dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przeróbka Defro Delta Plus na dolniaka, czy to możliwe?

    Witajcie, jak żyje miałem 2 kotły. Oby dwa dolno-palne. Palę raczej mieszanką węgla i miału.
    Rozpalanie węglem potem zasyp miałem.
    Wszystko było dobrze dopóki instalator nie polecił mi Defro Delta Plus. Myślę sobie firma znana. Gość pewnie też ma wiedzę. Niech będzie!

    Nigdy więcej. Jestem nauczony dokładania do kotła i rozpalania od dołu. W tym defro jest to nie możliwe. Smród, kopcenie i wiele innych dziwnych rzeczy. Dodatkowo kocioł jest niestabilny temperaturowo. Mimo sterownika i dmuchawy temperatura potrafi świrować. Z zadanych 55 w nocy wzrosnie na 70 i kocioł do rana nie wytrzymuje. Czytałem że w górnopalnych to normalne :/

    To nowy kocioł, nie będe go wymieniał. Mam możliwości i mógłbym go nieco przerobić. Czy jest możliwość zrobienia z niego sprawnego kotła dolnopalnego?

    Tak wygląda jego przekrój.





    Tak chciałbym go przerobić:



    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Z boku płaszcza (Kropki) to napowietrzacze? Jeśli tak to rozpalać będzie się cały zasyp , i nici z dolnego spalania chyba, że zatkasz dziurki jednak jeszcze pozostaje doprowadzenie PW. Wg mnie to nawet lepiej palić w nim od góry (na zasypie rozpalane ognisko czyli cyklicznie czekasz do wypalenia) na najniższych obrotach dmuchawy (minimalny nadmuch) lub przejść na miarkownik ewentualnie na kontrolowanej szczelinie . Niektóre kotły górnego spalania wystarczy rozpalać raz na dobę i potrafią się palić nawet ponad 20 h.
    Mogę sie założyć że oba kotły które miałeś to z nazwy były kotły dolno palne a właściwie miałeś górno palne. Podaj nazwy to zweryfikujemy. Pokazywany przez ciebie kocioł jest kotłem górnego spalania tzw.GS.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 07-12-2016 o 08:40
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  3. #3

    Domyślnie

    Z boku płasza kropki to chyba symulacja ruchu spalin. W kotle nie ma żadnych napowietrzaczy.
    Patrzę tak teraz i faktycznie. Poprzednim kotłem był Wamet. I jest on chyba górno-dolno palny.
    Poniżej foto:


    Pytanie teraz jak usprawnić mój piec żeby nie był typowym górniakiem i nie rozpalał mi całego zasypu a dodatkowo aby kopcił jaknajmniej przy otwieraniu drzwiczek.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Jak dla mnie masz dziurki z napowietrzaniem.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Jak dla mnie masz dziurki z napowietrzaniem.
    Nie mam na 1000%

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kukiz1986 Zobacz post
    Z boku płasza kropki to chyba symulacja ruchu spalin. W kotle nie ma żadnych napowietrzaczy.
    Patrzę tak teraz i faktycznie. Poprzednim kotłem był Wamet. I jest on chyba górno-dolno palny.
    Poniżej foto:


    Pytanie teraz jak usprawnić mój piec żeby nie był typowym górniakiem i nie rozpalał mi całego zasypu a dodatkowo aby kopcił jaknajmniej przy otwieraniu drzwiczek.
    Środkowe drzwi musisz przerobić albo kupić nowe z doprowadzeniem powietrza wtórnego , ja mam defro GS i on potrafi palić na jednym zasypie nawet do 30 godz , ale ja potrzebuję palić tylko 5-8 godz na dobę więc i węgla wystarcza niepełne wiaderko po atlasie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Środkowe drzwi musisz przerobić albo kupić nowe z doprowadzeniem powietrza wtórnego , ja mam defro GS i on potrafi palić na jednym zasypie nawet do 30 godz , ale ja potrzebuję palić tylko 5-8 godz na dobę więc i węgla wystarcza niepełne wiaderko po atlasie
    Ale ja nie mam środkowych drzwi. Mam takie jak na szkicu. Górne i dolne. Ten niebieski to jest taki jak miałem poprzednio. Paliło się w nim super. Teraz mam Defro Delta i jest do bani.

  8. #8
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Czyli masz powietrze w drzwiczkach zasypowych więc z górki , ja na twoim miejscu zrobiłbym trzy rzeczy
    1 wywalił komputerek wraz z dmuchawą
    2 założył miarkownik ciągu
    3 zasypał cały kocioł węgla i odpalił od góry
    powietrze w drzwiczkach otwarte na maxa a dolne zamknięte ze szczeliną na max 1 zapałek i po 2 godzinach , pow w drzwiczkach zamykasz a dolne na miarkownik czyli podpinasz łańcuszek , mnie ten kocioł wygląda na typowy górniak więc tak też powinieneś palić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony