dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1p

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    19

    Domyślnie Projekt DGP - proszę o ocenę

    Witam,
    Planuje zrobić sam rozprowadzenie ciepła z kominka w systemie wymuszonym. I mam prośbę do znawców tematu o ocenę mojej koncepcji i ewentualne wniesienie uwag.

    W załączniku rysunki przedstawiające przebieg instalacji.

    Z obudowy kominka wychodzi rura fi 150, przechodzimy z nią do garażu. W garażu cała instalacja (tj. filtr + bypass, turbina, rury fi 150 zostają podwieszone przy suficie. Rurami okrągłymi przechodzimy przez strop do sypialni na poddaszu i jednocześnie redukujemy na kanały płaskie 150x50. Cała instalacja idzie w podłodze. Jedna odnoga zasila sypialne, druga idzie do pokoi. Kratki nawiewne w ścianie 20-30 cm nad podłogą. Dodatkowa kratka w holu pełniąca role bypassu. Będzie to działać jak należy?


    Dwie sprawy mnie zastanawiają.
    Cała aparatura będzie podwieszona w garażu przy suficie ale mimo wszystko podejrzewam że rura która będzie iść od kominka i wchodzić do filtra i turbiny będzie musiała iść delikatnie w dół żeby ją wpiąć do aparatu. W przypadku braku prądu zastanawia mnie jak ten bypass będzie działał, czy w ogóle będzie działał.
    I druga sprawa, kratki nawiewne w tych dwóch pokojach na poddaszu. Będą przy podłodze, ale centralnie w tym miejscu ale u góry przy suficie są anemostaty od wentylacji mechanicznej. Czy to nie będzie jakoś się zakłócać nawzajem?


    Na początku była koncepcja rura z kominka na strych, turbina na strychu i anemostaty w suficie, ale ostatecznie z pewnych powodów koncepcja została odrzucona i chce to zrobić na kanałach płaskich.


    Proszę o opinie, sugestie odnośnie mojej koncepcji.


    Pozdrawiam,
    Adam

    Linki zewnętrzne:
    https://s17.postimg.org/rz3w79pyn/parter.jpg
    https://s15.postimg.org/lz473s9l7/poddasze.jpg
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	373959   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	373960  
    Ostatnio edytowane przez adam1p ; 22-11-2016 o 22:29

  2. #2

    Domyślnie

    nic nie widac na obrazkach są za małe

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1p

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego tak pomniejsza jak wrzucam jako załącznik.

    Dałem na zewnętrzny serwer w większej rozdzielczości:

    https://s17.postimg.org/rz3w79pyn/parter.jpg
    https://s15.postimg.org/lz473s9l7/poddasze.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda OK. Przy okazji trochę garaż nagrzeje. Ja bym doprowadził jeszcze do łazienki - fajnie jest nagrzać łazienkę.
    A tak w ogole to lepiej kominka nie robić - szkoda miejsca szczególnie w niedużym salonie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1p

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Salon ma prawie 32m wiec o miejsce sie nie martwie. Różnie mówią o kominkach, jedni są za inni przeciw. Ja z racji tego ze będę mial kociol na ekogroszek i ogrzewanie podlogowe, kominek chce wykorzystac jako zrodlo ciepla w okresie jesienno wiosennym. Cieplo z kominka szybko mozna uzyskac i szybko to cieplo wygasic. I to jest spory plus. Podloga jednak potrzebuje czasu na reakcje. Po za tym zawsze to jakies awaryjne zrodlo ciepla w razie awarii centralnego ogrzewania. Nawet jak by pradu nie bylo to parter tez ogrzeje.

    A co do kratki nawiewnej w lazience. Dużo jest opini ze nie powinno sie tak robic, że w lazience powinno być podcisnienie. Choć kiedys myslalem kratke dac i nadal mnie kusi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A tak w ogole to lepiej kominka nie robić - szkoda miejsca szczególnie w niedużym salonie
    Hyhy
    Jeszcze lepiej. Przytulić się do ciepłego kominka.

  7. #7

    Domyślnie

    Kolego trochę zaśmiecę CI temat. Sam jestem właśnie na etapie wykonywania DGP. Powiedzcie mi proszę jakiej rury użyć (spiro czy metalowa - obie izolowane) do podłączenia systemy z turbiny? Chodzi dokładnie o to, że z okapu kominka na strych wychodzi rura metalowa i co dalej do turbiny - również metalowa czy spiro?
    Dzięki i pozdrawiam,
    Szymon

    P.S.
    Powiedzcie mi proszę jeszcze gdzie prawidłowo powinny być rozmieszczone anemostaty w pokojach - przy oknie czy w możliwie największej odległości od okna?
    Ostatnio edytowane przez Szym3k ; 30-11-2016 o 06:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony