dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    [QUOTE=grisza76;7354060]
    Cytat Napisał FELA & CRIS Zobacz post
    Rozmawialiśmy dziś z producentem i producent upierał się że nie można palić w kominku który nie jest obudowany czy to prawda?
    W rozmowie dowiedzieliśmy się że szyba nie podlega gwarancji natomiast u nas wyraźnie widać że uszczerbienie jest w miejscu łączenia szyby z metalową szyną, która tą szybę trzyma i według nas to ona jest przyczyną uszczerbienia ze zdjęć. /QUOTE]
    Oczywiście - skoro producent twierdzi, że nie można palić we wkładzie nieobudowanym - napisał to w instrukcji?!? Jeśli nie - punkt dla was przy dochodzeniu swojego z tytułu rękojmi.
    Swoją drogą - skąd wzięliście pomysł palenia w samym wkładzie?
    Tak - jest szansa, by producent to wymienił - jeśli dociśniecie sprzedawcę o rękojmię. Zawsze w ramach rękojmi możecie mu zaproponować ugodę.
    Jeśli zawarli w swojej instrukcji obsługi taki bzdet (konieczność obudowy by palić), niewiele zdziałasz, bo musielibyście udowodnić, że to nieprawda...Producenci mający świadomość konstruowania swoich urządzeń z kiepskiego żeliwa, stosują taki wybieg. Poza tym im więcej haczyków, tym więcej spuszczonych na drzewo pacjentów, tym mniejsze koszty. To niedorzeczność, mit, idiotyzm...Czasem ta sama firma, z tego samego żeliwa leje piecyki (kozy), których już nie trzeba odbudowywać, by zachować gwarancję.... Trzeba omijać takie firmy i koniec! Kiedyś pisząc w Świecie Kominków, zahaczyłem o problem instrukcji obsługi...śmiechu warte... http://www.kominki-batura.pl/news,swiat-kominkow-nr-115-2008,26,51

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Na pierwszym zdjęciu widać , przynajmniej ja tak to widzę , jakiś metalowy opór zabezpieczający szybę przed wysuwaniem się na zewnątrz. Gdy szyba przesunęła się do boku i trafiła na coś co ja przytrzymało punktowo... to byłoby wytłumaczenie czemu się wyszczerbiło . Oczywiście zakładając że dobrze widzę....
    Dobrze widzisz.... tam właśnie jest taki "ząbek"
    To wygląda tak jakby szyba przesunęła się bardziej górą, przez to szczelina na łączeniu w rogu u góry jest większa.

    Cytat Napisał grisza76 Zobacz post
    Jeśli zawarli w swojej instrukcji obsługi taki bzdet (konieczność obudowy by palić), niewiele zdziałasz, bo musielibyście udowodnić, że to nieprawda...
    Zawarli.... niestety.

    No więc chyba pozostaje jedynie zakupić nową i poczekać z wymianą do przeprowadzki..... nie mniej jednak trudno się zgodzić z taką "polityką" producentów wkładów, że tylko zabudowany można reklamować.... jak dla mnie bezsens totalny, bo gdyby coś się stało to kto mi zapłaci za rozwaloną obudowę ? Zresztą na takie pytanie padła odpowiedź, że obudowa ma być tak skonstruowana żeby można było wymienić wkład.... no jestem ciekawa jak to zrobić?

  3. #23

    Domyślnie

    Tak czy inaczej.
    Czy to wyszczerbienie ma jakiś wpływ na palenie w kominku ?
    To jest chyba całkiem niezależne od tej sadzy przy łączeniu szyb ?
    Wyszczerbienie to faktycznie wizualna wada, ale to sadza na nieszczelnym łączeniu to już szok.
    Zakładając teraz wkład z kratek też mnie informowano, że na szybę nie ma gwarancji ale .... jest jeszcze prawo konsumenta i istnieje rękojmia jak radzą koledzy.
    Skorzystaj.

  4. #24
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Dobrze widzisz.... tam właśnie jest taki "ząbek"
    To wygląda tak jakby szyba przesunęła się bardziej górą, przez to szczelina na łączeniu w rogu u góry jest większa.



    Zawarli.... niestety.

    No więc chyba pozostaje jedynie zakupić nową i poczekać z wymianą do przeprowadzki..... nie mniej jednak trudno się zgodzić z taką "polityką" producentów wkładów, że tylko zabudowany można reklamować.... jak dla mnie bezsens totalny, bo gdyby coś się stało to kto mi zapłaci za rozwaloną obudowę ? Zresztą na takie pytanie padła odpowiedź, że obudowa ma być tak skonstruowana żeby można było wymienić wkład.... no jestem ciekawa jak to zrobić?
    To pierwsze świadczy o braku doświadczenia producenta jak KONSTRUOWAĆ wkłady i słabej pomysłowości jak stabilizować przesuwająca się szybę .

    To drugie z konstruowaniem obudowy tak aby można było wyjmować wkład..... to chyba sobie z nas żartujesz ?
    Darek B

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony