dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie 150 kg groszku w 3 dni...

    Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w ustawieniach pieca. Teść się uparł że wszytko sam zrobi ale nic z tego nie wychodzi. Jeszcze chwila i nie będę miała za co ogrzewać domu. Mianowicie. Jak w tytule w ciągu 3 dób piec spalił 150 kg ekogorszku. To chyba nie jest normalne. Piec agregaat 25 kw. Sterownik st 37 n rs. Dmuchawa dm 80. Podajnik pmg. Ogrzewanie podlogowe ok.150 m2 i 35 m2 pokoj w którym sa grzejniki. I albo grzeje podloga albo grzejniki. Mozliwa za słaba pompa. Ale sęk w tym jak ustawić piec aby grzał ale nie takie ilości groszku. Temp w pokojach 20 st.
    Mam nadzieję, że ktokolwiek rozumie to co napisała baba

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Jest jakaś izolacja ścian zewnętrznych, sufitu itd.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monija7 Zobacz post
    Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w ustawieniach pieca. Teść się uparł że wszytko sam zrobi ale nic z tego nie wychodzi. Jeszcze chwila i nie będę miała za co ogrzewać domu. Mianowicie. Jak w tytule w ciągu 3 dób piec spalił 150 kg ekogorszku. To chyba nie jest normalne. Piec agregaat 25 kw. Sterownik st 37 n rs. Dmuchawa dm 80. Podajnik pmg. Ogrzewanie podlogowe ok.150 m2 i 35 m2 pokoj w którym sa grzejniki. I albo grzeje podloga albo grzejniki. Mozliwa za słaba pompa. Ale sęk w tym jak ustawić piec aby grzał ale nie takie ilości groszku. Temp w pokojach 20 st.
    Mam nadzieję, że ktokolwiek rozumie to co napisała baba
    Ehhh ...

    Jeśli to nowy dom i ocieplony to styknął by kocioł 12KW .
    Szkoda że szybciej nie zapytałaś jaki kupić. BYłby tańszy i lepszy i z elektorniką dopasowaną do zwykłęgo użytkownika ...

    Na poczatku ustawić kocioł.

    Proponuję dać podawnaie 5s , przerwa 40s.
    Nadmuch ustawić taki aby kolor ognia był żółty (nie biały ani nie czerwony) i aby nie dymiło się z płomieni ...

    Jesli będzie przesypywał opał - zwiękzasz przerwę.
    Jak nie będzie mógł dojść do żądanej temp , zmniejszasz przerwę

    Ale uwaga. Kociol nie musi błyskawicznie dochodzić o żądanej temp. , może to trwać dłuższy czas , byle było rosła (nawet powoli) temperatura na kotle aż oczywiści do żądanej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    150kg na 3 doby to daje trochę ponad 2kg na godzinę, czyli kocioł pracuje z mocą 12kW a może nawet mniejszą czyli nie jest tak źle No chyba, że to nowy dom

  5. #5

    Domyślnie

    Nie. Jest to stary dom nie ogrzewany z zewnatrz

  6. #6

    Domyślnie

    Mialo być taniej a nie jest. Jak to jest ze stary piec na węgiel kostka palil dużo dużo mniej a ogrzewal o 100 m2 więcej?

  7. #7

    Domyślnie

    Napisz jakie są w tej chwili ustawienia sterownika: czas pracy, czas przerwy, siła nadmuchu itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilchelm Zobacz post
    Napisz jakie są w tej chwili ustawienia sterownika: czas pracy, czas przerwy, siła nadmuchu itp.
    6

    Podawanie 7 s. Przerwa 30 s. Nadmuch 60

  9. #9

    Domyślnie

    No to nie dziwie się, że tyle pożera.
    Ustawienia jak na syberyjskie mrozy!
    nie jestem na forum zbyt często, ale zacznij od
    podawanie 5 sekund
    przerwa 40 sekund
    wiatr ze 30% (choć i to w mojej ocenie zbyt wiele)

    Nie wiem jaki masz opał...

    JA mam piec 25 kW i taki sam sterownik jak Ty.
    moje obecne ustawienia:
    podawanie 5 sekund
    przerwa 70 sekund
    nadmuch 15%
    i jeszcze mi się piec odstawia, także mam spory zapas mocy w razie mrozu.

    Piec ma długo dochodzić do zadanej temperatury i stosunkowo krótko być w podtrzymaniu. Wtedy jest najbardziej ekonomiczne spalanie.
    Powodzenia!

    ps. nie wypowiadam się odnośnie instalacji i czy pompka za słaba itp. Może jest coś skopane. Przy takiej mocy powinna być sauna w chałupie
    Ostatnio edytowane przez Wilchelm ; 28-11-2016 o 19:24

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilchelm Zobacz post
    No to nie dziwie się, że tyle pożera.
    Ustawienia jak na syberyjskie mrozy!
    nie jestem na forum zbyt często, ale zacznij od
    podawanie 5 sekund
    przerwa 40 sekund
    wiatr ze 30% (choć i to w mojej ocenie zbyt wiele)

    Nie wiem jaki masz opał...

    JA mam piec 25 kW i taki sam sterownik jak Ty.
    moje obecne ustawienia:
    podawanie 5 sekund
    przerwa 70 sekund
    nadmuch 15%
    i jeszcze mi się piec odstawia, także mam spory zapas mocy w razie mrozu.

    Piec ma długo dochodzić do zadanej temperatury i stosunkowo krótko być w podtrzymaniu. Wtedy jest najbardziej ekonomiczne spalanie.
    Powodzenia!

    ps. nie wypowiadam się odnośnie instalacji i czy pompka za słaba itp. Może jest coś skopane. Przy takiej mocy powinna być sauna w chałupie
    A czy przepustnica ma być otwarta cala a regulowac 30% sterownikiem?

  11. #11

    Domyślnie

    Kaloryczność groszku 28

  12. #12

    Domyślnie

    Odnośnie przepustnicy - to też zależy od komina. U mnie jest otwarta tylko na 1,5cm
    Opał masz bardzo mocny, więc ustawienia, które podałem mogę być jeszcze zbyt mocne.

    Czy grzejniki są ciepłe, gorące czy jakie? Jaka temperatura jest puszczana z pieca na dom?

  13. #13

    Domyślnie

    no właśnie problem w tym ze część domu ma ogrzewanie podłogowe które grzeje a grzejniki w dwóch pokojach bez podłogówki są zimne. Temperatura z pieca to 50 stopni

  14. #14

    Domyślnie

    Odnośnie ustawień pieca tak jak pisałem.
    Jeśli chodzi o zimne grzejniki to już nie pomogę niestety. NIe znam się i nie będę wprowadzał w błąd.

    Mam nadzieję, że koledzy coś pomogą. Trzymaj się ciepło

  15. #15

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za odpowiedzi

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Aby stwierdzić dlaczego grzejniki nie grzeją musimy widzieć instalację w kotłowni. Zrób zdjęcia.

  17. #17

    Domyślnie

    jeśli wszystko jest w instalacji poprawnie to powodem niegrzania tych dwóch grzejników mogą być źle wyregulowane przepływy w całej instalacji i to powoduje że woda grzewcza nie dociera do tych grzejników ....

  18. #18
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    jeśli wszystko jest w instalacji poprawnie to powodem niegrzania tych dwóch grzejników mogą być źle wyregulowane przepływy w całej instalacji i to powoduje że woda grzewcza nie dociera do tych grzejników ....
    dokładnie, sprawdź na pompce podłogówki na jakim biegu ona chodzi , miałem taki przypadek jak chodziła na 3-ce to wyciągała całą ciepła wodę i do innych obiegów jej już nie było wystarczyło dać na 1 lub 2 i było dobrze

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Pompa na podłogówkę musi chodzić za mieszaczem i raczej nie ma możliwości aby brała całą wodę z kotła bo część i to dość dużą bierze z powrotu.

  20. #20

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, czy w ogóle jest pompa na podłogówkę? Z pierwszego postu wynika, że jedna pompka ogarnia całość - albo próbuje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony