dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 361
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    olo911 W sumie to tez jakiś argument. Po to chciałem silikaty żeby jednak te dźwięki ograniczyć....

    Z drogiej strony miedzy profilami i tak dasz jakąś izolację, np wełnę która też wygłusza
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 15-11-2017 o 08:59

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Najpierw ściany potem do ścian profil CU z pianką akustyczną podklejoną. Pomieszczenia wówczas są od siebie odseparowane.
    łatwiej podzielić sufit niż idealnie dojechać ścianą do sufitu i wykończyć tak aby nie było pęknięć.

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    aiki Moze i masz racje ale cały czas miałem w głowie zamysł postawiania lasera na środku domu i ustawinai całego sufitu na jednym poziomie z rusztowania na kółkach.
    Chyba zabiorę się w takim razie za ściany, tylko nadal mam dylemat z czego budować i jakiej grubości.

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    taka opcja może przy ściankach z KG na ruszcie choć głowy nie dam.

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    aiki Moze i masz racje ale cały czas miałem w głowie zamysł postawiania lasera na środku domu i ustawinai całego sufitu na jednym poziomie z rusztowania na kółkach.
    Chyba zabiorę się w takim razie za ściany, tylko nadal mam dylemat z czego budować i jakiej grubości.
    Ale co to za problem. Jedziesz ze ścianami do przedostatniej warstwy, laserem wyznaczasz poziom sufitu i kręcisz do ścian nośnych profile. Później kończysz działówki i oddzielnie w każdym pomieszczeniu robisz resztę sufitu.
    Jak trochę pokombinujesz to się uda, choć nawet kilka cm różnicy nie będzie zauważalna.

  6. #206

    Domyślnie

    Ja robiłem najpierw działówki, bo mówili że tak lepiej
    Jakoś to poszło. Ogólnie stelaże to dość szybki i prosty temat.

    Wybrałem silikaty z myślą o kumulacji i akustyce. Jeszcze nie mieszkam to ciężko się odnieść do celności tej decyzji. Obróbka nie jest taka straszna. Zakładasz na szlifierkę tarcze diamentową 230mm i jedziesz. Najbardziej uciążliwe jest pylenie przy cięciu. Wskazana maska. No i gogle. Lepsze od okularów, które zapylają się od wewnątrz.
    Ja wybrałem 12cm, ale myślę że 8 byłoby wystarczające. Stawiana ściana jest ciężka i nie miałem odczucia jej bujania czy niestabilności. Teraz już nie pamiętam czemu nie wziąłem 8cm. W przypadku Silki powierzchnia styku warstw jest podobna, bo 8cm nie mają tej podłużnej dziury w środku.
    Nie wziąłem polskich silikatów bo otwory mają jednostronnie zaślepione i trzebaby przebijać w miejscach prowadzenia kabli, a tak chciałem je wykorzystać.

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    dez Nie zalezy mi na jednym poziomie sufitów w całym domu tylko chciałem sobie ułatwić robotę. Robiąc cały sufit przed ściankami dajesz tylko profile u po ścianach zewnętrznych i reszta idzie praktycznie bez docinek. To samo z płytami, lecisz po kolei całe płyty na całej powierzchni a przy pojedynczych pokojach jednak zdecydowanie więcej docinek i odpadów. No ale jak wszyscy na razie piszą że lepiej najpierw ścianki to się przychylam do tego zdania i pewnie zrobię ścianki. Ale i tak dzięki za odp.

    Daniellos_ Jak wczoraj wspominałem w składzie o silikatach znowu na mnie patrzyli jak bym sie z kosmosu urwał. "Bo przecież wszyscy z suporka robią".
    Co do stabilności to cenna informacja. Trochę się o to obawiałem przy tak cienkich ścianach. Zostaje tylko kwestia instalacji. Jak np wkuć rurę od kanalizy gr. 50mm w ścianę 80mm? Może zrobię grubsze ścianki w łazience i kotłowni a resztę z 8? A może z uwagi na łatwą dostępność materiału zrobię jednak ścianki z betonu komórkowego. Musze to przemyśleć.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Parę zdjęć z kanalizacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171108_094153.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	401110
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171108_094207.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	401111
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171113_193715.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	401112
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171113_193729.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	401113
    I już przygotowane do zalania:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171115_191138.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	401114

    Ogólne spostrzeżenie jest takie że ciężko się robi kanalizację kompletnie samemu. Najgorzej jest złożyć rury 160 w wykopie, szczególnie jeśli akurat ta rura była cięta. Ale generalnie da się nie jest to jakaś wielka filozofia da się to ogarnąć. I najważniejsze nie posmarujesz, nie pojedziesz

  9. #209

    Domyślnie

    To że patrzą na mnie w hurtowniach jak na idiotę to już się przyzwyczaiłem
    Rura 50 w ścianie 8cm faktycznie jest prblematyczna. Wg producenta nawet w 12cm nie powinno się robić tak głębokoch bruzd. No w pionie są dopuszczalne. Dlatego ja swoje bruzdy wypełniałem gipsem a nie np pianą. Zawsze to jakieś wzmocnienie. No i jak będziesz chciał kupić część 8 a cześć 12cm to dobrze wylicz potrzebną ilość. Zamów też paletę "połówek". Zaoszczędzisz duuużo cięcia.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    No i temat ścianek rozwiązał się w zasadzie sam. Na składzie w którym się zaopatruje nie sa wstanie zorganizować silikatów. Mają na stanie beton komórkowy 12 i z tego będą ścianki. Mógłbym zamawiać z neta albo z innego miasta (juz tak robiłem) ale przy obecnym stanie działki będzie problem z rozładunkiem. W składzie maja ładowarkę teleskopowa więc palety postawią mi odrazu w domu na chudziaku. Przy zamówieniu z neta musiał bym zamówić koparko-ładowarkę (koszty) a i tak pustaki musiał bym wnosić do domu bo koparka nie będzie w stanie wstawić 10 palet do środka.....

    Tymczasem Panowie wylewają chudziaka (później wrzucę jakieś zdjęcia). W sobotę chcieli wcześniej skończyć więc dzisiaj kontynuują zalewanie. Musze przyznać, że idzie im to całkiem sprawnie i jak będzie wszystko ok z poziomami to pewnie wezmę ich na posadzki właściwe. Robią tez tynki, cena z materiałem 27 bez 16 za m2. Ciężko mi sie odnieść czy to drogo czy tanio ale mam jakieś 600m2 tynku wiec to sporo kasy. Temat tynków będe analizował jak ścianki postawie. Na razie się tym nie przejmuje.

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    jakie to tynki dokładnie? to cena brutto? jeżeli z 8%vat to w miare ok jeżeli netto to drogo.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    sebcioc55 cena brutto za tynk cw lub gips. Cena ta sama. Nie pytalem tylko o utwardzany gips np diamant ale jeszcze zdążę. Może ostatecznie sam zrobię tynki. Wszystko jest jeszcze w sferze przemyśleń.

    Pewnie już o tym pisałem ale trzeba przyznać że wykonawca solidny i słowny. Wizą dokładnie tyle ile powiedział na początku bez jakiś dziwnych dodatkowych opłat (spotkałem się z tym dość często) i robota wykonana szybko i solidnie. Jak powiedział ze Panowie będą w sobotę to byli przed bramą w sobotę o 6:50 i działali. Jak ktoś z moich okolic by potrzebował posadzkarzy to namiary mogę podesłać na priw.

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    No i temat ścianek rozwiązał się w zasadzie sam. Na składzie w którym się zaopatruje nie sa wstanie zorganizować silikatów. Mają na stanie beton komórkowy 12 i z tego będą ścianki. Mógłbym zamawiać z neta albo z innego miasta (juz tak robiłem) ale przy obecnym stanie działki będzie problem z rozładunkiem. W składzie maja ładowarkę teleskopowa więc palety postawią mi odrazu w domu na chudziaku. Przy zamówieniu z neta musiał bym zamówić koparko-ładowarkę (koszty) a i tak pustaki musiał bym wnosić do domu bo koparka nie będzie w stanie wstawić 10 palet do środka.....

    Tymczasem Panowie wylewają chudziaka (później wrzucę jakieś zdjęcia). W sobotę chcieli wcześniej skończyć więc dzisiaj kontynuują zalewanie. Musze przyznać, że idzie im to całkiem sprawnie i jak będzie wszystko ok z poziomami to pewnie wezmę ich na posadzki właściwe. Robią tez tynki, cena z materiałem 27 bez 16 za m2. Ciężko mi sie odnieść czy to drogo czy tanio ale mam jakieś 600m2 tynku wiec to sporo kasy. Temat tynków będe analizował jak ścianki postawie. Na razie się tym nie przejmuje.
    miałem 11 palet silki 12 cm na zewnątrz. Powiem ci że chwila roboty (oczywiście chociaż we dwóch bo samemu to psychicznie ciężko)
    paleta to jakieś 10 minut - tylko trzeba to robić na raty bo palce bolą od łapania (xeli akurat te otwory idealnie pasują na ręce)
    Też kombinowałem jakby tu wrzucić do środka paleciakiem, wózkiem, wwozić... 4 dni po 25 minut i po robocie
    Jak jednak bk (fakt nie ma tak "uchwytów, ale lżejszy) to sądzę że też da radę

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    marcko dzięki za info. Ja generalnie wiem że się da. Tak na dobra sprawę wszystko sie da zrobić ręcznie tylko czasu szkoda. U mnie jest troche inny problem, a mianowicie hds da rade dojechać co najwyżej na dół działki (dom na górce) czyli musiał bym ręcznie, po błocie i pod góre jakieś 40m z każdym bloczkiem wchodzić. Gdyby mi przy samym budynku postawił to pewnie bym nie robił z tego problemu. Pustaki na murowanie miałem ustawione na paletach w rzędzie tak jakby przed budynkiem, zeby nie przeszkadzały w rozstawieniu rusztowań i jakoś dało rade ale jak można sobie ułatwić to trzeba korzystać.

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    marcko dzięki za info. Ja generalnie wiem że się da. Tak na dobra sprawę wszystko sie da zrobić ręcznie tylko czasu szkoda. U mnie jest troche inny problem, a mianowicie hds da rade dojechać co najwyżej na dół działki (dom na górce) czyli musiał bym ręcznie, po błocie i pod góre jakieś 40m z każdym bloczkiem wchodzić. Gdyby mi przy samym budynku postawił to pewnie bym nie robił z tego problemu. Pustaki na murowanie miałem ustawione na paletach w rzędzie tak jakby przed budynkiem, zeby nie przeszkadzały w rozstawieniu rusztowań i jakoś dało rade ale jak można sobie ułatwić to trzeba korzystać.
    a tutaj to nie ma dyskusji
    sił jeszcze będzie trzeba na inne rzeczy

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Wraca temat okien, bramy i drzwi. Mam bardzo dobra wycenę na okna Abakus i chyba się zdecyduje. Tak szczerze mówiąc to miałem stycznośc chyba z pierwszym sensownym przedstawiciel handlowym i przekonał mnie do tych okien. Mam nadzieje ze nie będę żałował.

    No ale na tapecie jest pilniejsza sprawa, a mianowicie brama. Jutro jest black friday w firmie novoferm i mam ofertę na bramę z napędem i profilach 45mm w cenie 4 000zł. Muszę się zdeklarować jutro że jestem zainteresowany a jeszcze nie rozeznałem w ogóle sprawy bramy. Po za tym dostane bramę tymczasową (na czas budowy) w cenie. Dodam że mam bramę 2,5x2,25m. Powiedzcie czy to dobra cena? Warto brać? może ktoś coś wie więcej o tych bramach.
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 27-11-2017 o 07:09

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Za Wiśniowskiego z montażem o tych wymiarach płaciłem mniej bez blackfriday.

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    Wraca temat okien, bramy i drzwi. Mam bardzo dobra wycenę na okna Abakus i chyba się zdecyduje. Tak szczerze mówiąc to miałem stycznośc chyba z pierwszym sensownym przedstawiciel handlowym i przekonał mnie do tych okien. Mam nadzieje ze nie będę żałował.

    No ale na tapecie jest pilniejsza sprawa, a mianowicie brama. Jutro jest black Faraday w firmie novoferm i mam ofertę na bramę z napędem i profilach 45mm w cenie 4 000zł. Muszę się zdeklarować jutro że jestem zainteresowany a jeszcze nie rozeznałem w ogóle sprawy bramy. Po za tym dostane bramę tymczasową (na czas budowy) w cenie. Dodam że mam bramę 2,5x2,25m. Powiedzcie czy to dobra cena? Warto brać? może ktoś coś wie więcej o tych bramach.
    katalogowa cena bramy 2x większej (5000x2250), novoferm iso 45 bez przetłoczeń antracytowej to 8800zł z napędem z opcją przeciw przeciążeniową i fotokomórkami oczywiście z montażem i vat 8%. Więc ta cena 4000 zł to nie jest jakaś okazja a co do wiśniowskeigo i hormana to te novoferm są duużo lepiej wykonane, zwłaszcza mechanizmy i stelaże po której brama jeździ.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia. Generalnie nie analizowałem jeszcze tematu bramy i wyszedł trochę na szybko jednak z tego co piszecie to szału nie ma ale i tragedii cenowej też nie. Mi to wystarczy.

    Przy okazji może ktoś poradzi jak zamontować bramę. Chciałem na początku dać równo z murem i na ramę położyć styro ale muszę poszerzyć pod takie rozwiązanie otwór lub zmniejszyć bramę. Podobno standardowo montuje się tak jak by za otworem tylko że ja mam słup przy bramie i będe miał piękny mostek cieplny. Można to niby docieplić xps ale ile go można dać 3cm może 5cm. Czy to wystarczy? Czy lepiej zlicować ze ścianą?

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Mam taki sam dylemat ale teraz jestem na 90% przekonany do montażu w licu. U mnie dodatkowy argument to płyta fundamentowa - nie chcę żeby mi 20cm betonu wystawało poza bramę, to jest dopiero mostek termiczny. Garaż nie będzie ogrzewany. Trzeba tylko znaleźć montażystę z otwartym umysłem. Podpowiem że prawie u każdego producenta istnieje coś takiego jak "brama renowacyjna" wstawiana w otwór, więc jak by ktoś mówił że się nie da, to warto zapytać czemu renowacyjną się da, a zwykłej nie Tylko wymiary trzeba przewidzieć na etapie budowy - ja mam już z płyty wypuszczone startery na otwór 5m i mam teraz dylemat czy to jakoś poszerzyć o 20cm czy wziąć bramę 4,75m. No i nadproże trzeba odpowiednio podnieść ale to już zależnie od wybranego modelu bramy, rodzaju sprężyn. Najlepiej bramę wybrać przed budową, ja się ciut za późno obejrzałem.

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony