dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 19
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 361
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    W najbliższym czasie przymierzam sie do ciecia drewna na wiązary. Materiał oczywiście lezy sobie od ponad roku w klocu i schnie. Mam dylemat jaki impregnat wybrać. Po przeczytaniu masy opinii byłem prawie zdecydowany na KUPRAFUNG P ale gdzieś wyczytałem że może powodować korozję blachy. Jak korozja blachy to i łączniki z płytek perforowanych mogą korodować więc odpada. W lokalnym składzie znalazłem borochron w sensownej cenie i mam jeszcze na tapecie boron. Wszystko wychodzi podobnie cenowo. Boron jest na solach miedzi więc tez nie wiadomo jak z korozją. Z drugiej strony niby piszą na opakowaniu że nie powoduje korozji stali. Sam juz nie wiem co kupić. pewnie za bardzo kombinuje jak zwykle. Macie jakiś polecany dobry impregnat.

    Dodam ze pewnie będę impregnował przez zanurzenie.
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 03-08-2017 o 08:42

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    tak trochę jakby musztarda po obiedzie ale:
    chłopaki z wiatrem radzili sobie tak że nanosili na bloczek dokładany, ustawiali go bokiem i od zawietrznej strony pianka na niego.
    Co do czyścika to sporo kasy a efekty na ubraniach itp mizerne. (chyba że ręce ale i tak nie jest to do 0 umycie)

    Dzieki za podpowiedz. Tak jeszcze nie próbowałem. Jeszcze parę bloczków zostało może się przyda.

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Mam jeszcze rozterkę odnoście odgromówki, robić czy nie robić? Jak bym sie nie rozglądał to nikt w okolicy mojego przyszłego domku nie ma takiej instalacji na dachu. Niby wyprowadziłem sobie bednarki przyspawane do zbrojenia ale mogę je wykorzystać do uziemienia rozdzielni.

    Troche na ten temat poczytałem i zdania sa podzielone. Jedni piszą, ze koniecznie robić inni, że zbędne, a nawet może "przyciągać pioruny". Ktoś coś podpowie? Kto robił, kto nie robił i dlaczego?

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    Mam jeszcze rozterkę odnoście odgromówki, robić czy nie robić? Jak bym sie nie rozglądał to nikt w okolicy mojego przyszłego domku nie ma takiej instalacji na dachu. Niby wyprowadziłem sobie bednarki przyspawane do zbrojenia ale mogę je wykorzystać do uziemienia rozdzielni.

    Troche na ten temat poczytałem i zdania sa podzielone. Jedni piszą, ze koniecznie robić inni, że zbędne, a nawet może "przyciągać pioruny". Ktoś coś podpowie? Kto robił, kto nie robił i dlaczego?
    zrobienie to oczywiście jakiś koszt - choć jak sam ogarniesz to dość nieduży w porównaniu z cenami rynkowymi.
    U mnie np jest standardem podpinanie rynien do bednarki i w ten sposób jakiś tam częściowy piorunochron jest (jak nie plastikowe oczywiście

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    aceton taniej wychodzi

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    marcko szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu. Ciekawe na ile to skuteczne jest? Musze o tym poczytać. Ogarniał pewnie będe sam więc koszt raczej nie zabija tylko szpeci to strasznie. Od początku miałem w założeniu zrobić ta odgromówkę i wszystko pod to szykowałem tylko jak się rozejrzałem po sąsiadach to mnie wątpliwości naszły. Nikt, ale to absolutnie nikt nie ma takiej instalacji. Ciekaw jestem czemu.

    aiki Dzięki za rade skorzystam. Nawet o tym myślałem tylko jakoś nie było kiedy z piwnicy z zestawu małego malarza przynieść.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    marcko szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu. Ciekawe na ile to skuteczne jest? Musze o tym poczytać. Ogarniał pewnie będe sam więc koszt raczej nie zabija tylko szpeci to strasznie. Od początku miałem w założeniu zrobić ta odgromówkę i wszystko pod to szykowałem tylko jak się rozejrzałem po sąsiadach to mnie wątpliwości naszły. Nikt, ale to absolutnie nikt nie ma takiej instalacji. Ciekaw jestem czemu.

    aiki Dzięki za rade skorzystam. Nawet o tym myślałem tylko jakoś nie było kiedy z piwnicy z zestawu małego malarza przynieść.
    to nawet nie teoria "fachowców" a już kilka razy widziałem od różnych architektów jak takie zalecenia w projekcie ujmują. Nie wiem na ile to jest prawidłowo (bo nie do końca mi to odpowiada), ale zawsze to jakaś ochrona dodatkowa.

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    to nawet nie teoria "fachowców" a już kilka razy widziałem od różnych architektów jak takie zalecenia w projekcie ujmują. Nie wiem na ile to jest prawidłowo (bo nie do końca mi to odpowiada), ale zawsze to jakaś ochrona dodatkowa.
    rynna/rura jest zdecydowanie z zbyt cienkiej blachy, nie powinna być w ogóle brana pod uwagę jako zwód w dół. Co innego że można orynnowanie podpiąć do instalacji odgromowej aby było też chronione jako część dachu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Jeżeli dach będzie kryty blacha min 0.5 mm to można ją uznać jako zwód poziomy naturalny zgodnie z PN-EN 62305 . Co do rynny to czy ma to sens skoro wyższy punkt i tak będzie w kalenicy? Należało by i tak puścić po wiatrowce zwody do kalenicy i jeszcze iglice na kominach itp.
    Odnośnie sensu robienia instalacji odgromowej to sam też wypuściłem bednarke ze zbrojenia w każdym rogu chociaż jak wiadomo od niedawna klatka Faradya nie działa.

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ściany skończone Teraz tylko zbrojenie trzpieni, wieńca i szalunki. Planuje zrobić z płyt mfp 12mm. Wiem, że za cienki trochę ale takie mam kiedyś kupione w promocji to się powzmacnia i będą.

    sebcioc55 chyba ma racie co do rynien. Jednak trochę za cienka blacha ale pomysł kocbeat coraz bardziej do mnie przemawia (dzieki za podsunięcie tematu). Nie ma drutów na dachu, a w jakim stopniu dom jest chroniony. Do tego nawet normy to dopuszczają. Chociaż czytałem gdzieś, że wazie coś to taka blacha po uderzeniu pioruna nadaje się już tylko do wyrzucenia. Musze się zagłębić w temat.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zobacz prezentację " ochrona odgromowa na dachach z metalowym pokryciem" Krzysztofa Wincencika.
    Jest nawet w sieci jego książka odnośnie ochrony odgromowej. Generalnie temat rzeka.

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocbeat Zobacz post
    Zobacz prezentację " ochrona odgromowa na dachach z metalowym pokryciem" Krzysztofa Wincencika.
    Jest nawet w sieci jego książka odnośnie ochrony odgromowej. Generalnie temat rzeka.
    Dzięki za podpowiedz. poczytałem i mam wątpliwości co do łatwopalnych materiałów pod pokryciem. Drewno niby się nie zalicza ale co z membraną? Miałem okazje likwidować resztki w mało ekologiczny sposób i raczej nie ma za dużych problemów z jej zapaleniem.

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    W między czasie rozpoczęło się zbrojenie i szalunki trzpieni i wieńca. Samo zbrojenie to przyjemna i w miarę szybka robota ale nie spodziewałem się że szalunki są tak czasochłonne. W sobotę, razem z tatą przez cały dzień zrobiliśmy korytka na 6 trzpieni i prawie je przymocowaliśmy (znaczy zostało jedno do skręcenia śrubami). Może to dużo, może mało ale w porównaniu do efektów jednego dnia przy stawianiu murów to szalu nie ma. Może to efekt morderczej temperatury. Nie dało się po prostu za długo wytrzymać na słońcu. Korytka skręcaliśmy na ziemi w miarę możliwości w cieniu i później na mur. Oczywiście nie mam zdjęć bo nie było kiedy robić.
    Dzisiaj popołudniu planuje zalać słupki i zaczynać walkę z wińcem. Jako ze mam wieniec połączony z nadprożami jaka jedną belkę to trochę prętów tam będzie. Zastanawiam sie jak wsadzić na górę 12m belkę. Chyba będę musiał jakieś posiłki zorganizować na chwilę.

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    U mnie były takie na wieńcu. 3 osoby i linki. Wzdłuż ściany do góry poszło bez problemu.

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ja mam w zasadzie rusztowanie wokół domu. Jak skończę skręcać belki to zorganizuje kilki chłopa na półgodziny i się wrzuci. Chociaż pomysł z linkami nie jest zły. Można zawsze stanąć na murze i po prostej linii wciągnąć.

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    W moim przypadku poszło bardzo gładko i mniej podrzucania belek (na rusztowanie trzeba jednak podnieść to ponad barki). O ile nie masz jeszcze blatów na wieńcu to wciągasz stojąc wygodnie na stropie. Haki wygiąłem z druta 6 i do przodu.

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    W moim przypadku poszło bardzo gładko i mniej podrzucania belek (na rusztowanie trzeba jednak podnieść to ponad barki). O ile nie masz jeszcze blatów na wieńcu to wciągasz stojąc wygodnie na stropie. Haki wygiąłem z druta 6 i do przodu.
    Blatów nie mam ale i stropu nie mam bo będą wiązary. Da sie stanąć na murze tylko nie wiem czy to do końca bezpieczne. Chyba jednak Wrzucę to na rusztowanie . Jakoś dam radę.

    W miedzy czasie zalałem trzpienie. Całkiem sprawnie poszło. od 16 do 19. Zamówiłem pół suchy beton C20/25 i trochę go rozrabiałem w betoniarce. Wiem że nie powonieniem i lepszy by był z gruchy i w ogóle ale nikt mi nie przywiezie 1m3 betonu w gruszce i do tego z pompą. Myślę ze i tak jest dużo lepszy niż beton robiony na budowie.

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Zbliżam się powoli do dachu i mam kilka rozterek:
    1. Dawać murłatę czy nie dawać? Zawsze to mniej materiału, a wiązry można przymocować na kotwy chemiczne. Z drugiej strony to zawsze łatwiej mocować do murłaty na wkręty. Tylko po co mam ułatwiać robotę dekarzowi?
    2. Jaką blachę wybrać. Podoba mi się na rąbek ale problemy z ułożeniem jej poprawnie zniechęcają poza tym żonine się nie podoba. Będzie pewnie blachodachówka tylko teraz jaka? modułowa czy jednak cały panel. Jakiej firmy? Pruszyński, Rukki, Budmat? Ostatnio wpadł mi w oko profil modułowy MURANO z Budmat. Wygląda na zdjęciu ciekawie tylko nigdzie w okolicy nie widziałem czegoś podobnego nie wiem jak będzie wyglądać w realu. No jak budmat to jaka powłoka? warto inwestować jakieś 3000zł w lepsza powłokę (przy moim dachu taka będzie różnica).

    Ech.. dylematy.

  19. #139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Dobra czas na parę obiecanych zdjęć.
    Narożniki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170722_202314.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	395019
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170722_202342.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	395020
    I ścianki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170729_194847.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	395021
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170729_194849.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	395022
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170729_194850.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	395023

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Elewacja frontowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170729_194912.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	395024
    Będzie kawał okna do salonu.

    I skończone mury:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170805_175613.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	395025
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170805_175634.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	395026
    A tu już szalunki na trzpienie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170814_142445.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	395027
    Troche sie martwiłem o ich wytrzymałość (płyta 12mm) ale dały rade. Trzeba tylko pamiętać o sporej liczbie wzmocnień.

Strona 7 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony