dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem Z Podłogówką I Pompami Obiegowymi

    Od wczoraj jestem posiadaczem pompy ciepła Panasonic.
    Mam tylko jeden problem jak się domyślam niezwiązany z pompą ciepła.
    Sytuacja jest taka:
    Mam pompę, bufor 80L, 2 pompy obiegowe, sterowniki salus na kazde piętro, zbiornik CWU (podłączony ale nie grzeje bo nie mam jak z niego korzystać). Pompa ładnie grzeje bufor temp. 30 stopni i problem zaczyna się z pompami obiegowymi. Z kotłowni wychodzi 1 rura zasilania i 1 powrót i gdzieś w posadzce następuje rozdzial na dwa rozdzielacze podlogowki.
    Problem polega na tym:
    Jak mam włączone obie pompy obiegowe niezaleznie na jaki bieg to temp na manometrze w rozdzielaczach wynosi 10stopni.
    Natomiast jak włączę tylko dolną pompę (górna wyłączona) to temperatura rosnie na manometrze powyżej 20 stopni, rura od zasilania z bufora jest ciepla a powrót zimny.
    Jak włączę górną pompę (dolna wyłączona) na manometrze jest 20 stopni, ale rura od zasilania jest zimna a powrót ciepły.
    Dodam, że kierunki przepływu na pompach są zgodne.
    Co może być nie tak ?

    Podłogówke wykonywał ktoś inny i instalację pompy też.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Są w instalacji zawory zwrotne ? Może ich brak powoduje że pompa ciągnie wodę nie z bufora ale z drugiego obiegu.
    Jakie są średnice rur w obiegach po pompach i średnica głównej rury z bufora.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzisiaj byli instalatorzy i szli w zaparte, że wszystko z ich strony jest ok, ale po mojej sugestii zamontowali zawory zwrotne na powrotach z dolnego i górnego rozdzielacza. Efekt bez zmian, czyli chodzi sama dolna pompa i wszystko jest ok - temp. na rozdzielaczu 26 stopni, powrót do bufora zimny a zasilanie z bufora cieple. Chodzi sama górna pompa. Temp. na zasilaniu rozdzielacza 18 stopni a powrót do bufora ciepły i zasilanie z niego zimne. Chodzi jedna i druga pompa, temp na rozdzielaczach po około 12-14 stopni, powrót i zasilanie bufora są letnie.
    Po kilkunastu chwilach główkowania stwierdzili, że cos cytuje "spier..." i muszą to zrobić jak się należy. W sobote mają przyjechać, przedmuchać instalacje i zobaczyć czy nie podłączyli odwrotnie górnego pionu. Ich szef powiedział, że prawdopodobnie się tak stalo.

    Co jeszczę mogło być nie tak ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  4. #4

    Domyślnie

    manometr mierzy ciśnienia jak rozumiem temperaturę odczytujesz na termometrze.

    Moze w jednym rozdzielaczu pomylone jest zasilanie z powrotem? Moze pompy wzajemnie podbierają sobie wodę. Moze wreszcie pompa ciepła nie ma takiej wydajności i nie jest w stanie zasilić jednocześnie 2 rozdzielaczy.

    Dwie pompy obiegowe i obieg bez sprzęgła + jak rozumiem pompa obiegowa na pompie ciepła - to c hyba nie jest dobry układ. Prościej i taniej byłoby jeśli dwa rozdzielacze byłyby bez pomp a napędzała je pompa obiegowa z PCI.

    Ja mam taki układ w którym dwa rozdzielacze napędza pompa wbudowana w kocioł i problemów nie mam

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko wyjasnione. Tak jak myślałem. W pionie do górnego rozdzielacza były pomylone powrót z zasilaniem. Po zamienieniu wszystko wróciło do normy.

    Mam pytanie. Wszystkie rotametry rozkręcone są na maksa. Na niektórych przepływ jest 4 L a na niektórych 2 L. Co to oznacza i jak to mogę wyrównać ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Przykręcając te, na których jest zbyt duży przepływ.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Od wczoraj jestem posiadaczem pompy ciepła Panasonic.
    Mam tylko jeden problem jak się domyślam niezwiązany z pompą ciepła.
    Sytuacja jest taka:
    Mam pompę, bufor 80L, 2 pompy obiegowe, sterowniki salus na kazde piętro, zbiornik CWU (podłączony ale nie grzeje bo nie mam jak z niego korzystać). Pompa ładnie grzeje bufor temp. 30 stopni i problem zaczyna się z pompami obiegowymi. Z kotłowni wychodzi 1 rura zasilania i 1 powrót i gdzieś w posadzce następuje rozdzial na dwa rozdzielacze podlogowki.
    Problem polega na tym:
    Jak mam włączone obie pompy obiegowe niezaleznie na jaki bieg to temp na manometrze w rozdzielaczach wynosi 10stopni.
    Natomiast jak włączę tylko dolną pompę (górna wyłączona) to temperatura rosnie na manometrze powyżej 20 stopni, rura od zasilania z bufora jest ciepla a powrót zimny.
    Jak włączę górną pompę (dolna wyłączona) na manometrze jest 20 stopni, ale rura od zasilania jest zimna a powrót ciepły.
    Dodam, że kierunki przepływu na pompach są zgodne.
    Co może być nie tak ?

    Podłogówke wykonywał ktoś inny i instalację pompy też.
    Jesli moge zapytac to kto Ci pompe montowal ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony