dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie Drutex IGLO HS - zna ktoś?

    Dostałem propozycję rozwiązania okien tarasowych w systemie przesuwanych, wzmocnionych PCV Iglo HS. Ktoś może zna tę technologię, ma u siebie? Okna są duże w sumie 4 metry, dzielone na pół.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    mam zwykłe Iglo drutexu i szczerze mogę odradzić. moim zdaniem nie trzymają parametrów i szkoda na nie kasy. lepiej wybrać coś sprawdzonego.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Pewny jesteś, że to okna a nie skopany montaż? Z tego co czytałem najczęściej krytyka Drutexu w praktyce sprowadzała się do wad montażowych, czyli firm z Drutexem współpracujących. Odkształciły się profile, coś możesz pls więcej?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Pewny jesteś, że to okna a nie skopany montaż? Z tego co czytałem najczęściej krytyka Drutexu w praktyce sprowadzała się do wad montażowych, czyli firm z Drutexem współpracujących. Odkształciły się profile, coś możesz pls więcej?
    może i montaż. niemniej jednak parametr samej szyby czuję , że spadł drastycznie . 3 sezon i odczucie chłodu coraz większe.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  5. #5

    Domyślnie

    Hs od drutexu jest stosunkowo młody porównując do innych systemów które mają po 10 i więcej lat.
    Uważam że jest on całkiem nie źle zaprojektowany. Jeśli się zdecydujesz na nich uważaj na montaż... czasami pozostawia wiele do życzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Hs od drutexu jest stosunkowo młody porównując do innych systemów które mają po 10 i więcej lat.
    Uważam że jest on całkiem nie źle zaprojektowany. Jeśli się zdecydujesz na nich uważaj na montaż... czasami pozostawia wiele do życzenia.
    Bardzo młody, konkretnie wprowadzili HS-a pod koniec zeszłego roku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bmateusz

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    -
    Kod pocztowy
    77-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Hs od drutexu jest stosunkowo młody porównując do innych systemów które mają po 10 i więcej lat.
    Uważam że jest on całkiem nie źle zaprojektowany. Jeśli się zdecydujesz na nich uważaj na montaż... czasami pozostawia wiele do życzenia.
    A ja mam zupełnie inne zdanie z względu na jego niedawne wprowadzenie na produkcje uważam, że hs iglo ma jeszcze wiele do do życzenia.

    Postawiłbym raczej na sprawdzone produkty veka, schuco, rehau, którzy od wielu lat posiadają w swojej ofercie drzwi przesuwne typu hst
    Ostatnio edytowane przez bmateusz ; 02-12-2016 o 17:38

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ted Bear Zobacz post
    Hs od drutexu jest stosunkowo młody porównując do innych systemów które mają po 10 i więcej lat.
    Uważam że jest on całkiem nie źle zaprojektowany. Jeśli się zdecydujesz na nich uważaj na montaż... czasami pozostawia wiele do życzenia.
    Patrząc moim niefachowym okiem i porównując z innymi markami to trudno się do czegoś przyczepić. Zawsze pojawia się wątpliwość czy duże okno w PCV to dobre rozwiązanie, ale system jest super gruby, rama wzmocniona aluminium. Nie znam się na tym, ale specyfikacja wygląda chyba dobrze. Pytanie czy ktoś to ma i przez ten rok od premiery używa?
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 02-12-2016 o 22:42

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Patrząc moim niefachowym okiem...

    Nie znam się na tym...
    ...ale pomimo to oceniam, że jest przynajmniej tak samo dobry jak konkurencyjne rozwiązania? Na jakiej podstawie?
    Próbujesz zrobić reklamę czy po prostu podjąłeś decyzję (bo jest tanio) i teraz szukasz poparcia na forum dla swojej decyzji?

    To, że system jest "gruby" to jego potencjalnie najsłabszy punkt i zagrożenie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś mnie ja szukam informacji a nie przesądzam. Szczerze mówiąc reagujesz jak przedstawiciel konkurencji. Jeśli uważasz, że to kiepska opcja to z chęcią posłucham argumentów i za nie podziękuję. Decyzji nie podjąłem i uwierz mi (albo sprawdź), że tani HS w Drutexie nie jest. Dla porównania dostałem ofertę wyraźnie tańszą z Sokółki na ten system. Ja się opieram na tym na czym mogę, czyli rozmowach ze sprzedawcami i zaletach jakie wymieniali. Na forum piszę po to żeby podpytać bardziej doświadczonych i całość zweryfikować, ale takich doświadczonych co zechcą się tym doświadczeniem podzielić a nie tylko pochwalić się złośliwością eksperta.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 03-12-2016 o 16:01

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Nie zrozumiałeś mnie ja szukam informacji a nie przesądzam. Szczerze mówiąc reagujesz jak przedstawiciel konkurencji. Jeśli uważasz, że to kiepska opcja to z chęcią posłucham argumentów i
    za nie podziękuję. Decyzji nie podjąłem i uwierz mi (albo sprawdź), że tani HS w Drutexie nie jest. Dla porównania dostałem ofertę wyraźnie tańszą z Sokółki na ten system. Ja się opieram na tym na czym mogę, czyli rozmowach ze sprzedawcami i zaletach jakie wymieniali. Na forum piszę po to żeby podpytać bardziej doświadczonych i całość zweryfikować, ale takich doświadczonych co zechcą się tym doświadczeniem podzielić a nie tylko pochwalić się złośliwością eksperta.
    Napisze tak: w zeszły mroku jak szukałem okien do mojego domu to byłem w Drutexie na wycenie i wtedy dopiero mieli w nie długim czasie na prowadzić system HS, poszedłem więc gdzie indziej bo zależało mi na braku przestojów. Wybrałem ten system w Oknoplaście. Mogę polecić, gdyż jetem zadowolony. Montaż był w lutym bieżącego roku, czyli mały okres czasu aby jednoznacznie polecac, ale póki co jestem bardzo zadowolony. Wymiar 235 x 300 cm.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    235x300 cm. i to jest dzielone na pół, czy tyle ma część przesuwna? U mnie jest 400 cm. na 235 cm. i chcieliśmy je podzielić asymetrycznie, ale chyba Drutex nie da rady zrobić jednej tafli szkła powyżej 5 m.2. Mają to jeszcze sprawdzać. Sokółka nie ma z tym problemu i to jest dla mnie argument żeby wybrać drewniany profil, chociaż nie jesteśmy pewni czy jednak nie podzielić okna na pół.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    235x300 cm. i to jest dzielone na pół, czy tyle ma część przesuwna? U mnie jest 400 cm. na 235 cm. i chcieliśmy je podzielić
    asymetrycznie, ale chyba Drutex nie da rady zrobić jednej tafli szkła powyżej 5 m.2. Mają to jeszcze sprawdzać. Sokółka nie ma z tym problemu i to jest dla mnie argument żeby wybrać drewniany profil, chociaż nie jesteśmy pewni czy jednak nie podzielić okna na pół.
    To całkowity wymiar. Po przesunięciu części roboczej światło przejścia wynosi 140 cm. Osobiście nie widziałem HS-a dzielonego asymterycznie a to może być ciekawe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony