dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 154
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prace przygotowawcze ostro idą Udało się powycinać i popalić gałęzie. Zostały już ostatnie drzewa, ale one będą na razie służyły jako cień do blaszaka.

    Zamontowałem blaszaka, 2 gatunek w cenie 1149 zł


  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jako podłogę do garażu kupiłem kostki ażurowe. Akurat trafiłem na promocje w Leroy i jedna kosztowała 4,25. Jak usunę garaż to kostki wykorzystam jako podjazd do garażu



    Przyjechał też XPS pod płytę. Myślałem że przyjedzie jakiś transit, a tu lekkie zdziwienie.



    Ostatnio też z sąsiadem mieliśmy miłe zaskoczenie, bo przyjeżdżamy a tutaj robią prąd



    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 12-04-2017 o 07:42

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dostałem obliczenia od aslot-a.





    Najważniejsza wartość do doboru pompy to Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL + 250W na jedną osobę.
    Czyli wychodzi ok 6,5KW. Całkiem niezły wynik. W projekcie musimy nanieść jeszcze drobne poprawki, bo założyłem za duże ocieplenie na podłodze.

    Kupiłem też ostatnio dystanse pod dolne zbrojenie płyty, ale teraz się zastanawiam, czy nie są za niskie:



    Cały czas też trwają porządki na działce, już się nie mogę doczekać aż wyjdziemy z ziemi. Wpadli też ostatnio geodeci i wyznaczyli budynek.
    Aktualnie działka wygląda tak:

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i zaczęło sie

    Zaznaczyłem spray-em koparkowemu obrys budynku, żeby wiedział dokąd korytować.
    Do korytowania zamówiliśmy koparkę obrotową - moim zdaniem dużo szybsza do tego rodzaju pracy, bo stoi w miejscu.



    Na szczęście glina była sucha, bo obawiałem się, że będzie stała woda.



    Później zaczął przyjeżdżać piach - na początek 6 wywrotek.



    Ponieważ działka jest lekko 'ze skosa' ławice nie były wbite w poziomie przez geodetów. Ale ekipa zastosowała wodną poziomicę (jakieś 20 zł na allegro), podwyższyła ławice i po godzinie mieliśmy wszystkie ławice w poziomie


  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    20.04

    Niestety przez jednodniowy wybryk pogody na budowie zapanowała zima. Na szczecie temperatura była na lekkim plusie więc zaczęło wszystko się topić.



    Mimo, że było już skorytowane musieliśmy całe błoto spod domu zebrać do suchego : /



    Ekipa zabrała się sprawnie za zbijanie szalunków, mimo wszystko, zajeło im to ok 2-3h, a koparka stoi, ale to niestety koszty budowy

    Dopiero późnej zaczęliśmy sypać piasek. W sumie wyszło 11 4-o osiek - bałem się że więcej



    Pod koniec dnia wreszcie było widać budynek..


  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    21.04

    Zabraliśmy się za rozkładanie styro po obwodzie - EPS Paneltech 150 terraaqua. W między czasie trzeba było też rozłożyć kanalizę. W sklepie kupiłem chyba z milion kolanek, trójników itp..




  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    22.04

    Później przyszła mniej przyjemna cześć, czyli kopanie. Na wyjściu z budynku musieliśmy być 150 cm pod 0.0 budynku przez piach kopało się jeszcze spoko, ale jak się dokopaliśmy do iłów i gliny to już spoko nie było..



    Do rury na wyjściu przyczepiłem sobie czujnik temperatury PT100, żeby wiedzieć mniej więcej ile tam jest stopni Takich czujników nakupiłem 6, więc będę miał pełny obraz tego jak wyglądają temperatury pomiędzy kolejnymi warstwami



    Popołudniem mieliśmy wszystko wykopane, trzeba było jeszcze raz wszystko pomierzyć. Mierzyłem generalnie wszystkie pomieszczenia chyba z 5 razy i tak, bo tu nie może być pomyłki No więc włożyliśmy rury, sprawdziliśmy spadki i czas na zamulanie.


  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    23.04

    W niedzielę przyjechałem na budowę, żeby zrobić przepust do prądów itp..



    + czujnik na warstwie piasku


  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    24.04

    Ponieważ dystanse które wcześniej kupiłem okazały się za małe, musiałem pojechać kupić inne. Wiesiek (góral, szef ekipy) dał mi podpowiedź, żeby pojechać kupić kostkę brukową o wysokości 4 cm więc szybko wskoczyłem w auto i po chwili miałem 2m2 kostki z castoramy za 19,99

    Później wystarczyło ją potłuc i były dystanse.

    Ważne aby dystanse były betonowe, to zapewni że podczas zmian temperatury będą pracowały razem z płytą.



    Przyjechał w między czasie transport stali. Zamówiłem tak, żeby nie stała za długo na budowie.



    W ruch poszedł wreszcie XPS, który mi zajmował cały garaż. Układaliśmy na zakładkę. Cały był frezowany, więc trzeba było na końcach ciąć i kleić.



    Na styro przyszedł czas na folię 0,5mm i zbrojenie

    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 04-06-2017 o 16:25

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    25.04

    Dziś właściwie tylko dolna warstwa zbrojenia. Chłopaki się wkurzały, bo było w cholerę gięcia prętów 12-tek.





    W między czasie porozkładałem dystanse.


  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    27.04

    Rano pojechałem umówić beton na jutro - w projekcie było 56 kubików b25. Kubik 205 zł netto.

    Chłopaki kończyli zbrojenie w deszczu..





    O 10 dostałem telefon, że możemy betonować dziś - więc szybki telefon do betoniarni i lejemy dziś



    I wreszcie jest..

    Poszło w sumie 56,5 kubika. Z czego te 0,5 to wywaliśmy w drogę


  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podsumowanie kosztów:

    Stal: 12,5k zł
    XPS pod płytę + EPS na obwód: 10,6k zł
    Beton: 12,5k zł
    Kanalizacja 1,2k zł
    Piasek 4,2k zł
    Deski na szalunki: 1,1k zł (2 m3, ale wystarczyło by 1m3)
    Folie 700 zł
    Koparka 2k zł
    Pozostałe (druty, wypożyczenie zagęszczarki, listwy wibracyjnej, kleje, bednarka itp) 1460 zł
    Robocizna: 12k zł

    Planowany szacunkowy koszt to 55,5k.

    W sumie koszt wylania całej płyty 58,26k. Wyszło ze wszystkim 259zł/m2.
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 11-05-2017 o 17:10

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    2 pytania.
    1. Czy sprawdzałeś ile by kosztowało posadowienie na ławach?Ciekaw jestem różnicy w cenie(marzy mi się podobny metrażowo projekt parterowy).
    2. Czy płyta została tez wylana pod tarasy, garaż itp.? Twoje wyliczenia wskazują, że pod wszystko skoro pow. zabudowy 225.

    Drugie pytanie może lamerskie, ale mój poziom budowlaniec=0 a z prostej dedukcji wychodzi, że płyta ze względu na mostki powinna być wykonana tylko pod bryłą budynku(nie koniecznie pod garażem).

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Cześć.
    2 pytania.
    1. Czy sprawdzałeś ile by kosztowało posadowienie na ławach?Ciekaw jestem różnicy w cenie(marzy mi się podobny metrażowo projekt parterowy).
    2. Czy płyta została tez wylana pod tarasy, garaż itp.? Twoje wyliczenia wskazują, że pod wszystko skoro pow. zabudowy 225.

    Drugie pytanie może lamerskie, ale mój poziom budowlaniec=0 a z prostej dedukcji wychodzi, że płyta ze względu na mostki powinna być wykonana tylko pod bryłą budynku(nie koniecznie pod garażem).
    Nie rozumiem dlaczego wszyscy piszecie o pieniądzach przy ławach? Koszt tej części budynku to 10% a może i mniej.Po prostu przeliczyć dla gruntu, zaprojektować i wybudować.
    Ława ma być pod całością.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Cześć.
    2 pytania.
    1. Czy sprawdzałeś ile by kosztowało posadowienie na ławach?Ciekaw jestem różnicy w cenie(marzy mi się podobny metrażowo projekt parterowy).
    2. Czy płyta została tez wylana pod tarasy, garaż itp.? Twoje wyliczenia wskazują, że pod wszystko skoro pow. zabudowy 225.

    Drugie pytanie może lamerskie, ale mój poziom budowlaniec=0 a z prostej dedukcji wychodzi, że płyta ze względu na mostki powinna być wykonana tylko pod bryłą budynku(nie koniecznie pod garażem).
    Cześć.

    1. Nie liczyłem. Ale zasadniczo zależy wszystko od gruntu. Jeżeli masz piach to koszt powinien być niższy. Tylko to są dwie różne technologie. Ja swoją mam ocieploną, czego przy ławach nie osiągniesz do końca.
    2. Garaż tak, tarasy nie.

    Teoretycznie tak. Ale to teren po górniczy i choć teoretycznie nie powinno być szkód, wolałem spać spokojnie. W garażu oczywiście też będzie ocieplona podłoga, ściana od strony budynku i pewnie strop - więc mostek powinien być niewielki.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ponieważ ekipa wchodzi w przyszytym tygodniu zaopatrzyłem się w potrzebne materiały.

    Zrobiłem błąd w Ytongiem, ponieważ nie zarezerwowałem sobie go w zimę i mam po wyższej cenie : ( jak bym się zorientował wcześniej byłoby 60-70 groszy taniej na bloczku...

    Generalnie dużo rzeczy w zimę można dorwać taniej. Chcąc mieć w miarę rzetelnie wyliczone koszty, zimę poświęciłem na odpytywanie składów o materiały - i teraz widzę różnicę Chociaż dachówki przynajmniej na razie pozostają w tych samych cenach.

    Ytong PP4/0,6 24cm, na początek 8 palet





    Pod pierwszą warstwę chcę dać folię SECCO 1mm i papę, tak żeby bloczki nie ciągnęły wilgoci. Folia szerokości 30 cm, żeby mimo wszystko wystawała poza bloczki.



    Teoretycznie wystarczyła by folia, ale naczytałem się, że po kilkudziesięciu latach może nie spełniać swoich funkcji, więc dokupiłem 3 rolki papy


    Klej z euromixa, szary, bo białego nie było w hurtowni. Nie kupowałem oryginalnego bo jest 10 zł na worku droższy, a nie wierzę, że czymś się różni


    Do tego jeszcze plastyfikatora 10l. Nigdy osobiście nie używałem, ale Wisek mówi żeby kupić to kupiłem

    Ostatnio edytowane przez KrzysztofDagmara ; 31-05-2017 o 11:39

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobry i tani sposób na zbieranie deszczówki.. zaczerpnięty od sąsiada

    Na budowę kupiłem zbiornik 1000l za 150 zł, później dokupię jeszcze 2 i zakopię je w rogach i podłączę rynny Ważne żeby zbiorniki były po wodzie, żeby nam potem kwiatki nie usychały za ok 450 zł + 1h koparki będę miał zbiorniki na 3000l. Kilka stów do przodu w porównaniu do zbiorników betonowych.


  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tylko te zbiorniki ulegają biodegradacji i po 4-5 latach będą dziurawe
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tylko te zbiorniki ulegają biodegradacji i po 4-5 latach będą dziurawe
    To mnie zaciekawiłeś. Przeczyłem, że te zbiorniki robią z HDPE. Znalazłem jakieś badania na temat jego rozkładu:

    https://www.researchgate.net/profile...247f000000.pdf

    The results of tests on unaged and 30-year old specimens showed no
    substantial changes in density, water adsorption, water extractable matter content
    and tensile properties.The impact resistance changed only after 15.5 years with a
    reduction of about 50%.

  20. #40

    Domyślnie

    zdjęcia są niedostępne, mógłbyś ponownie udostępnić zdjęcia, myślę że będą pomocne w przyszłości

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony