dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 154
  1. #61

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem były widoczne zdjęcia, dzisiaj niestety już nie
    A na fotosika mógłbyś także wrzucać zdjęcia, zawsze tam był dostęp do wszystkich, tylko chyba przestałeś aktualizować

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Wczoraj wieczorem były widoczne zdjęcia, dzisiaj niestety już nie
    A na fotosika mógłbyś także wrzucać zdjęcia, zawsze tam był dostęp do wszystkich, tylko chyba przestałeś aktualizować
    Ok - dorzuciłem na fotosika Tam i tak jest miejsce tylko na 150 zdjęć, więc za jakiś czas nie będzie jak tam wrzucać

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    O, rzeczywiście, pomimo przyznania publicznych praw do zdjęcia, po wylogowaniu się z gógla, zdjęć nie widać. Gógle kłamie, że aby widzieć obrazek nie trzeba się logować. Kiszka.

    Nic to, najlepiej mieć jednak swój serwer. Jeśli potrzebujesz, mogę zrobić miejsce u siebie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 07-06-2017 o 08:09
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    O, rzeczywiście, pomimo przyznania publicznych praw do zdjęcia, po wylogowaniu się z gógla, zdjęć nie widać. Gógle kłamie, że aby widzieć obrazek nie trzeba się logować. Kiszka.

    Nic to, najlepiej mieć jednak swój serwer. Jeśli potrzebujesz, mogę zrobić miejsce u siebie.
    Mam u siebie serwer Synology, tylko muszę rozkminić jak to zrobić

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    U siebie, w sensie jakiś hosting z ftp i http. Na własnym, w sensie w domu, to też słabo raczej. Jednak hostingi rzadziej padają z powodu braku prądu, czy utraty danych (backupy robią, etc.)
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 07-06-2017 o 09:41

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U siebie w domu. Różnie jest z tym hostingiem Ci powiem.. nawet niechodzi o dostępność, ale czasami dostawcy lubią sobie wprowadzić limity danych. Mamy w firmie dział zajmujący się b2b i b2c więc czasami słyszę różne historie

    A mój uptime serwera to już chyba ponad rok, i przypuszczam że interentu to nie brakło ani razu

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    U siebie w domu. Różnie jest z tym hostingiem Ci powiem.. nawet niechodzi o dostępność, ale czasami dostawcy lubią sobie wprowadzić limity danych. Mamy w firmie dział zajmujący się b2b i b2c więc czasami słyszę różne historie
    A mój uptime serwera to już chyba ponad rok, i przypuszczam że interentu to nie brakło ani razu
    Pytanie jeszcze pozostaje czy na internecie domowym nie ma kagańca transferowego i czy jest wystarczająco szybki -- bo jak parę osób zacznie nagle ssać fotki to może Cię mocno zamulić. Do tego czy ma publiczne IP (bo ja się zderzyłem z brutalną rzeczywistością w LTE, że trzeba mieć wewnętrzne, albo dopłacać 26 zł/mies. za publiczne IP). Jakby co, to służę -- nawet już Ci zmontowałem konto dla ew. testu -- mam sporo wolnych i nieograniczonych mocy. Teraz już rzadko który ISP zakłada kaganiec transferowy. Mój home.pl (z przyzwyczajenia trochę niż z sentymentu czy dobrej oferty) ostatnio pozdejmował kaganiec transferowy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jeszcze używam sieci osiedlowej - ze zew IP i 50 Mbit/s 45 zł/mc (a w nocy transfer nieograniczony więc jest czasami niezły ogień )

    Ooo super jak to nie problem to podeślij mi na priva dane ja jeszcze dziś sprawdzę tego mojego synology czy ma taką funkcję

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości Myjk-a zdjęcia nie leżą już na google, więc powinny się skończyć problemy

    Murowania dzień 3.

    Moja hurtowania dała ciała, bo miałem mieć dowieziony materiał z rana, a nic nie przyjechało , więc było ryzyko, że nie będzie co robić popołudniem. Na szybko udało mi się załatwić, żeby przynajmniej przywieźli nadproża, więc w godzinach popołudniowych chłopaki się zabrały za obróbki wokół okien.

    Nad okno garażowe i tarasowe gdzie rozpiętości były większe zamówiłem kształtki U. W sumie za 18 szt zapłaciłem 338 zł.



    Pod koniec dnia już było widać coraz więcej pomieszczeń




  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ponieważ w dostawie z Ytongiem miał też przyjechać klej musiałem podjechać do castoramy i kupić na szybko coś innego gdyby w razie czego brakło euromixa. I w sumie zauważyłem coś czego nie widziałem wcześniej. Na klejach mamy klasy M5, M10, M15. Jest to parametr mówiący o wytrzymałości na ściskanie. Teoretycznie powinien on być dobrany tak aby nie był za wysoki, bo klej jest mniej elastyczny co może później powodować pękanie. Na szczęście mimo mojego braku wiedzy euromix który kupiłem w hurtowni był M5 co w zupełności wystarczy na mój domek


  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Murowania dzień 4

    Widać że piątek, bo już chłopaki myślami gdzie indziej i robota szła powoli



    Przyszły tydzień jest krótki, bo w czwartek święto, więc praca będzie tylko do środy. Do tego czasu już liczę, że wszystkie mury będą stały i powoli zaczniemy się zabierać za strop
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 09-06-2017 o 21:14

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatnio tyle zajęć, że nie ma kiedy uzupełniać dziennika : (

    Tydzień krótki, ale ekipa pojawiła się w powiększonym składzie więc wszystko szybko poszło.

    We wtorek rano stan wyglądał tak:



    Kształtki U które kupiłem nad okno tarasowe się nadały, ale nad garaż są za słabe i trzeba zalać normalne nadrpoże połączone z wieńcem.

    Dodatkowo okazało się, że mi zostały 2 palety Ytong-a. W oryginalnym projekcie było 42 palety, ale przez to że powiększyliśmy okna odjąłem 2 palety na zamówieniu, a i tak jeszcze zostało



    Jak skończyliśmy murować to chłopaki wyciągnęli swoją wodną poziomicę i na ścianach nanieśli poziom. To była taka dodatkowa weryfikacja, czy podczas murowania nie zgubił się poziom. Na wszystkich bloczkach wszystko było mniej więcej w tym samym miejscu. Różnice sięgają może z 5mm.



    Z ojcem wybraliśmy się po stemple. Żeby trochę przyoszczędzić to kupiliśmy używki. Było też potrzebnych kilka 4m do wylania stropu nad tarasem. Domówiłem też 4 kubiki desek szalunkowych.



    W między czasie chłopaki montowali szalunek nadrpoża.



    No i przyszedł czas na szalowanie stropu. Cześć ekip wykorzystuje belki jako podpory, ale Wiesiek woli dechy w pionie




  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podsumowanie kosztów murów:

    Ytong - 13851 zł
    Papy, folie, kleje, cement itp: 1050 zł
    Nadrpoża: 2937 zł
    Beton na słupy z betoniarni: 220 zł (stali nie liczę bo mi została z fundamentów)
    Piasek 3,5t 170 zł

    Koszt całkowity: 18228 zł

    Zakładany szacunkowy koszt 16000 zł. Rozjazd ze względu na znacznie wyższą cenę Ytonga w porównaniu do zimy + zapomniałem policzyć wewnętrznych nadproży : (
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 17-06-2017 o 16:29

  14. #74

    Domyślnie

    Widzę, że decydujesz się na strop drewniany, co przekonało Ciebie do tej decyzji?

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Widzę, że decydujesz się na strop drewniany, co przekonało Ciebie do tej decyzji?
    Nie, to jest szalunek pod monolit.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z dziennika się robi bardziej tygodnik

    Stan na dziś:



    W tym tygodniu robota szła wolniej, bo na początku jeden z pomagierów źle się poczuł i musiał zjechać. Ale udało się zaszalować cały strop i już powoli zbroić wieniec.



    W środku ciężko się już porusza, bo jest las. W sumie poszło 260 stempli Nie spodziewałem się takiej liczby. Na szczęście da się później odzyskać cześć kasy odsprzedając je







    Dzięki temu, że to parterówka, mogłem już zawołać ekipę od okien do pomiarów Na okna czeka się 4 tygodnie, więc żeby później nie było spiny już je zamówię, a jak skończy się robić dach to od razu będzie można montować

    W połowie sierpnia powinniśmy ruszyć z elektryką, a na wrzesień umówiłem się z tynkarzem.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    W środku ciężko się już porusza, bo jest las. W sumie poszło 260 stempli Nie spodziewałem się takiej liczby. Na szczęście da się później odzyskać cześć kasy odsprzedając je
    Nieźle, u mnie przy 100m2 terivy poszło 150 w tym trochę długich stalowych (do podciągów dachu tarasu). Najwięcej jednak na garaż, bo tam dwa potężne podciągi trzymające piętro.

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    Dzięki temu, że to parterówka, mogłem już zawołać ekipę od okien do pomiarów Na okna czeka się 4 tygodnie, więc żeby później nie było spiny już je zamówię, a jak skończy się robić dach to od razu będzie można montować
    Macie plan wprowadzić się w tym roku? Teraz IMHO okna będą drogie jak pierun.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 24-06-2017 o 15:11
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nieźle, u mnie przy 100m2 terivy poszło 150 w tym trochę długich stalowych (do podciągów dachu tarasu). Najwięcej jednak na garaż, bo tam dwa potężne podciągi trzymające piętro.
    Liczyłem, ze wystarczy 180 - więc 'lekki' rozjazd

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Macie plan wprowadzić się w tym roku? Teraz IMHO okna będą drogie jak pierun.
    Nie nie, celujemy w przyszłą wiosnę-lato. Jeszcze oferty nie mam, ale wydaje mi się, że cena powinna być taka sama jak zimą. Za duża konkurencja, żeby zmieniać ceny sezonowo Ale to Ci potwierdzę jak już dostanę ofertę - bo mam z zimy od tej samej firmy.

    Największy bum na okna jest w sierpniu, wtedy się czeka 6 tygodni

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Natłok obowiązków skutecznie utrudnia prowadzenie dziennika : /

    W zeszły poniedziałek ekipa kończyła zbroić. Na wtorek umówiłem betonowanie.



    Ponieważ w domu będzie reku + może kiedyś klima musiałem przygotować przepusty. Bałem się, że jak dam tylko rury i zasypię piachem to mi się przewrócą podczas betonowania, więc zakupiłem trochę szpilek z podkładkami i nakrętkami. W deskach pozostałych po szalowaniu powierciłem dziury.



    Przewierciłem też dziurę w szalunku, przeciągnąłem szpilkę, skręciłem i powstało (można było kopać butem i ani drgnęło):



    No i zaczęliśmy. Znowu wypożyczyłem listwę wibracyjną oprócz zwykłego wibratora, ale niestety w połowie zalewania się zepsuła, więc trzeba było zacierać ręcznie : /



    Skończyliśmy betonować ok 17. W sumie weszło 36,5m3.

    Po zalaniu oczywiście musiała być strzecha



    Następnego poranka już można było biegać po płycie. Pogoda niestety słoneczna więc co 2-3h trzeba było lać..



    I strop w całej okazałości:



    Ponieważ w piątek były burze przykryliśmy stop folią Zostały tylko małe fragmenty nieprzykryte, bo brakło folii : (


  20. #80

    Domyślnie

    Bardzo miło śledzi się Twój blog.
    Jaki wyszedł Ci koszt stropu?
    Jak idą postępy z dachem?
    Czekam na następne wiadomości z budowy

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony