dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 361
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zawsze lepsze niż kibel.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    Dotarły kabelki Niby tylko parę metrów kalaba (instalacja do garażu), a ciężkie to... Ciekawe jak ile tego będzie przy całej instalacji do domu.

    Swoją droga to skompresowałem projekt. W zasadzie to go całkiem przerobiłem i udało się go znacznie zmniejszyć. Teraz ma 9,5x16m.
    Poniżej nowy rzut. Wszelkie sugestie mile widziane.

    Załącznik 377759
    W ogóle jakiś dzwny ten Twój rzut mógłbyś jeszcze na nim zamieścić kierunki świata np na wjeździe do garażu. Ogólnie po co Ci trzecia łazienka/wc ? Te dwa duże spokojnie wystarczą, jak sobie później policzysz ile kosztuje wyposażenie i zrobienie łazienki nie idąc po taniości to się zdziwisz.
    W sumie dziwnie to zrobiłeś, nie rozumiem, wejście i garaż koło tarasu, skoro wjazd od południa to musisz pójść na kompromis uważam też że ten pierwszy rzut który wrzuciłeś był dużo lepszy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Co do łazienki to mieliśmy tej w sypialni na razie nie wykańczać. Miałem ją zostawić na kiedyś ale z drugiej strony po co mi trzy łazienki. może faktycznie zrezygnuje z tej małej.

    Co do kierunków świata to mam trochę nędzny program. Musze to jednak w CAD-zie rozrysować (kiedyś). Generalnie wejście jest od południowego zachodu.

    Idea wejścia, wjazdu i tarasu z jednej strony ma wyglądać mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	131_w_projekt_domu_z_weranda__635.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	377848

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To nie taras to Ganek.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    To nie taras to Ganek.
    Hmm.. faktycznie co do terminologii Masz rację. Chcę duży ganek

  6. #26

    Domyślnie

    Możesz zaprosić do swojego tematu forumowiczkę Elfir - nie jeden projekt pomogła już "poukładać" tak, żeby miał rędce i nogi
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Możesz zaprosić do swojego tematu forumowiczkę Elfir - nie jeden projekt pomogła już "poukładać" tak, żeby miał rędce i nogi
    Dzięki za info. Już się do Niej odezwałem, może wpadnie.

    Tymczasem w środę wybieram się do architekta. Zabieram pomysły i wymagania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Ostatnia wersja
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	378106

    i mini wizualizacja
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	378107
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 09-01-2017 o 18:22

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja bym kuchnie z salonem zamienił. Mniej biegania z zakupami z samochodu no i przez salon nie dygasz.
    Poza tym w salonie miałbyś wiecej światła.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Hmm... Tak miałem wcześniej i powstawał niepotrzebny korytarz. Chyba że ja na ścianie wewnętrznej nośnej ulokuje, bez okna?

    Zobaczę co jutro mi architekt jeszcze zaproponuje.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Niestety z architektem się nie spotkałem. Wczoraj byłem u niego w biurze i mimo umówionego spotkania nie zjawił się i do tego nawet nie raczył odebrać telefonu. Jak tak się to zaczyna to nie chcę wiedzieć co by było na dalszym etapie współpracy. Nie słownym projektantom dziękujemy.

    Umówiłem się z kolejnym na poniedziałek. W trakcie rozmowy stworzył pozytywne wrażenie. Logicznie cena projektu indywidualnego zależy od jego złożoności ale i tak są dość atrakcyjne. Zobaczymy w poniedziałek.

  11. #31

    Domyślnie

    Ja jak się orientowałem w cenach mojego projektu indywidualnego to przedział cenowy był dość duży: 4-10 tyś za mój moim zdaniem prosty projekt.

    Ale miałem podobną sytuację z projektantem adaptującym. Miał adaptować kupiony gotowy projekt i zmieniac konstrukcję dachu. Albo nie odbierał, albo przesuwał termin. Finalnie się rozstaliśmy. Straciłem przez niego conajmniej miesiąc czasu i budowa wystartowała we wrześniu zamiast w sierpniu
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    No i jestem po spotkaniu z architektem. Kompetentny, młody i konkretny. Do tego nie boi się nowych rozwiązań i do tego słowny. Aż ciesze się że poprzedni mnie olał.

    Na przyszły tydzień ma przedstawić wstępny projekt i dopiero po jego zaakceptowaniu podpisujemy umowę.

    Sam zaproponował płytę, chociaż jej nie zakładałem zaczynam brać to pod uwagę.
    Do tego utwierdził mnie tylko w moich założeniach. Policzy wiązary montowane na budowie, zaprojektuje pompę ciepła z kolektorem poziomym, policzy OZC, wentylację mechaniczną z rekuperacją i to wszystko za 4500.

    Na razie same pozytywne odczucia. Oby tak dalej.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    ...... to wszystko za 4500.
    zrobi cały projekt za tyle? W tym bedzie adaptacja do lokalnych warunków z zagospodarowaniem terenu i przygotowaniem do pozwolenia na budowe?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #34

    Domyślnie

    U nie za tyle to najtasza oferta na indywidualny i tylko część architektoniczna i konstrykcyjna, żadnych instalacji.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    zrobi cały projekt za tyle? W tym bedzie adaptacja do lokalnych warunków z zagospodarowaniem terenu i przygotowaniem do pozwolenia na budowe?
    Całość. Wszystkie branże (En, Kanalizacja, woda), zagospodarowanie, dojazdy, konstrukcja (wiązary), WM, PC, podłogówka na całości.

    Widać są jakieś plusy mieszkania na wschodnim końcu Polski. Przynajmniej ceny projektu mamy atrakcyjne

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    U nie za tyle to najtasza oferta na indywidualny i tylko część architektoniczna i konstrykcyjna, żadnych instalacji.
    Hmm... Mam już nawet wzór umowy i wszystko sie zgadza. Kompletny projekt z branżami i PZT. W środę podpisujemy

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    Hmm... Mam już nawet wzór umowy i wszystko sie zgadza. Kompletny projekt z branżami i PZT. W środę podpisujemy
    jak gościu ogarnięty to się nawet nie zastanawiaj. Sam mógłbym zdalnie współpracować gdyby okazał się solidny i za taką kasę ?!!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Seba ty się za budowlankę bierzesz?
    PC gdzieś po kątach chce robić teraz projekty, później wybuduje komuś jeszcze chałupę no.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    jak gościu ogarnięty to się nawet nie zastanawiaj. Sam mógłbym zdalnie współpracować gdyby okazał się solidny i za taką kasę ?!!
    Wydaje się solidny. Ma już pierwsza koncepcję ( w weekend zrobił). Mogę dać kontakt na priw ale polecał jeszcze nie będę. Poczekam do PnB.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    No i mamy pierwszą koncepcję od architekta. Rozwiązał problem wejścia prosto w salon więc jest dobrze. Chcemy jeszcze żeby jednak powiększył salon kosztem korytarza i rozważamy opcje układu garderobo/łazienki. zostawić przejściową garderobę jak jest w projekcie od architekta czy może jednak dwa wejścia i osobno łazienka i garderoba.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	379779
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 26-01-2017 o 18:32

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony