dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrAli

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-190
    Posty
    1

    Question Vaillant - Kociół nie grzeje w nocy

    Witam wszystkich serdecznie,

    od kilku miesięcy mam kocioł Ecotec Plus 246/5-5 do tego sterownik multiTRONIC VRC700/2 z pogodówką. Dodam, że krzywa odpowiednio dobrana do budynku. Z pewnych względów muszę jednak mieć ustawioną Korektę temp. pokoj. na TERMOSTAT. I tutaj zaczynają się moje schody.

    Temperaturę na dzień (6:00-22:00) mam ustawioną na 20 stopni C, a nocną na 18 stopni C.
    O ile przez dzień ładnie wszystko działa, jest cały czas 20 stopni C, o tyle w nocy kocioł W OGÓLE SIĘ NIE ZAŁĄCZA!!! i temperatura spada nawet do 16 stopni C.

    Szukałem przyczyn i doszedłem do tego, że przyczyna może tkwić w załączonej opcji → Tryb auto-wyłącz. na ECO. Z opisu wynika, że powyżej 4 stopni C na zewnątrz kocioł będzie cały czas wyłączony, ale teraz temperatury są grubo poniżej zera i jest to samo piec się w nocy nie w ogóle załącza, więc stwierdziłem, że może czasu opóźnienia ochrony przed zamarzaniem jest za długi (domyśle 4h), więc tę opcję również zmieniłem na 0h. Kocioł w nocy dalej nie grzeje pomimo, że temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż zadana temperatura nocna a na zewnątrz poniżej zera.

    Dzwoniłem na infolinię Vaillanta dopytać o co może chodzić, gość powiedział mi, żebym przestawił → Tryb auto-wyłącz. z ECO na Noc. Ale co to może mieć za znaczenie, gdy temperatura na zewnątrz jest cały czas poniżej zera? Wziąłem więc instrukcję i starałem się znaleźć dlaczego ten gość kazał mi przestawić tę opcją na "Noc". W instrukcji natrafiłem na zapis, który już całkowicie zbił mnie z tropu:

    "Jeśli w funkcji Korekta temp. pokoj. ustawiona została wartość Termostat, to funkcja Tryb auto-wyłącz. nie działa. Regulator reguluje zawsze do wartości zadanej temperatury w pomieszczeniu 5 °C."

    Czyli wychodzi z tego, że jeśli mam załączoną opcję Korektę temp. pokoj. na TERMOSTAT to muszę zapomnieć a jakimkolwiek sterowaniu temperaturą w trybie nocnym? Gość na infolinii powiedział, że to jakaś pomyłka.

    Ma ktoś doświadczenie i wiedzę, żeby odpowiedzieć mi co mam zrobić, aby w trybie TERMOSTATU utrzymać w nocy zadaną temperaturę nocną?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czy chodzi o to, że Kościół nie grzeje w nocy? Chyba raczej literówka, bo jaka może być potrzeba grzania w Kościele nocą?
    Chyba raczej chodzi o kocioł.
    Powinien doradzić jakiś konsultant marki Vaillant, wielu konsultantów firmowych udziela się na tym forum, powinien pomóc. A jeśli nie, to jakiś doświadczony użytkownik Vaillanta pomoże.
    Co to za dom ogrzewasz, który traci w nocy 4oC? Zużycie gazu pewnie gargaintuiczne, może pomyśl o jakiejś izolacji? Szkoda pieniędzy na ogrzewanie takiego paliwożernego domu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    Tryb TERMOSTAT nie ma tu nic do rzeczy i kocioł powinien zacząć grzać jeśli temperatura w pomieszczeniu gdzie jest CM470 spadnie 0,5*C poniżej ustawionej.
    Prawdopodobnie są inne ustawienia które kolidują z pracą kotła.
    Podaj po kolei wszystkie ustawienia z regulatora .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cos czuje ze w CM470 jest źle ustawione.a te 16 stopni jest w pomieszczeniu gdzie znajduje się CM470?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    UPS..... przepraszam to jest już nowy VRC 700 a nie jak wspomniałem CM470
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony