dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie Pomoc przy doborze pieca gazowego?

    Dobry wieczór,

    Przyszła pora na instalację gazową i wybór kotła i potrzebuję Waszej pomocy.
    Charakterystyka cieplna jaka mi wyszła na stronie jest tutaj: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2g90

    Dodam, że jesteśmy we dwójkę (jak na razie). Na parterze wszędzie podłogówka oprócz pokoi (sypialnia i jeszcze jeden gdzie planujemy jakieś małe grzejniki gdyby było zimno).
    NA piętrze podłogówka na korytarzu i łazience - w 3 pokojach grzejniki.
    Na razie planujemy mieszkać na parterze w którym od łazienki do pomieszczenia gospodarczego jest jakieś 5m w linii prostej.
    Trochę poczytałem na temat wyboru rodzaju pieca i stanęło, że chcemy mieć piec jednofunkcyjny z zasobnikiem.
    Z uwagi na to, że niedługo mamy się spotkać z osobą która będzie nam doradzać i robić instalację chcemy mieć jakieś pojęcie aby zweryfikować czyjego doradztwo będzie dla nas odpowiednie zarówno dla portfela jak i wymagań. Nie jesteśmy ciepłolubni, temp w jakiej dobrze się czujemy i śpimy to ok 20 stopni.
    Doradzicie jaki piec byłby dla naszych potrzeb optymalny? Jest tego multum i nie wiem na co zwrócić uwagę.
    Z góry dzięki.

    PS. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale budujemy dom na zasadzie "jak coś się uzbiera to robimy" więc bez żadnych kredytów. Idąc tą myślą nie wiemy kiedy zaczniemy grzać bo nie mamy środków, żeby jechać dalej tj. kłaść płytki itp - tzn czegoś co wymaga stałej temp przez cały rok i wiąże się z ciągle włączonym piecem. Będzie pewnie tak, że założymy piec i będzie stał nieużywany przez... no właśnie
    Ostatnio edytowane przez lucano ; 17-05-2017 o 09:03

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kup dopiero kiedy będziesz montował! Ja zrobiłam taki błąd, że piec stał niezamontowany po zakupie i gwarancja mi przepadła.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Tak też zamierzam bo podpisując umowę na przyłącz jestem zobligowany do poboru gazu do 90 dni od daty przyłącza.
    Mimo to, zostanie on tylko zamontowany, uruchomiony, przetestowany i wyłączony pewnie do momentu prac wykończeniowych.
    Pytanie w dalszym ciągu pozostaje jaki piec będzie optymalny do moich warunków.

    Na forum dużo osób poleca Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ERP + np taki zasobnik IMMERGAS UBS 100 i jakiś sterownik Tybox 137.
    Czy to będzie warte i da radę ogrzać ten dom?
    W mojej okolicy jest kilku instalatorów/serwisantów chociaż od Junkera miałbym większe wsparcie więc może jakiś junkers?

    "Fachowiec" od instalacji poleca jakiegoś Vaillanta Termet 28kW + sonda CVW i zasobnik 200l BIAWAR. Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez lucano ; 17-05-2017 o 09:18

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonego jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego, polecam kotły marki Junkers z rodziny Cerapur, które dostępne są w wielu wariantach wykonania oraz o szerokim zakresie mocy cieplnej.
    W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator, po wizycie na miejscu inwestycji oraz konsultacji , doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania.
    Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucano Zobacz post
    Dobry wieczór,

    Przyszła pora na instalację gazową i wybór kotła i potrzebuję Waszej pomocy.
    Witam, zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Viessmann - rodzina gazowych kotłów kondensacyjnych Vitodens - szczegóły możesz poznać TUTAJ.

    Co do konkretnego modelu - Ze swojej strony polecam skorzystanie z naszego konfiguratora instalacji - prosty, a pomocy! - TUTAJ

    Jeśli znajdziesz już coś ciekawe i będziesz miał pytania - postaram się pomóc. Jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony