dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie Gorąca woda w bojlerze mimo wyłączenia pompy

    Witam,
    Mam problem z ciepłą wodą. Jest ona cały czas gorąca w bojlerze. Wyłączyłem całkowice pompe obiegową a mimo to woda w bojlerze jest gorąca. Chciałbym ustawić wodę w bojlerze na np. 40 stopni ale nie da się, Myślałem że pompa jest po to, żeby włączać obieg, lecz ona nawet jak nie chodzi to woda i tak jest gorąca w bojlerze. Pewnie przez to jest większe zużycie ekogroszku. Czy coś jest nie tak z podłączeniem ? Załączam zdjęcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161201_114018.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	374771

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    brak zaworu zwrotnego na pompce ładującej cwu

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    a gdzie ten zawór powinien być. jak rozpocząłem grzać to nie było ciepłej wody, dopiero jak tą pompę odkręciłem i zakręciłem to była. Czy może coś nie dokręciłem ?
    na pewno nie ma tego zaworu zwrotnego na pompie cwu ?
    załączam zdjęcie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161201_122819.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	374777

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Sory jednak jest , To ta złota baryłka.
    Trzeba pokombinować dalej. Jak sterowana jest pompka od cwu?
    Gdzie włączony jest powrót z zasobnika
    Rozrysuj schemat albo pokaż całośc
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 01-12-2016 o 12:15

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Chłopie bojler nie weźmie więcej niż może, nagrzeje wodę i już więcej energii nie łyknie, Ty więcej ekogroszku tracisz przez nieocieplone rury niż bojler. Ociepl rury, ociepl wełną/styropianem bojler, żeby mieć mniejsze straty i ciesz się ciepłą wodą zawsze
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    pompa jest sterowana tym pomarańczowym termostatem przylgowym. ale teraz odłączyłem ją całkiem od prądu bo i tak nigdy się nie załączała (bo termostat zawsze miał za ciepło żeby się włączyć)

    dwa kolejne zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161201_132247.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	374779Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161201_132335.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	374780

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kolega scrabie ma rację , ale sztuka cierpi

    Po pierwsze ten termostat przylgowy i tak jest niewłaściwy( nie mierzy temperatury CWU .
    Teoretycznie cwu nie powinna być grzana gdy pompka jest wyłączona .
    Jeżeli jest grzana to albo nieszczelny zawór zwrotny ,albo coś powoduję jego otwieranie ( bład w schemacie połączeń)

    Która rurka wydaje się cieplejsza zasilanie czy powrót zasobnika .
    Szczególnie po poborze wody ze zbiornika?
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 01-12-2016 o 13:08

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    rura zasilania zawsze jest cieplejsza, czyli ta nad bojlerem. dodam jeszcze że to naczynie pod bojlerem - jak przyciskam ten wentyl żeby spuścić powietrze to nic nie wylatuje. czyli tak jak by powietrza nie było. dopompować też się nie da.
    Ostatnio edytowane przez chirac ; 01-12-2016 o 13:25

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Grzeje grawitacyjnie i będzie grzać. Żaden zawór zwrotny tu nie pomoże. Możesz wstawić zawór termostatyczny z kapilarą lub zawór elektromagnetyczny, lub na zasilaniu do bojlera zrobić porządny syfon.
    Nie ma takiej możliwości aby nie można było dobić powietrza do naczynia.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Grzeje grawitacyjnie i będzie grzać. Żaden zawór zwrotny tu nie pomoże. Możesz wstawić zawór termostatyczny z kapilarą lub zawór elektromagnetyczny, lub na zasilaniu do bojlera zrobić porządny syfon.
    Nie ma takiej możliwości aby nie można było dobić powietrza do naczynia.
    dwa błędy ,- zawór zwrotny ma sprężynę ,a ciśnienie grawitacyjne jej nie pokona.
    a drugi bład - żeby wpompować powietrze do naczynia trzeba wypchnąć wodę . gdy zawory są zamkniete woda nie wyleci to i powietrze nie ma gdzie wejść.
    Należy zamknąć dopływ zimnej wody do zasobnika i otworzyć kran z ciepła wodą . Podczas pompowania woda z naczynia wypłynie przez kran.

    Reszty nie kwestionuję

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Fachman, czyli uważasz że wymiana zaworu zwrotnego pomoże? Pytanie tylko co bardziej sie opłaca. Wydać prąd na pompę czy troszkę więcej ekogroszku ale z wyłączoną pompą. Czyli mogłem w ogóle tej pompy nie kupować i byłby problem z głowy. A z tym naczyniem to muszę spróbować.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Fachman, czyli uważasz że wymiana zaworu zwrotnego pomoże? Pytanie tylko co bardziej sie opłaca. Wydać prąd na pompę czy troszkę więcej ekogroszku ale z wyłączoną pompą. Czyli mogłem w ogóle tej pompy nie kupować i byłby problem z głowy. A z tym naczyniem spróbowałem. Napompowalem ale jak wciskam ten wentyl to nic nie wylatuje dalej. Tak jakby nie było tam powietrza.
    .

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Skoro działa i jest woda to nie ruszać . A ekogroszku nie pójdzie wiecej

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Fachman, czyli uważasz że wymiana zaworu zwrotnego pomoże? Pytanie tylko co bardziej sie opłaca. Wydać prąd na pompę czy troszkę więcej ekogroszku ale z wyłączoną pompą. Czyli mogłem w ogóle tej pompy nie kupować i byłby problem z głowy. A z tym naczyniem to muszę spróbować.
    Chłopie, czego Ty nie rozumiesz, ten bojler to nie jest żadna strata, tak jak mówiłem, weźmie ileś energii i już, nic więcej w niego nie upakujesz. Zastanów się ile wydasz na przeróbki, żeby mieć zimniejszą (sic!) wodę, a ile realnie poniesiesz kosztów. Ja mówiłem serio z tym ociepleniem, tam tracisz więcej ekogrochu niż w bojlerze.
    Jeśli grzeje grawitacyjnie, to olej te pompę i zostaw to w spokoju. Według mnie walczysz o jakieś kilkanaście ( może ) złotych miesięcznie, na sprawności układu więcej tracisz.
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony