dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie Jak zamontowac duże lustro?

    Witam serdecznie. Marzy mi się w mieszkaniu duże (od podłogi aż do sufitu ok 130x240cm) lustro bez ramy. Jest tylko jeden problem: Nie mam pojęcia jak bezpiecznie przytwierdzic je do ściany, nie brudząc jej i jednocześnie nie uszkodzic lustra od spodu? Jakiego materiału użyc do mocowania, żeby miec pewnośc, że tafla nie spadnie nikomu na głowę? No i jeszcze jeden "maleńki" niuans... jak je wnieśc na drugie piętro bloku o wyjątkowo wąskiej klatce schodowej?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie Re: Jak zamontowac duże lustro?

    Cytat Napisał AniaS79
    Witam serdecznie. Marzy mi się w mieszkaniu duże (od podłogi aż do sufitu ok 130x240cm) lustro bez ramy. Jest tylko jeden problem: Nie mam pojęcia jak bezpiecznie przytwierdzic je do ściany, nie brudząc jej i jednocześnie nie uszkodzic lustra od spodu? ?

    Co to znaczy aby jej nie ubrudzić ? Montowałem niedawno lustra u siebie i zrobiłem to na .... klej do luster Dostepny jest w tubach (takie jak z siliconem) w każdym hipermarkecie castoramopodobnym CO do wnoszenia do radziłbym ci aby zrobili to szklarze którzy mają odpowiednie ssawki do noszenia szkła i luster. Najlepiej by było tez aby to oni ci to lustro zamontowali, ktoś kto tego nigdy nie robił prawie na pewno je przy montażu uszczerbi.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź. Mam nadzieję, że znajdę szklarza, który zajmuje się także transportem i mocowaniem luster. I, że mój przyszły mężuś nie zechce sam się w to bawic.. Oby!

  4. #4

    Domyślnie

    Dźwigiem go - przez balkon !!!
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: Jak zamontowac duże lustro?

    Cytat Napisał dobrzykowice
    ... CO do wnoszenia do radziłbym ci aby zrobili to szklarze którzy mają odpowiednie ssawki do noszenia szkła i luster....
    Żartujesz..... lustro o wymiarach 130x240cm wnoszone przy pomocy uchwytów- ssawek na drugie piętro bloku o "wyjątkowo" wąskiej klatce schodowej- to prawie pewność, że pęknie podczas tej operacji.
    Lustro na czas transportu powinno być włożone w stelaż drewniany.

    Najlepiej by było też aby to oni ci to lustro zamontowali, ktoś kto tego nigdy nie robił prawie na pewno je przy montażu uszczerbi.
    Z tym się zgadzam całkowicie. Do tej pracy potrzeba "kogoś" z praktyką.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, tak...
    W stelaż...!
    I przez balkon !!!
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Proponuję oprócz kleju do luster wkleić kilka pasów taśmy klejącej dwustronnej. Sposób sprawdzony przy lustrach o dużej powierzchni. Podparcie na czas zwiazania kleju można wykonac z pasa płyty g-k, oczywiście równo sciętego. Sprawdzone kleje to Soudal i Dan Breaven(chyba dobrze napisałem). Pamietaj, że czas wiązania jest długi, około 24 godzin. Pozdrawiam, Piotr.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie Re: Jak zamontowac duże lustro?

    Cytat Napisał Wowka
    Żartujesz..... lustro o wymiarach 130x240cm wnoszone przy pomocy uchwytów- ssawek na drugie piętro bloku o "wyjątkowo" wąskiej klatce schodowej- to prawie pewność, że pęknie podczas tej operacji.
    Lustro na czas transportu powinno być włożone w stelaż drewniany.

    Niekoniecznie ale jest to rzeczywiscie trudne, dlatego też problem ten zrzuciłbym na szklarzy a czy oni to wniosą w stelazu czy bez jest w tym momencie już bez znaczenia

  9. #9

    Domyślnie

    Proponowałbym przykleić na całej powierzchni.
    W innym przypadku(przy klejeniu tylko dookoła lub na "placki") np. przy oparciu się o nie,może pęknąć.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Proponowałbym przykleić na całej powierzchni.
    W innym przypadku(przy klejeniu tylko dookoła lub na "placki") np. przy oparciu się o nie,może pęknąć.
    Raczej nie, bo "klej tylko wtedy trzyma, kiedy go nima" Cos w tym jest.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalx

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    aby nie uszkodzić lustra od spodu trzeba użyć dobrego kleju, najlepiej specjalistycznego np. firmy Lakma. Same lustro też powinno być dobrej jakości - problem za klika lat może okazać się dramatyczny! - jakieś wikwity czy przebrawienia. Sam mam w domu dużo większe lustro, przykleiłem je punktowo na wlaśnie ten klej, dwie osoby i po strachu Wg mnie najlepsze lustra są belgijskie a wśród nich np lustra firmy Haveren podobno niezniszczalne co moge potwierdzić.

  12. #12

    Domyślnie

    ja będę mieć kilka dużych luster w domu - i wszystkie będzie montował szklarz - do momentu odbioru zamontowanego lustra- on odpowiada za ewentualne stłuczki. On także przyjdzie na pomiar i wszystko dokładnie wymierzy - trochę drożej to kosztuje, ale znowu nie tak dużo, ale o ile mniej stresu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony