dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wiercenie studni

    Czym wiecej czytam tym mniej juz wiem na temat studni Prosze podpowiedzcie mi jaka studnie mam zrobic. Studnie potrzebuje aktualnie do budowy w pozniejszym terminie do domu Dzwoniac, proponuja mi studnie z rury pvc badz rury ocynkowanej o rozmiarze 1 i 1/4 cala, i wierca na glebokosc 8-12m. Czy taka studnia wystarczy na uzytkowanie normalne? Czy zwykly zestaw hydroforowy zassie wode np z glebokosci 10m?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wchodź w takie studnie, 20 minut wodę będziesz pobierał i skonczy się . Trzeba czekać znowu. Studnia głębinowa - koszt 100 zł za metr z materiałem. I taka wystarczy Ci do wszystkiego a pompę i tak głębinową do niej musisz wrzucić i postawić zbiornik hydroforowy. Ja mam studnię z rurą 100mm, słup wody na 3 metrach i przez 30 lat spoko. Każda głębinowa jest przewidziana na taki czas użytkowania. NIE WCHODŹ W POPIERDUŁKI CIEŃKIE.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak cie dobrze rozumiem to studnie glebinowa z rura w sumie min 125mm na glebokosc okolo 8-10m? Czy na okres samej budowy sama pompa wystarczy cxy musi byc rowniez hydrofor
    Ostatnio edytowane przez krzysztofb51 ; 10-05-2016 o 21:33

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    8m to u nas ma studnia kopana, tradycyjna.
    Przed przystąpieniem do wiercenia/kopania radziłbym zorientować się jak wygląda warstwa wodonośna i struktura gruntu w waszej okolicy.
    Bo stwierdzenie: 100zł za metr głębinówki to tak, ale w lekkim terenie. Na mojej działce żaden z tych co oferowali się za 100zł nie podjął się zadania.
    Dopiero tacy co chcieli 300zł za metr chcieli rozmawiać, tyle że oni dysponują naprawdę poważnym sprzętem i żadna skała im nie straszna.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry nie było mnie na forum, praca. Studnia a zwłaszcza jej głębokość to zależy od warstwy wody ale przeważnie ok. 30 metrów. Na czas budowy wystarczy sama pompa głębinowa oczywiście o odpowiedniej wydajności.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dokładnie tak, ok 30m. Trzeba jednak sie przygotować , że może być jak u mnie. Czyli za mała wydajność i konieczność robienia studni kręgowej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nikt wróżką nie jest ale też może być tak jak u mnie gdzie przy próbie pompa z wyjściem 2 calowym wpuszczona została na 20 metrów i przy ciągłym pompowaniu przez 3 godziny słup wody z 3 metrów ( od góry) opadł tylko na 6 metrów czyli studnia nie do wybrania. Dobrze trafiony odwiert.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Wiercił ktoś sam studnie?
    Jakiej średnicy szlamówka ma być pod jakie rury osłonowe....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony