dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Bloczki gipsowe typu Ortha( Pro Monta)

    Szukając oszczędności na ściankach działowych przypomniałem sobie jak kilka lat temu pracując w dużej hurtowni mat.bud sporo sprzedawałem bloczków firmy Ortha.Są to bloczki gipsowe na pióro -wpust, 3szt na m2, cena wtedy ok 50 złm2.
    Pytałem kupujących czym uzasadniają wybór to powiedzieli że szybko , prosto się muruje i fajnie wygląda.
    Później robiłem w Krakowie dużą inwestycje na blokach i też widziałem te bloczki w luksusowych mieszkaniach.Pytałem kierownika czemu właśnie bloczki gipsowe to mi powiedział:
    Klient placu za m2 w projekcie jest 12 cm + tynk czyli ok 14cm a bloczek wybudują 2xszybciej , nie trzeba tynkować i na mieszkaniu jest srednio 1-2 m2wiecej.
    Czyli materiał spoko ale czy ktoś z Was ma takie bloczki i chciałby ocenić je na przestrzeni kilku lat eksploatacji?
    Za zwykle działówki trzeba zapłacić ok 40 zł + robota koło 30 zł do tego 2x tynk daje 45 zł więc bloczek gipsowy wychodzi naprawdę tanio biorąc pod uwagę że zrobię je sobie sam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto z nich budować ściany działowe.
    Producent na własnej stronie podaje błędy jakich należy unikać, link http://www.multigips.pl/dla-wykonawc...nia-scian.html
    Najczęściej wykonawcy oszczędzają na kleju, za mało go nakładają (powinien wypłynąć przy dociśnięciu) albo nakładają punktowo.
    Z takich bloczków można wykonać bardzo dobrą akustycznie ścianę - do Rw = 64 (-3; -7) - z wypełnieniem wełną mineralną PANELROCK. Badania i układy warstw pod adresem http://www.multigips.pl/systemy-mult...warstwowe.html
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie witam.

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Szukając oszczędności na ściankach działowych przypomniałem sobie jak kilka lat temu pracując w dużej hurtowni mat.bud sporo sprzedawałem bloczków firmy Ortha.Są to bloczki gipsowe na pióro -wpust, 3szt na m2, cena wtedy ok 50 złm2.
    Pytałem kupujących czym uzasadniają wybór to powiedzieli że szybko , prosto się muruje i fajnie wygląda.
    Później robiłem w Krakowie dużą inwestycje na blokach i też widziałem te bloczki w luksusowych mieszkaniach.Pytałem kierownika czemu właśnie bloczki gipsowe to mi powiedział:
    Klient placu za m2 w projekcie jest 12 cm + tynk czyli ok 14cm a bloczek wybudują 2xszybciej , nie trzeba tynkować i na mieszkaniu jest srednio 1-2 m2wiecej.
    Czyli materiał spoko ale czy ktoś z Was ma takie bloczki i chciałby ocenić je na przestrzeni kilku lat eksploatacji?
    Za zwykle działówki trzeba zapłacić ok 40 zł + robota koło 30 zł do tego 2x tynk daje 45 zł więc bloczek gipsowy wychodzi naprawdę tanio biorąc pod uwagę że zrobię je sobie sam.
    Zainteresowała mnie ostatnio ta technologia czy ktoś, coś nowego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony