dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 19
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 361
  1. #101

    Domyślnie

    Ja w projekcie najdłuższy podciąg 4,5m mam zbrojony 4x16 dołem i 2x12 górą.
    Wiązary w projekcie miałem grubości 4,5cm. Najwyższe krokwie mają 17cm. Mając na uwadze margines błędów wykonawczych przy samodzielnym ich wykonaniu i niepewność czy finalnie będzie dach blaszany czy cięższy, dałem 6cm grubości.

    Niestety przed podpisaniem umowy z projektantem nie wiadomo co wrzuci do naszego projektu. Taki minus indywidualnego :/
    Nie mniej jednak apeluj do rozsądku projektanta. Łatwo szaleć z materiałem gdy to inwestor płaci.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    mother_nature jeszcze raz dzięki,właśnie po to mecze konstruktora o przeprojektowanie. Mogę zrobić swoista samowole budowlaną ale nie po to kogoś wynajmuje do projektowania żebym to sobie sam przerabiał, do tego nie mając pewności nie zrobię sobie problemu jak pisał aiki . Napisałem do konstruktora listę uwag, zobaczymy co odpisze.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Daniellos to Twoje zbrojenie to pewnie ktoś przynajmniej policzył. Tak jak pisałem ja mam spore wątpliwości czy konstruktor w ogóle sprawdza nośność tych nadproży. Mam w końcu 8x16 +2x12 na mniejszej rozpiętości niż u Ciebie.

    Z szerokością elementów wiązarów to miałem podobne założenia do Twoich i chciałem zwiększyć tylko grubość do 6 tak w razie coś. Co do projektanta to bezpieczeństwo przede wszystkim, nawet przed rozsądkiem. Pewnie wyszedł z założenia, że jak przewymiaruje ze 3x to na pewno się nie zawali....

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    No i dostałem kilka wycen na wiązary dachowe. Zamykają się w przedziale 28-30tyś. Niestety nie ma nadzwyczaj szczegółowych rysunków i wymiarów ale jaest jakiś ogólny zarys i jest pewność żę da się to wykonać z desek o szerokości 4,5cm. Nie wiem czy będzie coś widać ale to jeden z bardziej sensownych rysunków Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	www.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	388198

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Mam też coś na kształt OZC. Nie jest źle ale jak zawsze mogło być lepiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 czesc.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	388199
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 czesc.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	388200

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O, Aldach
    Mam od nich wiązary, bardzo polecam! Nie dość, że ich wycena była najatrakcyjniejsza, to jeszcze chłopaki w 1 dzień się uwinęli. Miło było patrzeć na ich pracę, bo działali jak dobrze zaprojektowana maszyna Oprócz naszego zadowolenia, po sobie zostawili także porządek na budowie. Wiązary równiutko zamontowane, tak że dalsze prace z dachem to była bajka.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    mother_nature dzięki za polecenie. Na pewno wezmę to pod uwagę ale jednak skłaniam się do wiązarów robionych na budowie. Najtańsza wycena (chyba nawet z Aldach) to 28 tyś. Po przeliczeniu wszystkich łączników i drewna materiał na wiązary to około 12tyś. Oczywiście przy odpowiednim pogrubieniu przekrojów z uwagi na niedoskonałość wykonania. Nawet biorąc cieśle do złożenia wiązarów i tak wyjdzie mi około 10tyś taniej. Zdaje sobie sprawę, że pewnie będę musiał równać połać później na łatach, jednak wole to zrobić i mieć taniej.

    Tak swoją droga to 30 tyś za prosty, powtarzalny, dwuspadowy wiązar to trochę jednak dużo. Spodziewałem się wycen na poziomie 22-26.

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Fakt, kupa kasy. U mnie za wiązary wyszło niecałe 16 tys. no ale mniejszy dach.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #109

    Domyślnie

    Ciężka sprawa z tymi wiązarami zbijanym na budowie. Dużo pracy. Jak siedziałem tyle czasu na dachu kombinując, żeby połać i pas podrynnowy były równe, to wielokrotnie wyobrażałem sobie jak byłoby pięknie mieć równiutki dach z wiązarów prefabrykowany. Jednak grube tysiące zostają w kieszeni.
    Na pewno jest łatwiej jeśli planuje się pokrycie dachu nie wymagające idealnej płaszczyzny czyli nie płaskie blachy i dachówki.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Daniellos_ ja planuje blachę trapezową więc powinno być łatwiej uzyskać zadowalająca powierzchnie. Zdaje sobie sprawę, że będzie mnie to kosztowało sporo pracy ale wg mnie to jedna z prac która warto jednak wykonać, dużo pln zostaje w kieszeni. Tak jak pisałem nawet zlecenie samych wiązarów dekarzowi wyjdzie taniej.

    A chyba się nie chwaliłem ale mam już kompletny PB. Do tego został złożony wniosek o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę. Teraz tylko poczekać 21 dni i można w końcu wbijać łopatę w grunt.

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Roboty niewymagajace PNB obejmuja domek? Wiem ze to kuszące, ale w przypadku istotnych zmian w projekcie jest pozniej problem z 'pozwoleniem zamiennym', a wcale nie jest duzo krocej niz przez PNB. Pozwolenie na budowę daje wg mnie dużo większe pole manewru.

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    pawloslaw dzięki, że zajrzałeś. Zdaje sobie sprawę, ze nie będę mógł później wprowadzić zmian ale na dzień dzisiejszy kolejne 5 tygodni oczekiwania przesuwa złożenie wniosku o kredyt na lipiec. Dodając czas na uzyskanie kredo mamy sierpień i SSO robi się mocno wątpliwy w tym roku.
    Osobne PnB będę miał na sieci, WM itd. Na ta chwile jest to dla nie najlepsza opcja.

    Tak swoją droga to co jest traktowane jako zmiana istotna? Oczywiście poza zmianą kubatury czy usytuowania budynku. Nawet zmiana konstrukcji to zmiana nieistotna...
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 12-05-2017 o 14:27

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Z ta konstrukcja to sie nie zgodze - zmiany konstrukcyjne sa bardzo istotne z punktu widzenia prawa. W praktyce jesli czegos nie widac golym okiem to istotne nie jest teroretycznie zmiana geometrii dachu i jego ksztaltu jest nieistotna, natomiast wazne zeby nie zmieniło to kubatury. Taki troche pat.

    O tym czy zmiana jest istotna decyduje projektant. Istotna zmiana moze byc np przerobienie okna w elewacji na drzwi. Ja wsadzilem w swoj projekt oswiadczenie w ktory proj zaznaczyl co mozna a czego nie mozna. Jak bede przy projekcie to wrzuce tu dokladna tresc.

    Istotna zmiana jest np. kazda zmiana w PZT, ale Ciebie to chyba nie dotyczy

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    pawloslaw zgadam się z Tobą, że konstrukcja jest doś istotna jednak zgodnie z prawem budowlanym nie ma ona znaczenia . Jak dobrze pamiętam Art. 36a Prawa Budowlanego wyszczególnia zmiany istotne i jest tam zagospodarowanie działki, charakterystyczne parametry obiektu (właśnie wymiary i kubatura, liczba kondygnacji), zmiana sposobu użytkowania i zmiany w mpzt.
    No i faktycznie projektant kwalifikuje zmianę jako istotną ale musi się podeprzeć prawem więc zmiana wymiaru okna to była by lekka przesada. Mysle, że nie będzie tak źle ale wszystko wyjdzie w praniu.

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ech... dawno mnie tu niebyła a działo się na budowie całkiem sporo. Poniżej mała relacja zdjęciowa z małym komentarzem.

    Zdjęcie humusu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170603_144413.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	392913
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170603_174011.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	392917

    Tir z bloczkami na działce (do dzisiaj nie wiem jakim cudem się zmieścił)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_100757.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	392914

    Wykop pod fundament
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170620_201344.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	392915

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Zbrojenie
    Załącznik 392918
    Załącznik 392919
    Jak to u samoroba gruchy nie było czasu fotografować ale jest zalany fundament:
    Załącznik 392920
    Załącznik 392921
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 11-07-2017 o 14:58

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Oczywiście wszytko "tymi rękami" z nieocenioną pomocą taty przy zalewaniu
    I przyszedł czas na bloczki którymi wszyscy tak straszą:
    Dzień pierwszy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170706_183828.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	105,6 KB
ID:	392923
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170706_183844.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	392924
    i po trzech dniach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170708_180613.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	392925
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170708_180623.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	392926

    Całość również samemu jednodniową pomocą dwóch tatów (za co oczywiście jestem wdzięczny.

    Na działce stoją już pustaki z sobetu i zastanawiam sie czy nie zacząć murować a chudziaka i kanalizę zostawić sobie na później. Wiem że to trochę nie pokolei ale później mógłbym sobie swobodnie pracować pod dachem a na dzień dzisiejszy pogoda nie rozpieszcza.
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 11-07-2017 o 14:53

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    A tu mała relacja z poczynań mojego przyszłego sąsiada. Nie wiem co on sobie myśli ale pomijając podnoszenie terenu o dobre 1,5m wysypał sobie na moją działkę dojazdową parę wywrotek ziemi. Dodam że od drogi (zresztą tez wykonanej własnoręcznie włącznie z płytami) mam jeszcze dobre 3m działki.

    Załącznik 392927

    Załącznik 392928
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 12-07-2017 o 20:35

  19. #119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Znowu dawno nic nie pisałem ale jak to u samoroba na nic nie ma czasu. Mam zrobioną izolację dyserbitem, ocieplenie, klej i folie kubełkowa na fundamencie. Jak macie taką możliwość rozkopcie szerzej wykop pod ścianki. Ja zrobiłem na styk i każdy deszcz czy nie ostrożny krok obsuwał ziemie do wąskiej przestrzeni przy styropianie. Nie wspominając już o męczarni przy zaciąganiu siatki klejem w tak wąskiej przestrzeni. No ale udało się. Obecnie walczę ze ścianami zewnętrznymi. Mam skończoną ściane frontowa, jeden bok i do polowy tył i drugi bok (fotki dam trochę później). Całość zajęła mi jakieś 7 popołudni i jedną sobote.

    Parę spostrzeżeń z pracy z pianoklejem tytana (pewnie ktoś o tym pisał) ale strasznie wnerwia wiejący wiatr. W sobotę była straszna zawierucha i nie dało się normalnie pracować. Połowa pianki została na ziemi zamiast na pustakach. Po za tą jedną dość dużą wada generalnie nie żałuje wyboru. Dla samoroba nie ma nic lepszego. Wpadam na budowe koło 17 i od razu moge murować. Wychodzi chmura burzowa i juz mnie nie ma. nie muszę się martwić że klej mi zostanie czy trzeba cos pomyć po sobie.
    A jest jeszcze jedna mniej znacząca wada. Jak się nim upapram to się tego nie da w żaden sposób zmyć. Chyba muszę zainwestować w czyścik, może to pomoże.

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    Znowu dawno nic nie pisałem ale jak to u samoroba na nic nie ma czasu. Mam zrobioną izolację dyserbitem, ocieplenie, klej i folie kubełkowa na fundamencie. Jak macie taką możliwość rozkopcie szerzej wykop pod ścianki. Ja zrobiłem na styk i każdy deszcz czy nie ostrożny krok obsuwał ziemie do wąskiej przestrzeni przy styropianie. Nie wspominając już o męczarni przy zaciąganiu siatki klejem w tak wąskiej przestrzeni. No ale udało się. Obecnie walczę ze ścianami zewnętrznymi. Mam skończoną ściane frontowa, jeden bok i do polowy tył i drugi bok (fotki dam trochę później). Całość zajęła mi jakieś 7 popołudni i jedną sobote.

    Parę spostrzeżeń z pracy z pianoklejem tytana (pewnie ktoś o tym pisał) ale strasznie wnerwia wiejący wiatr. W sobotę była straszna zawierucha i nie dało się normalnie pracować. Połowa pianki została na ziemi zamiast na pustakach. Po za tą jedną dość dużą wada generalnie nie żałuje wyboru. Dla samoroba nie ma nic lepszego. Wpadam na budowe koło 17 i od razu moge murować. Wychodzi chmura burzowa i juz mnie nie ma. nie muszę się martwić że klej mi zostanie czy trzeba cos pomyć po sobie.
    A jest jeszcze jedna mniej znacząca wada. Jak się nim upapram to się tego nie da w żaden sposób zmyć. Chyba muszę zainwestować w czyścik, może to pomoże.
    tak trochę jakby musztarda po obiedzie ale:
    chłopaki z wiatrem radzili sobie tak że nanosili na bloczek dokładany, ustawiali go bokiem i od zawietrznej strony pianka na niego.
    Co do czyścika to sporo kasy a efekty na ubraniach itp mizerne. (chyba że ręce ale i tak nie jest to do 0 umycie)

Strona 6 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony