dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Czy masz tam sciany szczytowe? Jesli tak to z jednej i z drugiej strony dziura z kratka fi 150. Z jednej niżej z drugiej na wysokosci kalenicy. Sprawdz czy w kalenicy masz rozciętą membrane. Jeśli nie to rozcioł bym.
    Tak zrobilem z miesiac temu w domu gdzie na poddaszu sie doslownie lało. Oczywiście gdybys od początku miał przeciwlegle wloty wentylacyjne (patrz stare budownictwo i w przestrzeni buforowej jaką bylo poddasze okienka w szczytach) to one mogłyby być mniejsze.Teraz to trzeba radykalnych rozwiazań. Dwa ze wełnę przykryłeś folią paroizolacyjną!! (pierwsze posty)
    3-walczysz z tym problemem juz dlugo a powinienes juz go rozwiazac bo niedługo bedziesz miał to do wyrzucenia.
    Gdybym ja mial taki problem to rzucilbym tam armie osuszaczy, wentyle, porobił wloty itd-bo to WEŁNA.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Niestety nie ma ścian szczytowych, dach czterospadowy więc nie mam jak zrobić wlotów i wylotów powietrza. Nie mam jak tam zrobić "wichury"...

  3. #23

    Domyślnie

    Wspominales ze masz tam reku? Zaciągaj powietrze z poddasza., włóż tam dmuchawe, stwórz w najwyzszym punkcie miejsce gdzie to powietrze bedzie sie wydostawać. LUB Masz tam jakis wylaz dachowy,? JESLI to na rozszczelnienie go.
    Od gory idac. Do czasu rozwiązania problemu, powietrze ktore migruje Ci z domu na poddasze musi byc stamtad w jakiś sposób usuwane.. Musisz tam też wywołać ruch powietrza i dopoki nie rozwiazesz problemu sztucznie to wentylowac. Jesli welna tam nie padła to po lecie zapomniałbyś o temacie ale z tego co piszesz, nie ma co czekać

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dzisiaj wszedłem na poddasze i niestety ale pleśń jest praktycznie wszędzie gdzie występowało jakieś zawilgocenie. Nawet gdzieniegdzie na krokwiach jest delikatny biały meszek. Na wylazie na dach a właściwie wokół niego też jest pleśń. Jutro jadę po piankę do obi i będę ogrzewal przejście przez strop najlepiej jak sie da. Nie wiem jak pozbędę się pleśni, może kupię jakiś preparat i będę pryskal tam gdzie ona występuje. Myślałem też nad przecieciem foli wysoko paroprzepuszczalnej . wyczytałem że przy takiej wilgoci można ją przeciąć przy kalenicy niestety u mnie dach schodzi się w czubek i nie mam pojecia gdzie mógłbym zrobić nacięcie.

  5. #25

    Domyślnie

    Chłopie a ty dalej chcesz uszczelniać i ocieplać ?

    Na strychu nieużytkowym potrzebna jest bardzo dobra wentylacja.

    Normlanie robiło się kiedyś dziurę w ścianach po obu stronach muru i sobie wiatr hulał po poddaszu.
    Dodatkowo normlanie w dobrze wykonanym dachu jest też wentylacja pod pokryciem dachowym , dzięki czemu jest wentylowaa cała więźba dachowa i zarazem poddasze , ale wentylacja musi być wykonane.
    Jak dekarz źle zrobił dach to nie masz żadnej wentylacji ...

    A bez sprawnej wentylacji dachu i poddasza nieużytkowego uwierz że obecne problemy to NIC ...
    Jak wejdzie Ci wilgoć w drewno to skończy się że kiedyś bedziesz cały dach od poczatk robił bo trzeba będzie całą więźbę wymienić ...

    Więc zamiast "uszczelniać" - rozszczelniał , tak aby było czuć przepływ powietrza na poddaszu ...

    W zimę powietrze ma bardzo niską wilgotność i rewelacyjnie osusza ...

    Sprawdź czy masz szczeliny wentylacyjne pod dachówką , czy powietrze spod okapu dachu może spokojnie cyrkulować ...

    Napraw wentylacje
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-02-2017 o 23:26
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    .
    Na wylazie na dach
    Jutro jadę po piankę .
    jesteś jak narkoman. Mówimy Ci żebyś wentylował (odłóż dragi ) a Ty ze jedziesz po piankę (wezmę tylko działkę )
    I jeszcze piszesz o wyłazie dachowym ,czyli jest czym wentylować ....ech
    Mimo wszystko powodzenia

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przecież dragi hoduje, najlepsze - halucynki widać jak ważna jest pustka powietrza i możliwość usuwania tego co wypadło z domu.
    Ale nie posłuchanie osób które już ten problem przerobiły, może być podyktowany chęcią rozwijania flory dachowej
    Co innego uszczelnianie strefy ogrzewanej, a co innego umożliwienie odejścia precz parze wodnej ..

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dzisiaj trochę porobiłem porządki na poddaszu. Zdjąłem wełnę z otworu w stropie, żeby powietrze sobie przepływało swobodnie. Odciągnąłem też wełnę od więźby, bo tam też była wilgoć. Otworzyłem też wyłaz dachowy, trochę powietrzyłem. Jutro robię to samo. Może z czasem będzie lepiej

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zostało popełnionych parę błędów, o których już wcześniej pisali szanowni przedmówcy. Tych błędów nie można dalej popełniać. Po pierwsze należy bezwzględnie odciąć dopływ ciepłego powietrza z pomieszczeń na poddasze czyli uszczelnić pianką przejście rur od rekuperacji przez strop oraz uszczelnić ich przejście przez warstwę styropianu. Styropian jest materiałem, który stawia dość spory opór parze wodnej skoro zatem tej pary jest na strychu dość dużo to być może ten styropian na stropie został niestarannie ułożony. Powinien być ułożony na mijankę i wszystkie połączenia powinny być uszczelnione pianką PU. Po drugie wyłaz dachowy należy otwierać jak jest mróz a nie jak jest odwilż! Po trzecie masz dach kopertowy z kawałkiem kalenicy czy namiotowy (ostrosłup). Jak jest kalenica to rozciąć folię w kalenicy jak nie ma kalenicy to należy wstawić w dachu dwa kominki wentylacyjne na przeciwległych połaciach w trzecim rzędzie od czubka. Po czwarte pomieszczenie rekuperatora powinno być izolowane na zewnątrz a nie wewnątrz.
    Po piąte jak przebywasz na strychu otwór schodów strychowych zasłaniaj np. płytą styropianu. Po szóste wypożycz osuszacz i wstaw na poddasze, powinien radykalnie załatwić sprawę. Po siódme jak wszystko się ustabilizuje najlepiej latem usuń z krokwi zeschniętą pleśń (szmatą lub szczotką) i pomaluj krokwie impregnatem do drewna opartym na związkach miedzi np. Kuprinolem. A tak na marginesie to czym masz pokryty dach? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Wstawiłem osuszacz na poddasze, działa od kilku dni. Jak na razie wyniosłem 3 wiadra wody. Wiem, że większość pochodzi z wilgoci na zewnątrz, w końcu powietrze może tam dotrzeć bez problemu, ale mam nadzieję, że i wyciągnęło trochę wilgoci z wełny i krokwi. wełna wydaje się już sucha. pooperowałem trochę pianką, ale jest ciężko bo przy suficie nie ma za bardzo jak nałożyć tej pianki, żeby nie spadła. Mam zamiar jeszcze zrobić taką ala obudowę z kartonów i do tego wpuścić piankę. Większe dziury wspomogę styropianem, żeby mi tyle pianki nie poszło.

    Dach mam pokryty dachówką ceramiczną i pod tym folia wysokoparoprzepuszczalna tyvek

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro masz krycie wstępne wykonane folią wysokoparoprzepuszczalną to nadmiar pary wodnej teoretycznie ma możliwość ujścia. Skoro tak nie jest to należy sprawdzić jak funkcjonuje wentylacja połaci dachowej pod dachówką. Jaką masz długą połać? Jakiej grubości są kontrłaty? Jaki masz kształt dachówki? Czy w okapie została zamontowana kratka wentylacyjna okapu? Czy zostały zamontowane dachówki wentylacyjne? Jaka jest odległość pomiędzy gąsiorami a dachówkami w kalenicy? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Co do wentylacji połaci między dachówką a folią to mogę powiedzieć, że jak byłem tam wczoraj trochę dłużej, to cały czas było słychać podmuchy wiatru i "trzepotanie" folii, więc powietrze tam wpada na pewno.
    Długość połaci to 11m z każdej strony https://drive.google.com/open?id=0B-...VNpT0dlTFlzLWc tutaj widok więźby.
    Dachówka Creaton Titania http://www.creaton.pl/produkty/dacho...laska/titania/
    Kontrłaty zmierzę jak wrócę do domu.
    Jeżeli chodzi o kratkę wentylacyjną okapu to wiem że jest zamontowane coś takiego http://www.dachyonline.pl/p121,wrobl...-do-dachu.html, czy to o taką kratkę wentylacyjną chodzi?
    Dachówek wentylacyjnych niestety nie ma. W początkowej wycenie dachu była, ale dekarz montujący u nas dach stwierdził, że nie są potrzebne i że to strata pieniędzy. Z tego co widzę to jednak by się przydały, ale już po ptakach.
    Mam na zbyciu dwa kominki wentylacyjne fi100 (takie grzybki) (miały być wykorzystane do wentylacji łazienek, ale zdecydowaliśmy się na reku, więc teraz są tylko ułożone do dachu ale nie podłączone do niczego). I będę je chciał przełożyć tak jak Pan to opisał w poprzednim poście. Mam nadzieję że sam dam radę. Pytanie tylko czy te rury spiro białe dołączone do nich mają być podłączone czy ucięte równo z folią paroprzepuszczalną?
    Odległość między gąsiorami a dachówkami też zmierzę jak wrócę do domu. Może nie spadnę.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Masz dach kopertowy i praktycznie nie masz wentylacji połaci. To poważny błąd. Masz zamontowany grzebień okapu a powinna być kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem. Długość połaci wynosi około 6,5 m powinny być zatem zamontowane dachówki wentylacyjne. Ich montaż nie nastręcza żadnego kłopotu i można je wstawić w dowolnym czasie. Radzę jak najszybciej. Kominki wentylacyjne jak najbardziej można wykorzystać, będą wentylować przestrzeń pod folią. Dla tej długości połaci wystarczy kontrłata o grubości 25 mm i pewnie taka jest. Gąsior opiera się na falach dachówek więć wylot powietrza jest odpowiedni. Natomiast po Twoim dekarzu mogę spodziewać się złego wykonania okapu. Prawdopodobnie jest tam zastoina. A nawet jak jej nie ma okap wymaga przerobienia. Będzie się to wiązać z demontażem dwóch rzędów dachówek, grzebienia i pasa nadrynnowego a być może rynien oraz haków i pasa podrynnowego. Część obróbek blacharskich nie będzie nadawała się do ponownego wykorzystania. Te koszty powinien pokryć dekarz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony