjalista muruje
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #320

    Domyślnie

    No chciałem ale nie mam statywu do telefonu/. aparatu a nie zdąży przyjść - może chociaż taki krótki 5-10 minut z ręki
    Do tego oczywiście musi być pogoda no i chwila wolnego czasu.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 16 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony