dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie Pękkająca szyba w kominku Lechma Exclusive

    Witam,

    od niedawna mamy kominek z płaszczem wodnym Lechma Exclusive z jednolitą boczną szybą. Przy pierwszym rozpaleniu szyba pękła w zagięciu pomiędzy frontem a bokiem. Pęknięcie rozeszło się na szybę boczną. Myśleliśmy, że może któryś z pracowników niechcący uderzył w nią czymś twardym. Po skończonym remoncie wymieniliśmy szybę na nową (tzn. serwisanci ją wymienili - odpłatnie). O Dziwo po pierwszym rozpaleniu znowu stało się to samo. Co może być powodem pękania szyby? Co z tym zrobić?

    Poniżej zdjęcie pękniętej szyby.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	1294
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	250817  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Według mnie reklamować jednoznacznie i żądać zwrotu pieniędzy za pierwszą "odpłatną" wymianę....
    Występują naprężenia... jest prawdopodobnie zastosowany niewłaściwych parametrów profil. No i prawdopodobnie uszczelki (sznur) jest marnej jakości....
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 31-03-2014 o 12:38

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie

    Chodzi Ci o profil w drzwiczkach? Powinni mi chyba teraz całe drzwiczki wymienić, a nie tylko szybę. Dobrze myślę?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Generalnie to już ich problem, z którym chętnie się pewnie zmierzą. Po prostu poproś, zamiast żądać...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuszy1 Zobacz post
    Chodzi Ci o profil w drzwiczkach? Powinni mi chyba teraz całe drzwiczki wymienić, a nie tylko szybę. Dobrze myślę?
    Jeżeli błąd (oszczędności) konstrukcyjne, to daremna robota....
    W drzwiach z szybami bocznymi.... trzeba stosować "specjalne" profile- DOSYĆ DROGIE, jakie to powinien wiedzieć producent.
    Ja nie jestem zainteresowany w rozpisywaniu się jakie i skąd są profile w wkładach z mojej oferty.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 26-03-2014 o 14:42

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    w Lechmie nie pracują niedorzeczni fachowcy i na pewno sobie z tym poradzą.
    Kiedyś taki problem występował w najbardziej markowym niemieckim produkcie
    na początku też był problem z reklamacją, zgrzyty między klientami i firmą, a później okazało się,
    że nawet najlepsi popełniają błędy i temat został wyjaśniony.
    ...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja uważam, że szyby gięte w 90 stopni to jakieś nieporozumienie i wymysł co niektórych firm, że mają nowość coby się nią pochwalić. Te szyby pękały i zawsze będą pękać nie zależnie od drogich czy droższych profili. W palenisku zawsze następują jakieś naprężenia pod wpływem temperatury jak również uszczelki się układają i po jakimś czasie szyba pęknie. Współczuje troszkę tym co mają takie wkłady bo po gwarancji zakup takiej szyby to jak połowa wkładu tańszego wkładu albo cały. Moim zdaniem drzwi narożne z dwóch szyb wyglądają niezgorzej niż te z jedną, a w przypadku uszkodzenia płacimy mniej.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie

    Jutro mają przyjechać serwisanci. Ciekaw jestem co wymyślą. Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na kolejnej wymianie szyby. Niestety nie bardzo wiem, co powinni z tym zrobić i czego od nich oczekiwać. Pozostaje mieć nadzieję, że znają się na robocie... chociaż za pierwszym razem nie rozpoznali problemu...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuszy1 Zobacz post
    Jutro mają przyjechać serwisanci. Ciekaw jestem co wymyślą. Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na kolejnej wymianie szyby. Niestety nie bardzo wiem, co powinni z tym zrobić i czego od nich oczekiwać. Pozostaje mieć nadzieję, że znają się na robocie... chociaż za pierwszym razem nie rozpoznali problemu...
    Proponowałbym Ci jeśli jeśli jest jeszcze wkład na gwarancji poprosić producenta o zmianę szyby giętej na ciętą, bo jak Ci pęknie po gwarancji to podejrzewam, że słono zapłacisz, a w przypadku dwóch szyb jest zawsze taniej.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    No i dwie szyby dosunięte do siebie nie będą pękać w tym narożniku - wymiana na dwie cięte to dobre rozwiązanie - na długo

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie gięta szyba jest problemem, a sposób jej zamocowania!
    Łączone szyby w narożniku, to nie jest dobry pomysł. Stalowe drzwiczki po rozgrzaniu zmieniają wymiar, a vitoceramika nie. W miejscu połączenia powstaje szpara na kilka mm, wynikiem czego do paleniska w niekontrolowany sposób wciągane jest CHŁODNE powietrze. W dobrze skonstruowanym wkładzie opadający przed szybą strumień powietrza (kurtyna powietrzna), chroni ją przed zabrudzeniem. Szczelina miedzy szybami powoduje zawirowania i cały system zabezpieczenia bierze w łeb.

    Kolejna ważna sprawa to regularna wymiana uszczelki pod szybą, z przykrością muszę stwierdzić, że producenci (z małymi wyjątkami) nie zawracają sobie głowy tym szczegółem. Listwy trzymające szyby przykręcane są do ramy drzwiczek w sposób uniemożliwiający bezproblemowy serwis kominka. Mało kogo obchodzi, że po 4-5 latach uszczelka pod szybą twardnieje na beton, ciągle nasączana kwasem do mycia szyb kominkowych. Po kilku latach to już nie jest problem producenta, ponieważ gwarancja na urządzenie już się skończyła.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    Nie gięta szyba jest problemem, a sposób jej zamocowania!
    Łączone szyby w narożniku, to nie jest dobry pomysł. Stalowe drzwiczki po rozgrzaniu zmieniają wymiar, a vitoceramika nie. W miejscu połączenia powstaje szpara na kilka mm, wynikiem czego do paleniska w niekontrolowany sposób wciągane jest CHŁODNE powietrze. W dobrze skonstruowanym wkładzie opadający przed szybą strumień powietrza (kurtyna powietrzna), chroni ją przed zabrudzeniem. Szczelina miedzy szybami powoduje zawirowania i cały system zabezpieczenia bierze w łeb..
    Myślę, że masz po części rację, ponieważ tak się dzieje tylko w tych tańszych urządzeniach.

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    Kolejna ważna sprawa to regularna wymiana uszczelki pod szybą, z przykrością muszę stwierdzić, że producenci (z małymi wyjątkami) nie zawracają sobie głowy tym szczegółem. Listwy trzymające szyby przykręcane są do ramy drzwiczek w sposób uniemożliwiający bezproblemowy serwis kominka. Mało kogo obchodzi, że po 4-5 latach uszczelka pod szybą twardnieje na beton, ciągle nasączana kwasem do mycia szyb kominkowych. Po kilku latach to już nie jest problem producenta, ponieważ gwarancja na urządzenie już się skończyła.
    Ja myślę, że to celowe działanie, ponieważ od tego są serwisy żeby zmieniać uszczelki szyby itd. a nie grzebać samemu, a co do mycia szyb to jeśli masz ok paliwo i troszkę pojęcia jak palić to szybę można wyczyścić zwykłą wodą bez jakiś środków chemicznych. Jedna większość użytkowników postępuje dokładnie tak jak opisałeś a później pretensje.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Twardniejąca uszczelka pod szybą (od płynów do mycia szyb) jest również problemem dla producentów, szyba gięta może pęknąć po 4-5 latach ale może po 2-3, a przy często stosowanym terminie gwarancji około 5 lat - jest to w terminie gwarancji. Raczej celowego działania producentów bym nie podejrzewał, w końcu zamontowane urządzenie o którym zapomina kominkarz i producent (brak telefonów i email od inwestora) to najlepsza reklama + zadowolony inwestor.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artix123 Zobacz post
    Twardniejąca uszczelka pod szybą (od płynów do mycia szyb) jest również problemem dla producentów, szyba gięta może pęknąć po 4-5 latach ale może po 2-3, a przy często stosowanym terminie gwarancji około 5 lat - jest to w terminie gwarancji. Raczej celowego działania producentów bym nie podejrzewał, w końcu zamontowane urządzenie o którym zapomina kominkarz i producent (brak telefonów i email od inwestora) to najlepsza reklama + zadowolony inwestor.
    Celowo pewnie tego nie robią, ale bezmyślnie na blachowkręty lub inne wynalazki montują te ramki. Wykręcenie takiego blachowkręta to czysta rozkosz, która najczęściej kończy się na cięciu i rozwiercaniu.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artix123 Zobacz post
    Twardniejąca uszczelka pod szybą (od płynów do mycia szyb) jest również problemem dla producentów, szyba gięta może pęknąć po 4-5 latach ale może po 2-3, a przy często stosowanym terminie gwarancji około 5 lat - jest to w terminie gwarancji. Raczej celowego działania producentów bym nie podejrzewał, w końcu zamontowane urządzenie o którym zapomina kominkarz i producent (brak telefonów i email od inwestora) to najlepsza reklama + zadowolony inwestor.
    Zatem wniosek jest jeden. Prędzej czy później szyba gięta pęknie więc lepiej nie kupować takich wkładów. Co z tego, że zdarzy się to raz czy dwa na gwarancji i szyba zostanie wymieniona, jak po jej zakończeniu i tak pęknie, a zakup nowej szyby z wymianą to kwota co u niektórych firm ok 2500-3000zł

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Demonizujesz...

    Sprzedałem w swojej karierze z 300-400 wkładów z giętą boczną szybą. Pękła jedna z powodu wadliwej ramy i jedna bo została wybita.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Firma w której pracowałem sprzedawała i podejrzewam sprzedaje bardzo dużo wkładów w skali roku różnych firm i najwięcej reklamacji było na szyby gięte pod kątem 90 stopni. Nie zależnie od tego czy to Lechma, Spartherm, Bruner, Hajduk czy Makroterm wszędzie pękały, stąd moje wnioski. Może to moje demonizowanie, tylko dlaczego większość tych firm ucieka od szyb giętych???

    Cytat Napisał Piotr Batura Zobacz post
    Demonizujesz...

    Sprzedałem w swojej karierze z 300-400 wkładów z giętą boczną szybą. Pękła jedna z powodu wadliwej ramy i jedna bo została wybita.
    Moje gratulacje jeśli tak było, tyko nie wiesz co dzieje się z tymi klientami po zakończeniu okresu gwarancji. Jak wcześniej wspomniał Artix123 szyby też pękają po 5 latach gdy skończy się gwarancja, ale wtedy to już problem klienta...... smutne ale prawdziwe

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Firma w której pracowałem sprzedawała i podejrzewam sprzedaje bardzo dużo wkładów w skali roku różnych firm i najwięcej reklamacji było na szyby gięte pod kątem 90 stopni. Nie zależnie od tego czy to Lechma, Spartherm, Bruner, Hajduk czy Makroterm wszędzie pękały, stąd moje wnioski. Może to moje demonizowanie, tylko dlaczego większość tych firm ucieka od szyb giętych???



    Moje gratulacje jeśli tak było, tyko nie wiesz co dzieje się z tymi klientami po zakończeniu okresu gwarancji. Jak wcześniej wspomniał Artix123 szyby też pękają po 5 latach gdy skończy się gwarancja, ale wtedy to już problem klienta...... smutne ale prawdziwe
    W jakim Ty sklepie pracowałeś? Co to znaczy "problem klienta" ?Sam sobie ma ugiąć po okresie gwarancji? Pierwszy kontakt jest zwykle do kogoś, kto to dostarczył, sprzedał...

    Pierwszy przykład który wspomniałeś. Najnowszy wkład Lechmy Green, to zaprzeczenie twierdzenia, że ta firma ucieka od gięcia.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Wuszy1 , co z Twoją szybą ??
    ...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Myśliciel ...szyby gięte pękają bo ludzie w naszym kraju mają nieporównywalnie niższą kulturę techniczną niż w tej lepszej części Europy. Jak jeden użytkownik kominka na kilka tysięcy pomyśli że można by zrobić co jakiś czas jego płatny przegląd przez firmę, która go wykonywała i wymienić w jego ramach uszczelki, przeczyścić nigdy nie czyszczone przyłącze dymowe, wybrać popiół z tych wszystkich zakamarków wkładu, z których latami jest nie wyciągany (dno, deflektor, za okładzinami, itp.) ...
    Samochodem każdy jeździ na przeglądy bo to grozi mandatem karnym, piece gazowe mają płatne obowiązkowe przeglądy gwaranycjne, kominy ... no tu już nie jest tak różowo ale można powiedzieć że i nie tak źle ... ale same komnki nasz naród ma z reguły głęboko w nosie traktujac je jako "jednorazówki" za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy zł ...
    Pozdrawiam.
    PS. Jestem od lat dziesięciu użytkownikiem podwójnie giętej (i to szeroko w porównaniu z innymi) szyby we wkładzie pryzmatycznym ... i podejrzewam że kolejne dzieięć lat będzie mi jeszcze bezproblemowo służyć.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony